Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
pietroo / 2012-09-10 16:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i poleciał już w dół PSW
ketiw / 83.7.30.* / 2012-09-10 16:07
" Wziłem"- Wziąłem oczywiscie :)
ketiw / 83.7.30.* / 2012-09-10 16:04
Wziłem też za pare groszy PSW 0,64zł na własną odp. " trzeba być przygotowanym że jak nie będzie cudownego wybicia to na średniego longa ?"Pozdrawiam.
ketiw / 83.7.30.* / 2012-09-10 16:04
Wziłem też za pare groszy PSW 0,64zł na własną odp. " trzeba być przygotowanym że jak nie będzie cudownego wybicia to na średniego longa ?"Pozdrawiam.
pietroo / 2012-09-10 16:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
miałem nie brać, ale jak tyle spadł to też kapkę wziąłem po 64 gr
ketiw / 83.7.30.* / 2012-09-10 15:05
Witaj .Jak byłem nad morzem to patrzyłem tez na Midas.Parzył
w łapki (56gr) teraz odbił :(.Wziąłem dzis ALT (2,02zl ).Kiedys pisałem Tobie ,ze mają cos sprzedać we wrześniu ...Mam nadzieje ,ze nie zbankrutuja.
Boryszew mam jeszcze po 0,59zł. Pozdrawiam .

0
)
Ciułacz / 2012-09-11 02:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Hm ... powiadasz
Wziąłem dzis ALT (2,02zl

Śliska zabawa bo można zmoczyć, ja nie przypilnowałem i zobacz(;-
Może się okazać że idziemy na groszówki.
Będą jazdy ale można wtopić.
pietroo / 2012-09-10 15:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu nie sprzedajesz jeszcze Krezia? Ładny zysk.

PS. A swoją drogą to jak masz na imię, bo jakoś głupio mi tak pisać Ciułaczu....
Ciułacz / 2012-09-10 13:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietro witaj !
troszkę zakupiłem tego i owego ,
Na głównym jest konkurs na spółki tygodnia więc wkleję co tam naskrobałem.
.............................................
1.Boryszew
2.Midas
3.PSW Capital

Jak spółki z NC nie byłyby dopuszczone to Mirabud

Ad1. Boryszew zrobił sie dużą spółką i nawet robi zyski ale ostatnio miał mniejsze zyski przez co było trochę paniki ale jego poziomy to 60-70Gr tylko ile mu to czasu zabierze aby do tego wrócić? Przez groszowe poziomy to nie tak łatwo.

Ad.2 Midas niestety też jest w groszowych poziomach , ma dobrą technologie , jak już teraz ktoś zacznie zbierać to po kilku latach będą dobre wyniki , zawsze jest ryzyko w nowych technologiach że może być coś jeszcze nowszego.

Ad.3 PSW Capital , przed dywidendą spółka lubi wybijać, ale to NC więc ostrożnie z kapitałem i trzeba być przygotowanym że jak nie będzie cudownego wybicia to na średniego longa ?

Ad.4 Mirabud, jedna z nielicznych budowlanych co robi zyski oraz płaci dywidendę, przechodzi lub przeszła konsolidację co powinno przy sprzyjającym klimacie doprowadzić do skutecznego wybicia.
Wpis dopiero zrobiłem po moich zakupach bo wolałem aby na otwarciu było luźniej ;-))
pietroo / 2012-09-10 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć

BRS też jestem ustwawiony ale nie zrealizowało się jeszcze, stałem też na PSW ale dałem sobie spokój, zbyt niepewna to spółka.
EEX mnie kusi, ale jakoś poczekam na korektę na nim.
Midas, powiadasz, to też spólka od Karkosika jak dobrze pamiętam.... Wrzucam do obserwowanych.

Boli nnie Miedziak... Tak ładnie stoi.

Z poniedziałku ładne zakupy poczyniłeś.

Pozdrawiam
pietroo / 2012-09-10 10:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PSW po 65 gr
zakupił kto?
pietroo / 2012-09-10 11:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
64 gr
Ciułacz / 2012-09-10 00:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Borek zaczyna mieć ciekawe poziomy, ale to spekulacja, czyli można się przejechać.
pietroo / 2012-09-10 09:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
0,48 to juz łądnie, ale tak jak napisałeś to spekulacja i to bardzo ryzykowna
ketiw / 83.2.52.* / 2012-09-09 20:58
Witaj Ciułaczu .Ja juz po urlopie . Jak wg Ciebie moze wygladac naszaGPW jakby weszło QE3. Wiesz, ze na rynku jestem dopiero od 2lat i to jest znowu coś nowego.1 Czy to jest w cenach i nic sie nie wydarzy ? 2Jak nie bedzie to zwała? 3Ameryka moze urosnac ,a my? 4 Jakby u nas rosło to jakie spółki ? Wiem , ze nie lubisz takich pytań, ale jakie spółki powinny isc w gore KgHiM bo surowce?Moze cos jeszcze? Oczywisce Twoje luzne przemyslenia, a nie radzenie. Ja oczywiscie mam swó tok myslenia i jestem ciekaw czy dobry . Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-09-09 22:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Hm ... zabiłeś mi ćwieka !!!
Co by napisał to i tak się nie sprawdzi ale zawsze można pofilozofować .
Ja by dobrze dodrukowali zielonych to amerykańskie giełdy by nabrały jeszcze większego wigoru a co za tym idzie międzynarodowi spekulanci tam będą obstawiać uciekając z mniej intratnego rynku.

1 Czy to jest w cenach i nic sie nie wydarzy ?

To w cenach jeszcze nie jest bo kasa jeszcze nie wpłynęła, taki proces może potrwać ze 2-3 miesiące.
2Jak nie bedzie to zwała?

Zwały nie powinno być bo na naszym rynku jest nie wiele spekulacyjnej kasy co by gdzieś uciekła , co najwyżej obstawia inne papiery
3Ameryka moze urosnac ,a my?

Też urośniemy dzięki naszym własnym kapitałom, np takich jak Ty czy ja jest więcej co nie wiedzą gdzie ulokować nadwyżkę stałych zysków.
Instytucjonalni też mają zaskórniaki i czekają na odpowiedni klimat, a na szczęście na horyzoncie nie widać debiutów ani Skarb Państwa nie prywatyzuje ani nie sprzedaje swoich akcji.
Przeczytaj to :
http://biznes.onet.pl/oszczednosci-polakow-przekroczyly-1-bln-zl,18526,5238895,1,analizy-detal

4 Jakby u nas rosło to jakie spółki ?

Nie biorąc pod uwagę spółek spekulacyjnych to te co z roku na rok robią zyski i nie są w trendzie spadkowym.
KGHM zawsze będzie brany bo to nasza najlepsza spółka.
...........................................
Na głównym jest ogłoszony drugi konkurs na najlepszą spółkę tygodnia to chłopaki będą tam dawać typy.Ja w Poniedziałek w południe coś tam dodam bo teraz przed moimi zakupami nie chcę się odsłaniać.
Pozdrawiam
ketiw / 83.2.52.* / 2012-09-09 23:01
Dzieki. Pozdrawiam .
Ciułacz / 2012-09-09 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Prawdziwy ciułacz to powinien mieć trochę inwestycji w obligacjach korporacyjnych, ale zawsze jest ryzyko bankructwa.
Na SOCKWATCH jest dobry artykuł o :
jak weryfikować zabezpieczenie obligacji.
http://wiadomosci.stockwatch.pl/szkola-przetrwania-jak-weryfikowac-zabezpieczenie-obligacji,obligacje,37243
Ciułacz / 2012-09-09 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam !
Rolnicy wciąż kupują nowe traktory.
Rolnicy w sierpniu br. zarejestrowali 1569 nowych traktorów, czyli o 3,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Artykuł pewnie pod tą nową emisje w Ursusie?
Jak dobrze będą naganiać to i nagonią ale żeby tylko wiedzieć kiedy wyjść.
giero13 / 2012-09-09 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Robię w tej branży Ciułaczu i to sa na razie ostatnie pogwizdy przed ostrym spadkiem bo kończy się PROW 2007-2013, a o nowym cisza. Pewnie coś będzie, ale znacznie mniej.
Rodacy poza tym Ursusa kupują rzadko. Królują zagraniczne marki choć niby kryzys w rolnictwie.

John Deere, Massey, New Holland, Deutsch Fahr i Fendt, z polskich raczej Zetorek.

Pozdrawiam.
Pablo_Malbork / 2012-09-18 12:57 / portfel
Gościu ty robisz w tej branży ...hm ? i wg. ciebie zetor to polski jest ,,,,, czy może czeski - ściemniasz i tyle
Z_Montrealu / 2012-09-18 13:42 / portfel / Bywalec forum
Terz to widzałem że to nie całkiem Polskie ale nie tego dotyczyła dyskusja . Po mimo wszystko zawsze ileś tam jest Polskości , cytuję za WIKIPEDIA :
W roku 1995 powstała w Kaliszu spółka Moto-Zetor Polska, która w latach 1995-98 zmontowała 3600 ciągników Zetor. W maju 2002 roku nastąpiła zmiana nazwy spółki na ZETOR POLSKA Sp. z o.o.
Jak jest coś dobre to warto się do tego przykleić.
Inna sprawa czy Zetor jest gdzieś notowany ?
Zetor starts the new period of the history behind the year 2000. In the year 2002 entry in to the company the private shareholders HTC holding from the Slovak republic.
Zeby to jeszcze bardziej skomplikować to jest w Słowackim holdingu,
hm ... to w końcu czy jest Czeski czy Słowacki ?
Ciułacz / 2012-09-09 16:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giero witaj !
Piszesz
Robię w tej branży Ciułaczu i to sa na razie ostatnie pogwizdy przed ostrym spadkiem bo kończy się PROW 2007-2013, a o nowym cisza

Nie jestem w tej branży ale myślę podobnie rynek traktorkami się nasyci ale to nie znaczy że inwestorzy się odwrócą od Ursusa, jak mediach ędą umieć odpowiednio dmuchać to jeszcze można nagonić ale jak już powyżej powiedziałem
żeby tylko wiedzieć kiedy wyjść
giero13 / 2012-09-09 17:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tu wklejam linki odnośnie Ursusa:

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-rusza-na-podboj-rynkow,33242.html

http://www.hotmoney.pl/artykul/polskie-traktory-jada-do-iraku-i-nigerii-13248

Pozdrawiam
giero13 / 2012-09-09 17:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Masz rację Ciułaczu.

Tym bardziej, że Ursus idzie mocno na bałkany, a tam te programy co u nas dopiero się zaczynają więć mogą kupować nasze Papaje.

Kiedyś czytałem o jakimś kontrkcie 5000szt. do Nigerii. Przy odkryciu tych podziemnych złóż wody o jakiej pisali i możliwości nawodnienia pewnej części Afryki może i nasz przemysł rolniczy skorzysta.

Ja zastanawiam się nad Policami:

1. Są po restrukturyzacji,
2. Reszta chemii mi odjechała
3. Grogie zboża więc na nawozie zarobią
4. Jakby kiedyś wypaliły łupki to ogromnie obniżą siękoszty produkcji w tej branży...

Pozdro
Ciułacz / 2012-09-08 22:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj czytam jednego z analityków i admina funduszu w Montrealu :
Przestrzega przed spadkiem € do 1,15$US
oraz że przez najbliższe 5 lat w strefie UE wzrost gospodarczy będzie na poziomie zerowym.
...................................................
Zaraz pomyślałem że nic tylko dywidendy.

A zapytany w co by teraz zainwestował teraz 10tys$, Odpowiada:
Po jednaj trzeciej w : złoto obligacje, korporacji kanadyjskich oraz w akcje kanadyjskich spółek.
J'investirais un tiers dans l'or, un tiers dans les obligations de sociétés canadiennes et un tiers à la Bourse canadienne.
.........................................................
http://affaires.lapresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201209/07/01-4572066-la-bouchee-fiscale-americaine.php
Ciułacz / 2012-09-08 22:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Typowy emerytalny portfel powinien być zrównoważony ale te portfele to w Stanach czy Kanadzie dają średnio mniej jak 1%.
A doradcy emerytalni radzą :
Jak pieniądze na twoją emeryturę nie chcą pracować to sam na to musisz zapracować czyli miesięcznie odkładać więcej a ile ? 20% z wypłaty.
Jak to zrobić ? nadgodziny , druga praca itd . Przecież jest bezrobocie ?
to ograniczyć poziom życia.
Od siebie powiem : to mi się nie podoba.
Podoba czy nie ale trzeba z tym żyć i jakoś do tego trzeba sie ustawić!
Dla klasycznego ciułacza to nie problem bo ten przyzwyczajony do oszczędzania to i tak jak strzeli w kalendarz to po nim zostanie, byle nie zakopał w ogródku;-))
Ciułacz / 2012-09-08 14:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Program pomocowy w UE jest prawie zaklepany i aby były lepsze efekty to i Fed może coś pokarze bo jak nie teraz to kiedy ?
Zazwyczaj to rusza indeksy do góry, czy z rozmachu przejdziemy przez spowolnienie gospodarcze ?
Tak czy tak to jeszcze jest trochę czasu aby coś uskubać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy