Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2012-09-03 02:10
Dziękuję Ciułaczu za odpowiedż. Jeszcze jedno mnie nurtuje, piszesz:
poszerzałem sobie konto o rynki zagraniczne

Te rynki to chyba chodzi o rynki Unijne np. niemiecki. Ciekawi mnie czy z tego konta akcje amerykańskich lub kanadyjskich spółek też można kupowac czy tylko UE.
Pozdrawiam
Zę Śląska / 89.200.162.* / 2012-09-02 23:42

Nareszcie sie uporałem z poszerzeniem mojego maklerskiego kąta na rynki zagraniczne w Banku zachodnim.

W ramach IKE chyba nie można. To trzeba miec drugie konto, prawda?
Czy płacisz wtedy za akcje w złotówkach i oni to przeliczają po jakimś kursie? Myślę, że jedna transakcja musi byc za większą kasę, żeby się w ogóle opłacało.
Ciułacz / 2012-09-03 00:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gościu ze śląska witaj !
Tak masz rację że piszesz odnośnie rynków zagranicznych :
W ramach IKE chyba nie można

W DM BZ miałem tylko konto IKE i dlatego byłem w ich oddziele aby poszerzyć na zagranicę.
Pytasz
Czy płacisz wtedy za akcje w złotówkach i oni to przeliczają po jakimś kursie?

Najprościej to wpłacasz na konto maklerskie złotówki i wybierasz akcje np Simens wychodzi jakaś tam suma w € i jak masz wystarczająco złotówek na koncie to w momencie transakcji kupna bank sam pobierze złotówki i przeliczy po kursie bankowym.
Szkopuł w tym że przeliczniki bankowe nie są za bardzo korzystne.
Jak sie ma € to można przelać na maklerskie konto i je mieć pod ręką.
Albo jak ja kombinuję złotówki wymienić w kantorze Alior i przelać do DM BZ.

Myślę, że jedna transakcja musi byc za większą kasę, żeby się w ogóle opłacało.

Ja chcę robić jedno zlecenie za około 5000zł.
Jeszcze nic nie kupiłem.
Ciułacz / 2012-09-03 01:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze do powyżej odnośnie rynków zagranicznych.
w DM BZ opłata minimalna €20,- albo 0,49%.
Trochę drogo ,do tego dochodzi ryzyko kursów walutowych,wobec powyższego nie nadaje się na spekulacje.
Ale mając większa kasę to jak część z tego ktoś umieści poza granicami kraju ,to jak jest to zrobione z perspektywą 30-50 lat to muszę przyznać że jest dobre posuniecie.
Ciułacz / 2012-09-02 22:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Srebro z powrotem nabiera blasku , ale jakos za tym nie przepadam chociaż pewnie mam w ramach jednego kanadyjskiego funduszu co mi kiepsko stoi.
Przypomnę historyjkę nafciarzy braci Hunt co z nadmiaru kasy w srebro masowo inwestowali kupując 50 $5 za uncje i w końcu to wywindowało na $50 .
http://www.ryneksrebra.pl/bracia-hunt-spekulacja-srebrem/
ketiw / 83.30.151.* / 2012-09-02 23:20
Witaj Ciułaczu . Srebro jako metalszlachetny (zabezpieczenie przed wzrostem inflaci) i surowiec powszechnie uzywany jeszcze zabłysnie i przebije 50$. Gdzies czytałem,ze wiecej sie uzywa niz wydobywa.Jutro wyjezdzam nad morze troche odpocząć Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-09-03 00:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw wypoczywaj i pozdrów Biga ode mnie jak go spotkasz na plaży zbierając bursztyny.
Z_Montrealu / 2012-09-02 13:49 / portfel / Bywalec forum
Teraz jak poszerzałem sobie konto o rynki zagraniczne to jeszcze raz się przekonałem jak mało popularne jest inwestowanie na GPW w ramach konta IKE bo już po raz drugi tz doradca czyli specjalista od inwestycji w papiery wartościowe nie wiedział że można kupować akcje spółek na GPW w ramach konta IKE i dopiero dzwonił do centrali bo myślał że tylko w fundusze można inwestować.
Zanim pójdziecie z jakąś sprawą do waszego oddziału sprawdzajcie w necie i jeszcze lepiej zadzwonić do info linii.
Co DM to inne oferty bo już w takim Aliorze gdzie początkowo chciałem otworzyć konto IKE nie można kupować akcji.
Tylko przypadkiem nie otwierajcie kilku kont IKE bo fiskus może wam doliczyć kary.
Z_Montrealu / 2012-09-02 13:55 / portfel / Bywalec forum
Zapytacie co ja wam wyjeżdżam z tym IKE ? ano bo jak wiecie na tym kacie nie płaci się podatku i wszelkie zyski uchodzą płazem, czyli można uprawiać małą spekulację, ale nie można wyprowadzić kapitału bo inaczej fisk nas pogoni.
Ciułacz / 2012-09-02 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pisałem kiedyś że się przyglądam tym nowym obligacjom spółki GANT, ale sobie odpuściłem.
Ciułacz / 2012-09-02 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nareszcie sie uporałem z poszerzeniem mojego maklerskiego kąta na rynki zagraniczne w Banku zachodnim.
Na początek chcę wziąć Deutsche Bank i może jeszcze z jedną czy dwie inne spółki.
To wcale nie znaczy że z GPW chce się wycofać.
Ciułacz / 2012-09-01 14:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po wystąpieniu Bena jednak rynki pozytywnie odpowiedziały. Co prawda powtórzył obiecanki ale podobno to było z wigorem i determinacją.
Najbliższe posiedzenie komitetu FEDu jest wyznaczone na 12-13 Września i analitycy sądzą że jeszcze teraz to nie jest odpowiedni czas.
W grę wchodzą wybory i można by sądzić że kapitaliści będą grać przed wyborczo przeciw socjalistycznemu Obamie, ale tu zdania są podzielone bo ekonomiczni doradcy prezydenta to praktycznie są ci sami co są odpowiedzialni za poprzedni kryzys, a teraz dla zachowania swoich stołków mogą próbować naginać FED do swojej gry.
Hm... potrzebne są działania na początku Października ale nie za wcześnie bo jak ulica by się przekonała że są nie skuteczne to skutek może być odwrotny.
Nasi analitycy w Montrealu pozytywnie odbierają sygnały z UE.
Przyznam że te powyżej info mi sie podoba ale jak wiemy jednak recesja gospodarcza jest za rogiem, czy te dwa elementy to znaczy pozytywny i negatywny się na wzajem zniosą ??? i pozostaniemy w boczniaku ???
Bo jak tak to pół biedy, co najwyżej przez kilka miesięcy nic nie urośnie , ale zawsze może spaść, bo jak spekulanci nie widzą szans na wzrosty to będą grać na spadki przy wzbudzaniu paniki w mediach.
Hm... są jeszcze lokaty ;-)) tylko nie zapominać że miałem na myśli normalne banki.
A co zrobi Ciułacz ???
Nic na siłę ale ten następny tydzień powinien być pozytywny wiec coś tam powinienem teraz wziąć.
Ps.
Gadałem o traktorkach i dobrze wystrzelił. Dla Piotrka gratki.
dodge / 2012-09-01 15:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

W grę wchodzą wybory i można by sądzić że kapitaliści będą grać przed wyborczo przeciw socjalistycznemu Obamie (...)


Taka sama teoria krążyła podczas poprzedniej kampanii. Niektórzy komentatorzy rynków za duże spadki na giełdzie w 2008 r. obarczali program gospodarczy Obamy, który lansował podczas kampanii wyborczej. Jestem pyłkiem w tym wszechświecie polityczno-biznesowych układów, więc przyjąłem tę tezę jako jeden z wariantów tego co działo się wówczas na rynku. Obecnie różnica pomiędzy tamtymi wyborami i tegorocznymi jest zasadnicza - Obama posiada władzę i broni swoich zasieków zdobytych cztery lata temu. Ponadto sytuacja i klimat okołogospodarczy mimo wszystko w USA jest nieco inny. Wówczas była ciągle mowa o lawinie zwolnień i przejmowaniu nieruchomości przez banki. Podzielam Twoje zdanie Ciułaczu - można podejrzewać, że w październiku zacznie się gra pod pokaz jak gospodarka ma się dobrze. Obama posiadając władzę może uczynić wszystko, aby wdrażać programy pomocowe dla gospodarki.

Swoją drogą z innej beczki patrząc na sytuację na wykresie S&P to idzie on na drugą próbę pobicia szczytów z 2000 r. Za kilka miesięcy będziemy mogli mówić być może o potrójnym szczycie. Czy przebije szczyty, czy też dojdzie do wielkiej przeceny po zrobieniu potrójnego szczytu w skali kilkunastoletniej czas pokaże.

Pozdr.
wykresyGieldowe / 2012-09-02 12:53 / Tysiącznik na forum
W USA człowiek zostawia kluczyki w skrzynce i kredyt ma z głowy. Bank wpisuje, że kredyt jest stracony i wpisuje go w straty. Przyjeżdza buldorzer i zrównuje stan faktyczny do stanu księgowego.

Przez to kryzys jest głęboki, ale straty są już odpisane i można zaczynać od nowa.

Po drugiej stronie barkady jest Japonia, a Europa jest gdzieś pośrodku.

Dlatego nie ma co się martwić o USA, ani nie ma co się dziwić, że tam rośnie a tu nie.
Ciułacz / 2012-09-02 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z tym co powiadasz :
W USA człowiek zostawia kluczyki w skrzynce i kredyt ma z głowy. Bank wpisuje, że kredyt jest stracony i wpisuje go w straty. Przyjeżdza buldorzer i zrównuje stan faktyczny do stanu księgowego.


Jest sporo racji ,sam widziałem jak równają całą dzielnicę z ziemią,nawet złomiarzy nie było widać, ale nic z automatu, bo to by było za proste.
Pozdrawiam
dodge / 2012-08-31 16:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ciułacz / 2012-08-30 23:57 / portfel / Tysiącznik na forum
+ - 0 usuń
Rynki dalej czekają na Jackson Hole i wystąpieniu Bena Bernanke, ale widać rosnący sceptycyzm i ja też wolę się nie wychylać.


I po wystąpieniu. Publikacja FED'u z wystąpieniem Bena B. z Jackson Hole :)Ponoć najważniejsze na końcu :):

http://tnij.org/rzc7
Ciułacz / 2012-08-31 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszystko rosnie jak by już były w drodze programy Fedu, a ja jeszcze poczekam.
Ciułacz / 2012-08-31 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek czy złapałeś w porę Ekusia ???
Ja nie wstałem na czas . Powtórzył wczorajszy numer.

Czyli pilnować jutro o 10:00 ??? i szybko odsprzedawać ???

Łatwo mi się to napisało ale jak przychodzi obstawiać własne pieniądze to ręce się trzęsą .
Odnośnie Eco to jeden z forumowiczów 21 Lipca przysłał mi na prywatna pocztę zachętę do inwestowania na tym walorze i zaraz po tym była zwała i teraz 25 Sierpnia jeszcze raz napisał pisząc o przesileniu co by sugerowało że jest okazja a tu następna poważna zwała.
Myśle ze miał dobre intencje ale to jeszcze raz mi uświadomiło że jak łatwo zrobić komuś niedźwiedzią przysługę.
dodge / 2012-08-31 13:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry Ciułaczu


jeszcze raz mi uświadomiło że jak łatwo zrobić komuś niedźwiedzią przysługę


Ładnie i mądrze napisane. Pozdrawiam serdecznie.
Ciułacz / 2012-09-01 14:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !
Ze mnie by był kiepski doradca czy przedstawiciel handlowy, zawsze mam obawy aby kogoś nie wprowadzić w błąd.
Pozdrawiam
ketiw / 83.2.52.* / 2012-09-01 15:19
Witaj Ciułaczu.Ja wzialem EEX ZA 11ZŁ .Oczywiscie jeszcze spadł nizej .Odbił i moze cos z tego bedzie.SL ustawiiłem po cenie zakupu.Najwyzej nie zarobie (mam nadzieje,ze sie nie otworzy luką w dół chciałem ustawić na 10zł ,ale szkoda troche kasy).Srebro troche odbiło, a srebro kiedys polecał Big ."Ze mnie by był kiepski doradca"piszesz .Ciułaczu każdy ma swój rozum i pretensje moze miec do siebie .Nawet jak ktos komus cos doradzi to nie stoi z pistoletem mu przy głowie i nie mówi "zrób tak jak ja ci każę to zrobic bo inaczej ci łeb odstrzelę:)"Pozdrawiam serdecznie.
dodge / 2012-09-01 15:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
U Kama napisałem krótko chyba w środę lub czwartek jak ja to widzę na EEX. Ten poziom, który założyłem u Kama został wczoraj wybroniony. Dodatkowo wspomnę jedynie, że włączając miesięczne świece, knot dolny liznął średniej (ja mam ustawione 20,45 i 200) w sierpniu i wybronił ten poziom wsparcia. Myślę, że powinien trochę odreagować spadki ostatnie, ale należy założyć, że to pierwsza fala przeceny, bądź po odreagowaniu zacznie się zwykły marazm w boczniaku. Ten papier ma z czego spadać jeszcze, a jego magia z ostatnich lat przyciągająca inwestorów trochę przyblakła. Należy wiec być ostrożnym. Takie jest moje zdanie. Nikomu nie polecam zakupów, ani też nie chcę ich odradzać. Każdy jest kowalem własnego losu.

Pozdr.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-09-01 18:46
Witaj Dodge.Dzieki za komentarz.Pozdrawiam.
smooth / 2012-09-01 20:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja napiszę tak: kurs zdyskontował to co zobaczył w raporcie, a jeszcze miesiąc temu, moim zdaniem zbyt wcześnie dyskontował to co może wydarzyć się za rok. Niestety sam raport to nie wszystko.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-09-01 23:07
Witaj Smooth. Prosze odpowiedz mi na pytanie.Masz 41% akcji EEX kupionych od 2,35zł w kwietniu kurs był 24zł dlaczeg nie sprzedałes ?Na tak trudnym rynku odpusciłeś tyle kasy.?Pozdrawiam.
smooth / 2012-09-02 11:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Za całym szacunkiem ketiw ale uważam że Twoje pytanie jest co najmniej dziwne. Teraz jest wielu mądrych po faktach. Analiza wykresu wstecz to żadna sztuka. Szkoda że nie zadałeś mi tego pytania w tym czasie kiedy EEX był po 24 ale z chęcią ci odpowiem. Z tych samych powodów kiedy nie sprzedawałem go po 8 w 2012, po 8zł w 2011, po 9zł w 2010 po 6.40 w 2010. Oczywiście mogłem to zrobić i np teraz odkupić, miałbym zysk albo 2 razy więcej papiera. Niestety wróżką nie jestem i nie posiadam umiejętności łapania górek i dołków. Pozdr.
dodge / 2012-09-02 11:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Irek - czytałeś komentarz zarządu z końca sierpnia do raportu? Prognozujesz, że w 2013 coś się ruszy w spółce? Zapowiedzi są obiecujące ...
smooth / 2012-09-02 18:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć. Tak czytałem i to parę razy. Jak na razie zarząd ani razu mnie nie zawiódł, nie oszukał. Nie mam powodu by im nie ufać. Skoro piszą że sprzedaż jest dalej ograniczona możliwościami produkcyjnymi to liczę na to że jak w pełni rusza nowa linia to wyniki bardzo się poprawią. Z resztą jak spojrzeć wstecz to dynamika przyrostu przychodu i zysku jest imponująca. Jeśli będzie ona utrzymana to mi to wystarczy. Tym bardziej że spółka płaci dywidendę. Zapotrzebowanie za mikrosferę jest ogromne, konkurencja technologicznie im do pięt nie dorasta, niedługo zaczną przerabiać białą mikrosferę którą można sprzedać na wyższej marży. Ja tych akcji nie kupiłem na rok czy dwa. Przyznam szczerze, że liczę że będzie to moja inwestycja życia. Nie spekuluje na niej, raz że nie chce ryzykować, a dwa że mi odjedzie, trzy: nie mam zamiaru jeszcze płacić podatku (szkoda że jej nie kupiłem na koncie ike). Jak tylko będę miał możliwości finansowe i by zjechali do okolic 9 zł do dokupię. Było ryzyko kupić, ale większym może okazać się teraz sprzedać.
Ciułacz / 2012-09-02 19:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Widzę że Ekusia trzymasz jeszcze od czasów jak go Jarg ( pozdrowienia )polecał.
Podoba mi sie że doceniasz :
nie mam zamiaru jeszcze płacić podatku (szkoda że jej nie kupiłem na koncie ike).

Ale jak obecnie nie realizujesz zysków to też jest spoko.
Ps.
Nasz forumowicz Ketiw to spoko facet tylko spółka DSS dała mu we znaki i teraz na zimne woli dmuchać.
smooth / 2012-09-02 19:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Ciułaczu...

Dla ścisłości to EEX odkryła dla nas forumowiczka która już tu długo się nie pokazuje: Kaczuzi.

Pozdrawiam.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-09-01 15:40
A tu jak piszecie to są Wasze przemyslenia ,ktore mogą sie potwierdzić lub nie. Przykład PSW.
Ciułacz / 2012-08-30 23:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rynki dalej czekają na Jackson Hole i wystąpieniu Bena Bernanke, ale widać rosnący sceptycyzm i ja też wolę się nie wychylać.
pietroo / 2012-08-30 14:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

W nocy ustawiłem ciasnego stopa
ja na miedziaku ustawiłem stopa bo kreski na WIGu źle wyglądają
i teraz widzę że poszło.



od rana powoli to rośnie, to spada
Ciułacz / 2012-08-30 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W nocy ustawiłem ciasnego stopa
ja na miedziaku ustawiłem stopa bo kreski na WIGu źle wyglądają
i teraz widzę że poszło.

Ciułaczu Kernel sprzedałeś? Co się na nim niedobrze dzieje. Ten wyskok pod 75 zł to chyba była realizacja zysków.

Stop na 72 to załatwił.
Powoli uzupełniam portfel bo trochę zaspałem.
Czyli wszystkie moje poweselne ustawienia przyniosły straty.
Jedyne pocieszenie to to że mój kuzyn oddał pieniądze z umówionym procentem , jednym słowem sam dobrze zarobił i dla mnie dotrzymał słowa, a ja tym podbudowanym rzuciłem się na parkiet, co wszystkim odradzam.
pietroo / 2012-08-30 14:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
EEX ładnie lata. Nie chcesz się przymierzyć? Przebił wszystkie opory z samego rana, teraz wraca powoli, ale ja myślę, że jeszcze będzie niżej.
Ciułacz / 2012-08-30 23:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek powiadasz :
EEX ładnie lata


myślę, że jeszcze będzie niżej

Po takich wzrostach to ma prawo trochę oddać .
Najwyraźniej z rana ktoś wywala i zawsze trochę odbija . Czyli pilnować jutro o 10:00 ??? i szybko odsprzedawać ???
ale takie spekulacje często sie źle kończą.
pietroo / 2012-08-31 07:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
masz rację, zawsze jest ryzyko, ale dwa razy już tak było, że 2-3 zł odbijał
pietroo / 2012-08-30 09:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
SNS jeszcze troszkę i będzie mi się podobać :))
pietroo / 2012-08-30 09:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu Kernel sprzedałeś? Co się na nim niedobrze dzieje. Ten wyskok pod 75 zł to chyba była realizacja zysków.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy