Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
pietroo / 2012-10-26 09:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gratuluję Ci!!! To wielki zaszczyt. Teraz to masz pociechę :))
mik0110 / 2012-10-26 09:05 / portfel / Tysiącznik na forum
wszystkiego najlepszego dla Ciułacza-Dziadka-Mistrza!!!
Ciułacz / 2012-10-25 23:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj dziadkiem zostałem, starsza córka urodziła syna.
Lepiej cieszy jak trafne typy na GPW.
marek m / 2012-10-26 07:19 / portfel / Bywalec forum
Gratuluję. Zdrowia życzę młodemu. Ja też jestem dziadkiem ... ale dwóch kotów :)
takra / 188.47.47.* / 2012-10-25 23:48
Witaj Szczęśliwy Ciułaczu!
Dla Dziadka to wielkie wyzwanie
Czeka Cię dużo radości,mówię to jako potrójny dziadek.
Uszanowanie przesyłam.
piciu / 2012-10-25 23:40 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wszystkiego najlepszego staruszku :) duzo zdrowia dla wnuka
noxik nielogo / 193.104.239.* / 2012-10-25 09:41
Zna ktoś taki papier jak DIGATE? kupiłem 25k tego czegoś na szybko tydzień temu po 7gr dziś zaglądam a to już ma 20gr.....nawet nei wiem czym oni się zajmują ale ktoś ostro zbierał w okolicach 6-7gr
Ciułacz / 2012-10-25 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Pytasz
Zna ktoś taki papier jak DIGATE?

Kiedyś się jej przyglądałem ale na zasadzie przewertowania wszystkich spółek.
W jej opisie wystarczy przeczytać : Digate SA jest spółką inwestycyjno-doradczą .
Mój dziadek by powiedział : to banda spekulatorów, kombinatorów i wydrwi groszy, ale jak tak nie powiem ,to są po prostu współcześni profesjonalni doradcy w inwestycjach ;-))
W takich wypadkach to fundamentami sie nie ma co kierować tylko AT ale na NC to AT też nie jest miarodajne bo za mała płynność i za dużo jednorazowych zdarzeń a przy słabym przepływie informacji ciężko wyłapać fałszywe wybicia.
Przy takiej ilości spółek na GPW to należy się koncentrować na wybranych żeby się załapać w dołku jak zaczyna sie pojawiać wolum a nie jak widzimy górkę.
Niby są programy co w tym pomagają ale to tym trzeba się zająć jak to powiadają na pełny etat.
Gratki za papier.
manny / 2012-10-24 22:32 / portfel / Bywalec forum
Cześć, niżej pisałeś, że korzystasz z ipad'a do obsługi konta maklerskiego. Ja do ePromaka używam przeglądarki Mercury, działa, transakcję mogę robić ale są problemy z bieżącymi notowaniami - brak javy. Z jakich programów Ty korzystasz, jeśli można spytać?
Ciułacz / 2012-10-25 00:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Manny witaj !
Ale Ci traktorki zapychają po zakrętach ;-))
Gratki!
Piszesz :

niżej pisałeś, że korzystasz z ipad'a do obsługi konta maklerskiego.

Prawie tak ale nie do końca,
Mam starego laptopa co mu już bateria nie trzyma oraz Ipada na którym staram się śledzić notowania i jak przyjdzie moment do składania zlecenia to starym poczciwym laptopem.
Taka to prowizorka i chałtura ale się sprawdza.
Po prostu rzadko podczas pracy robię zlecenia a kiedyś tak miałem że jak już nadszedł czas na zlecenie to w laptopie siadła bateria i było po zawodach.Tym razem dzięki ipadzie to mnie nie spotkało.
Aby Ci było jaśniej to Ci powiem że w mojej pracy nie jestem przywiązany do jednego miejsca, cały czas się kręcę po mieście robię od 6 do 10 wizyt w domu klienta a że w Montrealu jest bardzo dużo darmowych spotów WI-FI to zawsze się można podłączyć do sieci.
Odnosnie

Z jakich programów Ty korzystasz

Nie instalowałem żadnych specjalnych programów na ipadzie tylko te aplikacje co były lub je pobrałem domyślnie.
Przyznam że nie jestem specjalistą od informatyki i nie staram się ulepszać istniejących aplikacji.

Jak robiłem próby zleceń do Aliora oraz Banku zachodniego to były akceptowane ale przy większych transakcjach to wolałem użyć starych wypróbowanych instrumentów.
Tylko nie próbowałem w DM ING, ale przelewy bankowe robiłem i chodzi.
manny / 2012-10-25 12:43 / portfel / Bywalec forum
na traktorach skorzystałem na pierwszym wzroście, potem zredukowałem i już z mniejszym powodzeniem niestety bo K po 3,99 a S po 3,69 i po dzisiejszych cenach znowu K. Więc 2 transakcje przeciwnie do rynku wyszły, zobaczymy co będzie na trzeciej.
Ciułacz / 2012-10-24 12:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
— Bez utraty kontroli możemy sprzedać pakiety akcji warte 18-20 mld zł. W to nie są wliczone akcje PGNiG — mówi Paweł Tamborski, wiceminister skarbu.
Jednocześnie skarb podtrzymuje, że sam w 2013 r. uzyska z prywatyzacji 5 mld zł.
Planujemy wprowadzenie na giełdę Energii i PHN. Na sprzedaż jest też Ciech i 180 drobnych spółek — zapowiada Mikołaj Budzanowski.
http://www.pb.pl/2824633,31982,polskie-inwestycje-rusza-w-tym-roku
Od siebie dodam że to dla nas nic dobrego bo te nowe papiery nas zaleją , czy oni liczą że emeryci wyjmą pieniądze z lokaty aby to kupić ? wszystkie składki emerytalne na to pujdą a generalnie kursy akcji pozostaną uziemione.
Ja to widzę z mojego punktu widzenia bo mój kapitał się będzie rozwadniał ale dla rozwoju kraju to może i z czasem przyniesie dobre skutki.
Ciułacz / 2012-10-24 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powyżej napisałem : pujdą powinno być pójdą.

wszystkie składki emerytalne na to pójdą a generalnie kursy akcji pozostaną uziemione.

Trzeba będzie się zwrócić w stronę małych spółek ale nie wydmuszek co są wypuszczane na zamówienie,ale solidne fundamenty
pietroo / 2012-10-24 16:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tylko gdzie są te perełki?
Ciułacz / 2012-10-25 01:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He ! he !
Doświadczony inwestor to nie powie, tylko zbiera po taniości a jak już jest worek pełny to reklama tej spółki ;-))

tylko gdzie są te perełki?

Może i są tylko nie jest pewne gdzie ten prawdziwy dołek,straszą tym spowolnieniem gospodarczym.
Można by się pokosić coś znaleźć na NC ???
Hm... już wielu tak kasę utopiło.
Jest tam sobie jakaś mała spółczyna co robi z roku na rok zyski i ma dobre perspektywy wzrostów ale by pasowało rozbudować biznes, bank nie jest chętny do kredytów no to na giełdę po nowy kapitał i taki prezio co to kiedyś dbał o produkcje i zyski to teraz się zabawia w spectatora a spółka ma tyle ludzkiej kasy ze się nie opłaca produkcja i tak się bujają dobierając kredytów aż do bankructwa.
Ciułacz / 2012-10-23 23:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Musze przyznać że EMPERIA poszła z bólem serca, ale to przynajmniej będzie lepiej dla moich podatków, zawsze można odkupić.
pietroo / 2012-10-24 08:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Masz chyba sentyment do tego papierka.
Ciułacz / 2012-10-24 12:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

EMPERIA poszła z bólem serca

Bo to dobra spółka , a jak juz poszła to może sie okazać że już nie wróci a po kilku latach będzie jeszcze większy żal.
Ciułacz / 2012-10-23 23:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej się zastanawiałem gdzie to sie zatrzyma na WIG20 i sie samego siebie pytałem czy na :

na wsparciach w okolicach 2250 ???

Niech tego nikt nie bierze za wyrocznię bardziej bym oczekiwał małej konsolidacji albo podwójnego dna.
Tylko kiedy ?
piciu / 2012-10-24 00:08 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kolega pewnie obiad teraz zajada? :)
pozdr
trudno powiedzie jaki bedzie final pewne jest tylko ze na gieldzie nie ma przypadkow
Ciułacz / 2012-10-24 00:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piciu witaj !

kolega pewnie obiad teraz zajada?

Trafiłeś o waszej północy czyli u mnie o 18:00 zasiadam do kolacji.

pewne jest tylko ze na gieldzie nie ma przypadkow


Wyniki spółek kiepskie czyli ci co na kontraktach będą wzniecać panikę aby ugrać na spadkach ,dotąd aż zabraknie sprzedających panikarzy.
Ciułacz / 2012-10-23 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj miałem trzepać portfel ale co się odwlecze to nie uciecze i dzisiaj trochę go przewietrzyłem, co nie znaczy że to już koniec.

Ciułaczu miałeś nosa z puszczeniem KGHMu.

Niby tak tylko kiedy wejść ?
Obecne poziomy z początku Października mi sie podobają ale widzę że WIG-20 jednak znacznie przebił dolne poziomy kanału co był uformowany od kilku tygodni co może oznaczać zatrzymanie sie na wsparciach w okolicach 2250 ???, no ale nie jesteśmy sami i inne giełdy nadają rytm.
Ciułacz / 2012-10-23 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aby nie pomyśleć że to dzisiaj polecimy na
co może oznaczać zatrzymanie sie na wsparciach w okolicach 2250 ???

mam na myśli małą korektę co na tydzień dwa może nam zmącić sen.
A jak jej nie będzie to też dobrze.
pietroo / 2012-10-23 10:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu miałeś nosa z puszczeniem KGHMu. Obniża loty, można będzie podebrać poniżej 160 zł.
Ciułacz / 2012-10-23 02:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
GPW obniża opłaty giełdowe.
Nowy cennik przewiduje m.in. obniżkę opłaty stałej od zleceń na rynku akcji – większą niż pierwotnie giełda zaproponowała domom maklerskim. Obecnie taka opłata wynosi 1 zł. W nowym cenniku ma być to 20 gr. Pierwotnie proponowano 50 gr.
Nowa tabela ma obowiązywać od początku przyszłego roku.
http://www.parkiet.com/artykul/7,1287344-GPW-obniza-oplaty-gieldowe.html
Ciułacz / 2012-10-23 00:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wkleję co już wklejałem bo wywaliło lub wkleiłem w innym portfelu.
Witam !
Na tydzień od 22 do 26 Października zgłaszam do konkursu moje typy spółek.
1. Grajewo
2. JWCONSTR
3. Petrolinv
Ps.
Gratki dla trafnych typów w ubiegłym tygodniu , a ta nasza lekka nerwowość to tak jak u koni co stoją w boxach przed puszczeniem bomby w górę na Służewcu .
pietroo / 2012-10-23 10:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj,


nasza lekka nerwowość to tak jak u koni co stoją w boxach przed puszczeniem bomby w górę na Służewcu .



Byłem tam ostatnio na Wielkiej Warszawskiej i konie nad podziw były spokojne. Chyba były przyzwyczajone lub wyścig był ustawiony :))

Ja zapomniałem w tym tygodniu zagłosować.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-10-22 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gdzieś mi post wywaliło , albo zrobiłem wpis w innym portfelu.
Ale już muszę uciekać.
Z_Montrealu / 2012-10-22 01:06 / portfel / Bywalec forum
Muszę od czasu do czasu z tego portfela zrobić wpis.
Jecze mi pozostała druga transza dywidendy z KGHM 11,34 na akcję do skasowania 16 Listopada oraz Dywidenda z Dębicy 19 Grudnia 3,29 za akcje .
dodge / 2012-10-21 21:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ot zagłostka :) Piszę, bo patrząc na S&P500 i nasz WIG20 - świeczkami piątkowymi na obu indeksach doszło do zjazdu do średniej 45 dniowej. Od września bujając się horyzontalnie w niewielkim zakresie zmian taki zjazd, który w zasadzie załatwia sprawę wcześniejszych kilku sesyjnych korekt może zaskoczyć pesymistów w najbliższym tygodniu. Proszę pamiętać, że piszę "może".

Póki co to od września kurs WIG'u20 poruszał się poziomo w dość wąskim korytarzu i w piątek zatrzymał się na dolnym ograniczeniu tego ruchu. Tylko raz był aż tak nisko w tym okresie - było to pod koniec września. Kto wie, być może dłużej będziemy się bujać od bandy do bandy w ten sposób. W piątek zaliczyliśmy dolną, więc teraz być może - zakładając ruch od bandy do bandy - czas na górną bandę.

Tygodniowe wykresy obu indeksów wyglądają bardziej optymistycznie.

Miłego tygodnia życzę.
Ciułacz / 2012-10-21 23:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak zgadza się też to widziałem że chodzimy od bandy do bandy ale niestety pro spadkowo, te najbliższe 2 dni powinny nam pokazać jaki jest kierunek.Jak wsparć nie przebije to co ? zrobi 25 punktów w górę aby dalej spadać ? Pewnie tak, czyli spadki ?
Po weekendzie to przechodzą przemyślenia i czy inwestorzy te spadki uznają jako okazje do kupna ? co by podniosło kurs?
Hm... ja raczej zajmę pozycje wyczekującą, a inni ? dobre pytanie.
Jak więcej będzie takich jak ja to mała konsolidacja ?
Troszeczkę mnie wyleszczyli siedzę na kasie w takiej sytuacji to może mym się pokusił o zlecenie typu LimAkt.
A na te spółki co są w portfelu to ostrożne stopy.
dodge / 2012-10-22 08:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oczywiście Ciułaczu - scenariusz może być zgoła inny i puszczą hamulce. Kilka spółek z WIG20 ma prospadkowy odczyt. Dzisiaj z rana może być wyższe otwarcie od piątkowego zamknięcia, a potem dalsza walka o wsparcie, albo puszczą zawory i spadamy niżej, albo powisimy sobie trochę w naszym kanale. Ja tam wyżej przedstawiłem tylko jeden scenariusz :)

Miłego dnia
Ciułacz / 2012-10-22 13:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !
Ja podchodzę to tego ostrożnie , asekuracyjnie. a tak między nami po swojsku ,to strachem podszyty aby nie stracić co już wyrwałem .
Bywaj !
doktórka / 176.111.25.* / 2012-10-22 13:18
Ciułaczu co myślisz o Emperii,dziś sprzedałam kupione po 41 ,ale moze odkupię
Ciułacz / 2012-10-22 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Doktórka witaj !
Pytasz

Ciułaczu co myślisz o Emperii

Weszłaś mi w słowo, bo właśnie o Emperi chciałem napisać że tak po cichu bez rozgłosu ale do góry.
Dzisiejsze wybicie odczytałbym jako większe dobieranie a ze czasy nie pewne to sporo inwestorów chciało realizować zyski a Ci co po dzisiejszym wybiciu szybko ustawili stopy to dodatkowo przyczynili się do lawiny spadkowej. Raczej to nie wygląda na podbijanie przed większa realizacja zysków bo podobna sytuacja miała miejsce 18 Października i nikt masowo nie wywalał.
Ja osobiście miałem stopa ale dużo niżej.
generalnie to ta spółka jest w sektorze co nawet w kryzysie będzie zarabiać ale to nie znaczy że cena za akcję się utrzyma.
Gdzieś wiosną słyszałem że jeszcze mają do sprzedania jakąś nieruchomość a tradycyjnie to pójdzie w dywidendę, ale to mogą być plotki aby dalej trzymać papiery.
Finansowi dobrze stoją nie toną w kredytach.
Jak bym musiał sprzedać to to zrobię z żalem i chęcią odkupienia.
Ps.
Napisałem trochę za słodko czyli zacznie spadać ???
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy