Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
kaziu02 / 2012-10-31 21:36 / portfel
Witam :)

Ciułaczu mam pewien dylemat, kupiłem trochę akcji ZE PAK w ofercie publicznej (nie dużo, straty nie są bolesne). Zastanawiam się czy warto trzymać w nich kapitał i czekać na odbicie. Generalnie z tego co obserwuję to energetyka kiepsko przędzie.Nie wiem co dalej robić. Co o tym myślisz? Pozdrawiam:)
Ciułacz / 2012-11-01 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu witaj !
powiadasz :
kupiłem trochę akcji ZE PAK


Nie wiem co dalej robić

Przed zapisami się wyraziłem krótko: to mnie nie interesuje , a teraz dalej to podtrzymuję .
Z doświadczenia to może trwać kilka tygodni zanim wszyscy co liczyli na zyski wyjdą z tego papieru, a dalej to będzie zależeć od koniunktury . Spółka powinna sobie radzić jak reszta tego sektoru, dużo zależeć będzie od animatora rynku bo to oni podają info i mącą , czyli naganiają. Dywidenda też będzie mieć znaczenie , jak się uspokoi to powinna być dobra na longa, tylko kiedy tego nie wiem.
kaziu02 / 2012-11-01 15:55 / portfel
Witam :)

Mi też się wydaje, że w dłuższym terminie może dać zarobić. C/Z, C/W jest całkiem niezłe. Pożyjemy zobaczymy jak na tym wyjdę:) Generalnie teraz nie mam pojęcia co kupić, myślałem o paliwowych LTS i PKN, ale wydają mi się już trochę za drogie. Może JSW? ale znów te związki mieszają strasznie i rekomendacje lecą:/. A Ciułaczu co myślisz o TP s.a? To dobry moment żeby wejść?

Pozdrawiam:)
Ciułacz / 2012-11-01 22:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu 02 witaj !
Pytasz:

Ciułaczu co myślisz o TP s.a? To dobry moment żeby wejść?

W obecnej chwili to TP ma złą prasę co może dalej być przyczyną do pozbywania się tego waloru.Kapitał spekulacyjny tylko czeka na małą konsolidacje aby wejść co podbije kurs ale że to będzie spekulacyjnie to oni i tak wyjdą , tym samym zbiją kurs.
Jak jest huśtawka to ciężko coś radzić bo dobra rada na teraz to czekając 24 godz może to już mieć fatalne skutki.
Sam się przyglądam aby skubnąć spekulacyjnie, ale łatwo przegapić .
kaziu02 / 2012-11-01 23:49 / portfel
Spekulacyjnie kupiłem trochę DSS i PXM, może kiedyś dadzą zarobić ;)

Pozdrawiam Ciułaczu ;)
Ciułacz / 2012-11-02 01:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu02 witaj !
Powiadasz że kupiłeś DSS
hm... to to bardziej niebezpieczne jak spadający nóż.
Obecnie, w 2012 roku firma ma duże zadłużenie i toczą się negocjacje, aby przejść od upadłości likwidacyjnej do układowej, ale to nie znaczy że się dogadają.Niby na bankrutach się najlepiej zarabia ale ja to marnie widzę.
W takich wypadkach to jest sporo plotek, np że już na dniach coś tam podpiszą itd kto zdąży wyjść w porę to jest uratowany, ale i w panice można za szybko uciekać.
Na PMX są większe szanse na stabilizacje, ale też nic pewnego., zresztą co na parkiecie może być pewnego.
Z_Montrealu / 2012-10-31 12:42 / portfel / Bywalec forum
Mając chwilę czasu to skrobnąłem do redakcji ,cytuje :
Witam redakcję !
W moim portfelu koledzy forumowicze się niesmiało żalą że nie dostali nagród po mimo że byli wygranymi .
wklejam ich wypowiedzi :
tomtay napisał :
wszak koszulki mam już dwie. Co prawda kubasy żadne nie dotarły, no ale może listonosz siorbie herbacine w moim kubeczku ;)
a forumowicz Pietroo odpowiedział :
Ja do dzisiaj nie dostałem koszulki ani kubka. Chociaz podawałem swoje dane.
.....................................................................................................
To było pisane 28-29 Października
Ps. Ja osobiście nie narzekam
Ciułacz
dodge / 2012-11-01 11:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cyt. z regulaminu: "Każdy Forumowicz może tylko raz wygrać koszulkę i raz kubek".
Ciułacz / 2012-11-01 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !
to zrozumiałe że za jedno tygodniowe typowanie

Każdy Forumowicz może tylko raz wygrać koszulkę i raz kubek

No bo jak taki jeden wytypuje 3 pierwsze miejsca to innym nic nie zostanie i po kolejnym razie inni się zniechęca i będzie po konkursie ;-))
Z kolei jak co tydzień ktoś wygrywa to też innych zniechęca.

Powyżej trochę ironizuje i przekręcam ale wiem że Ty Dodge miałeś na myśli.
Generalnie myślę celem konkursu było pobudzenie forum i zwiększenia uczestnictwa nowicjuszy oraz dać trochę atrakcji starym bywalcom.
Konkurs ??? jakie to proste, więc komuś z redakcji to wciśnięto na zasadzie : Ty masz mniej obowiązków to od jutra zrobisz konkurs ;-)) a my uczestnicy jako że jesteśmy przyzwyczajeni do analiz i doszukiwania zastawionych pułapek od razu wyłapujemy wszelkie niedomówienia czy podwójne znaczenia zapisane w regulaminie.
Teraz ten pracownik redakcji co nam organizuje konkurs to się dwoi i troi aby skutki konkursu nie były odwrotne niż zakładała to redakcja.
pietroo / 2012-10-31 14:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj,


Dziękuje, że wystepujesz w naszym imieniu. Może się zreflektują.
Pozdrawiam
Z_Montrealu / 2012-10-31 12:22 / portfel / Bywalec forum
PSWCAPITA to niby technicznie jest na dobrej pozycji tylko że na takich spółkach AT to nie wiele znaczy.
u2mart / 2012-10-31 17:14 / Tysiącznik na forum
Witaj
Jak sprzedałeś Mirbuda to zastanawiałem się czy tam ciasnych stopów nie poustawiać, ale się rozmyśliłem. Miałem ją sprzedać dziś, ale wycofałem zlecenie i dobrze bo widzę, że wystrzeliła ))
Ciułacz / 2012-10-31 23:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
U2mart witaj !
Cieszy mnie że jednak miałem dobry papier w reku i też na nim zarobiłem.
Kiedyś o tej spółce się wypowiadałem że jest jedną z lepszych w budowlance i została nie słusznie zdołowana ale jak wiemy nawet najlepszą spółkę można uwalić.
Gratki za wytrwałość.
pietroo / 2012-10-31 14:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciulaczu powiedz mi kiedy to walne? Może coś bliżej tej daty będzie się działo.
Ciułacz / 2012-10-31 23:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek witaj !
Pytasz o PSWCAPITA ?
Ciulaczu powiedz mi kiedy to walne?

Niestety nie wiem.
Z_Montrealu / 2012-10-31 12:16 / portfel / Bywalec forum
Piotrek widzę jednak potrafiłeś zadziałać :
PCA!! Rusz się w górę.

Powtarzaj to codziennie ;-))
pietroo / 2012-10-31 14:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powtarzam to i dzisiaj:

PCA!! Rusz się w górę.
:))

P.S. Dzisiaj podrósł na razie 3%.
pietroo / 2012-10-31 09:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę Ciułaczu, że ostro wszedłeś w KGHM. Bardzo ostro.
Z_Montrealu / 2012-10-31 11:40 / portfel / Bywalec forum

Widzę Ciułaczu, że ostro wszedłeś w KGHM

Tak, dobrałem wczoraj przed południem ale na koniec dnia miałem rzadką minę ;-))
Chciałem coś wziąć z szerokiego rynku ale się obawiałem płynności.
pietroo / 2012-10-31 10:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i jak zwykle trafiłeś z zakupem
Ciułacz / 2012-10-31 01:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Szukanie spółek, które w obecnym sezonie popiszą się ponadprzeciętną dynamiką zysków, jest wyzwaniem.
Podobno te spółki mają szanse być w czołówce.
PZU, Bogdanka, Famur, Patentus,Introl,Zelmer,Robyg
..............................................
http://wiadomosci.stockwatch.pl/siedmiu-akrobatow-z-zyskami-na-trampolinie,akcje,43512
marek m / 2012-10-31 09:02 / portfel / Bywalec forum
Ja wczoraj zakupiłem ACP i JSW do czasu jak Ursus będzie w okolicach 3.6zł,zobaczymy.
Z_Montrealu / 2012-10-31 12:06 / portfel / Bywalec forum
Marek witaj !
ACP jak i JSW są w swoich dolnych kanałach.
Ja osobiście to tylko chyba raz dobrze zarobiłem na Asecoslovakia bo obstawiałem spekulacyjnie pod dużą dywidendę ale to było kilka lat temu.Tego typu spółki mnie nie pociągają bo tam przeważnie los spółki zależy od układów co sie opiera na kontaktach osobistych, jak braknie jednego człowieka to wszystko leci, no ale można by powiedzieć że od tego są stopy.
O Ursusie to już tu wiele dobrego napisaliśmy ale kondycja i perspektywy spółki to jedno a kurs akcji to drugie .Obecnie formacja to ładnie nie wygląda ale może się okazać że ktoś kto dobierał to mu wystarczy albo się zdecydował że z miesiąc poczeka, któż to może wiedzeć.
marek m / 2012-10-31 12:29 / portfel / Bywalec forum
Plan wykonałem. Kilka stówek na ACP i JSW,za które mam więcej Ursusa. Stop ustawiony.
Emocje, duże wahania kursu to mi odpowiada.
Przyniósł mi już dużo radości :)
pietroo / 2012-10-31 08:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć


w obecnym sezonie popiszą się ponadprzeciętną dynamiką zysków


tylko jak to się przełoży na kurs? jakoś nie moge sobnie wyobrazić ogromnych wzrostów na PZU
Ciułacz / 2012-10-31 11:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotroo witaj !
Masz rację że raczej od PZU to bym nie oczekiwał
ogromnych wzrostów

ale mogą mieć
ponadprzeciętną dynamiką zysków

Hm ... spółka dla ciułaczy ;-)) niech płacą dobrą stałą dywidendę oraz niech idą zgodnie z indeksem.
Długo terminowo to bym nie widział problemów ale średno terminowo to trzeba być ostrożnym bo wygląda na to że urośli ponad przeciętnie to może im sie należeć korekta, może nie wodospad ale przynajmniej płaska.
Puki co to jest na topie.
neeedle / 77.255.39.* / 2012-10-30 11:06
Witaj nasz kanadyjski Ciułaczu :-)

Anonim założył Grupę na ===> GOLDENLIFE o nazwie "Bar Pod Igła" Nie wypadało mi nie dołączyć, co zrozumiałe ;-))
Nie było łatwo wejść do tego baru, taki elitarny poniekąd.., ale jestem. Skład się rozrasta; niektórzy z MONEYa przeszli
Cóż, wygodniej tam się pisze. Wejdziesz, zobaczysz ...
Ludzie firmują się twarzą to i kultura wypowiedzi nieporównywana z tym miejscem (w sensie portalu, a nie portfela!)
I jest coś fajnego: wątku o walutach, nie mieszamy z giełdowym czy filozoficznym czy sportowym...cholerna wygoda!

Jeśli zechcesz zajrzeć, będzie nam niezwykle miło
IGła

PS A stąd mnie wylogowuje tak czy owak... nie lubią mnie czy co...? :/
...a ja o Nich z Dużej litery...
Z_Montrealu / 2012-10-30 12:09 / portfel / Bywalec forum
Igła witaj !
Powiadasz :
Ludzie firmują się twarzą

Hm... to jeszcze za mój wyraz twarzy to mogą mnie ...
A tak na serio to np nasz minister finansów czy prezio GPW ,tam incognito nie będzie pisał ?
Odwiedzić to was postaram się odwiedzić ale na stałe to nie mogę Ci obiecać.
Pozdrawiam
pietroo / 2012-10-30 09:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PCA!! Rusz się w górę. Chyba będzie trzeba trzymać to całą zimę i liczyć na mrozy, może dzięki temu będą dopbre wyniki i urośnie.
pietroo / 2012-10-30 07:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Prognozują 20 mld dolarów strat po tym huraganie. Ciekawe jak to wpłynie na naszą giełdę.
Z_Montrealu / 2012-10-30 11:15 / portfel / Bywalec forum
Pietroo witaj !
Generalnie to spółki ubezpieczeniowe swoje rezerwy duszą w bezpiecznych instrumentach, czyli obligacjach.Jak są zmuszeni pokryć większe straty to kasa idzie do konsumenta i teoretycznie powinno być więcej pracy ale te
20 mld dolarów strat po tym huraganie

to nie dużo, np w 2005 roku jak Katrina szalała były straty na 50 mld i straciło życie 1200 ludzi.
Ciekawe jak to wpłynie na naszą giełdę

Pewnie to się rozmyje w obliczu prezydenckich wyborów, ale może to mieć duży wpływ na wybory, bo za wszystkie ludzkie krzywdy poniesione w czasie klęski żywiołowej jest obarczana władza.
Z_Montrealu / 2012-10-30 11:57 / portfel / Bywalec forum

Ciekawe jak to wpłynie na naszą giełdę

Jako że największa giełda w Stanach jest zamknięta już drugi dzień to tamtejsi inwestorzy co już trochę są obeznani z Polską GPW mogą z nudów bardziej wnikliwie analizować nasz rynek co może zaowocować planami inwestycji.
Ciułacz / 2012-10-30 00:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KGHM podwyższył o 25 proc. prognozę zysku.
pietroo / 2012-10-30 07:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No to pewnie dzisiaj będzie rakieta w górę. Do końca roku jak nic będzie 180 zł.
Z_Montrealu / 2012-10-30 11:34 / portfel / Bywalec forum

Do końca roku jak nic będzie 180 zł.

Oby ale dla uważnych inwestorów to po części może być w cenie.
Ciułacz / 2012-10-30 00:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam ochotę na Puławy ale nie dość że obroty marne to jeszcze do podłogi ciągnie.
pietroo / 2012-10-29 17:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu pisałeś w zeszłym tygodniu o niskim kursie firm ubezpieczeniowych. Myślę, że po huraganie będą jeszcze niżej.
Ciułacz / 2012-10-30 00:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:-))
pietroo / 2012-10-29 16:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu do Ciebie ten huragan nie doleci?
Ciułacz / 2012-10-30 01:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Montreal dolecą resztki huraganu.
Ciułacz / 2012-10-29 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dywidendowy indeks zdobywa przewagę
http://www.pb.pl/2832465,27794,dywidendowy-indeks-zdobywa-przewage
Ciułacz / 2012-10-29 12:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej Jaskół pisze :
Widzę, ze przeciwieństwie do Biga, nie jesteś pozytywnie nastawiony

Dodatkowo zdziwiłem się, ze kopiłeś KGHM - oni w ostatnich tygodniach poszli do góry
i chyba trudno będzie o dalsze wzrosty

Po twoim wpisie to sie sam zastanawiam czy jestem pesymista ??? a zawsze sie mi wydawało że jestem optymista !!!
To fakt że stopy mi wywaliły większe walory ale kataklizmu się nie spodziewam, raczej przez tydzień dwa obsuwanie, aż sie inwestorzy zaaklimatyzują po ogłoszeniu wyników spółek.Jak Obama przegra to może być odbicie.
KGHM kupiłem spekulacyjnie licząc że po takim spadku to odreaguje, ale mam stopy, poza tym tak jak pisze Piotr : będzie strojenie okienek
Ciułacz / 2012-10-29 12:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moje typy na bierzący tydzień,29 paź-02 lis.
POLIMEXMS
HYGIENIKA
EXILLION
Ps.
Poniżej pisałem że nie będę składał moich typów ale przemyślałem i doszedłem do wniosku że się zbliżają ciężkie czasy i każdy kubek się liczy,
a tak na serio to mi przemówiono do rozumu żebym nie był egoistą i złapał nagrody i mam was gdzieś ale aby dalej uczestniczyć bo to jest dobre dla wszystkich tz dla portalu jak i nas samych.
Pozdrawiam czytających co nigdy nie piszą.
tomtay / 2012-10-29 14:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Poniżej pisałem że nie będę składał moich typów ale przemyślałem i doszedłem do wniosku że się zbliżają ciężkie czasy i każdy kubek się liczy

Zuch chłopak :))
pietroo / 2012-10-29 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PXM to chyba nie jest za fajny wybór, to info z piątku chyba źle na niego działa
pietroo / 2012-10-29 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
POLIMEX-MOSTOSTAL SA Zarejestrowanie akcji w KDPW

26.10. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 103/2012

Zarząd Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Czackiego 15/17 zawiadamia, iż otrzymał informację o podjęciu w dniu 26 października 2012 r. przez Zarząd Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. Uchwały Nr 800/12.
Po rozpatrzeniu wniosku Emitenta , Zarząd Depozytu postanowił oznaczyć kodem PLMSTSD00118, z zastrzeżeniem ust.2 zarejestrować w dniu 31 października 2012 r. w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych 521.154.076 ( pięćset dwadzieścia jeden milionów sto pięćdziesiąt cztery tysiące siedemdziesiąt sześć) jednostkowych praw poboru akcji zwykłych na okaziciela serii N2, o wartości nominalnej 0,04 zł ( cztery grosze) każda, emitowanych na podstawie Uchwały Nr 5 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polimex-Mostostal S.A. z dnia 15 października 2012 r.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy