Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
pietroo / 2012-08-07 16:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i miedziak nam uciekł :((
Ciułacz / 2012-08-07 23:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek w duchu olimpiady to ci powiem : nie ważne czy wygramy czy przegramy ale ważne jest uczestniczyć ;-))

Ale tak na poważnie to w tym moim portfelu co jest w ramach IKE nic mi nie uciekło od Stycznia nic nie zmieniam i zaraz w przyszłym roku dołożę nową maxymalną pulę gotówki.
Ale to nuda nic się tam nie dzieje.
Dla odmiany z NC wpadło troszkę z pierwszego zlecenia a te niższe jeszcze nie.Zaraz muszę uzupełnić
Z_Montrealu / 2012-08-06 13:50 / portfel / Bywalec forum
Gadu gadu a do pracy czas.
Z_Montrealu / 2012-08-06 13:44 / portfel / Bywalec forum
Aby sie podnieść na duchu to muszę spojżeć na ten muj portfel prowadzony tylko w ramach IKE
Z_Montrealu / 2012-08-06 13:49 / portfel / Bywalec forum
Jak na te czasy jak jeszcze spłyną dywidendy to będzie całkiem spoko.
Przy niku muszę sobie zrobić dopisek :Portfel Ciułacza w IKE
Ciułacz / 2012-08-05 13:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może wezmę coś z NC , jestem na etapie ostatnich analiz , tak że w Poniedziałek czy Wtorek coś powinienem skubnąć.
Co chcę mieć w portfelu ?
spółkę co robi zyski i się nimi dzieli bo inwestowanie w teoretyczny rozwój to im wystarczy max 50%.
Jest w expansji , ale za tylko 50% zysku a reszta to ewentualny kredyt, a jak banki nie chcą udzielić to znaczy że nie wiarygodny projekt.
Ambicje przejścia na rynek główny.
Nie zadłużona po uszy.
W miarę płynna jak na ten rynek.
Ciułacz / 2012-08-06 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na razie to mi nic nie wpadło , słabe obroty i może za nisko jestem ustawiony. Poczekamy
Alvarez / 2012-08-06 19:33
Witaj, mysle ze niedoceniles - dales .19 i .17 - przypuszczam, ze tak obstawiles. Pozdr.
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-08-06 23:38
Alwarez,witaj !
Jak widzisz kombinuję jak koń pod górkę, ale czasem jest lepiej mniej zarobić jak dużo straćić.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-08-05 13:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w jednym z raportów czytam:
„Firma zamierza w dalszym ciągu kontynuować politykę wypłaty dywidendy. Na ten cel Zarząd planuje przeznaczać co roku 65% - 95% zysku wypracowanego z roku poprzedniego” – mówi XXXXXXXXXXX, Dyrektor Zarządzający XXXXXXXXXXX. „Opublikowane dziś wyniki bardzo nas cieszą i jestem pewien, że usatysfakcjonują też naszych inwestorów” – dodaje.
............................................
_Anonim_ / 164.126.174.* / 2012-08-06 19:32
PSW CAPITAL
pietroo / 2012-08-06 20:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wcześniej nie inaczej się nazywali?
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-08-06 23:35
Ej ! jeszcze się ktoś dowie i spadki wezmą w łeb ;-))
Hm... obroty zamierają, czyli kto miął sprzedać to sprzedał? Na tej spółce to pod info fruwa, ale wolałbym na dłużej, zresztą kto by nie chciał ?
Nic na siłę ... tylko młotkiem ...
Jak w najbliższym czasie nie zejdzie do mojego poziomu to będę musiał tak zrobić jak w przypowieści o Mahomecie i górze .
pietroo / 2012-08-07 16:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oni nie zajmują się węglem? Sprzedażą?
Ciułacz / 2012-08-04 00:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cały czas sie powoli przygotowuję do trochę zainwestowania na Dax.
Dopiero jestem na etapie złożenia odpowiedniego wniosku na zlecenia zagraniczne, to jeszcze potrwa bo go wyślą na mój adres w PL i jak tam będę za 2 tygodnie to podpiszę i odeśle albo złożę osobiście.Tu ma na myśli DM BZ.
Z tego co widzę że zlecenia muszę składać w €, czyli muszę zrobić przewalutowanie i tu mam sporo niewiadomych.
A mianowicie po jakich to kursach się odbywa? niby proste po kursie BZ ale jak dzisiaj sprawdzałem porównując z kantorem Aliora Banku to jednak jest spora różnica.
A żeby to jeszcze bardziej skomplikować to powiem że gotówkę w zł uwolnię z ING i tak ombinuję że jak bym przelał do kantora w aliorze, tam przewalutował i nastepnie już w € jeszcze przelał do DM BZ.
Czy ktoś wie czy to ma sens i czy to jest wykonalne ? a może opłaty zabiorą cały zysk ?
Jak już ktoś to przerabiał to proszę o cynk.
takra / 31.63.75.* / 2012-08-04 12:22
Witaj Ciułaczu.W CDM "dokonują "przewalutowania" mi złotówki na walutę(i z powrotem) po kursie prawie forexowym.Fajny obrót można zrobić jak się pilnuje kursu.Uszanowanie przesyłam.
Ciułacz / 2012-08-04 14:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takra witaj!
Widzę że to nie tylko ja przyglądam się kursom wymiany
Fajny obrót można zrobić jak się pilnuje kursu

Ja to nie profesjonalnie tylko z doskoku i jednorazowo.
Dzięki i pozdrawiam
mik0110 / 2012-08-04 11:47 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
strasznie to skomplikowane.... nie wiem czy zdecydowałbym sie na takie zabawy nawet będąc na miejscu w Polsce... :)
Jak ci wspominałem otworzyłem rachunek w innym biurze i tam wymieniają mi złotówki na walutę(i z powrotem) po kursie prawie forexowym(różnica ok 1 grosza)
Na razie "na próbę" kupiłem troszkę commerza
ketiw / 83.2.52.* / 2012-08-04 11:10
Witaj Ciulaczu Ja jak potrzebuje $ lub Euro to wymieniam w" Kantor internetowy NAKŁO | Kantor-internetowy.eu"z BZ WBK przelewam do kantoru .Po wymiane kasa juz wracana na konto walutowe w BZ bez opłat co prawda nie sa to astronomiczne wartosci .Ale chyba przy wiekzych transakcjach tez jest bezpłatna.Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-08-04 14:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie Mike i Ketiw !
Takie to już mam ciułacze nawyki że nie spiesząc się wszystko sprawdzam.
Różnica pomiędzy kursem w BZ a kantorem alioru jest 0,1325zł a na początek chciałem wymienić 5000€ co by dało 662,50 zł.
Gdzieś to przeczytałem to sobie wkleję :
...........................................
Prowizje internetowe, naliczane od wartości transakcji, mogą wynieść np. od ok. 0,3 do ponad 0,8 proc., ale nie mniej niż 15-40 dol. lub euro. Przy zleceniu tradycyjnym koszt może sięgnąć 0,7 proc. i nie mniej niż 70 euro

Koszty wymiany
Inwestując, należy jednak pamiętać o kosztach związanych z wymianą złotego na walutę, w której prowadzony jest handel na wybranym rynku. Niezwykle istotne jest też ryzyko walutowe. Zmiany kursów, czyli osłabienie lub wzmocnienie złotego wobec wybranej waluty, mogą znacząco wpłynąć na ostateczny wynik inwestycji.
...............................................
Biuro Maklerskie BNP Paribas Polska, we współpracy z Domem Inwestycyjnym BRE Banku SA, oferuje swoim klientom dostęp do największych giełd światowych, na których mogą dokonywać telefonicznych transakcji akcjami, ETF-ami oraz produktami strukturyzowanymi.
..............................................
W KBC znalazłem tylko taką informacje :
Kursy wymiany walut są aktualizowane co godzinę (o pełnej godzinie zegarowej) i są zbliżone do kursów walut na rynku FOREX. Nie jest pobierana prowizja od operacji wymiany waluty. Stosowane spready są niskie, np. dla pary USD/PLN spread już od 2 groszy.
...............................................
Takie oto ciułaczowe rozterki :-))
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-08-04 14:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike , w KBC jest zdecydowanie lepsza oferta dla rynków zagranicznych ale jest mniej placówek i w moim wypadku to jest mi trochę nie na rękę ( wiadomo; prowincja)
Ciułacz / 2012-08-04 00:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Polska dwa złote medale a Kanada ani ani :-))
Ciułacz / 2012-08-04 00:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A w moim portfelu to tylko Krezio się dobrze spisuje a że to trochę spekulancko to mu stopa ustawiłem.
Hm... dobrze że z giełdy nie żyje .
Zewsząd kiepskie wiadomości ale dalej up ...
Czy to wychodzenia z dołka ?
czy to tylko podpuchy aby lepiej upłynnić papiery ?
Jak to już wychodzenie z dołka to wzrosty mogą potrwać do Nowego roku i dalej czyli za ten tydzień czy dwa to daleko mi nie uciekną , a jak to tylko podpuchy to przeczekać.
Teoria niby prosta ale zawsze w detalach jest skomplikowane.
Ciułacz / 2012-08-02 23:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niemcy postawili na swoim i Europejski Bank Centralny pozostał na obietnicach.
Widocznie oceniają że bez pomocy i tak w bankructwo nikt nie wpadnie ale za to będą płacić za kredyty wyższe oprocentowanie co nabije kapsę bogatym bankom.
Albo ??? poczekają jak dojdziemy do dna bo teraz jest za wcześnie.
Inna hipoteza to czekają na Grecję bo chyba we Wrześniu ma być udzielona następna transza pomocy i te przetargi mogą zdołować rynki.
teorii jest bez liku ale co robić?
Hm... Rynki teraz jak to przetrawią to powinny odreagować aż do rozstrzygnięcia pomocy Grecji.
Mnie by pasowało zagrać na KGHM bo łatwo wejść i łatwo wyjść.Czy się jeszcze skorekci ?
Hm... taka dobra spółka to powinna iść tylko w górę, poza światowymi trendami na miedzi to chyba wszystkie złe wiadomości ma już w cenie.
Pozostaje tylko jedno pytanie czy ci co kupowali pod dywidendę już wyszli, ale chyba tak a jak nie to teraz te resztki wyskakują. Trochę zaczekam.
pietroo / 2012-08-02 23:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja z Tobą :)) musi być mniej niż jest teraz :)) poniżej 120 zł by mi pasowało :))
Ciułacz / 2012-08-03 00:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Właśnie teraz ustawie sobie dwa zlecenia jedno troszkę powyżej tego co powiedziałeś a drugie jeszcze niżej.
Jak dużo nie poleci to też dobrze bo by świadczyło że już jest wysprzedany i da podwaliny do wzrostów.
Ciułacz / 2012-08-02 23:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam :
Grecja: rząd ogłasza walkę z recesją.
Na południu i zachodzie kraju mają powstać cztery drogi szybkiego ruchu. Jak się szacuje, przy ich budowie zatrudnienie znajdzie ok. 60 tys. osób.
........................................................
Co nareszcie się chwycą do łopaty ?
Albo ruchy pozorowane ???
Bo jak dotychczas to były tylko próby wymuszenia pomocy. Kto tym razem im doradzał ???
W Polsce jest dobra praca dla swoich / 193.46.187.* / 2012-08-02 09:58

niech znajdzie na rynku innego specjalistę z moją wiedzą o lotnictwie cywilnym oraz kontaktami w branży,

I wszystko jasne.
Ciułaczu, gdybyś mieszkał w Polsce to byś wiedział, że bez znajomości takiej pracy się nie dostanie. Już sam fakt, ze jest blisko Tuska sprawia, że nikt nie odważy się go nie przyjąć do pracy. ( Bo sam by mógł swoja stracić niedługo).
Ciułacz / 2012-08-02 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

bez znajomości takiej pracy się nie dostanie.

Hm... jeżeli jest to normalność, to o co tu szaty rozdzierać, :-))
Inaczej bym to widział jak by taki delikfent nie miał odpowiednich kwalifikacji ani predyspozycji do danego stanowiska, albo dane stanowisko było na zamówienie sztucznie utworzone i nie potrzebne.
Taki szef wydziału kadrowego ma na biurku 3-5 CV i wszystkie są dobre to kogo ma zatrudnić? Przecież nie będzie rzucał monetą tylko tego co dla niego jest najkorzystniejsze, czyli po lini.
Inna sprawa że w wielu innych przedsiębiorstwach jego CV zaraz wylądowało w koszu bo tam w kadrach byli zwolennicy z przeciwnej lini.
Z innej beczki mam w rodzinie siostrzenicę z ubiegłego roku Magistra Socjologi i też szuka odpowiedniej pracy ale nie ma kontaktów i trochę jest tym sfrustrowana, jak ja jej tłumacze że kontakty to trzeba sobie wyrobić samemu bo samo przez się to nie da rady, my istoty rozumne żyjemy stadnie itd i szaraczki muszą się trzymać klanu.Jak ktoś ma cechy przywódcze to sam sobie stworzy klan.
Co ja się tu rozpisałem, a miało być o giełdzie.
ad... / 62.21.44.* / 2012-08-02 11:01
Porty lotnicze sa dosyc hermetyczna branżą, płace rzeczywiście nie należa tam wbrew pozorom do najwyższych ale doświadczenia są cenne.
Zastanawiam się tylko czy chwalenie się własnymi umiejętnościami i wyceną ich poniżej ich faktycznej wartości to powód do szczęścia...
PS. Jakby ojciec chciał mu załatwic pracę to wydaje mi się, że miałby lepszą.
pietroo / 2012-08-02 09:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Myślałem, że po decyzji FED będzie czerwień aż bije, a tu spokój
Ciułacz / 2012-08-02 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba jednak nasze rynki bardziej czekają na Europejskie decyzje bo tu prawie bezpośrednio ratujemy banki.
pietroo / 2012-08-01 17:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę, że wziąłeś Krezia.
Ciułacz / 2012-08-02 01:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !

Widzę, że wziąłeś Krezia.

Miałem brać Syntka ale rzuciłem monetą i wypadło na Krezia ;-).
Może jak w panice będą uciekać z innych to się zapakują w Krezia ???
Tak czy tak to tego nie wiele.
A odnośnie FED to tak przypuszczałem że będą liczyć że po takich buńczucznych zapowiedziach to EBC za nich zrobi robotę a oni zaoszczędzą trochę amunicji.
Tak w zasadzie to Amerykańce tylko się boją
deflacji , a po tej suszy to żywność może sporo podrożeć co powinno im zapobiec deflacji.
Dalej potwierdzają niskie procenty aż prawie do końca 2014 roku, a Amerykańska mentalność mentalność jest taka że nie będą kupować nieruchomości dopóki nie zaczną podnosić oprocentowania hipotek.Jak na razie to oszczędzają i tak będzie do 2014 roku ?
Na pocieszenie Alterko sie ruszyło , na wszelki wypadek ustawię zlecenie śmiesznie wysoko, a nuż widelec się sprzeda.
ketiw / 195.205.77.* / 2012-08-02 08:43
"Miałem brać Syntka ale rzuciłem monetą i wypadło na Krezia ;-).
'".To ju wiem jak sie wybiera spółki zeby zarobić :)
,zadne AT ani fundamentalna tylko rzut monetą.Pozdrawiam Cie serdecznie Ciułaczu.
Ciułacz / 2012-08-02 14:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
He ...he ...
Tak to jest jak : na dwoje babka wróżyła.

zadne AT ani fundamentalna tylko rzut monetą

Analizy były robione ale teraz jest za dużo czynników co maja wpływ na kursy wiec pozostaje moneta :-))
Ale jeszcze ze dwa tygodnie i zacznę się bardziej rozglądać jakie kierunki obrać.

Fundamenty:dobry wskaźnik cena do zysku, trochę dywidendy, stabilność , podążanie za trendem itd.

Zgadzam się że szukamy dna ale poniżej 2000 to nie powinno zejść, ale nic nie wiadomo , dlatego czekam.
pietroo / 2012-08-02 07:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj,

Dzisiaj mogą zrzucić troszkę kursik KGHM-u. A ja tylko na to czekam. Ładne wymiany poszły ostatnio, widać było, że drobni realizują zysk.

Pozdrawiam
pietroo / 2012-08-02 07:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Syntka to i ja obserwuję, ale liczyłem, że spadnie jeszcze, a ten na następny dzień zrobił +4%
Ciułacz / 2012-08-01 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
- Mamy jedno nazwisko, ale prowadzimy osobne życia. Ojciec żadnej pracy mi nie załatwiał – mówi w wywiadzie dla "Faktu" Michał Tusk. Syn premiera zaznacza, że posady na gdańskim lotnisku nie zrezygnuje.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/syn-premiera-wzywa-go-by-ustapil-ze-stanowiska,1,5205113,wiadomosc.html
..........................................
Dalej Michał powiada:
W rozmowie z "Faktem" przyznał, że zarabia około 3 tysięcy na rękę. – Jeśli ktoś mi zarzuca, że dostałem tę pracę po znajomości, to niech znajdzie na rynku innego specjalistę z moją wiedzą o lotnictwie cywilnym oraz kontaktami w branży, który przejmie te obowiązki za 3 tysiące złotych.
Od siebie dodam że za darmo nie pracuje ale kokosów nie ma.
Hm... gdzieś pracować powinien, a gdzie by nie poszedł to będzie ta sama historia.
Powiem krótko: Michał nie daj się.
Poszczekają i to im przejdzie
Ciułacz / 2012-08-01 03:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nasi analitycy w Montrealu to wyczekują na Środowe wieści z FED oraz w Czwartek na posiedzenie BCE.
Takie ważne posiedzenia a wzrostów nie widać, dlaczego ? bo już pod to rosło i kto miał kopić to kupił i teraz stoi z palcem na enterze , aby sprzedać jak oczekiwania się nie spełnia .
A co robi Ciułacz ? też czeka na wiadomości , jak z Fedu będą dobre to postaram się coś złapać , a jak nie to poczekać aż się wystrzelają, zresztą nic nowego , większość zrobi to samo.Ale jak jest do przewidzenia że większość zrobi to samo to kontraktowcy już pomyślą aby na tym zarobić i mogą pokąplikować sprawy.
pietroo / 2012-08-01 08:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć

Po obrotach na rynku, widać, ze większość wierzy w dobre wieści z FED i tego drugiego posiedzenia. Na Syntku delikatna korekta, miedziak wykupywany rosnie od przeszło tygodnia.
Oby nie było zimnego prysznica.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-08-01 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
miedziak wykupywany rosnie od przeszło tygodnia.
Oby nie było zimnego prysznica.

Nie powiem abym na to nie czekał ale do jakiego poziomu ? to jest dobre pytanie !
pietroo / 2012-08-01 16:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja napewno poniżej 120 zł :)) najlepiej koło 117 zł
Ciułacz / 2012-08-01 03:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na BP czytam:
Bundesbank strofuje EBC.
Odebrano to powszechnie jako zapowiedź uruchomienia rozwiązań mających obniżyć koszt zaciągania długu przez największych dłużników eurolandu.
http://www.pb.pl/2645191,55267,bundesbank-strofuje-ebc
..............................................
He he...
Bankowi sie nie podoba że będą im podbierać klientów.
Niemieccy bankierzy zwietrzyli super biznes, tz zakładać lokaty wystraszonym Greckim,Włoskim czy Hiszpańskim obywatelom na prawie ujemny procent i te same pieniądze następnie pożyczać pożyczać ich rządom na lichwiarski procent i jak sie im dziwić że krytykują BCE.
Czyżby to były symptomy początków wojny ekonomicznej?
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-07-31 02:13
Tu na portalu czytam:
Koniem pociągowym indeksu był KGHM, który w poniedziałek zyskał najwięcej i stanowił ponad blisko 40 procent obrotów całej giełdy. Wzrost kursu nie ma jednak dużego pokrycia we wzroście cen surowca. Podczas, gdy kontrakty na miedź podrożały o niespełna 2 procent, KGHM wystrzelił około 15 procent.
Wszystko ładnie i pięknie ale jak jakiś grubasek zdecyduje tak będzie, a ustawianie stopów to wiemy jak się kończy: zawodnika za burtę a indeks ucieka.
Jak chłopaki macie dobą rękę do kresek to sporo można kasy wyjąć, zresztą jak zawsze.
Co do Ekusia to sam niewiem, jak spółka mi ucieknie to jakoś nie mam przekonania, pewnie uraz psychologiczny.
Jest już tak wywindowana że strach myśleć co dalej, Ale jak ktoś ja będzie promował to jeszcze da zarobić, ale może i być i odwrotnie i przy braku wzrostów spekulanci zaczną wychodzić.
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-07-30 23:56
Spółka z NC MEDICALG, już kiedyś się nią interesowałem ale płynność mnie wystraszyła.
Dla paru akcji może być jeszcze obiecująca.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy