Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-10-29 12:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietro witaj !
poniżej napisałeś !
ehh niechby podciągnęli PXM, to bym się cieszył

Powinieneś napisać :
ehh podciągniemy PXM.
Nie czekaj na innych rób to sam , reklama dźwignią handlu.
pietroo / 2012-10-29 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
za cienki Bolek jestem :)) ale chciałbym tak zrobić :))

gram w lotto, teraz jest kumulacja, 27 bańkami chyba dałbym radę podciągnąśc kurs?
Ciułacz / 2012-10-29 01:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie zapomnijmy że koniec roku bliski.
Kandydaci do strojenia okien.
http://www.parkiet.com/artykul/9,1288490-Gieldowe-spolki-pod-window-dressing.html
.................................................
sporo w tym prawdy ale samemu należy to przeanalizować.
pietroo / 2012-10-29 11:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj,


ehh niechby podciągnęli PXM, to bym się cieszył
Ciułacz / 2012-10-29 01:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KERNEL ???
Podoba mi się ale nie chcą się zyskami podzielić.
Podobno zeszło roczne zapasy zboża teraz po wyższych cenach mają puszczać.
dodge / 2012-10-28 17:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Tom


Grajewo za wysoko się otworzyło i jakiś manekin dystrybuował kwity :)


Ja z Grajewem to bym uważał. Co prawda nie wiem jak sobie poukładali teraz biznes. Zapewne jednak wstrząs był w momencie uruchomienia po sąsiedzku fabryki Ikei w Orli. Obie fabryki mają zbliżony profil produkcji - płyty HDF. Dopóki nie było produkcji w Orli - Pfleiderer Grajewo część swojej produkcji kierował m.in do fabryk Ikei produkujących w Polsce meble. Dzisiaj Ikea ze swoim tartakiem i produkcją płyt jest wystarczalna i dostarcza swój towar do własnych fabryk mebli w Polsce i innym producentom mebli w kraju również. Na rynku pojawił się więc poważny konkurent. Zresztą to widać po wykresie. Znaczny spadek kursu (połowa 2011 r.) jest zbieżny z rozpoczęciem produkcji w Orli.

Pozdr.
Ciułacz / 2012-10-28 15:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na prywatną pocztę dostałem takie info :
..........................................
Dziękujemy za Pana udział w konkursie, pomoc - i prosimy o dalszy udział:) To cenna podpowiedź dla innych. Pozdrawia Redakcja forum
................................................
Hm... ja poniżej napisałem

Jw w przyszłym i następnych tygodniach nie będę typował aby dać szansę innym ,podobnie jak to już mądrze zrobili inni uczestnicy co zgarniali przodujące miejsca.

Muszę się zastanowić , w sumie to redakcja (organizator) ma sporo racji bo jak już coś organizują to by wypadało aby było jak najwięcej uczestników , wiem że im nie chodzi o nas ale żeby oni mieli jak najwięcej wpisów czy wizyt tego portala , ale jedziemy na jednym koniku.
Ciułacz / 2012-10-28 14:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Agroton ???
Spichlerz Europy ???
Pod dobre ino ładnie wybił aby w korekcie wszystko oddać a obecnie jest w konsolidacji , technicznie to bym widział wybicie górą.
dodge / 2012-10-28 17:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu

Latem przeglądałem spółki Ukraińskie. Notowana u nas jest chyba jeszcze jedna zajmująca się produkcją zbóż i jedna transportowa, która współpracuje z producentami zbóż. Ostatnio odpoczywają po wzrostach cen zbóż. Sądzę, że niedługo - w okresie zimowym - zaczną ponownie rosnąć. W tym roku - jeśli dobrze pamiętam informacje, które przeglądałem interesując się tymi spółkami - był znaczy spadek produkcji, ze względu na susze i inne anomalia pogodowe na świecie. Ukrainę natomiast ominęły te biedy. Spece prognozują drugą fale wzrostów zbóż w okresie zimy na przełomie roku 2012/2013, więc Twój scenariusz jak najbardziej jest prawdopodobny. Spółka, którą wspomniałeś jest w moim kręgu zainteresowań od dłuższego czasu. Przy analizie pomocny może być również indeks spółek ukraińskich notowanych w Polsce. Naturalnie bardziej pomocnym jest śledzenie światowych cen zbóż. Powiem szczerze, że obecnie nie wiem jak się one kształtują.

P.S. Chętnie poczytam

Pozdr.
dodge / 2012-10-28 18:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak to wygląda obecnie:

http://k.farmer.pl/i/01/59/76/015976_800.jpg

http://k.farmer.pl/i/01/59/77/015977_800.png

http://k.farmer.pl/i/01/59/78/015978_800.png


P.S. Chętnie poczytam


Nie skończyło mi się zdania :) A więc chętnie chciałem poczytać uwagi i obserwacje innych osób, które zainteresowane są tą spółką.
Ciułacz / 2012-10-29 01:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj!
Tego typu spółki są podatne na sabotaż ekologiczny , wystarczy że konkurencja puści jakieś plotki , lub podtruje i całe żarcie do wyrzucenia, choćby się wybronili to i tak na parkiecie wszystko leci w tri miga.
Ciułacz / 2012-10-28 13:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zastanawiam się co sie dzieje na IFCAPITAL ,
hm... kupili zakład miesny a następnie z niego wydzielili produkcje i ja odsprzedali staremu właścicielowi oraz zmienili nazwę spólki i co im pozostało ??? chyba jedynie to że są notowani na giełdzie ???
Przez ostatnie dwa miesiące to ktoś to ostro skupował, czy to nie sam wielki manitu aby następnie podkręcić kurs aż do następnej dystrybucji ?
Obecnie obroty zamierają jakby czekano na nowe rozkazy :-))
Ciułacz / 2012-10-28 14:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hygienika ???
Czyżby zaczynali wychodzić na prostą i wybicie z prawie 2 miesięcznej konsolidacji ? nawet szarpło obrotami.
Ciułacz / 2012-10-27 14:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trzeba robić dobrą minę do złej gry :-))
ale poza odbiciem po większej korekcie to sie ciężko czego innego spodziewać. Niby inwestorzy w większości maja w cenie te słabe wyniki co nam podają ale nie oczekujmy wzrostowych fajerwerków.Indeksy czyli inwestorzy nie są zdecydowani co zrobić, podobnie jak i ja, z jednej strony większość papierów puściłem (a w zasadzie to stopy to za mnie załatwiły), a z drugiej strony w ubiegły Piątek kupiłem KGHM ale mam ustawionego ścisłego stopa.
Jestem bardziej nastawiony na kontynuację powolnych spadków, ale jak będzie odwrotnie to coś tam ugram, tylko muszę pamiętać o stopach.
jaskół / 2012-10-29 10:16 / portfel
Witam
Widzę, ze przeciwieństwie do Biga, nie jesteś pozytywnie nastawiony

Dodatkowo zdziwiłem się, ze kopiłeś KGHM - oni w ostatnich tygodniach poszli do góry
i chyba trudno będzie o dalsze wzrosty
pietroo / 2012-10-29 11:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

a widziałeś ile wczesniej kosztował KGHM? on jeszcze sufitu nie osiągnął, poza tym poczytaj link:

http://www.parkiet.com/artykul/9,1288490-Gieldowe-spolki-pod-window-dressing.html
Ciułacz / 2012-10-27 05:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pokuszę się prowizoryczne podanie wyników naszych typów za ubiegły tydzień,tj 22-26 Października.
1. Piciu......... PPS........10,13%
2. Ciułacz........JWCONSTR....5,01%
3. Dodge..........Greeneco....2,73%
4. RWPC...........Capital.....2,52%
5. RWRC...........Wielton.....1,86%
6. Giero13........Ecoexport...1,50%
Powyższe wyniki otrzymałem sprawdzając każdą spółkę indywidualnie
http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/
Ciułacz / 2012-10-27 12:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gratki dla zwycięzców !
Jw w przyszłym i następnych tygodniach nie będę typował aby dać szansę innym ,podobnie jak to już mądrze zrobili inni uczestnicy co zgarniali przodujące miejsca.
Natomiast chętnie będę podglądał jakie są podawane typy i to po swojemu analizował aby ewentualnie tak w realu obstawić.
tomtay / 2012-10-28 15:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie rezygnuj Ciułaczu. Ja w zeszłym tygodniu nie typowałem, bo jakoś nic rozsądnego nie przychodziło mi do głowy, no może oprócz Sadovaya, że spekulacyjnie coś odbije i polata. Grajewo za wysoko się otworzyło i jakiś manekin dystrybuował kwity :)
Fakt faktem, że ustąpienie pola ma jakieś uzasadnienie, wszak koszulki mam już dwie. Co prawda kubasy żadne nie dotarły, no ale może listonosz siorbie herbacine w moim kubeczku ;)
pietroo / 2012-10-29 11:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja do dzisiaj nie dostałem koszulki ani kubka. Chociaz podawałem swoje dane.
Ciułacz / 2012-10-27 05:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zrobiłem literówkę

4. RWPC...........Capital.....2,52%

Czytaj : RWRC
Ciułacz / 2012-10-27 05:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
U góry mała poprawka mojej literówki
4. RWPC...........Capital.....2,52%

Czytać :RWRC
Sorry !
kaziu02 / 2012-10-26 23:23 / portfel
Witam Ciułaczu i gratuluję:)

Nie udzielam się zbytnio na forach money.pl ale bardzo często śledzę wydarzenia. Mam do Ciebie pytanie odnośnie spółki Euromark, której kurs dołuje od dłuższego czasu. Jak myślisz czy jest ona warta zainteresowania czy raczej kieruje się ku upadłości likwidacyjnej? jest jakaś szansa na wybicie kursu w górę? Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-10-27 04:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaziu witaj !
Przyznam się szczerze że tą spółkę omijam z daleka, co prawda na bankrutach można zarobić , ale bardzo łatwo można wtopić .
Pytasz
jest jakaś szansa na wybicie kursu w górę?

Tak jest szansa na wybicie bo tradycyjnie w trzecim kwartale robią największe zyski, jak to w ogóle można nazwać zyskami.
Ale to nie znaczy że od Poniedziałku już odbije do góry bo jak im się pali grunt pod nogami bo banki im robią problemy to się jeszcze wiele może wydarzyć,łącznie z wnioskiem o bankructwo.
Pozdrawiam
dodge / 2012-10-26 21:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Dzisiaj dziadkiem zostałem


Wielkie gratulacje Ciułaczu. Zdrowia życzę Wnukowi, Córce i Tobie Dziadziu :) Delektujcie się tym Szczęściem.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-10-26 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powracając do naszych notowań na GPW to jak narazie ro wyglada klasycznie , po wiekszym spadku korekta w górę a następnie powrót do do dna , i teraz pytanie :aby zrobić podwójne dno i na północ i zamkną lukę ? albo odwrotnie pierwotne spadki to tylko pokazanie kierunku ?
Nie wykluczam żadnej możliwości i wziąłem trochę miedziaka ale mam trochę kasy w zapasie aby ewentualnie uśrednić w dół, chociaż w wyraźnym trendzie spadkowym to się nie uśrednia.
Ciułacz / 2012-10-26 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki za wsparcie duchowe dla mojej nowej roli dziadka, ale moja córka jest z rocznika 1978 czyli od dawna na to byłem gotowy.
doktórka / 176.111.25.* / 2012-10-26 22:16
Pozdrawiam i zyczę zarówno maleństwu jak i całej rodzince Wszystkiego co Najlepsze.
P.S Znam tą radość bo mam 6 miesięcznego wnuczusia
ketiw / 83.7.27.* / 2012-10-26 10:56
Witaj Ciułaczu . Pociechy z wnuka i Duzo zdrowia zycze wszystkim . Ps.U mnie od ostatniego wpisu z 25wrzesnia też "trend boczny" .Pozdrawiam serdecznie.
pietroo / 2012-10-26 09:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Ideonie chyba nas wypstrykali. Wczoraj jeszcze po 20 gr, a dzisiaj juz po 17 mało kto chce brać.
Ciułacz / 2012-10-26 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Na Ideonie chyba nas wypstrykali.

Pewnie wszyscy czekają na nowe info,
pietroo / 2012-10-26 16:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Pewnie wszyscy czekają na nowe info


chyba tak, a tu wyszło jak zawsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy