Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2012-08-30 06:16

Jak macie typowy prywatny emerytalny portfel to już teraz go tak ustawcie że może on sam się prowadzić.
W Stanach i Kanadzie to jest bardzo popularne bo jak przyjdzie czas emerytury to tylko dywidendę wypłacają a nie ruszają kapitału.

To jest bardzo ciekawe podejście. Muszę to przemyslec. Jednak z tym doborem spółek u nas może by trudniej. Spółki nie czują presji akcjonariuszy, że mają płacic dywidendy. ( Z wyjątkiem tych, gdzie Skarb Państwa wymusza kasę). Wielu w ogóle nie płaci D.
Ciułacz / 2012-08-30 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gościu ze Śląska witaj !
Teoretycznie zyski należą do właściciela czyli akcjonariusza i to on decyduje czy chce je dalej przeznaczać na rozwój spółki czy sobie zatrzymać czyli wypłacić, ale często prezio sie uwłaszcza i pod pozorem rozbudowy spółki wyprowadza dochody na swoje pociotki i nigdy nie zobaczymy zwrotu z poczynionych inwestycji spółki.
Dlatego staram się zwracać uwagę czy od dawna jest płacona dywidenda.
Z_Montrealu / 2012-08-29 23:03 / portfel / Bywalec forum
Zalogowałem się pod moim portfelem prowadzonym w ramach IKE z położeniem nacisku na spółki co płacą dywidendę.
Młode orły parkietu, przypatrzcie się waszym rodzicom czy dziadkom co przekroczyli już 65 lat życia , w tym wieku już jest brak chęci do karkołomnych analiz czy wyliczeń i bardzo możliwe że będziecie jeszcze skazani po przejściu na emeryturę na kontynuowaniu na tym padole ;-)) 20-30 lat ???
Jak macie typowy prywatny emerytalny portfel to już teraz go tak ustawcie że może on sam się prowadzić.
W Stanach i Kanadzie to jest bardzo popularne bo jak przyjdzie czas emerytury to tylko dywidendę wypłacają a nie ruszają kapitału.
pietroo / 2012-08-30 09:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kiedy takie myślenie dojdzie do nas? Myślę, że potrzeba nam jeszcze świadomości. Wszystkie te krachy, upadki banków, instytucji, wielkich firm napawają ludzi lękiem przed tak długim inwestowaniem. Boimy się o nasz dobytek i tyle :)

Ten Twój portfel to jest prawdziwy? To są te Twoje wybrane spółki na długie lata?
Ciułacz / 2012-08-30 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotr pytasz :
Ten Twój portfel to jest prawdziwy?

Tak , pozwoliłem sobie na takie fanaberie.
To są te Twoje wybrane spółki na długie lata?

Te właśnie spółki wybrałem na longa a czy na długie lata ? zobaczymy do ilu dociągne ? Ja 56 rocznik !!!

Boimy się o nasz dobytek i tyle :)

I jest się czego bać bo zawsze były jakieś wojny albo rewolucje.
Np jak się urodziła moja starsza córka w 1978 roku to jej założyliśmy o ile pamiętam tz polisę posagowa w PZU. w owym czasie to moja ślubna na to przeznaczyła prawie całą swoja skromną miesięczna wypłatę, na szczęście mieszkaliśmy u teściów i ja miałem spore uposażenie.A jak w 1986 roku z powodu wyjazdu do kanady musiała to anulować to tego było tyle co by wystarczyło na obiad dla całej rodziny w średniej restauracji.
Ciułacz / 2012-08-29 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotr pytasz :
No włąsnie co myslisz o traktorkach?

Tur...tur... jadą traktory ;-))
Są wybicia na tej spółce oraz dystrybucja, albo brak zaufania.To może być dobry kąsek do przejęcia ale sama nazwa Ursus to brzmi trochę historycznie i mogą być uprzedzenia do oddania w obce ręce.
Finansowo się ustabilizowali robią zyski.Opierają się nie tylko na rolnictwie ale i na komunalce oraz montownia produktów z Chin , przez co zabezpieczają się przed konkurencją.
Po obecnym wybiciu jak powróci do 1,40-1,50 to może wezmę.Ale jak się skonsoliduje na nowym poziomie to mogę zmienić zdanie.
pietroo / 2012-08-29 18:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zastanawiam się czy tego URS nie sprzedać, coś amunicja się skończyła na nich i może być teraz ta korekta do 1.50 zł
Z_Montrealu / 2012-08-29 23:25 / portfel / Bywalec forum
A ja na miedziaku ustawiłem stopa bo kreski na WIGu źle wyglądają, jak nie będzie jakiegoś info to wracamy na stare dołki, chociaż na DAX i na S&P jeszcze się zastanawiają.
Ciułacz / 2012-08-29 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj w nocy czytałem o śubeksie i dzisiaj panika. Nie udało mi sie wszystkiego sprzedać ale część odkupiłem licząc na odreagowanie, ale jednak się go pozbędę.Nie wykluczone że do niego powrócę , wszyscy to muszą przetrawić.
Ciułacz / 2012-08-29 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

śubeksie
Śrubex ,czytaj :Alterco
pietroo / 2012-08-29 09:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PSW wróciło na 0.70 gr.
Ciułacz / 2012-08-28 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ze surowcami ( miedz )nie rysuje się wesoło co prawda wziąłem trochę ale liczyłem na małe odreagowanie po lekkim załamaniu.
Ciułacz / 2012-08-28 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PSW czekała na mnie z moimi poziomami ale mnie pozostawiła.
pietroo / 2012-08-28 21:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
po 62 gr stałeś po PSW?

co do miedziaka, to sam wiesz, że on chodzi własnymi drogami, w tym momencie to on napędza naszą giełdę, on spada, cała giełda spada, on rośnie, to ciągnie masz grajdoł
ważne, ze nie spadaa
paweł77 / 2012-08-28 14:13 / Bywalec forum
sądzisz, że już nie zejdą? Do DD jeszcze ponad miesiąc, mogą zrobić kółeczko.
Ciułacz / 2012-08-28 23:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Piotr pytasz :
po 62 gr stałeś po PSW?

Tak ale przed samym wyjazdem obniżyłem na 60gr i sam nie wiem co dalej.W ubiegłym roku przed dywidendą urosło ponad 60% czyli teraz od dołka 50 gr powinno w porywach przekroczyć 75gr.
A teraz myślę że powinna jednak być turbulencja, ale może się okazać że kapitał jest zablokowany czekając na spadek. Nie chciałbym zaliczyć spadek tydzień przed DD.
Są też inne półeczki np traktorki
pietroo / 2012-08-28 23:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No włąsnie co myslisz o traktorkach?
pietroo / 2012-08-28 23:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja na PZW ustawiłem sie po 59 gr, ale też tak jak i Tobie nie wpadło, strach to brać, jak rzuci w dół może byc i 50 gr
pietroo / 2012-08-28 23:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PSW miało być :))
Ciułacz / 2012-08-27 23:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już jestem z powrotem ale trochę wykończony jak w filmie : nie lubię poniedziałku.
Wziąłem trochę miedziaka, ale nie na longa i liczyłem że pójdziemy razem z DAXem .To nie znaczy że to była dogłębna analiza.
W Stanach odżyła nadzieja na programy pomocowe, ale to było grane w Piątek a jak widzieliśmy na dzisiaj było mniej zapału.
Jak na razie to jestem skołowany.
pietroo / 2012-08-28 07:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

ale trochę wykończony jak w filmie : nie lubię poniedziałku.


albo jak koń po westernie :))


jak widzieliśmy na dzisiaj było mniej zapału.



wczoraj był dzień do zapakowania


także kupiłem miedziak na koniec sesji :) patrzę jeszcze na SNS, ale jeszcze ma trochę do mojego poziomu :)
pietroo / 2012-08-27 16:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

widzę miedziak wzięty :)
aqua vitae / 2012-08-25 23:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kłaniam nisko Ciułaczu :)
pozwoliłem sobie na odrobinę poufałości...
pietroo / 2012-08-22 17:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kernel kicha dzisiaj
pietroo / 2012-08-21 21:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PSW na razie jeszcze rośnie.
pietroo / 2012-08-21 15:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
z tym Kernelem to chyba znowu trafiłeś, dzisiaj troszkę urósł, obró jak na niego niezły
Ciułacz / 2012-08-21 18:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oby! oby!
Ale muszę przyznać szczerze że jak bym wziął pod uwagę jak bym sie bardziej wsłuchał Twoje pierwsze westchnienia po dywidendzie do KGHM to na tym walorze pewnie bym wziął za 50K to by zrobił co najmniej 10-12%.
Ale to jest inwestowanie żywą gotówka to strach oblatuje.
pietroo / 2012-08-21 21:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrzyłem dzisiaj na ten Kernel i KGHM. Miałem chęć kupić, ale zostałem z kasą w ręką.

Boję się, że kupię a górce. Miedziak idzie na 145-150 zł. Ale może byc i tak, że jutro będzie info i spadnie z 4%
Ciułacz / 2012-08-21 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mnie już wesele w głowie i tylko na gadaniu poprzestałem:

Teraz 20 Sierpnia KGHM wypłaci pierwszą transzę dywidendy czyli 17zł na akcję. To sporo kasiory i fundy powinny to z powrotem zainwestować

Hm... KGHM najwyraźniej chce pokonać swoje szczyty, a ja to ze swoimi lękami sprawy greckiej a przecież na tej spółce stopy dobrze działają.
pietroo / 2012-08-21 15:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba trzeba się przeprosić z miedziakiem i się po niego ustawić :)
Ciułacz / 2012-08-21 15:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam ochotę ale jestem na walizkach i się trochę boję, bo stopów trzeba pilnować i podobnoć.Nie mam kroczących stopów.
Ciułacz / 2012-08-21 15:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak mi się chce imprezować to coś muszę odpuścić .
pietroo / 2012-08-21 15:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a kto Ci się żeni?
Ciulacz nieleogo / 207.164.135.* / 2012-08-21 22:29
Bratanek
Ciulacz nie logo / 207.164.135.* / 2012-08-21 22:37
Przy okazji odzyskam kase od kuzyna.
pietroo / 2012-08-21 22:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak odda :))
Ciułacz / 2012-08-20 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Pytasz :

miałeś miedziaka pod dywidendę?

Pod samą dywidendę to nie bo wyszedłem wcześniej ale można by powiedzieć że grałem pod dywidendę skubiąc przed i po DD.
PSW jak się zatrzyma i wykaże chociaż odrobinę konsolidacji to byłby czas na ustawienie ale szkopuł w tym że w takiej sytuacji obroty spadają i nic nie kupi.
Przyznam się że nic nie ustawiłem chociaż już jest w tych poziomach co pisałem .
Za łatwo spada to znaczy że spekulant jest płochliwy i jeszcze może spaść a do dywidendy daleko.
Jutro po południu wybywam i w weselnym zamieszaniu nie wiem czy będę na parkiet zaglądał wiec mam opory do kupowania.
Powiedzenie że pieniądz musi na siebie pracować to mam gdzieś... wcale mi nie przeszkadza jak sobie leży nawet alior coś tam dopisuje na nocnych lokatach.
Chyba poczekam do jutra bo ta spółka to jak nie ma bodźca do nie idzie do góry to nie powinna ucieknąć.
pietroo / 2012-08-20 14:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja liczę na poziomy te w których brałeś wcześniej, na razie chyba realizuja zysk Ci co brali po 50 gr i wyżej
Ciułacz / 2012-08-20 17:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj mam wolne , ale nie chcę zmarnować przed kompem.

a ja liczę na poziomy te w których brałeś wcześniej, na razie chyba realizuja zysk Ci co brali po 50 gr i wyżej

Tam może być jak piszesz.
Mnie wychodziło aby brać po 63-64gr ale jak już pisałem
Za łatwo spada to znaczy że spekulant jest płochliwy i jeszcze może spaść a do dywidendy daleko.

Historycznie z poprzednich notowań to po wybiciach spadało co najmniej o ¾.
Łapię KELNER ale mi to słabo idzie.
pietroo / 2012-08-20 17:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj gdzieś przeczytałem, ze Kelner "trzeba" zbierać :) Jakiś bank go poleca.
Ciułacz / 2012-08-20 17:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Dzisiaj gdzieś przeczytałem, ze Kelner "trzeba" zbierać :) Jakiś bank go poleca.

Pewnie mnie tu przeczytali bo o nim pisze od kilku dni ;-)).
Coś mi wpadło muszę uzupełnić , ale do stołu wołają .
Ciułacz / 2012-08-20 18:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak sprawdziłem moje wpisy to jednak nie ot tak dawna pisałem o Kelrner
Przyglądałem się rolniczej spółce KERNEL, ale że dałem sobie samemu embargo na większe zakupu wiec sie tylko przyglądałem jak mi ucieka.

Pisałem 13 Sierpnia to po tym jak w poprzednim dniu notowań zrobił dołek i rękami drgała aby brać , ale się wstrzymałem w myśl poprzednich postanowień .
Wspomniałem o nim bo liczyłem że ktoś ma jakieś przemyślenia i się odezwie.
pietroo / 2012-08-20 20:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O znalazłem ten link:

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/nowa;wycena;dla;kernela;rekomenduja;,253,0,1143037.html

Widzę, że się ładnie w niego zapakowałeś :)
Ciułacz / 2012-08-20 22:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Widzę, że się ładnie w niego zapakowałeś :)

Czyżby na górce ???
Bo :
Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 9 sierpnia, podwyższyli cenę docelową dla akcji Kernela do 68,7 zł z 61,1 zł wcześniej, podtrzymując jednocześnie rekomendację trzymaj.Raport został przygotowany przy kursie 72,3 zł, a w czwartek 16 Sierpnia ok. godz. 16.15 za akcje spółki płacono 73,65 zł.
Niby podwyższyli ale dalej docelowo niżej jak jest obecnie, czyli korekta ?
Hm... niby się należy po takich wzrostach ale pomyślałem że właśnie teraz jest płaska korekta i dalej up ???
pietroo / 2012-08-20 22:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wiesz jak oni piszą, raczej zawsze jest na odwrót, piszą jak im każą, może chcą odebrać jeszcze z rynku tańsze akcje
Ciułacz / 2012-08-18 15:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz 20 Sierpnia KGHM wypłaci pierwszą transzę dywidendy czyli 17zł na akcję. To sporo kasiory i fundy powinny to z powrotem zainwestować , tylko gdzie ? o kiedy ?
Pod takie myślenie to może były te ostatnie wzrosty no bo trzeba się obkupić w dołku.
pietroo / 2012-08-20 08:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

miałeś miedziaka pod dywidendę?
myślę, że znowu wejdą w KGHM, tylko poczekają na jakiś spadek
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy