Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-11-12 12:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moje typy na tydzień 12-16 Listopada.
TFONE
RESBUD
DRAGOWSKI
Ps.
Gratki dla wszystkich trafnie typujących za ubiegły tydzień.
pietroo / 2012-11-12 19:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam,

Moje typy na ten tydzień:
Energopol
Calatrava,
PXM

Może uda mi się trafić :))

Pozdrawiam
dodge / 2012-11-11 22:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W ostatnich paru latach branża budowlana miała w perspektywie coraz lepsze wyniki i szanse na prognozowane 7-8% wzrostu, a ze względu na organizację Euro 2012 nawet na dwucyfrowy wzrost. Na rozwój miał wpłynąć napływ funduszy unijnych przeznaczanych na odżywienie słabej polskiej infrastruktury drogowej i kolejowej. Jednak kończące się kontrakty infrastrukturalne, niska rentowność i rosnące zadłużenie od dłuższego czasu tłamszą rodzimą budowlankę. Nie dziwi więc kolejna przecena budowlanych spółek giełdowych. Od początku roku indeks WIG Budownictwo potaniał o ponad 40 procent (...)

CAŁOŚĆ TUTAJ: http://tnij.org/mur-i-beton
pietroo / 2012-11-12 19:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wiem czy tak szybko się podniesie. Nasz rząd wykończy całą budowlankę. Kiedyś było tak, że jak któryś złapał kontrakt państwowy, to jakby Pana Boga za nogi złapał. A dzisiaj? Wielkie firmy padają.....
Ciułacz / 2012-11-10 14:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obecnie to powinno być dobre pole do popisu dla wytrawnych analityków AT, co robią AT z godziny na godzinę.
W obecnym układzie sił politycznych w USA to niestety psychologia nie wiele pomoże, chyba że wyjdziemy z parkietu.
W Stanach nastąpi konfrontacja pomiędzy Republikanami a Demokratami, co nie jest dobre dla indeksów.
Co prawda z Chin spłynęły dobre wyniki ale wszyscy sobie zadają pytanie czy to nie było pod ten obecny zjazd Chińskiej Komunistycznej Partii i wyborze nowego Prezia.
Jak jako że chcę spokojnie spać po nocach to raczej będę siedział na kasie, może starając się coś ugrać pod konkretne info.
Ciułacz nie logo / 70.80.53.* / 2012-11-10 00:42
Pokuszę się o podanie zwycięzców widzianych moimi oczami za tydzień 05-09 Listopada.
Piciu........PGM........85%
Tomtay.......PCG........20,47%
Ciułacz......Exillion...14,48%
Oczywiście to jest moja prowizorka ,ale Redakcja
nam poda prawdziwych zwycięzców.
pietroo / 2012-11-08 19:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiedz mi Ciułaczu co myślisz o PSW? Co tam się może dziać? Kisi się w granicach 55-57 gr i nic. Czy może jesli przyjdzie porządny obrót, to i wzrośnie?
Ciułacz / 2012-11-09 12:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Investcon ???
Historycznie na niego patrząc to od kilku lat ma zrywy pod koniec roku aby dalej w styczniu-lutym ciągnąć w górę a dalej to tylko dystrybucja.
Teraz ma wybicie , ale to chyba za wcześnie?
Ciułacz / 2012-11-08 23:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !!!
Pytasz:

Ciułaczu co myślisz o PSW?

Od Grudnia 2010 roku do Czerwca 2012 roku była dystrybucja ale teraz przez ostatnie 5 miesięcy to w zasadzie jest pewna forma konsolidacji., dobra wiadomość że poniżej tego poziomu nie spada.
Nam sie spieszy aby odmrozić nam kapitał zainwestowany ale dla prezia to sie nie spieszy bo co to za różnica czy te akcje chodzą po 50gr czy po 90gr?
Ważne aby im ta spółka robiła zyski.
Obecnie wszystko jest opóźnione przez ostatnią emisję co chyba jeszcze nie jest zarejestrowana , bo koniecznie chcą aby te emisja objęła dywidendę.
Ja czekam !!!
Ciułacz / 2012-11-08 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach powinno być małe odbicie tylko kiedy dzisiaj ? jutro ? ale powtarzam małe czyli ząbek ?
A tak generalnie to Technicznie to źle wygląda, zakres tego spadku czy większej korekty może dotknąć poziomów 1300-1350 ???
A nasza GPW ???
To KGHM trzyma poziomy, i nadaje fałszywy dobry obraz indeksu.
Niby jeszcze miedziak jest tani i dla zachodnich funduszy to dalej dobry kąsek, ale przy międzynarodowej koniunkturze jak długo potrzyma ???
Pasowało by mi odpocząć ale czy wy dzierżę ???
dodge / 2012-11-08 20:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
S&P obecnie znalazł się na linii wsparcia łączącego dołek z końca listopada 2011 i czerwca 2012 r. - do tego zbiegającego się w okolicy 200 dniowej średniej. Dla Amerykanów te średnie są jak Biblia. Przez jakiś czas powinni trzymać się jej. Jeśli by zeszli poniżej jej - mizernie mogłoby to wyglądać. Latem ubiegłego roku zajście poniżej 200 dniowej skończyło się lawiną i zżarciem ponad 70& wzrostów rozpoczętych latem 2010 r. Gdyby taki scenariusz obecnie miałby się ziścić to i 1200 można wskazywać będąc mocnym pesymistą :)

KGHM to ostatnio ma mizerne świeczki - od tygodnia wygląda to jak kolos stojący na doji'lach :) Złamanie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego uruchomi pewnie korektę w kierunku 143-144 zł.
dodge / 2012-11-08 20:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Errata:

Latem ubiegłego roku zajście poniżej 200 dniowej skończyło się lawiną i zżarciem ponad 70& wzrostów rozpoczętych latem 2010 r.


powinno być:

Latem ubiegłego roku zajście poniżej 200 dniowej skończyło się lawiną i zżarciem ponad 70% wzrostów rozpoczętych latem 2010 r.
dodge / 2012-11-08 22:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodam już na koniec przed snem, że S&P dzisiaj na wykresie tygodniowym usiadło na linii łączącej dołki powstające od 2008 r.
pietroo / 2012-11-08 22:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
I co prognozujesz?
dodge / 2012-11-08 23:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek

A co ja mogę prognozować Piotrze. Każdy jest mądry już po fakcie - tego jestem pewien :). Napiszę tak - jeśli mamy trzymać się linii to dzisiaj to powinien być koniec. Niestety tego powiedzieć wyraźnie nie mogę, bo inne indeksy amerykańskie już są poniżej 200 dniowej na wykresach dniowych. Obecnie oczekiwałbym wyhamowania spadków i odreagowania. A wybiegając nieco dalej nie oczekujmy, że będzie lekko, skoro S&P zbliża się do formowania historycznego w swoich dziejach trzeciego szczytu na poziomie dwóch poprzednich z 2000 i 2007 r. Potrójny szczyt jest w zasięgu rąk tuż przed - jak powiadają - wchodzeniem ponownie recesji do Stanów. Ja nie będę się obecnie kusił o prognozy, czy w takich okolicznościach wykres indeksu pokona swoje historyczne szczyty z 2000 i 2007 r.
pietroo / 2012-11-08 09:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
GreenEco ładnie rośnie dzisiaj. Kto typował pewnie się cieszy :)
Ciułacz / 2012-11-08 12:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Kto typował pewnie się cieszy :)

Typował jak typował ale jak kupił do się dopiero uśmiecha ;-))
pietroo / 2012-11-08 19:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No to jestem ciekawy czy ktoś z Was kupił ten papier.
Ciułacz / 2012-11-08 02:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po tych wyborach to ciężko być prorokiem bo niby inwestorzy zawiedzeni i przewidują problemy ale liczą że Obama uruchomi drukarnie pełną parą co podgoni surowce .
Ciułacz / 2012-11-08 01:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przez te stopy to chyba na prowizję nie wyrobie ;-))
pietroo / 2012-11-08 09:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
CIA leci w dół. Szkoda, że nie pusciłeś jak był po 24 zł
mik0110 / 2012-11-07 14:38 / portfel / Tysiącznik na forum
pozdrowka dla Ciułacza i Gości,
wybory.. i po wyborach...
wygrał ponoć lepszy, choć ja - człowiek z sercem po prawej stronie, kibicowałem gorszemu...
pietroo / 2012-11-07 16:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

kibicowałem gorszemu...


cześć
podobno to był Mormon i chyba przegrał przez te jego wpadki
pozdrawiam
Ciułacz / 2012-11-08 02:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

chyba przegrał przez te jego wpadki

Tak za wiele to tych wpadek nie było,nawet był z niego w miarę prawicowiec wypośrodkowany ale procentowo to prawicowcy są w mniejszości, bo to co kiedyś było uważane za margines społeczny i nie chodzili na wybory ,to dzisiaj się rozrośli i poczuli że mają coś do powiedzenia.
Po prostu oblicze Ameryki się zmienia , a czy na lepsze ? to zależy po jakiej się jest stronie barykady.
Ciułacz / 2012-11-07 11:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obama pozostaje , i co dalej ?
Ano nic... czyli dalej to samo , a mianowicie drukowanie kasy ???
Może i lepiej ? Bo Romney to jastrząb i prawdopodobnie by dążył zaostrzenia polityki wobec Chin i doprowadzić do izolacji politycznej oraz gospodarczej co jest łatwo zrobić bo Chinole mają tendencje do zamykania się w samym w sobie.W takiej sytuacji to by wszystko się wzburzyło , a co nagle to po diable.
Ciułacz / 2012-11-07 11:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rynkowy nadzorca zidentyfikował graczy, którzy do niebotycznych poziomów wywindowali kursy Elkopu Energy i Atlantisu.
http://pulsinwestora.pb.pl/2845463,42558,grupa-pompowala-kursy-na-gpw
Przyznam się że i ja na tym zarobiłem , ale wpadałem tam jak po ogień.
pietroo / 2012-11-07 16:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takie kary to dla nich małe piwo. Zarobili na tym miliony.
jatonieja / 193.201.167.* / 2012-11-07 09:49
Cześć. Ciułaczu co sądzisz o papierach Banku Millennium ?
Ciułacz / 2012-11-07 11:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To nie Ty, witaj !
Na Millennium ktoś wyraźnie sypie przez co sie utworzył mini trend pro spadkowy. Poza tym jest : Analitycy Ipopemy obniżyli rekomendację dla Banku Millennium do "sprzedaj" z "kupuj", obniżając jednocześnie cenę docelową jego akcji do 3,90 zł z 4,10 zł wcześniej.
Na dodatek Prezio zapowiedział że nie da dywidendy.
Bank robi zyski i ten obecny spadek można by traktować jako korektę wzrostową , ale najpierw trzeba by się troszkę skonsolidować.
Ciułacz / 2012-11-06 23:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miałem i mam ochotę na Puławy i nawet zaczynają nabierać obrotów.
Ciułacz / 2012-11-07 10:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Miałem i mam ochotę na Puławy i nawet zaczynają nabierać obrotów.

Wziąłem zdeczko to tak pod dywidendę.
Ale wracam do wyra.
pietroo / 2012-11-07 16:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ale wracam do wyra.

dobranoc
u nas koniec notowań się zbliża
Ciułacz / 2012-11-06 23:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No chłopaki na KKherbal to chyba te ziółka sami na sobie testują bo mocno buja :-))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy