Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
pietroo / 2012-11-06 21:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułacza dzisiaj nie ma? Gdzieś wyjechał?
tomtay / 2012-11-06 22:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułacza dzisiaj nie ma? Gdzieś wyjechał?
Tak, wyjechał, ale to deczko drzewiej, do Kanady ;))
Ciułacz / 2012-11-06 23:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jestem ! Jestem !
Miałem sporo zajęć aby wybrać nowy fundusz na przyszłą edukację wnuka.Niby nic szczególnego ale muszę dać przykład dobrego ciułactwa w rodzinie.
Tutaj jest rządowy program wspomagający systematycznie oszczędzanie na sfinansowanie nauki powyżej poziomu szkoły średniej.
Np teraz właśnie założyłem taki fundusz ze skromną składką $120.- miesięcznie a do tego
z programu rządowego jest dopłacane 30% czyli $36,- co razem daje $156,- miesięcznie.Ta subwencja jest wypłacana do 17 roku przyszłego studenta.Odsetki z takiego funduszu nie są oszałamiające bo są inwestowane w tz bezpieczne instrumenty i dają rocznie 5-6%.
Podobny program właśnie się kończy najmłodszej córce i tego się uzbierało $44tys.
Ale co ja wam głowę zawracam naszymi programami.
tomtay / 2012-11-07 08:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo fajna rzecz taki fundusz, też bym taki załozył. Przy inflacji w Kanadzie ~2% i dopłacie rządowej 30%, to tak. Z tym, że studia mamy bezpłatne jeszcze, więc nie ma co narzekać :)
Ciułacz / 2012-11-05 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze jedną muszę zmianę zrobić bo widzę że że Tomtay ma spółke
GREENECO

wiec aby nie dublować wcześniejszych typów to zmieniam na :
EXILLION
Ps.

Sorry za poprawki ale przynajmniej coś się dzieje.
Ciułacz / 2012-11-05 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay , dzięki za przypomnienie
p.s. Getin oznacza się GTN, a oznaczeniem GET firmuje się Green Eco ..

Widziałem twojego typa GET ale mi się kojarzyło z Getin , ale jeszcze jest przed północą to w te pędy zmieniłem na mój typ z ostatniego tygodnia.
tomtay / 2012-11-06 18:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu nic nie stoi na przeszkodzie, aby niektóre typy się powielały czy powtarzały w kolejnych etapach tej Zabawy, ja w każdym bądź razie nie zamierzam protestować czy też składać reklamacji, zatem nie musisz zmieniać zwłaszcza jeżeli myslisz podobnie ;))
Dostałeś portfel za "Najlepszy portfel Money"? Nagroda dotarła? Koszulki są w porządku, porządne :))
Ciułacz / 2012-11-07 11:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay witaj !
Powiadasz:
nic nie stoi na przeszkodzie, aby niektóre typy się powielały czy powtarzały w kolejnych etapach tej Zabawy

Przy zleceniu kupna to się nie będę wzdrygał jak ktoś inny je będzie miał ;-))
ale przy konkursie to mi głupio odganiać tym bardziej że widziałem na ten temat wzmiankę w regulaminie, a co tam, to tylko zabawa.
dodge / 2012-11-05 20:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tom - zerknąłem na Green Eco T. - dzisiaj ładnie przetestował opór na 2,86. Powinien podejść pod 3,58. Gratulacjon. Ty typując typuejsz na sucho, czy też kupujesz to co kupujesz?
dodge / 2012-11-05 22:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ty typując typuejsz na sucho, czy też kupujesz to co kupujesz?


W gruncie rzeczy nie dziwię się, że mi nie odpowiedziałeś mimo gorącej dyskusji niżej. To wina nalewki - za dużo spirytusu dodałem i takie tego skutki. Oczywiście miało być:

Ty typując typujesz na sucho, czy też kupujesz to co typujesz?

:)
tomtay / 2012-11-06 13:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No tak, nie wszystkie, ale niektóre z tych typów jak najbardziej są słuszne, jednak nie koniecznie w układzie pn-pt. Bywa, iż dużo lepszy jest układ pt-pn., czasem coś stopy wyczyszczą, bo niekiedy te typy okazują się najzwyczajniej fatalne :)
Ciułacz / 2012-11-06 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja dodam że typuję dla frajdy czyli na sucho, bo mi strach ciężko zapracowanej kasy wystawiać na zwiększone ryzyko.Ja już w tym wieku co idzie z górki czyli nie za dużo czasu aby odrobić straty ;-)
tomtay / 2012-11-06 14:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Tak inwestuj, aby Ci życia starczyło na odrobienie strat" - dobre ;))
Ciułaczu do 2017 roku już coraz bliżej, można by rzec "hossa czai się za rogiem" ;)
u2mart / 2012-11-05 18:39 / Tysiącznik na forum
Witaj
Mam mały dylemat co do Mirbuda, a konkretnie co będzie po raporcie kwartalnym 7 listopada. O której taki raport jest publikowaany, po sesji ? Chyba jakieś stopy ciasne, sam nie wiem.
Ciułacz / 2012-11-05 23:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
U2mart witaj !
Mnie Mirbud wywaliły stopy ale widzę tą spółkę przyszłościowo, tylko jest jedno ale ... to jest giełda czyli wszystko możliwe.
u2mart / 2012-11-06 08:25 / Tysiącznik na forum
no to ale najważniejsze :-)
dodge / 2012-11-05 17:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam

Z cyklu jak widzą to inni:

http://tnij.org/s3ap
=======================

Zapomniałem napisać swoje typy, a chciałem postawić na PXM, Getin i Ursus.


Piotrek - do 24.00 masz czas, aby we właściwym temacie przedstawić swoje typy.

Miłego tygodnia życzę
pietroo / 2012-11-05 17:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześc Maciek


Piotrek - do 24.00 masz czas, aby we właściwym temacie przedstawić swoje typy.


skoro tak, to postawiłem:
PXM
Getin
Ursus

pozdrawiam i życzę miłego tygodnia
tomtay / 2012-11-05 18:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Śmiało, im więcej osób tym weselej, a do 24.00 w każdy poniedziałek jest czas :)
Zatem nic się nie bać, typować i fantazji nie żałować ;)
pietroo / 2012-11-05 19:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

PXM
Getin
Ursus


Cieszę się, że jeszcze się liczy.
dodge / 2012-11-05 19:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek - pisałem w Twoim portfelu - napiszę tu konkretniej - Getin i Ursus są już przez inne osoby podane do konkursu, więc propoponuję Tobie zmienić swoje "konie", bo stajesz do startu będąc już na przegranej pozycji w przypadku tych dwóch spółek.

Pozdr.
tomtay / 2012-11-05 20:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W razie wzrostów na tych spółkach - będzie się liczył czas ich podania w konkursie Poważnie? Bo jakoś mogłem nie doczytać drobnym druczkiem, ale chyba nie ma takiego obwarowania tym bardziej, że to bardzo liberalny konkurs, taki łaskawy i łatwy, dający szansę wszystkim forumowiczom :)
Absolutnie mi to nie przeszkadza, że ktoś podobnie typuje jak ja, zatem i typy Pietruchy są jak najbardziej prawidłowe, wszak akcje to nie licytacja konia i to jeszcze z rzędem, że można kupić tylko jednego. Akcyj jest wiele i każdy według uznania zasobnością dysponuje :)
p.s. Getin oznacza się GTN, a oznaczeniem GET firmuje się Green Eco ..
dodge / 2012-11-05 20:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Poważnie? Bo jakoś mogłem nie doczytać drobnym druczkiem (...)


Małym druczkiem to bynajmniej nie jest napisane Tom :)


- Kto pierwszy wytypuje najlepszą spółkę, otrzymuje koszulkę Money.pl. Kto drugi i trzeci - kubek Money.pl.
tomtay / 2012-11-05 20:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jest napisane:

"- Kto pierwszy wytypuje najlepszą spółkę, otrzymuje koszulkę Money.pl. Kto drugi i trzeci - kubek Money.pl. "

zatem: Zastosowano tu pewne skróty myślowe moim zdaniem chodzi o zajęcie pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca :)
To co w tym momemcie robisz drogi Dodge to semantyka :)
dodge / 2012-11-05 21:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzisz Tom ... - dla mnie skoro ktoś napisał, że jako pierwszy wytypuje to oznacza, że jeśli wytypuje najlepszą spółkę 1.10.2012 o godz. 7.00 rano to pierwszy wytypuje tę spółkę przed tym kto wytypuje ją 1.10.2012 o godz. 7.15. Ale od razu chciałbym napisać abyś się nie martwił, bo to przypadłość mojego wyuczonego fachu :) Gwarantuję Ci, że większość przedstawicieli tego kierunku tak by zinterpretowało ten zapis, no chyba, że znalazłby się fundator, który opłaciłby zinterpretowanie owego zapisu w inny sposób :)
tomtay / 2012-11-05 21:13 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dlatego zawsze twierdziłem, że za mało macie tam logiki. Pół semestru lub ledwie cały na pierwszym roku?! Prawo Rzymskie powinno być na czwartym, a do trzeciego włącznie logika i metodologia na wszystkich sześciu semestrach :))
dodge / 2012-11-05 21:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

do trzeciego włącznie logika


Logika przez pierwsze trzy lata? Stracony czas drogi Tomie. Przy tych przepisach, które nam tworzą na Wiejskiej logika w takim rozmiarze byłaby nie potrzebna. Co się zaś tyczy prawa rzymskiego winno być na pierwszym, po czym powinno być jeszcze raz powtórzone na czwartym po przejściu cywila i handlowego w między czasie. Wówczas człek miałby czas na uzmysłowienie sobie czy są prawa rzymskie. Prawoznawstwo powinno zaś być powtarzane trzykrotnie. Spora część ludzi po tym kierunku ma problem ze stosowaniem prostych reguł kolizyjnych przepisów prawa. Logika zaś w tym wszystkim jest drogi Tomie marginalną cząstką konieczną w rozumieniu języka prawniczego i tego całego bełkotu tworzonego przez ludzi, którzy na prawie w sejmie się nie znają.
dodge / 2012-11-05 21:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Wówczas człek miałby czas na uzmysłowienie sobie czy są prawa rzymskie


Errata:

Wówczas człek miałby czas na uzmysłowienie sobie czym są prawa rzymskie
pietroo / 2012-11-05 22:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Maciek czyżbyć sludiował prawo?
dodge / 2012-11-05 22:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Maciek czyżbyć sludiował prawo?


Kiedyś to czyniłem :)
dodge / 2012-11-05 20:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To, że jest to liberalny konkurs to wiem Tom :) Ciułacz zmienił spółkę, gdy zauważył, że już ją podałeś do konkursu. Wraz z tym co Redakcja pisała - wydaje mi się, że taka zasada obowiązuje. A Getina ktoś inny nie podawał? Green Eco chyba Ciułacz podał obecnie.
pietroo / 2012-11-05 19:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Getin i Ursus już zajęte, więc poprawiam:

PXM,
EEX,
Krezus.

te spółki nie widziała, aby ktoś typował
Ciułacz / 2012-11-05 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zrobiłem jak Mi Pietroo radził :

chrón zyski :)
pietroo / 2012-11-05 17:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

wielkie gratki za KGHM i za wyczucie na tym Herbalu :))

Miedziak wróci jeszcze w okolice Twojej ceny zakupu.
noxik nielogo / 193.104.239.* / 2012-11-05 14:24
Dziś skończyłem kolejne kółko na tym digacie tym razem 6gr na sztuce zarobione czyli jakieś 40%. Zastanawiam się nadal nad Demolenem oraz nadal poluję na okazję w digacie...wiem, że ryzyko wielkie ale zysk też piękny :)
Ciułacz / 2012-11-05 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w Montrealu dzisiaj powinien być pierwszy przymrozek ale widzę że chyba jest +1C
Ciułacz / 2012-11-05 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że parkiet jest na czerwono a i w Stanach
nastroje inwestorów nie są za bardzo pozytywne . Afro-Amerykanie się mobilizują i zaczynają opowiadać że w poprzednie wybory do koca nie wierzyli że czarny może wygrać ale jak już maja swojego prezydenta to tak łatwo nie odpuszczą, poza tym Latynosi a jest ich coraz więcej to tradycyjnie za socjalistami.
Ciułacz / 2012-11-05 13:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moje typy na tydzień 05-09 Listopad.
PCGUARD,
JHMDEV,
GREENECO
Ciułacz / 2012-11-05 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę dokonać korekty bo już kolega wcześniej wytypował
PCGUARD,

I tą spółke zastępuję przez :
RAINBOW.
pietroo / 2012-11-05 17:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zapomniałem napisać swoje typy, a chciałem postawić na PXM, Getin i Ursus.
Ciułacz / 2012-11-04 00:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czy ktoś zna z NC, K&K HERBAL POLAND ???
Już się jej kiedyś przyglądałem bo wykazują zyski, ale sobie z powodu płynnosci odpuściłem.
pietroo / 2012-11-04 09:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
I jakie na tą chwilę masz o niej zdanie?
Wiesz z tą płynnościa, to jedyna rada to wchodzić tylko malą kasą. Ale wtedy dużą część zysku zjada prowizja....
Ciułacz / 2012-11-04 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj!
Pytasz:

I jakie na tą chwilę masz o niej zdanie?

Jest godna zainteresowania , ale wymaga dogłębniejszej analizy.
Patrząc na wykres to widzimy że już było ostre wybicie ale się skończyło dystrybucją , a jak będzie tym razem ?
pietroo / 2012-11-04 16:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

już było ostre wybicie ale się skończyło dystrybucją


i znowu dalej tak będzie, zbieranie dłuższy czas i wybicie i dystrybucja, w takich spólkach tak robią
rzadko się spotyka, aby zależało zarządowi na podniesieniu kursu na dłużej
pietroo / 2012-11-03 20:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,12756186,Neuroekonomia__Tajemnice_majetnych_mozgow.html
Ciułacz / 2012-11-03 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W przyszły Wtorek wybory w Stanach.Już w ubiegły Piątek po mimo dobrych danych gospodarczych strach inwestorów prze wybraniem tego samego prezydenta podcina parkietowi skrzydła.
Inwestorzy obawiają się że Obecny prezydent dalej będzie prowadził politykę rozmiękczonego kapitalizmu, uderzając w tych co pomnażają kapitał a rozdając nieudacznikom życiowym dodatkowo może dojść do paraliżu bo Prezydent tam jest mniejszościowy ale ma prawo weta .
Za zwyczaj po wyporach to indeksy idą w górę, obaczym jak będzie tym razem.
Ciułacz / 2012-11-02 22:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sprawdzając indywidualnie każdą spółkę w
http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/
podaję prowizoryczne dane naszych typowań w tygodniu 29 Październik -02 Listopad.
Tomtay......ZST..............35,86%
Dodge.......BAKALAND..........9,17%
Tomtay......WLT...............5,94%
Dodge.......Barlinek..........5,38%
Giero13.....IDMSA.............5,00%
Jak wiemy że to do redakcji należy przywilej ogłoszenia oficjalnych wyników, na co będziemy czekać.
Gratki za przemyślane decyzje.
tomtay / 2012-11-02 23:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gratulacje dla Maćka, bo ten mój ZST to ordynarna i wredna spekulacja. WLT trochę bardziej przemyślany. I w tym tygodniu zdecydowanie najlepsze typy są Dodge'a :)
dodge / 2012-11-04 18:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Gratulacje dla Maćka, bo ten mój ZST to ordynarna i wredna spekulacja. WLT trochę bardziej przemyślany. I w tym tygodniu zdecydowanie najlepsze typy są Dodge'a :)


Dziękuję Tom, ale to Ty wytypowałeś najlepszą spółkę tygodnia i Tobie należy się złoty medal. Przemawia przez Ciebie skromność. Trzeba umieć też i wyczuć spekułę. A Ty to zrobiłeś. Cały tydzień ładnie trzymała swój poziom na Zastalu. Gratulacje Tobie i pozostałym uczestnikom zabawy! Wszystkim należą się brawa. Bardzo dobrze, że Ciułacz nie zaprzestał zabawy.

Pozdr.
Ciułacz / 2012-11-02 12:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A Krezio to ma wszystko gdzieś.
Ciułacz / 2012-11-02 12:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na miedziaku ustawiłem ścisłego stopa niby uważam że z KGHM na koniec sesji nie będzie źle ale generalnie WIG20 kiepsko wygląda.Do strojenia okienek na zakończenie roku jeszcze pozostało 60 dni to jeszcze zdąży pobujać.
Jednak mam rozterki bo czy zdążę odkupić ?
pietroo / 2012-11-02 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
chrón zyski :)
Ciułacz / 2012-11-02 22:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:-))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy