Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
kaziu02 / 2012-11-16 23:46 / portfel
Witam :)

Ciułaczu co myślisz o fali wzrostowej na spółkach energetycznych PGE i Tauron? Czy to już wzrosty czy tylko chwilowe odbicie po spadkach? Myślisz, że warto zainteresować się tym sektorem?

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)
Ciułacz / 2012-11-17 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu witaj !
Tych spółek nie mam w portfelu, czyli je słabo znam.
Z tego co na kreskach widać to PGE od czasu do czasu nie równocześnie spada z WIG-20, jak by lekkie opóźnienie.
SP posiada 61% akcji i może coś sprzedadzą ale myślę że zachowają większościowy paket.Jak by dodrukowali trochę papieru to SP nie będzie sprzedawał, chociaż kto ich tam wie.Niby energetykę czekają większe inwestycje ale są prawie monopolem czyli krzywdy sobie nie dadzą zrobić, z małymi odchyleniami ale powinni iść zgodnie z indeksem a premia to dywidenda.
Na
Tauron
Jestem mniej optymistyczny bo sama spółka prognozy na przyszły rok maluje w czarnych kolorach, niby to już jest w cenie i trochę jeszcze odbije ale kto będzie się tam pchał jak przyszły rok zapowiadają jako najgorszy .
Może fundy emerytalne tam zainwestują na longa?
Po głębszej analizie tych spółek może ktoś jaśniej Ci to przedstawi.
Pozdrawiam
Ps.
Nie chciałbym spełniać roli indywidualnego prywatnego doradcy.
kaziu02 / 2012-11-17 19:54 / portfel
Witaj Ciułaczu!

Tak szczerze mówiąc bardziej stawiałem na Tauron, ma bardziej korzystne wskaźniki C/WK i C/Z. Ale tak jak mówisz większościowy udział SP w PGE gwarantuje zawsze sowitą dywidendę;). Generalnie myślę, że zbliża się większa zwałka na naszej giełdzie i fundy zaczynają budować portfele defensywne, co podciągnie kursy spółek energetycznych.
Pozdrawiam!

p.s. Przepraszam za nachalność.
Ciułacz / 2012-11-17 22:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu witaj !
Piszesz
p.s. Przepraszam za nachalność.

Widzisz jak ktoś mi zadaje pytanie to by pasowało coś mądrego powiedzieć a nie spławić gościa, a jak na sto procent się nie zna tematu ( przyznaje się że ciągle coś nowego się uczę )to można wtopić i kogoś narazić na straty. Ja trzeba przyznać jestem gadatliwy i często do siebie samego mruczę pod nosem ale na temat co mi się wydaje że znam i porze dnia kiedy mi pasuje a że klikam z za wielkiej wody to pory dnia są dziwne.
Pozdrawiam Cię Kazik
tomtay / 2012-11-17 23:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takie dosłowne radzenie to jest śliski temat. Ciułacz jest Gentlemanem i zawsze każdemu poradzi, ale nie oczekuj cudów Kaziu. Bo czasem nawet jak komu dobremu podasz spółkę oraz moment wejścia i zaznaczysz gdzie stop ustawić to i tak zrobi po swojemu :)
kaziu_nielogo / 164.127.167.* / 2012-11-18 00:44
Ciułaczu, sam badam zawsze teren zanim kupie akcje jakieś spółki, czasem odbywa się to z różnym skutkiem. Aktualnie jestem na niewielkim minusie ale to głównie przez akcje SGR, które kupiłem spekulacyjnie gdy poleciały w dół 2 tygodnie temu (mały pakiet, straty mnie nie bolą zbytnio). Ale lubię także zasięgnąć opinii innych osób, i spojrzeć na sytuacje z innego punktu widzenia. Nie oczekuje cudów, wielkich zysków itp. po prostu się uczę :) Pozdrawiam :)
Ciułacz / 2012-11-16 23:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !

widziałeś dzisiaj PCA?
ładnie podrósł na niezłym obrocie

Teraz dopiero widzę i zioła też się dobrze spisały.
Ciułacz / 2012-11-16 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pewnie szwagry coś już wiedzą a my dawca kapitału się tego dowiemy jak dystrybucja się już zacznie ;-))
widziałeś dzisiaj PCA?
ładnie podrósł na niezłym obrocie

Ciułacz / 2012-11-16 23:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zysk netto ze sprzedaży w wysokości 4,5 mln zł za III kwartał 2012 roku, przy 62 mln zł narastająco za trzy kwartały - takie są najważniejsze skonsolidowane dane finansowe PSW Capital S.A. (NewConnect: PCA), która opublikowała raport okresowy. Wyniki zaprezentowane przez zarząd spółki potwierdzają, że firma konsekwentnie realizuje założenia biznesowe przyjęte na 2012 rok oraz umacnia się na pozycji lidera na rynku materiałów opałowych w Polsce.
.....................................
http://biznes.interia.pl/news/spolka-psw-capital-sa-publikuje-raport-za-trzeci-kwartal,1864372,7581
pietroo / 2012-11-16 21:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KKherbal, co to za wynalazek?
Ładnie Ci urósł.
Ciułacz / 2012-11-16 14:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ile jeszcze wytrzyma nasza GPW ???
wszystkie większe giełdy wyraźnie kierują się do większej korekty albo nawet do trendu spadkowego.
Ciułacz / 2012-11-15 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mnie obecnie to by pasowała mała zwałka aby było co odrabiać przy strojeniu okienek, niestety na życzenia to nie działa, wiec poczekamy a zobaczymy ;-))
pietroo / 2012-11-15 18:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Ciułaczu

a czym się interesujesz? na co zerkasz?
dalej Miedziak Ci w głowie?
Ciułacz / 2012-11-16 12:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !!!
Pytasz

czym się interesujesz? na co zerkasz?
dalej Miedziak Ci w głowie?

Odpoczywam ale dalej patrzę na miedziaka
pietroo / 2012-11-16 15:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widziałeś dzisiaj PCA?
ładnie podrósł na niezłym obrocie
Darrko / 195.13.38.* / 2012-11-14 22:11
Witam, przeczytałem spory kawałek tego forum i czuję że wreszcie znalazłem normalnych rzeczowych ludzi, bez naganiania, bluzgów itp. Widzę też, że Ciułacz ma poważanie wśród piszących więc ośmielę się zapytać, czy uważasz (uważacie) że GTC ma szanse na dotarcie do ostatnio rekomendowanej ceny 10,20 zł ? Wiem że raport za IIIQ nie był dobry, ale w porównaniu z I i II to chyba jest poprawa? pozdrawiam
kaziu02 / 2012-11-14 23:08 / portfel
Boję się, że na kurs tej spółki może źle wpłynąć ogólna koniunktura w budowlance. Pozdrawiam
dodge / 2012-11-14 23:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ostatnia rekomendacja była publikowana przedwczoraj (12.11.2012 r.). DI BRE obniżyło rekomendację dla Globe Trade Centre do "trzymaj" z "kupuj". Jednocześnie podnieśli wycenę akcji dewelopera do 8,3 zł z 7,3 zł wcześniej.
Rekomendacja została wydana przy cenie 8,3 zł. W poniedziałek o godzinie 16.00 akcje spółki kosztowały 7,9 zł. Z tym, że wydana została 6 listopada, gdy kurs był na kilkumiesięcznym szczycie.

Zapewne pisząc o cenie 10,20 miałeś na myśli rekomendację Deutsche Bank z października b.r. Mniejsza z tym. Ja ze swojej strony polecam nie sugerowanie się publikowanymi rekomendacjami. Docierają z opóźnieniem do publicznej wiadomości. Wcześniej są opracowywane i z nimi zapoznają się w pierwszej kolejności 'wszyscy święci'. Takie żuczki jak my czytamy te prace, gdy często jest już przysłowiowa "musztarda po obiedzie".

Wyniki publikowane były kiepskie, ale takich oczekiwano raczej. Rynek był na to przygotowany. Jaka będzie reakcja zobaczymy. Dzisiaj pojawiła się informacja, że GTC spodziewa się w I kw. '13 pozwoleń na budowę galerii w Wilanowie i na Białołęce - ponoć flagowe inwestycje. Tę informację traktowałby jako taką poduszkę bezpieczeństwa w dniu publikacji złego raportu. Nie sądzę, aby to był jednak impuls do atakowania poziomów, o których wspominasz. Dzieli nas do tej ceny dzisiaj ponad 30%. Takiego zysku każdemu życzę. Dzisiaj kurs osiadł nieco ponad 45 dniową średnią dolnym knotem testując ten opór. Na razie byki wybroniły ten poziom. Mnie nie przekonuje te 10,20 zł podane przez DB.

Pozdr.
Ciułacz / 2012-11-15 01:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darrco witaj !
Tu powyżej Didge ładnie to Ci przedstawił.
Tylko Ci dodam że jak w Styczniu 2011 pisano :
- Kardan N.V., informuje, że jego spółka zależna, GTC Real Estate Holding B.V., która obecnie posiada 43,14 procent akcji w kapitale zakładowym Globe Trade Centre SA, zamierza sprzedać akcje GTC reprezentujące około 15 procent kapitału zakładowego - głosi komunikat.W owym czasie akcje były notowane około 23zł i zapewniano że Kardan zgodził się zachować pozostałe akcje w GTC SA przez okres przynajmniej 15 miesięcy. Czyli co ??? nadszedł już czas aby dalej puszczać te papiery do ludzi ?
Za plecami tej spółki stoją wytrawni międzynarodowi inwestorzy (na pograniczu spekulantów)
Co jest ich interesem to nie koniecznie musi być naszym.
Piszesz
Wiem że raport za IIIQ nie był dobry, ale w porównaniu z I i II to chyba jest poprawa?

Hmm... ani za ani przeciw ale trzeba brać pod uwagę że od Czerwca te ostatnie wzrosty to w zasadzie tylko odbicie po większych spadkach ?
W tym wszystkim to bym tylko upatrywał że może międzynarodowi długoterminowi gracze coś tu skubną i zaczną powoli zbierać, ale nie na hurra.
Pozdrawiam
Darrko / 145.237.67.* / 2012-11-15 11:14
Hmmm
W takim razie potrzymam jeszcze trochę, zdecyduję w okolicach świąt, liczę że grudzień będzie jeszcze dobry, ale już stycznia to się boje. Mam przeczucie, że jeśli ma być jazda w dół to właśnie po nowym roku. A jak wy myślicie?
Ciułacz / 2012-11-15 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darrko , na lokatę i śpisz spokojnie, a wiosną zobaczysz gdzie jesteśmy.
Kaziu poniżej napisał :
część chyba wrzucę w jakieś fundusze obligacji,

Z fundami obligacji to ostrożnie bo tam zysku nie wiele a prowizje Ci to zjedzą.
pietroo / 2012-11-14 22:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A gdzie wczesniej zaglądałeś?
marek m / 2012-11-14 18:29 / portfel / Bywalec forum
Witam Ciułaczy ;)
Jestem na giełdowym urlopie, poza rynkiem.
Nabiorę trochę dystansu, poczekam na okazje :)
Życzę przemyślanych decyzji i zysków oczywiście.
pietroo / 2012-11-14 14:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj,

Widzę, że zacząłeś bawić się w spekulanckie spółki: Elkop....
Ciułacz / 2012-11-14 00:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chciałem wziąć trochę Rozbudu ale tam za chiny sie nie dopcha, mają obcykane jak pompować wykres a nie dopuszczając nowych inwestorów.
pietroo / 2012-11-13 22:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cieszy mnie Bioton. Już nie spada w granice 5-6 gr, ale trzyma się powyżej 8 gr. Może pójdzie i wyżej. Dwucyfrówka by się przydała.
Ciułacz / 2012-11-13 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Grecja już się tak wszystkim przyjadła że temat jest prawie olewany.
pietroo / 2012-11-13 22:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"


Re: Komentarze do portfela "Ciułacz" [0]
Grecja już się tak wszystkim przyjadła że temat jest prawie olewany.


Chyba już to jest wliczone w cenę :)) Nikt chyba o zdrowych zmysłach nie wierzy w to, że Grecja się podniesie.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-11-13 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To mi sie nie podoba :
W całym 2012 roku realne zarobki będą niższe niż w 2011. Ceny rosną a płace praktycznie stoją w miejscu. Pracodawcy niechętnie zatrudniają też nowych pracowników w miejsce tych, którzy odeszli z pracy, a także oszczędzają na premiach i bonusach.
.......................................
Co się przełoży na spowolnienie gospodarcze ?
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pracodawcy-oszczedzaja-na-pensjach-i-bonusach-2677484.html
Ciułacz / 2012-11-13 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kondycja finansowa Spółki oraz stan środków pieniężnych na koniec III kwartału 2012 r. zostaną zaprezentowane w raporcie okresowym (publikacja 14 listopada 2012r.)
kaziu02 / 2012-11-13 11:00 / portfel
Witam Ciułaczu :)

Ciułaczu od dłuższego czasu myślę o wejściu w akcje CIECH'u. Jak myślisz jest szansa na zarobek w dłuższej perspektywie?

Pozdrawiam :)
Ciułacz / 2012-11-13 12:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu02 witaj !
Pytasz :

Ciułaczu od dłuższego czasu myślę o wejściu w akcje CIECH'u. Jak myślisz jest szansa na zarobek w dłuższej perspektywie?

Wcale się nie dziwię że stajesz się ostrożny do tej spółki bo czytając info na ich temat można mieć wątpliwości.
...................................................
Np: 13.11. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy DI BRE Banku podwyższyli cenę docelowa akcji Ciechu do 28,1 zł z 21,6 zł wcześniej. Nadal zalecają kupno papierów chemicznej spółki.
...........................................................
06.11. Warszawa (PAP) - Ciech miał w trzecim kwartale tego roku 23,3 mln zł straty netto przypadającej akcjnariuszom jednostki dominującej wobec konsensusu na poziomie plus 0,3 mln zł. Rok wcześniej grupa zanotowała zysk netto w wysokości 8,1 mln zł.
..................................................
Tylko Ci powiem dlaczego tej spółki nie mam w moim portfelu: Patrząc z perspektywy 10 ,5, 3 lat to stoi grubo poniżej indeksu WIG-20.
Natomiast przez ostatni rok sie wybiła ponad WIG-20 ale to na grzbiecie dobrej koniunktury w branży chemicznej.Przez ostatni rok miała skokowe wybicia i jak by dalej tak szła to teraz jest na górce.
Perspektywicznie to SP może się pozbyć znaczącego pakietu co zdołuje kurs.
Można liczyć na przejecie, ale ja wolę być ostrożny.
Może ktoś jest w tej branży i zna info z pierwszej ręki i się tu odezwie ???
Pozdrawiam
kaziu02 / 2012-11-13 21:54 / portfel
Właśnie to mnie boli Ciułaczu, rekomendacje idą w górę, ale gdy sobie samemu wszystko na chłodno przekalkulowałem to nie wygląda to tak różowo. Chyba się jeszcze wstrzymam.
Mam trochę gotówki, ale może lepiej poczekać teraz na jakąś korektę? Albo jeśli już to inwestować w spółki z WIG20, może JSW? co o tym myślisz Ciułaczu? Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-11-14 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu02 witaj !
Pytasz :

może JSW? co o tym myślisz Ciułaczu?

To jest konkretne pytanie o poradę, a ja nie mam licencji doradcy, wiec wiesz czym to grozi.
Co najwyżej to Ci powiem dlaczego jej nie mam w moim portfelu.
Przez cały 2012 rok systematycznie spadają wyniki ,
dywidenda pod znakiem zapytania ,
a jak tak to wezmą kredyty,
spory pakiet w rękach SP, co grozi sypaniem.
Sam obecnie siedzę na kasie i sie zastanawiam czy część jej nie włożyć na lokatę ?
kaziu02 / 2012-11-14 18:36 / portfel
Też mam trochę gotówki, część chyba wrzucę w jakieś fundusze obligacji, może dadzą radę wyciągnąć w ciągu roku więcej niż lokata.

Jestem początkującym inwestorem, raczej szukam bezpiecznych przystani dla większego kapitału :). Cenię twoje opinie bo jesteś bardzo rzeczowy.
Pozdrawiam.
c# / 88.156.33.* / 2012-11-14 21:20
Witam.
Jeśli mogę dodać coś od siebie, to proponuję KGHM. Spółka bardzo płynna, dziś zaliczyła ważny opór (171), kolejny target to okolice 185. Sądzę, że z drobnymi korektami osiągniemy ten cel w tym roku.
UWAGA. Nie namawiam, tylko doradzam. Sam w chwili obecnej zamierzam zająć pozycję na tej spółce. Gram praktycznie tylko na niej i całkiem dobrze wychodzę. Oczywiście każdą pozycję zabezpiecz stop lossem (różnie bywa).

Pozdrawiam i sukcesów życzę.
Ciułacz / 2012-11-15 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
C# witaj !
Piszesz
Jeśli mogę dodać coś od siebie, to proponuję KGHM


Czy kolega Ciułacz, może wyrazić swoją opinię.


Dodam jeszcze tylko, że teraz spodziewam się korekty.

Spekulacyjne inwestycja na GPW to tak jak uprawianie bungee na niepewnej linie która powinna być wymieniana co miesiąc a robią to raz na rok i wiemy że ta lina się kiedyś w końcu urwie ;-)) i jak tu coś komuś doradzić ???
Podobnie jak Ty co piszesz
Gram praktycznie tylko na niej i całkiem dobrze wychodzę. Oczywiście każdą pozycję zabezpiecz stop lossem (różnie bywa).


Główne zyski za ostatnie 12 miesięcy to z KGHM, ale też nie stronie od małych innych inwestycji.Stop losy są dobre ale i przez nie możemy nabijać niezłą prowizje dla DM.
Jak by na to nie patrzyć to uprawiamy pewien rodzaj hazardu co nas wyczerpuje emocjonalnie, wiec od czasu do czasu jak widzę niestabilność to odpoczywam.
O KGHM już wielokrotnie się dobrze wypowiadałem, jest bardzo dobrą spółką i tak do tego się przyzwyczailiśmy że często szukamy jeszcze lepszej.
Widzę symptomy korekty ale to tak jak z pogodą idzie burza ale przechodzi bokiem ;-))
Jak zeszliśmy do 2300 to się spodziewałem że zejdzie o 50 punktów niżej ale sie wybroniło.
Muszę przyznać że czasem jestem za ostrożny jak np wczesną wiosną 2007 wyszedłem z parkietu to przestrzeliłem o 3 miesiące.
dziś zaliczyła ważny opór (171), kolejny target to okolice 185. Sądzę, że z drobnymi korektami osiągniemy ten cel w tym roku.

Hm... strojenie okienek to dopiero za 2-3 tygodnie więc jeszcze czas na korektę i czy na tyle odbijemy ?
Tego trzeba pilnować , ale jak ktoś chce zamknąć oczy i czekać to borze być zawiedziony.
Pozdrawiam
c# / 88.156.33.* / 2012-11-14 21:28
Dodam jeszcze tylko, że teraz spodziewam się korekty.
Czy kolega Ciułacz, może wyrazić swoją opinię.
kaziu02 / 2012-11-14 23:05 / portfel
O KGHM myślę od dłuższego czasu, niestety przegapiłem dołek w maju, a później nie miałem czasu na giełdę :/. W efekcie obudziłem się gdy cena oscylowała wokół 150 zł...Póki co wydaje mi się zbyt drogo, koniunktura na miedź słabnie, a zyski zje podatek od kopalin. Ciężko powiedzieć co się stanie z kursem gdy okaże się, że dywidenda będzie znacznie niższa. Boję się scenariusza a'la TPS...Pozdrawiam.
pietroo / 2012-11-12 20:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może i jestem w gorącej wodzie kąpany, ale chyba z tym PSW to będzie trzeba dłużej czekać na jakieś profity.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy