Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-07-30 02:41
Na S&P teraz jest czas na rozpoczęcie małej korekty na 50-55 punktów ?
Praktycznie od początku Czerwca to tak chodzi góra dół z lekkim trendem pro wzrostowym.
A na GPW ?Czy te lipcowe spadki to już wystarczą i teraz trochę boczniaka ?i dalej wzrosty ?
pietroo / 2012-07-30 12:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Boczniak to jest od zeszłęgo roku z tendencją spadkową. Wzrosty kiedyś wrócą, ale kiedy? To nie wiadomo.

Patrzę na tego miedziaka i chyba złapał zadyszkę przed kolejnymi wzrostami. Może jakieś spadek by się na nim przydał.
Ciułacz nie logo / 184.163.131.* / 2012-07-30 13:54
Pietroo witaj !
Jak pisałem na S&P wyraźnie widać mini cykle trwające po tygodniu a teraz jesteśmy w górnym jego ograniczeniu i jak by sie ta tendencja utrzymywała to powinny być spadki o 50-55 punktów a następnie odbicie ?czyli dalej utrzymanie się trendu pro wzrostowego ?
Taki układ nie może być zupełnie obojętny dla naszego GPW .Wobec powyższego można my się pokusić o stwierdzenie że ten tydzień można sobie odpuścić , a jak w Stanach za tydzień powrócą wzrosty to powinni iść razem ?
W tym wszystkim widzę jeden wielki problem , jak nałożyć 3 letnie wykresy DAX, S&P oraz GPW to widzimy że od ubiegłego lata nasza GPW nie nadąża, to prawie katastrofa, jak to jest tendencja to znaczy że nie tylko kapitał zagraniczny wychodzi ale nasz rodzimy też. Co zrobić w takiej sytuacji ?
Wniosków wolałbym nie wysuwać .
Jedynie czym się można pocieszać że są spółki co płacą dobrą dywidendę a to się odejmuje z wykresu i wygląda że spółka słabo rośnie.
Na dzisiaj myślałem o Krezusie ale ktoś przed otwarciem już przypilnował aby się wysoko otwarło a jak tak dalej będą robić to pewnie przygotują dystrybucję.
pietroo / 2012-07-30 14:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pewnie masz rację. Dzisiaj cieszymy sie każdym malutkim wzrostem i dobija nas boczniak.
Patrzę na EEX. Ładnie się skorekcił i jak się do niego przymierzyłem, to nagle urósł. 17.70 zł mi pasowało....
Ciułacz / 2012-07-29 15:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Izraelu parkiet ładnie śmiga wiec na Poniedziałek się trzeba zastanowić
Ciułacz / 2012-07-29 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na parkiecie czytam :
ZWG, Biomaxima oraz Mabion są spółkami, które warto zauważyć na małej giełdzie –
http://www.parkiet.com/artykul/7,1274333-Innowacyjne-spolki-z-szansa-na-zysk.html
To są konkretne spółki a nie wydmuszki ale jak ktoś ich nie będzie promował to dalej po cichu sobie będą egzystować.
Ciułacz / 2012-07-28 23:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by na to nie patrzył to WIG-20 od 3 lat jest poniżej zera, a na czym najwięcej przeciętny inwestor zarobił ???
Ano na tej codziennej uczciwej pracy !
Od dzwona do dzwona aby na stół było co położyć i mieć dach nad głową oraz odłożyć parę groszy na stare lata.
Panowie nie grajmy naszą emeryturą, ale nic zdrożnego się trochę wyżyć, ale małym kapitałem.
W połowie stycznia założyłem oddzielny typowy ciułaczy portfel za limit IKE , nie wszystkie DM udostępniają akcje spółek do tego konta ale trzeba pytać.
Dopiero jest 6 miesięcy ale można zobaczyć jak się trzyma , jak na razie to bije indeks do tego trzeba doliczyć dywidendę.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,135682.html
..............................................
Jak mamy w miare przyzwoitą pracę to dajmy sobie spokój z szukaniem perełek, no może na 5 stabilnych spółek z dywidenda to jedną co daje nadzieje na rozwój.
Jednak ten rok i może połowa następnego to gospodarczo do podłogi, a giełdy ? już to zdyskontowały ? Może nie dokończ ale jak nie będzie spektakularnego bankructwa to łagodne dno znajdzie.
Po mimo ostatniej stagnacji, bo jak to inaczej nazwać jak od 3 lat nic nie urosło to dalej jestem pozytywny, bo nasz kraj jest rozwojowy i do puki nie będzie wojny to najbliższe 10 lat jednak sporo będzie up.
UE się starzeje i tak będzie jak u schyłku Rzymu że jak całe chordy barbarzyńców się osiedliły na terenach o wysokiej kulturze to z czasem wszystko przysiadło.
Ktoś zapyta : a co na następny tydzień?
Nestety obecnie niema wyraźnego trendu a ruchy są tworzone na zawołanie, mając pod ręka 40-50 milionów możemy GPW robić co chcieć.
Taki grubasek wyjdzie z GPW ni w 5 ni w 9 nie koniecznie z danych ekonomicznych , bo np gdzie indziej mu się trafiła jeszcze lepsza okazja, i bądź tu mądry dlaczego rośnie lub spada, po fakcie to jakąś tam dorobią teorie. Dopóki nie będzie wyraźnego trędu to do tego musimy być przygotowani.

Obecnie złoty się umacnia i chyba dalej się będzie umacniał więc jest nadzieją że zagranica będzie chcieć kupić akcje po taniej złotówce, ale czy to się ziści ???
piciu / 2012-07-28 23:59 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

aby na stół było co położyć i mieć dach nad głową oraz odłożyć parę groszy na stare lata

tylko tyle i az tyle :)
Ciułacz / 2012-07-29 02:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piciu witaj !
słusznie zauważyłeś;

tylko tyle i az tyle :)

Kiedyś babcia powiadała : tak krawiec kraje jak mu materi staje.Ale w dzisiejszej dobie są karty kredytowe, kiedyś podobno też było na kreskę ale w sklepiku wszyscy wiedzieli , wiec była presja społeczna , a teraz to incognito.
Ciułacz / 2012-07-29 02:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze raz podkreślę: miejmy nawyk systematycznego oszczędzania, choćby po parę groszy ale róbmy to.To samo z naszymi dziećmi, pobudzajmy ich do oszczędzania, możemy ich dopingować np jak uzbierają na coś to im dopłacimy 50% tego zakupu.
Dawać co tygodniowe kieszonkowe i widzieć że na koniec tygodnia im nic nie zostaje to nie jest dobry nawyk, to później będzie od pierwszego do pierwszego.
Ciułacz / 2012-07-28 14:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Azoty ładnie Ci dają !
Inna sprawa z tymi Azotami to tak wygląda że tą spokojną spółeczkę chciano rozbudzić i podpuścili Rosjan do kupna przez co zaczęło się podbijanie ceny. SP z tego sie cieszy i zaciera ręce bo sporo zarobi na prywatyzacji.
Ale to takie gdybanie w ramach powszechnych spisków na Świecie.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-07-28 00:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te wypowiedzi mogą dać paliwa na dłużej ?
W czwartek prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi zapowiedział dalszą pomoc dla pogrążonych w kryzysie krajów strefy euro, także obiecując, że "EBC uczyni wszystko, co konieczne, by zachować euro".
Po tej wypowiedzi u nas w Montrealu odebrano to bardzo pozytywnie, a teraz jeszcze Francja z Niemcami to przypieczętowała.
Niemiecka kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande oświadczyli w piątek, że są "zdecydowani uczynić wszystko, by chronić strefę euro".
Hm... teraz to i ja się muszę zastanowić czy nie wejść na dłużej, co nagle to po diable ale to jest do rozważenia.
Ciułacz / 2012-07-28 00:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z
Doprowadzic do bankructwa Grecję i inne kraje to niema sensu bo to tak jak by Pan wydusił swoich niewolników , kto by na niego pracował ?
Czyli będą straszyć i ale nie dobiją, tylko to straszenie powoduje niepewność na rynkach i zaczyna się źle odbijać na bogatych krajach bo ich emerytury są zależne od indeksów.Mniejsze zło to chyba dodrukować kasy co może obniży wartość € i da szansę na spłacenie długów ale bogaty dalej się będzie jeszcze bardziej bogacił, czyli problem zostanie odsunięty na dalsze lata.
Chyba nie ma innego wyjścia aż to się kiedyś wojną albo rewolucją skończy.
Ciułacz / 2012-07-27 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zapomniany PeKaS może dać 1zł dywidendy, co by dało 20% ? ? ? a Kulczyk potrzebuje kasy.
Ale tam obecnie płynności za grosz nie uświadczysz.
ketiw / 83.26.130.* / 2012-07-27 13:23
Ale dla uspokojenia mają sprzedać jakieś aktywa i liczą na wieksza gotowke (we wrzesniu) . Pozdrawiam .
ketiw / 83.26.130.* / 2012-07-27 13:10
Witaj Ciułaczu chyba juz za pozno ale to przyczyna spadku http://pulsinwestora.pb.pl/2643302,61952,alterco-na-krawedzi
Ciułacz / 2012-07-28 13:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Tam na Alterko (śrubex)wyraźnie się odbywają manipulacje a w takich sytuacjach to raz na wozie a raz pod wozem.Przyznam się że nie założyłem stopa.Z pobieżnej analizy to mi wynikało że finanse mają pod kontrolą.
Inna sprawa że można grać na spadek i złożyć wniosek o nie wypłacalność, a dla inwestorów jest ważne wiedzieć kiedy jest blef a kiedy naprawdę groźba niewypłacalności.Poczekamy zobaczymy.
Ciułacz / 2012-07-27 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Krezusie zaczynają manipulować , może by go tak przypilnować? W zasadzie go pilnowałem ale na dzisiaj to chyba wystarczy.
pietroo / 2012-07-27 13:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak masz do niego nosa, to próbuj :)
Ciułacz / 2012-07-28 23:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Krezusa może i bym się skosił ale się obawiam że jak wejdę to z wyjściem mogą być kłopoty.
Inna sprawa że wygląda na wydmuszkę, czyli pilnować stopów.
Ciułacz / 2012-07-27 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek tacy jak ja ( rocznik 1956)to już widzą że im dobrze z górki wiec myślą o ochronie kapitału i w zasadzie dobry doradca tak powinien im radzić.
Przed młodymi co to dopiero powiększają rodzinę to świetlana przyszłość ;-))
pietroo / 2012-07-27 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Słuchaj ważne jest, aby zarobić i nie stracić. Więcej czy mniej, ważne, że do przodu!!!
pietroo / 2012-07-27 10:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miedziak górą :) +4% na tą chwilę :))
Ciułacz / 2012-07-27 12:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo Witaj
Dobrze że wczoraj mi nagadałeś , bo się ziałem za podwórkową analizę i po takim fiksingu zdecydowałem się złożyć nocne zlecenie po kursie otwarcia.
Teraz dopiero wstałem ale już robię realizacje zysków, nie zostawię tego na weekend.
pietroo / 2012-07-27 12:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć

No i już widzę, że ładnie Ci rośnie!!!!!! Doszedłem do wniosku, że dzisiaj tylko dobre i mocne spólki dadzą coś zarobić. Trafił się nam dobry komunikat na rynkach miedzynarodowych i może pod to coś się uda ugrać :)) Oby tak dalej. Miedziak zawsze wracał do swojej ceny sprzed odcięcia, obserwuję go od dawno i zawsze tak było.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-07-27 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrze , nie rośnie tylko rosło, bo zanim skończyłem pisać to już wszystko sprzedane.
pietroo / 2012-07-27 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W takim razie znowu gratuluję zarobionej kaski :))
Obroty ogromne a to dopiero pół dnia
pietroo / 2012-07-26 23:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

niema jak to się zapakować w dołku i sobie spoglądać na wykresy przez kilka lat hossy ;-)).Czy jeszcze doczekamy ?



oczywiście, że doczekamy :)) tylko trzeba być cierpliwym :)) i mieć perły :)
Ciułacz / 2012-07-26 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na midasie niby dobra wiadomość ale z marszu w 2 dni zrobić 13% to bez realizacji zysków nie zawsze wychodzi wiec ten mój grosik już zacząłem zbierać.
pietroo / 2012-07-26 23:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W dwa dni 2200 :)) Gratki.

Co do miedziaka, to troszkę za szybko go puściłeś. Wróci do swojej ceny sprzed odcięcia. Mówię Ci :))

Big widzę zbiera taką spółeczkę jak Ideon. On ma nosa do perełek. Może warto się nią zainteresować :))

Pozdrawiam z gorącej Wawy :)
Ciułacz / 2012-07-27 03:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Obrałem sobie plan że dopiero po 15 Sierpnia będę się przyglądał w co zainwestować a na chwilę obecną to po partyzancku.Po prostu nie mam zaufania do rynku.
Może i jest trochę śmieszne że się połakomiłem na jednego grosza na Midasie a na miedziaku sporo kasy ucieka , ale tak to już jest.
Może i mi trochę ucieknie ale jak już będzie potwierdzenia jakiegoś trendu to jeszcze się załapię.
Piszesz

Big widzę zbiera taką spółeczkę jak Ideon. On ma nosa do perełek. Może warto się nią zainteresować :))

Ta spółka były Centrozap nie ma żadnych dobrych wyników od bardzo dawna ale za I Q mieli znaczna poprawę, czy to na trwałe ?
Z tego co pamiętam to walczyli o odszkodowanie od SP i tym przyciągali inwestorów, ta sprawa może odżyć co by dało skok na wykresie.
Inna sprawa że zmienili nazwę i liczą na to że wszyscy zapomną stare dzieje, ale jak będą mieć dobrych naganiaczy to ileś tam ujadą.
Może Bigu ma jakieś przecieki, albo tylko sentyment do upadłego anioła ?
Pozdrawiam
smooth / 2012-07-27 08:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Chodzą słuchy że sprzedają to swoją kluczowa inwestycje w Komi. A taki kokosy mieli tam zrobić, pamiętam te zapowiedzi. Poza tym kupili bankruta PronoX, nie wiem po co, no i GKS Katowice.
Prezes Król to ten sam co chciał przenosić Polonie Warszawa do Katowic. Jak poczytałem jego parę wypowiedzi na ten temat to włos na głowie się jeżył. Jak ludzie biorą się za rzeczy o których nie mają bladego pojęcia to ja z dala.
pietroo / 2012-07-27 10:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ta Polonia i GKS to kula u nogi. Może ich pociągnąć dalej w dół. Chociaż niektórzy piszą, że ile można leciec na dno? Jest na wyciągnięcie reki.
ketiw / 83.7.127.* / 2012-07-26 13:10
Witaj Ciułaczu.Ja wczoraj troche szarpnąlem Midasa .Moze troche zarobimy :).
Ciułacz / 2012-07-26 13:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw Gratki !
Ale jak to piszesz
Moze troche zarobimy

Dopóki nie sprzedane to dalej pozostaje wirtualne.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy