Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-10-04 02:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mirabud powoli nabiera obrotów, na nim nie zrobiłem kokosów ale te 10gr dywidendy wpadło i nawet odrobił z nawiązka odcięcie dywidendy, i co dalej ? Poczekam
Ciułacz / 2012-10-04 02:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej odnośnie Krezusa piszecie:
Masz jakiś pomysł, jak szybko wyląduje na swoim miejscu i ile to niżej?

Hm... w moim przypadku to mnie mniej interesuje jak szybko wyląduje na swoim miejscu bo staram się go podpierać stopami ale gdzie to jego miejsce poniżej czyli tz dołek ,to mnie interesuje. Jak na dzisiaj to bym widział gdzieś pomiędzy 9 a 10 , ale tak naprawdę to bym po ostrym zjeździe chciał zobaczyć małą konsolidacje co by ułatwiło podjęcie decyzji do ponownego wejścia.
dodge / 2012-10-03 17:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie


Bo tak naprawdę to pod co Krezus ma rosnąc?


Włączę się do dyskusji na ten temat i z moich obserwacji wynika, że rośnie pod Skotan. Wynikałoby to z zachowywania się obu spółek. Skotan jest obecnie w wyraźnym trendzie wzrostowym. Kursy obu spółek prawie idealnie się nakładają. Niezapominajmy przy tym, że Krezus bezpośrednio jest udziałowcem w Skotanie.

Pozdr.

P.S. Miłego wieczoru. Ja zaraz zmykam na PP Jagi i Lechii. Jak ktoś jest masochistą i chce się katować przy polskiej piłce - TVN Turbo - 18.15
can_of_bee / 2012-10-03 22:40
Nikt nie ma pojęcia, dlaczego Krezus poszedł z 0,69 na 14,03 zł w ciągu 42 miesięcy. Bez jakiegokolwiek obrotu przez ostatni rok - praktycznie zastój, vol od 5 (!!!) do 40 tysięcy!
Nie nazywajmy niewiedzy pretekstem, a pretekstu przyczyną.
Krezus ma 2.700.000 Skotana, to mniej więcej 13.000.000 zł = wzrost Skotana o 100 % to teraz zysk Krezusa ok. 13.000.000 zł. Przy 55.000.000 papierów Krezusa to 0,25 zł na akcję. Przez rok wzrosło o ponad 10 zł. C/Z około 40 nie tłumaczy wszystkiego.
can_of_bee / 2012-10-04 00:01
Dziękuję. Zależność na "karkosikach" zawsze jest.
Ale od 22:12 mamy już wytłumaczenie. Pytanie na najbliższe dni - ile trzeba sprzedać z papierów kupionych od 1 zł do 14 zł, żeby kupić 5.400.000 za co najmniej 20 zł? A może właściwie - ile z 54.000.000 pozostałych można sprzedać i do jakiej zejść kwoty, żeby grało w kasie?
Bo chyba nikt nie sądzi, że miły inwestor wykłada ot tak co najmniej 108 dużych baniek za 9 % akcji.
Pozdrawiam
dodge / 2012-10-03 23:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj can_of_bee

Nie bawię się w zgadywanki, ale swoją tezę głoszę na podstawie tego, że
Kursy obu spółek prawie idealnie się nakładają
. Zależność istnieje, skoro obrazek mi pokazuje korelację. To spółki Karkosika. Ja podobnie jak Irek kiedyś miałem Krezusa i z tego co pamiętam, zawsze z którąś ze spółek stajnianych korelował. I tu w sumie można szukać odpowiedzi na pytanie dlaczego rośnie. Szukanie pozostałych wytłumaczeń to jak szukanie i dopasowanie działania pod z góry założony wynik.

Pozdrawiam serdecznie
can_of_bee / 2012-10-04 00:06
Dziękuję. Zależność na "karkosikach" zawsze jest.
Ale od 22:12 mamy już wytłumaczenie. Pytanie na najbliższe dni - ile trzeba sprzedać z papierów kupionych od 1 zł do 14 zł, żeby kupić 5.400.000 za co najmniej 20 zł? A może właściwie - ile z 54.000.000 pozostałych można sprzedać i do jakiej zejść kwoty, żeby grało w kasie?
Bo chyba nikt nie sądzi, że miły inwestor wykłada ot tak co najmniej 108 dużych baniek za 9 % akcji.
Pozdrawiam
dodge / 2012-10-04 00:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ale od 22:12 mamy już wytłumaczenie.


Ach ... Przepraszam Cię :) Ja od powrotu ze stadionu nie zerkałem na infa. Dopiero poddałeś mi sugestię i zerknąłem na gpwinfostrefę :) Wybacz i dziękuję za podpowiedź.
can_of_bee / 2012-10-04 00:34
...i właśnie dlatego mamy jaja.
Inwestor - inwestorem, łupki/wody termalne/ropa/gaz czy co tam jeszcze - niech będzie, ale teraz trzeba się rozliczyć z tym, który tak przepłaci.
Masz jakiś pomysł, jak szybko wyląduje na swoim miejscu i ile to niżej?
can_of_bee / 2012-10-04 00:41
Chociaż nie - jaja to będą dopiero wtedy, gdy ktoś uwierzy, że od jutra ma rosnąć do co najmniej 20 zł... Różne głupoty na Krezusie już się działy, chociaż ta byłaby jedną z większych.
pietroo / 2012-10-03 22:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"


Nikt nie ma pojęcia, dlaczego Krezus poszedł z 0,69 na 14,03 zł w ciągu 42 miesięcy


w ciągu dwóch miesięcy wzrósł o prawie 50% w górę, też bez wielkiego obrotu i jakiegokolwiek ciekawego infa
can_of_bee / 2012-10-03 23:23
To już wiesz dlaczego - inwestor, który 5.400.000 zł kupi za co najmniej 108.000.000.
Bez prawa poboru dla dotychczasowych.
To po zawodach.
pietroo / 2012-10-03 17:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Miłego wieczoru. Ja zaraz zmykam na PP Jagi i Lechii. Jak ktoś jest masochistą i chce się katować przy polskiej piłce - TVN Turbo - 18.15


a ja dzisiaj będzie oglądać LM :)) za tydzień w piatek idę na mecz Polska - RPA na narodowym :)) na Twój meczyk też zerknę :)
pietroo / 2012-10-03 14:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ładne pakiety zaczynają latać na Midasie. Obrót się zrobił pierwszorzędny.
Ciułacz / 2012-10-03 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powróciłem do starej miłości ;-)) Cityinter.
Po ostatnich wiadomościach wczoraj dał znać że inwestorzy dalej go mają na oku , czy tak będzie do nowego roku ???
pietroo / 2012-10-03 14:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj

nigdy nie miałem tego papierka, ale przymierzałem się do niego po kilka razy, chyba jego szczyt był w okolicach 28-30 zł jak dobrze pamiętam
smooth / 2012-10-03 09:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Emisja na Midasie jednak daje o sobie. FF jest tak wielki, że zaczynam wątpić czy to ruszy.
Ciułacz / 2012-10-03 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Na Midasie i Krezusie to staram sie im nie przeszkadzać, co prawda każda z nich ma inną motywację do wzrostów ale wyniki idą w świat i do naszego portfela.
pietroo / 2012-10-03 14:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na Krezusie to masz świetny zarobek, gorzej z Midasem, ale tutaj chyba trzeba być cierpliwym i czekać dalej, ważne, że wrócił w okolice 70 gr
smooth / 2012-10-03 15:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Na Krezusie trend wzrostowy jak malowany. Widać rękę właściciela. Bo tak naprawdę to pod co Krezus ma rosnąc? Prędzej Midas ma ku temu powody. Zawsze się mówiło że z Karkosikiem cierpliwość popłaca. Miałem Krezusa bardzo dawno i bardzo tanio ale dawno też poszedł do ludzi. Midasa niestety Karkosik porzucił i to od razu widać na wykresie. Solorzowi to nawet z gęby źle patrzy :)
dodge / 2012-10-03 22:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Plusika Tobie Irku stawiam, za przypomnienie naszej lokalnej prawdy: Zawsze się mówiło że z Karkosikiem cierpliwość popłaca.
:)

Dziękuję i pozdrawiam
pietroo / 2012-10-03 16:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kto to może brac po tych parę dzisiątek tysięcy sztuk na Midasie, w ciągu kilku min ktoś wziął 500 tys sztuk po 71 gr, czyżby wymiana?
pietroo / 2012-10-03 10:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na razie sie miele to wszystko, obrót jest, ale obsuwa się to
pietroo / 2012-10-03 09:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dokąd zmierzasz PCA?


2012-10-02 13:35:39 184.163.131.* | Ciułacz nie logo
Jak spadnie na 50 to może uśrednię?



chyba będzie trzeba
Ciułacz / 2012-10-03 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co prawda tak myślałem ale sie przyglądam mojemu pakietowi i jak NC to zaczyna pęcznieć i żeby to upłynnić to trzeba być ostrożnym bo po KC można tym zwalić kurs.
pietroo / 2012-10-03 14:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
masz niezłą ilość, także w Twoim przypadku można ją rzeczywiście uwalić mocno

dalej czekam i obserwuję
dodge / 2012-10-02 18:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam

Od jakiegoś czasu gdzie bym nie ruszył wiadomości z portali giełdowych przewija się informacja o hossie. Niedługo temat podłapią portale piszące o d*** Maryli i wówczas należałoby się zastanowić czy nie wychodzić powoli z inwestycji :)

Ja ostatnie dni spędziłem w Poznaniu. Pierwszy raz miałem możliwość spędzenia więcej czasu w stolicy Wielkopolski. Sympatyczne miasto. Niestety nie zdążyłem podać swoich typów konkursowych na ten tydzień. Uparcie postawiłby ponownie na Skotan. Uważam, że tam trwają lekkie podrygi i przedbiegi do przeforsowania dość ważnych oporów.

Pozdr. i życzę spokojnego tygodnia.
Ciułacz / 2012-10-03 13:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiadasz Skotan ???
Coś w tym jest
pietroo / 2012-10-02 18:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Maciek

kopę lat :))
hossa hossą, oby rosły nasze spółki :)) moje typy na razie rosną, tzn Getin i Midas :), PXM na razie odpoczywa :))

z innej beczki, chyba nastęonym trenerem w Jadze będzie Probierz? on się tam najlepiej czuł i tam się sprawdził, reszta drużyn to porażka

pozdrawiam
pietroo / 2012-10-02 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ten PCA dalej leci, dziady testują naszą cierpliwośc i nerwy
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-10-02 13:35
Jak spadnie na 50 to może uśrednię?
ten PCA dalej leci, dziady testują naszą cierpliwośc i nerwy
pietroo / 2012-10-02 16:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja myslę cały czas nad Ideonem, stoi, stoi i stoi.... może w końcu wystrzeli?
unlucky / 2012-10-02 10:30 / portfel
znalazlem taka strone, ktora byc moze pomogla by w inwestowaniu
www.attrader.pl
czy jakis doswiadczony inwestor moglby sprawdzic ja i wyrazic swoja opinie tutaj??
dzieki
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-10-02 13:38

znalazlem taka strone

Tej nie znam ale wygląda na przyzwoitą, jak znajdę trochę czasu to zobaczę
unlucky / 2012-10-01 23:30 / portfel
hello
mam pytanie, a moze nawet bardziej prosbe
- jakie wskazniki nalezy dobierac do analizy technicznej, aby znalesc spolke w trendzie wzrostowym?? i jak je interpretowac???

prosze o pomoc lub nauke
dziekuje
Ciułacz / 2012-10-02 03:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Unlucky witaj !
Pytasz:
- jakie wskazniki nalezy dobierac do analizy technicznej, aby znalesc spolke w trendzie wzrostowym?? i jak je interpretowac???

Hm... w dwóch słowach to Ci nikt tego nie wyjaśni bo nie będziesz wiedział o czym mowa a jak już będziesz na tym etapie zrozumiesz o czym tu jest gatka to już wtedy potrafisz sam robić analizy.
Może to brzmi trochę na odczepne ale wszyscy mieli ten sam problem.
Zacznij od dobrej lektury w formie papierowej i będziesz ją nosił ze sobą i co jakiś czas będziesz wracał do zagadnień co już przerobiłeś i myślałeś że rozumiesz ale w nowym kontekście to wszystko nabiera innego obrazu.

prosze o pomoc lub nauke

Fakt że kto pyta to mniej błądzi.
Może zacznij od
http://bossa.pl/edukacja/
Pozdrawiam
Ps.
Bądź aktywny na forum to z czasem będziesz wiedział o czym się pisze bo często chłopaki nadaj a swoistym slangiem.
Nie daj się wciągnąć w pyskówki, bo czasem nerwowym koniom puszczają nerwy.
unlucky / 2012-10-02 10:27 / portfel
dzieki ciulacz
ciezko mi byc aktywnym na forum ze wzgledu na prace, ale jak mam chwile to zagladam.
odnosnie bossa.pl to juz jakis czas temu przeczytalem, jak i rowniez z ing, ale musze wrocic do tego,
rozmyslam zakup ksiazki " Zawod inwestor gieldowy" chyba pomoze troche zrozumiec ten caly zamglony swiat gieldowy:
wiem, ze nalezy patrzec na MACD, RSI, ROC, STOCH,
pozdrawiam
unlucky / 2012-10-01 23:24 / portfel
GRATULACJE DLA:
CIULACZ
PIETROO
BIG
oraz calej reszty nagrdzonych
szacun
pietroo / 2012-10-02 12:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzięki wielkie

pozdro
Ciułacz / 2012-10-01 21:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podziękowania dla wyrażenie uznania dla mojego portfela w zakończonym konkursie, ale starzy bywalcy co się znają jak łyse konie to wiemy że to powinni przypaść Bigowi. doszukując się teori spiskowych to można by sądzić że nasza ikona specjalnie się na ten czas wyłaczyła aby dać szansę innym.
Z moich dwóch portfeli to za bardziej wartościowy uważam ten Z–Montrealu co na longa powinien być bardziej urzyteczny i w zasadzie promuje inwestowanie na Emeryturę w ramach konta IKE co uważam bardziej wskazane jak spekulacje.
smooth / 2012-10-01 22:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem wygrałeś zasłużenie. Beż dwóch zdań. Gratulacje!
pietroo / 2012-10-01 21:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wielkie gratki za wygranie konkursu!! należało Ci się :)

emerytura jeszcze daleko przed nami, na tą chwilę to raczej ważniejsze jest co jest dzisiaj :)) czy ktoś zakładał takie spadki jakie były w 2008 roku? że wszelkie fundamenty runą jak domek z kart? gdzie te tuzy bankowe, które trzęsły rynkami?

zgadzam się z Tobą, że trzeba również myśleć o emeryturze, ale uważam, że na tą chwilę małymi kwotami :))

pozdrawiam


p.s. już jesteś w chałupie?
Ciułacz / 2012-10-02 03:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !

p.s. już jesteś w chałupie?

Przed godziną dojechałem do domu.
pietroo / 2012-10-01 16:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i PCA poszło w dół, ciekawe czy jeszcze poleci czy to tylko odebranie akcji od nerwowych
Ciułacz / 2012-10-02 04:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

no i PCA poszło w dół, ciekawe czy jeszcze poleci czy to tylko odebranie akcji od nerwowych

Bo dywidenda jest pod znakiem zapytania bo była uchwalona warunkowo że obejmie nowe akcje co czekają do rejestracji, a rejestracja się przedłuża.Kto ma poufne info to wie co robić, a ja nie mam .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy