Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
tomtay / 2012-09-17 22:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czy ja dobrzę widzę, że "konkurs" wraz z typowaniami 'wywalili w kosmos'? :))
dodge / 2012-09-17 22:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Czy ja dobrzę widzę, że "konkurs" wraz z typowaniami 'wywalili w kosmos'? :))


Garncarz nie nadążyłby z lepieniem kubków :)
dodge / 2012-09-17 22:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Czy ja dobrzę widzę, że "konkurs" wraz z typowaniami 'wywalili w kosmos'? :))


Wszystko jest OK:) łuffff... :)

http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html
tomtay / 2012-09-17 22:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wróciło! Uratowani! Uratowani :))
pietroo / 2012-09-17 22:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
postawiłem i ja swoje typy :)
dodge / 2012-09-17 22:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Dzisiaj KGHM po raz trzeci od marca tego roku nie zdołał pokonać poziomu 154-155. Trzeci raz zaliczony sufit. Zapewne w przyszłym tygodniu będzie do kupienia nieco taniej.


Pierwszy dzień tygodnia i KGHM tańszy nie jest. Przykleił się sufitu i czeka. Jeśli pokona ten poziom, o którym wspominałem w cyt. tekście można chyba spodziewać się podróży w celu co najmniej dokonania podwójnego szczytu na przestrzeni nieco ponad roku? Po drodze byłaby jeszcze do pokonania granica gdzieeeeeeś tam w okolicy 174-178 zł? Jak to widzicie moi drodzy?

Zdrowia życzę i pozdrawiam.
pietroo / 2012-09-17 22:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

można chyba spodziewać się podróży w celu co najmniej dokonania podwójnego szczytu na przestrzeni nieco ponad roku? Po drodze byłaby jeszcze do pokonania granica gdzieeeeeeś tam w okolicy 174-178 zł?


Zgadzam się, ale do tego muszą być dobre warunki na rynku, jak przyjdzie korekta to i taka spólka jak Miedziak nie oprze się przecenie. Na razie nic na to nie wskazuje, bo idzie jak burza.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-09-18 01:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KGHM to spółka ponad przeciętna i często inwestorzy sobie nie zdają sprawy że od zawsze taka była.
Obecnie urosła w drodze euforii bo jeszcze efekty programów nie są odczuwalne, czyli powinna być korekta tylko pytanie jaka ? może płaska ?
Czekamy na spowolnienie gospodarcze a może sie obejdzie na strachu ? zobaczymy na wiosnę.Miedziak dzięki programom powinien jeszcze zyskać 20zł.
pietroo / 2012-09-18 08:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
widzę, że przychylnie jesteś nastawiony, czuję, że wchodzisz z rana, tak jak wczoraj :))
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-09-18 12:37
Piotrek witaj !
Na KGHM psów nie mogę wieszać bo na niej najwięcej zarobiłem , ale jak widzisz w nocy pisałem
Obecnie urosła w drodze euforii bo jeszcze efekty programów nie są odczuwalne, czyli powinna być korekta tylko pytanie jaka ? może płaska ?

a że pisałem
Miedziak dzięki programom powinien jeszcze zyskać 20zł.

ale to nie znaczy że od dzisiaj bo te programy muszą zacząć działać a jak na razie to jesteśmy przy obietnicach, mamy czas do połowy Października a jak się wyczerpią efekty programów pomocowych to zaraz nas zaatakują spekulanci na spadki a pożywkę to oni już znajdą.
A Jak na tą chwilę to się przyglądam jaką formę przybierze ta korekta.
Teraz te poziomy co się pojawiły po 150 by mi pasowały ale zaczęły się kontrakty do rozliczenia i mogą się dziwne rzeczy dziać .
pietroo / 2012-09-17 15:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
traktory jadą na wstecznym :)))
Ciułacz / 2012-09-17 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jesteśmy przy poziomach z końca Października 2011 niby koniunktura światowa jest na tą chwilę dobra ale jak niema nowego kapitału to możemy wpaść w mały boczniak przy obecnych poziomach, ale wolny kapitał jest tylko czy inwestorzy już uwierzą że to jest dobry moment do wejścia i pozostania ?Tu naganiacze mają wiele do powiedzenia.
pietroo / 2012-09-17 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
stoję po Borka, ale chyba nic z tego nie będzie, trzeba czekać na jakąś korektę
Ciułacz / 2012-09-17 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z borkiem ? to jak spadnie na 49 , ale nie obstawiałem bo ciężkie armaty miałem wycelowane w KGHM i na Borku nie chciałem sobie blokować kapitału.
Jak na groszówce są wahania po po 1-2 grosze to się ciężko przebić poprzez potężny spekulacyjny kapitał, czasem można czekać i czekać a kasa zamrożona , chyba że się maja pojawić jakieś wiadomości.

Ps. czas do pracy
pietroo / 2012-09-17 22:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

2012-09-17 13:47:50 Ciułacz [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Z borkiem ? to jak spadnie na 49


Cięzko będzie w tym momencie o taką cenę.
Musi przyjść korekta, aby tak spadł.
Martwię się trochę o PSW, spadł na koniec sesji.

Pozdrowienia
pietroo / 2012-09-17 10:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Ciułaczu :)

nabyłeś Miedziaka na wejściu? ja ustawiłem się po 149.80 zł i nie wpadło, zabrakło 40 gr
Ciułacz / 2012-09-17 13:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po zobaczeniu
Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną i są najwyższe od 4 miesięcy po decyzji Fed o skupowaniu obligacji, co może wpłynąć na pobudzenie wzrostu gospodarczego - podają maklerzy.


Czyli miedziak dalej w cenie
hm... w te pędy muszę go odkupić tylko dobrze jak by się skorygował.

Złożyłem zlecenie :PCRO ( po cenie rynkowej na otwarcie)
Bo miałem nadzieję że z Piątku tendencja z zamknięcia sie utrzyma ale nie wiedziałem na jak nisko.
Teraz już upłynniłem bo w pracy nie chcę się szarpać ze sprzedażą .
Hm ... a miało być na dłużej ;-)
pietroo / 2012-09-17 13:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wielkie gratulacje!!! trafiłeś jak w dziesiątkę!!!
Ciułacz / 2012-09-17 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

trafiłeś jak w dziesiątkę!!!

Zbieg okoliczności bo było odpowiednie zamkniecie w Piątek i pomyślne wiadomości ze świata.
Przez ostatnie dwa miesiące tak nie było a pilnowałem a rosło chociaż w moich analizach nie powinno.
pietroo / 2012-09-17 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PSW coś dzisiaj zrobiło cofkę, będzie tam jazda w górę czy racej zostaniemy z ręką w nocniku, nic na razie się tam nie dzieje
Ciułacz / 2012-09-17 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

PSW coś dzisiaj zrobiło cofkę, będzie tam jazda w górę czy racej zostaniemy z ręką w nocniku, nic na razie się tam nie dzieje

Też mu się przyglądam. Ten tydzień powinien być decydujący.
Ja może pozostanę na tym papierze chyba że będzie dobre wybicie.
Wygląda mi na to że decydenci od tej spółki mają więcej spółek do zarządzania i nikt sie nie zajmuje jej promocją, aż do momentu jak ktoś się zdecyduje że na nią czas bo trzeba ją wysłać na większy rynek.
Zima się zbliża a na węglu są oparci jak zrobią jakąś zadymę to inwestorzy o niej sobie przypomną, ale to jest pobożne życzenie.
Ciułacz / 2012-09-17 01:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Bankierze przeczytałem :Znany inwestor George Soros proponuje wyrzucenie Niemiec ze strefy euro jako remedium na europejski kryzys.
Hm ...
i co otoczyć ich drutem kolczastym ? czy spuścić żelazną kurtynę,a z Chinami to co ?
To jest śmieszne ale by było skuteczne, bo inaczej to za 50 lat to nas wszystkich wycyckają.
Patrząc realistycznie na świat to niema co się odgradzać od prymusów ale bym się zastanowił jak ich potencjał wykorzystać z pożytkiem dla wszystkich.
Jak Unia to może dla wszystkich jedną taryfę podatkową ? i wpływy do jednego kotła ? a z tego programy socjalne wszystkim po równo ?
W PL to tych poziomach płacowych to mało kto by płacił podatek ;-))
Ale szkoda pisać bo Unia nie jest po to aby biedacy żyli na garnuszku bogatych, ale aby bogaci mieli sługusów za marne grosze.
A co na to Ciułacz ?
Ciułacz z koniem sie nie będzie kopał i jak zwykle podkasa rękawy aby zarobić oraz spojrzy na regulacje prawne aby jak mniej podatku zapłacić przy tym systematycznie inwestując na longa.
Ciułacz / 2012-09-16 21:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną i są najwyższe od 4 miesięcy po decyzji Fed o skupowaniu obligacji, co może wpłynąć na pobudzenie wzrostu gospodarczego - podają maklerzy.
http://biznes.interia.pl/gieldy/surowce-komentarze/news/ceny-miedzi-w-londynie-najwyzsze-od-czterech-miesiecy-po,1842429,3142
..........................................
Czyli miedziak dalej w cenie
hm... w te pędy muszę go odkupić tylko dobrze jak by się skorygował.
Ciułacz / 2012-09-16 14:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek poniżej pytał :
Ciułaczu a co myślisz o SNSie? Nie chcesz dokupić?

Na tej spółeczce inwestowałem w czasach wielkiej zwałki w 2008 i o dziwo dobrze to znosiła wiec zwiększyłem zaangażowanie , ale inni nie wytrzymali i wzięli nogi za pas co sie przeobraziło w niezłą zwałkę, sprzedałem i w dołku odkupiłem co nie było w tym prawdziwym dołku ;-)i jeszcze raz sprzedałem oczywiście ze stratą.
Jak wczesną wiosną 2009 włączyłem sie do akcji to ją sobie odpuściłem bo na miedziaku tłukłem kasę a jak już nastąpiła w miarę stabilizacja a Syntek dalej w górę to jakoś się nie mogłem do niego wstrzelić, pewnie uraz za straty poniesione.
Obecnie po gorszych wynikach to mi się wydaje że inwestorzy mogą szukać spółki co są lepsze technicznie i fundamentalnie.
Jak by ktoś chciał ich przejąć to może ruszyć kursem.Jak przebije 5.95 to może odwróci trend.
Ciułacz / 2012-09-15 23:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gratki za wygrane dla Giero i Tomtay.
dodge / 2012-09-15 19:22 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gratuluję Panowie - wyniki konkursu :)


Z przyjemnością ogłaszamy, że pierwszą edycję naszego cotygodniowego konkursu
wygrał:

giero13 (spółka Hawe)

Otrzymuje koszulkę Money.pl

Drugie miejsce zajął i kubek Money.pl otrzymuje:

tomtay (spółka MSX)

Trzecie miejsce zajął i kubek Money.pl otrzymuje:

Ciułacz (spółka Boryszew)

Prosimy jak najszybciej wysłać nam adres (forum@money.pl)
pietroo / 2012-09-15 20:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie wiedziałem, że był jakiś konkurs

gratuluję zwycięzcom :)
giero13 / 2012-09-15 21:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzieki i gratuluję kolegom z podium:-)

W następnym tygodniu typujemy ponownie.

Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-09-15 23:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miło mi być na podium,ale ,ale...
Jak wiemy że to było zrobione po cichu ;-))
tak jak sie robi przetargi co już z góry wiadomo kto ma wygrać ;_)), byle większość się o tym nie dowiedziała , bo np Piotrek pisze :
nie wiedziałem, że był jakiś konkurs

Czyli w następnym tygodniu jak się wszyscy zwiedzą to ....
Żarty żartami ale takie typowanie na jeden tydzień przypomina mi jak kiedyś się zabawialiśmy w portfelu u Smooth, ale to była jego prywatna inicjatywa, no ale powoli się rozmyło bo zaczęli się wykruszać chętni do typowanie.
Takie co tygodniowe typy to zmuszają do zastanowienia a dla biernych uczestników daje do myślenia.
mik0110 / 2012-09-16 10:26 / portfel / Tysiącznik na forum
gratki dla medalistów... :)
giero13 / 2012-09-15 13:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam Ciułaczu;-)

Tydzień byłem na szkoleniu i poza dostepem do giełdy, a tu takie fajne wzrosty. Tak jak pisałeś URSUS pokazał siłę, ale urósł niesamowicie. U mnie w robocie kryzys i chyba będę zmieniał robotę bo nie szanują naszej pracy, i traktuja nas nieciekawie. Mam lepsze oferty.

Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-09-16 01:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giero witaj !
chyba będę zmieniał robotę bo nie szanują naszej pracy

Jak jest
U mnie w robocie kryzys

to wszyscy się robią nerwowi i mogą się robić kliki aby na skórce innych to przeżyć.
W takich wypadkach to jak są normalni przełożeni a w mniejszych spółkach to bezpośrednio z właścicielem dobrze na osobności jest pogadać.
Oczywiście nie w formie pyskówki ani szantażu ale jak dwóch profesjonalistów.
Często bywa tak że praca i atmosfera jest dobra ale zarobki nie są do przeskoczenia bo na danym stanowisku takie bywają a jak ktoś jest super inteligentny i z kilkoma fakultetami a załapał się do ekipy murarskiej to i tak dostanie tyle co inni.
Może być odwrotnie że zarobki są super ale mamy takiego przełożonego co się boi o swój stołek i wszyscy co są dobrzy do muszą być do ubicia.


Mam lepsze oferty.

Jak już się zdecydujesz odejść odejdź z klasą i odpowiednio wcześniej powiadom przełożonych aby kogoś wprowadzić na twoje miejsce.
Ciułacz / 2012-09-15 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj ! poniżej pisałeś że :
Kupiłem Kernel
Bez fantazji ale rośnie i to jest ważne.
Ciułacz / 2012-09-15 02:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam wieczorkiem a właściwie to nocą i na PB czytam :6 spółek, o których rynek niesłusznie zapomniał.
Wytypowaliśmy sześć, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.

Emperia
Robyg
Midas
Bogdanka
Kruk
Getin Holding
http://pulsinwestora.pb.pl/2666685,5965,szesc-nieslusznie-zapomnianych-spolek-br
.....................................
Od siebie dodam że warto je mieć na uwadze bo w jakimś tam stopniu je wypromują.
dodge / 2012-09-15 18:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Robyg- matko, nawet nie wiedziałem, że taka spółka notowana jest na GPW :). Z ciekawości zerknąłem i to reprezentant deweloperki, co z automatu obecnie eliminuje ją z kręgu moich zainteresowań.
dodge / 2012-09-15 18:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Emperia - pod względem takich wskaźników jak Current Ratio czy Quick Ratio spółka wyśmienicie wygląda wobec branży, którą reprezentuje. Również wskaźnik ogólnego zadłużenia wygląda idealnie. Spółka corocznie wypłaca dywidendy. W tym roku było to 56,41 na akcje. Zarząd nie wyklucza, że tegoroczny zysk przeznaczony zostanie na dywidendę za 2012 r. Na 11 października NWZ rozpatrzony będzie projekt uchwały o skupie akcji własnych w celu ich umorzenia za kasę spółek zależnych. Kurs ostatnio w wąskim przedziale cenowym poruszał się od lipca poziomo. Jeśli przebije w najbliższym czasie przedział 44-45 zł to będzie szansa dojścia do 50 zł. Powyższej tej ceny czyha opór, przy którym należałoby liczyć się z nie przebiciem go z marszu.
pietroo / 2012-09-15 18:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć,

Getin własnie ruszył w górę, w piątek było na nim chyba +9%.
Ciułacz / 2012-09-15 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Getin własnie ruszył w górę, w piątek było na nim chyba +9%

Powiem szczerze że tych GETINów to nie ogarniam a jak nie wiem o co chodzi to nie inwestuję.Ale tu robię błąd bo powinienem się wziąć w garść i ich rozszyfrować , może kasa leży pod nogami i wystarczy się schylić aby to zgarnąć.
pietroo / 2012-09-16 17:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Getin jest zdolowany po odcięciu na maxa, może w końcu inwestorzy przestaną się od niego odwracać....
dodge / 2012-09-14 20:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zainteresowanym podrzucam linke do raportu GUS o nakładach i wynikach przemysłu w I-II kwartale 2012 r.:

http://tnij.org/naklady_i_wyniki_przemyslu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy