Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Redakcja forum / 2012-10-01 13:13 / Administracja forum
Gratulujemy zwycięstwa :)
pietroo / 2012-10-01 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam,

ciekawy jestem na któym ja byłem miejscu :))

pozdrawiam
Ciułacz / 2012-10-01 04:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Westa Isic
Polimex
Bogdanka
Takie podałem typy na następny tydzień.
powiem szczerze ze nie miałem się czasu zastanowić bo piszę na kolanie z lotniska i jak się zapakuję do samolotu w drogę powrotną to 14 godzin bez lądowania do Chicago.
Wobec powyższego na Poniedziałek nie będę aktywny.
pietroo / 2012-10-01 08:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
a ja zaraz podam moje

Polimex
Midas
Getin

udanego lotu

pozdrawiam
Redakcja forum / 2012-09-30 08:58 / Administracja forum
GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!


Wyniki konkursu o najlepszą spółkę tygodnia: 24 – 28 września 2012

Z przyjemnością ogłaszamy, że trzecią edycję naszego cotygodniowego konkursu wygrał:

Ciułacz (spółka WES - WESTAISIC)
Otrzymuję koszulkę Money.pl

Drugie miejsce zajął i kubek Money.pl otrzymuje:
rwcr (spółka JHM - JHM DEVELOPMENT SA)

Trzecie miejsce zajął i kubek Money.pl otrzymuje:
kazumi (spółka IQP - IQ Partners SA). To już drugi finał kazumiego – gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy i prosimy o podanie adresu w e-mailu do forum@money.pl (adres Ciułacza i Kazumiego już mamy)

Gra toczy się dalej. Przypominamy, że:
Każdy forumowicz może tylko raz wygrać koszulkę i raz kubek.
- Kolejna wygrana w typowaniu tygodnia jest nagradzana kubkiem i
specjalną rangą przy nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki
tygodnia” , trzecia wygrana – specjalną rangą przy nicku o treści: Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.
- Trzykrotne zajęcie drugiego lub trzeciego miejsca jest nagradzane
specjalną rangą przy nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki
tygodnia.

Która spółka będzie najlepsza w tygodniu 1 – 5 października 2012 roku?

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA DO PONIEDZIAŁKU 1 października 2012 włącznie.
Ciułacz / 2012-10-01 03:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kupić nie kupić ale potargować warto :-) Fajna zabawa, ale jak przy tym jeszcze dasię zarobić to już super.
drk304 / 37.209.143.* / 2012-10-01 18:10
od dłuższego czasu obserwuje Twój portwel spółek, i chciałbym się dowiedzieć czy inwestujesz na giełdzie w Toronto?
Ciułacz / 2012-10-01 20:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Drk witaj !
Tak , też ale na longa, raczej ostatnio tylko dokupuję bez spekulacji.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-09-30 07:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podciąganie wyników kwartalnych już zakończone, i co teraz?
teoretycznie to kupujący się wupukali a sprzedający z wyższej konieczności zawsze się znajdą co powinno spekulantów skłonić do ustawianie się na S, co nie znaczy że tak musi być bo chińskie programy mogą pomieszać karty.
weekend się dopiero zaczął więc mamy czas.
Ja na poniedziałek chyba nic nie będę obstawiał, ale z za część gotówki mam ustawione KGHM po 145' to nie znaczy że prorokuję te poziomy to tak na wszelki wypadek.
Ciułacz / 2012-09-29 17:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Chinach odżywają nastroje na boom ale ceny mieszkań są kosmiczne i wygląda na to że bańka jeszcze nie pęknie, co im daje popalić to inflacja.
tomtay / 2012-09-29 19:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pytaj miejscowych, pytaj Ciułaczu, np. na przełomie 2006 i 2007 roku Brader mi zrelacjonował, że w Anglii coraz więcej ludzi nie spłaca kredytów hipotecznych i od razu było wiadomo, że max. rok i bańka na rynku hipotecznym pęknie...
A zwykli obywatele, zawsze wiedzą najlepiej co w trawie piszczy i zdecydowanie lepiej, niż analitycy finansowi ...
Ciułacz / 2012-09-30 02:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay witaj !
W większości biorą za gotówkę albo hipotekę 50procent.
Co im napędza bańkę to to że spekulanci kupują po kilka mieszkań i jak rynek się nasyci to będą ciąć ceny aby kasę odzyskać.
jak ktoś nie spłaca kredytu to bank ma 50% zabezpieczenia.
Tak sie tu buduje że Warszawa czy Montreal to zaścianek, kto sie z nimi załapie do biznesu to jakoś przeżyje a inaczej to nas wszystkich wykupią, chyba że jakaś zawierucha polityczna czy militarna to przerwie.
unlucky_byd / 93.96.182.* / 2012-09-28 11:16
A ja to mam pecha. Jak kupie jakies akcje to trace, a chcialbym zarobic troszke. Czy to brak wiedzy, a moze wlasciwie brak szczescia.
Moze oba razem powiazane ze soba. :-(
Ciułacz / 2012-09-28 18:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teorię inwestowania to pewnie znasz ale musisz przeanalizować krok po kroku dlaczego tak jest.Pewnie jakieś etapy przeskakujesz.
To tak jak z prowadzeniem samochodu, moż na mieć pecha ale dośiadczenie swoje robi,wystarczy sobie przymomniec pierwszy rok po kursie prawajazdy
unlucky _byd / 93.96.182.* / 2012-09-29 00:56
Teoria jest teoria. A praktyka jest czyms innym. Jesli nagle gruby robi wyprzedaz to lecisz w dol ze swoimi. Teoretycznie to wiem, ale praktycznie to klapa.
Ciułacz / 2012-09-29 01:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak masz rację,teoria to jedno ale jak się dostanie baty to lepiej wchodzi do głowy.
la longa to mniejsvze ryzyko, a spekulacje to tylko małym kapitałem.
pietroo / 2012-09-28 09:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"



0
2012-09-28 00:14:41 Ciułacz [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Piotrek witaj!
PoliMex ma do odrobienia ,zresztą jak i wiele innych dobrych spółek, płaci dywidemdę i ma moje uznanie,aletrzeba pamiętać że obecnie to go spekulacja podkręca więc kiedyś zaczną wychodzić , czyli pamiętajmy o stopach, ale nie za ciasno.



Będę pamiętać, na razie jest bardzo ok :))
Ciułacz / 2012-09-28 09:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam tylko mały jeden mankament dzisiaj mam strasznie wolny net,
Ciułacz / 2012-09-28 08:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak się nie otworzy za wysoko to pasowało by na dzisiaj wziąć miedziaka
pietroo / 2012-09-28 09:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

wpadło Ci?
Ciułacz / 2012-09-28 18:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie mogłem się uporać z wolnym internetem i wziąłem PKC i sprzedaż też PKC. Nie chciałem trzymać na weekend.
Ciułacz / 2012-09-28 08:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przynajmniej dzisiaj na otwarcie GPW nie muszę się zrywać w środku nocy, bo jest 15:00
pietroo / 2012-09-28 09:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no ale chyba jesteś niewyspany? taka zmiana czasowa
Ciułacz / 2012-09-28 03:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
oto wklejka z innego forum odnośnie PSW ;
Z treści samej uchwały nr 13 zwz w sprawie podziału zysku za rok obrotowy od 01.01.2011 do 31.12.2011 r. wynika wprost, że uchwała ta wchodzi w życie z chwilą zarejestrowania przez sąd podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji serii Ł (punkt II uchwały).
Jeśli nie będzie rejestracji to uchwała nie wejdzie w życie więc dywidendy nie będzie - przynajmniej w oparciu o tę uchwałę.
Uplasowanie emisji, czyli to, że chętni zapisali się na wszystkie akcje nie ma tu nic do rzeczy. To dwa różne zdarzenia. Sąd wcale nie musi zarejestrować emisji nawet jeśli na wszystkie akcje będą zapisy. W niektórych przypadkach nawet nie może zarejestrować takiej emisji - vide np. art. 431 par. 4 ksh.
W tym przypadku warto zapoznać się z tym co i kiedy w czasie trudnej i wyboistej drogi tej emisji miało miejsce, czy dotrzymywano terminów przewidzianych przez ksh, ale także z treścią uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego z 10.02.2012 r., gdzie przewidziano m.in. termin w którym ci, którzy zapisali się na akcje serii Ł przestają być tym zapisem związani.
pietroo / 2012-09-27 22:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
martwi mnie za to PSW, spada i robi się niedobrze :((
Ciułacz / 2012-09-28 01:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PSW jest sporo nie jasnych informacji , nawet data DD to co portal to jest inna, ale ostatecznie to chyba 01Listopada, czyli jeszcze sporo czasu do wybicia lub ucieczki.
Na PSW to jest jeden wiekszosciowy inwestor co teoretycznie powinien dbać o kurs, ale kto wie jaki jest jego cel? A może mu nie zależy na kursie? I za zgarniętą dywidendę po taniości się jeszcze bardziej obkupi? Aby już w przyszłosci była jego cała dywidenda? Kto wie?
Do paniki to mi daleko bo jak płacą dywidendę co nie muszą to nie jest źle.
ketiw / 83.7.17.* / 2012-09-27 16:14
你好 [Nǐ hǎo.] Ciułaczu .Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-09-28 01:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
praktykuję proste zwroty w narzeczu Kantonie ,bo jestem w okolicach Hong-Kong.
pozdrawiam
Ciułacz / 2012-09-27 14:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gdzieś przeczytałem:
WGPW: Gospodarka niedaleko dołka, giełda krok od hossy?
To mi się podoba .
http://biznes.interia.pl/gieldy/news/gospodarka-niedaleko-dolka-gielda-krok-od-hossy,1846436,1844#ipad
Z resztą gdzieś kasę trzeba trzymać, byle się nie zagalopować oślepiony chciwością.
pietroo / 2012-09-27 22:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

i jak wpadł Ci miedziak? już ładnie opadł, ale peewnie będzie jeszcze niżej
Ciułacz / 2012-09-28 00:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miedziak mam za nisko ustawiony,to tak na wszelki wypadek .
Ciułacz / 2012-09-27 14:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Krezusie to sie przyzwyczaiłem do wzrostów ale na Midasie to nowość,hm... Sporo tam się tam kasy przewija , ale niech tak dalej będzie jak by złotówkę zaliczył to bym się nie pogniewał.
pietroo / 2012-09-27 22:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja też bym się nie gniewam, gdyby tak było :)) 1 zł brzmi dumnie i do tego czasu trzymam

cieszy mnie także PXM, ten papier zostawiam na dłużej, tam może być bardzo ciekawie, nie na darmo Romek kupuje te akcje :))
Ciułacz / 2012-09-28 00:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek witaj!
PoliMex ma do odrobienia ,zresztą jak i wiele innych dobrych spółek, płaci dywidemdę i ma moje uznanie,aletrzeba pamiętać że obecnie to go spekulacja podkręca więc kiedyś zaczną wychodzić , czyli pamiętajmy o stopach, ale nie za ciasno.
Ciulacz nie logo / 183.3.82.* / 2012-09-26 23:42
Witam z Panstwa Srodka
Widze ze akumulatorki polecialy
Ciulacz nie logo / 183.3.82.* / 2012-09-26 23:46
Tu mamy gdzies 5:45 rano ale juz 27 Wrzesnia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy