Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-06-26 12:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z nudów to się zabawiłem na byłym cersanicie (Rovese) ale nie potrzymałem długo i trochę mi mało wpadło.Widać że Cormy się budzi.
Generalnie to małe a dobre spółki nadrabiają zaległości
Indy / 2012-06-27 12:38 / Bywalec forum
na Rovese się jakieś solidne harce zaczęły...więc zarobić będzie można ale i stracić...
Ciułacz / 2012-06-27 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Piszesz
na Rovese się jakieś solidne harce zaczęły...więc zarobić będzie można ale i stracić...

Ano ! ano ! gdzie niema ryzyka tam niema zabawy ;-)) ale małym kapitałem.
A tak bardziej na serio sporo gorących inwestorów a raczej bym powiedział drobnych spekulantów wyszło z parkietu i siedząc na gotówce z nudów teraz szuka okazji i będziemy świadkami podbijania kursu i ucieczki.
Midas zebrał trochę kasy z parkietu i zaczął robić poważne inwestycje, ale w dziedzinie komunikacji jest ryzyko o dzisiaj jak kupisz nowoczesną technologię to jak jej nie wdrożysz błyskawicznie to na przyszły rok już będą następni z jeszcze nowszą. Na MDS Grudzień, Styczeń,Luty ładnie zrobił konsolidacje i dawało nadzieję przerwania spadkowej passy ale akcjonariusze po objęciu PP chcieli sobie trochę ulżyć z nadmiaru papieru i nastąpiła nowa fala spadkowa a obecnie większość się zastanawia czy to już wystarczy ? dodatkowo powinny dojść efekty inwestycyjne.
Ja tak większość czekam kiedy będzie to dno, jak by przed nami nie było wakacji to bym już uważał że już nadszedł czas a tak to jestem nie zdecydowany.
Ciułacz / 2012-06-25 16:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na CERSANICIE jestem ustawiony ale trochę nisko i mało wpadło może jeszcze coś wpadnie
Ciułacz / 2012-06-25 15:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak ostatnio widzimy ropa tanieje to i spółki wydobywcze robią mniej zysku co się przekłada na ucieczkę z tego papieru i ostra przecena.
Inni powiedzą że to może czas aby się obkupić ?
Kupić nie kupić ale potargować może warto ?.
Dla lubiących dywidendę i znający kanadyjski rynek to może podam co by warto wziąć pod obserwację, ale kiedy będzie dno to może już sami to ustalicie.
Pengrowth Energy : dywidenda 11%,
Penn West Petroleum : dywidenda 7,7%,
Crescent Point Energy : dywidenda 6,7%,
ARC Resources : dywidenda 6%,
Canadian Oil Sands dywidenda : 5,34%
Trzeba wziąć pod uwagę że że jak obecnie są mniejsze zyski to i dywidenda może być obniżona.
http://affaires.lapresse.ca/finances-personnelles/plus-value/201206/18/01-4535925-des-dividendes-qui-brillent-plus-que-lor-noir.php
Indy / 2012-06-27 12:36 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu!
Ja jestem mocno zainteresowany ,dywidenda solidna i fundamenty też :)
Tylko kombinuję gdzie konto do zagranicznych inwestycji założyć ,żeby było tanie i pewne...
Ciułacz / 2012-06-27 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Piszesz :

Tylko kombinuję gdzie konto do zagranicznych inwestycji założyć ,żeby było tanie i pewne..

Stara zasada to prowadź biznes tam gdzie mieszkasz chyba że on będzie tak duży że sam się będzie toczył.
Trzeba się zastanowić czy to się opłaci .
Mając stałe w miarę wysokie nadwyżki kapitału i perspektywę oszczędzania 30-40 lat to faktycznie trzeba się zastanowić w co i gdzie to ulokować bo Europa w obecnej formie chyba nie pociągnie, nie obędzie się bez wojny co niby teraz jest nie do pomyślenia, ale np taki kraj jak Niemcy są skazane na systematyczne bogacenie się ale w odczuciu pozostałych to może być odebrane że są wyzysk , jak to widzimy na przykładzie Grecji .
Takie kraje jak Stany czy Kanada to niby sa stabilne ale nie możesz wyskoczyć na weekend z PL do Kanady ;-)
Do tego dochodzą sprawy podatkowe.
Ciułacz / 2012-06-25 14:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak by nie te co roczne tradycyjne letnie spadki to technicznie wiele spółek jest przed wzrostami. W takich wypadkach to jednak szanujące się fundusze gromadzą nowe wpływy gotówkowe i czekają na lepsze czasy, ale harcowniki są czujni i nawet będąc na wakacjach pod gruszą spokojnie łowiąc ryby maja pod ręka co trzeba.
Ja dzisiaj mam wolne, rodzinka jeszcze śpi, a jak trochę klikam .
Ciułacz / 2012-06-25 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Midas po mimo że się znalazł w w groszówkach co są oblegane przez spekulację dalej robi niespokojne ruchy wyraźnie chce się wybić z dotychczasowego trendu, nagle się może okazać że jakiś grubas zorganizuje dobre info i poszybuje pod sufit.Ale może być odwrotnie bądźmy ostrożni.
Ciułacz / 2012-06-25 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jakoś nic się nie wspomina że do przygotowań piłkarskich zmagań były za angażowane potężne środki i siły ludzkie co po zakończeniu rozgrywek może sporo ludzi wylądować na bruku ?
Ciułacz / 2012-06-24 12:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak pamiętamy z ubiegłego roku były ruchy antykapitalistyczne pod nazwą occupy wall steet.U nas w Montrealu biwakowali w parku a ze media szukają sensacji to w TV bębnili na okrągło co to oni mądrego mają do powiedzenia.
Władze miejskie po mimo łamania przepisu zakazującego przebywania w parku po 22:00 ich tolerowano do nich dołączyli się bezdomni i była feta na całego. Tak koczowali aż do większych mrozów .
Ten ruch anykapitalistyczny jeszcze nie upadł ale się przekształcił i opanował oddolnie organizacje studenckie.
Nie będę opisywał całej historii ale postanowili zawalczyć o całkowite zniesienie opłat czesnego, obecnie student pokrywa około 17% kosztów nauczania.
Suma sumarum rząd trochę szedł na ustępstwa ale nie za wiele bo od lat była filozofia że student powinien ponosić część kosztów bo co jest za darmo to będzie bylejakie.
Chyba w Lutym studenci zaczęli strajkować bojkotując wykłady i nie wpuszczając innych na uczelnie co nie byli zainteresowani strajkiem.Przy tym były liczne demonstracje w centrum Montrealu z wybijaniem szyb paleniem samochodów blokowaniu mostów czy paraliżowania komunikacji miejskiej poprzez podkładania bomb dymnych w tunelu metra.
Presja na rząd była spora bo ludziska mieli tego dość, po około 3 miesiacach rząd wprowadził specjalne obostrzenia dekretem państwowym zawieszając sesje w tych uczelniach gdzie był całkowity paraliż i wznowienie dopiero w Sierpniu oraz ustanowił szereg przepisów na okres jednego roku co mają zapobiec szantażowania całego uniwersytetu przez małą grupkę zapaleńców.
Po co to piszę ?
Ano po to żeby sobie zdać sprawę że duch komunistyczny jeszcze jest żywy i nawet odżywa co może doprowadzić do chaosu społecznego i nic nie pomogą nasze analizy techniczne czy fundamentalne.
Ciułacz / 2012-06-24 12:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak do tej chwili to wszystko idzie typowo jak na tą porę roku, jak tak dalej będzie sie działo to w pierwszej połowie Sierpnia powinny się zacząć kształtować poziomy do kupna. Ja jednak chyba poczekam z decyzjami na drugą połowę Sierpnia.
Ciułacz / 2012-06-23 22:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już teraz trzeba myśleć kto w przyszłym roku wypłaci dywidendę .
14 spółek które pracują na dywidendę za 2012 rok.
Omawiane walory: apator, aplisens, azotytarnow, bogdanka, handlowy, jsw, Pekao, PGE, Pulawy, PZU, sonel, synthos, TAURONPE, tpsa.
http://wiadomosci.stockwatch.pl/14-spolek-ktore-pracuja-na-dywidende-za-2012-rok,akcje,25361
Ciułacz / 2012-06-23 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tu dużo główkować z naszym miedziakiem, jesteśmy zahipnotyzowawszy obiecaną dywidendą która jeszcze oficjalnie nie została ustalona, wiec może być jeszcze sporo emocji.
Szybka wypłata Dywidendy to zazwyczaj skłania do inwestowania pod dywidendę i nie wychodzenia przed, ale po zaliczeniu dywidendy jak bractwo ruszy do drzwi... chociaż w ubiegłym roku pomimo spadków na GPW wykres na KGHM nie od razu zapikował.
Ciułacz / 2012-06-22 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piątek weekendu początek jak to często powtarzał JARG.Przy okazji pozdrawiam.
Midasa należałoby dalej obserwować .
Te ostatnie inwestycje w końcu powinny dać rezultaty tylko kiedy ?
W takich wypadkach jak zacznie rosnąć to nie tylko dwa trzy dni ale kilka tygodni.
Ciułacz / 2012-06-21 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz patrzę na Midasa i sie po cichu uśmiecham że wyszedłem w porę ale patrząc na KGHM to mi mniej do uśmiechu.
Teraz to może już być wyczekiwanie do walnego, czyli wiele możemy oddać bo międzynarodowe rynki nas nie rozpieszczają.
Brak do druku w Stanach wyraźnie daje sygnał do wyjścia i czekanie na następna obietnicę .
piciu / 2012-06-21 13:42 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cze powinno jeszcze podrosnac
noxik nielogo / 160.83.30.* / 2012-06-22 14:07
Mnie trochę przeraża wysokość dywidendy :o ale z innej strony może to być sygnał inwestorów opierających się tylko na dywidendzie od zakupu. Z tego co isę orientuję są też fundusze grające praktycznie tylko pod takie wypłaty.
indy nielogo / 83.0.195.* / 2012-06-23 11:31
hmm tak tylko po dywidendzie lubi sobie jeszcze w dół pójść trochę patrz Syntos czy Emperia ... więc czasem gra niewarta świeczki...
Ciułacz / 2012-06-21 00:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że Midas się sprzedał jak zakładałem ale pod koniec sesji w przeciwieństwie do WIG-20 jeszcze wykazywał siłę co by świadczyło że coś się tam dzieje i te obroty.
Teraz złapałem co się nawineło ale jak przebije 62-63gr to kto wie ?
Ciułacz / 2012-06-20 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z Midasem poszło zgodnie z planem , tylko najważniejsze pytanie czy to był dobry plan ?
a teraz co z tym fantem zrobić ?
Niby indeksy światowe zareagowały pozytywnie na plotki ze Stanów o dodruku przez FED, ale dzisiaj widać że są ostrożni i co rozdmuchiwali te plotki zaczynają realizować zyski.
Co do Midasa to należy pamiętać że w pierwszym kwartale miał sporą stratę i dobre pytanie czy to już jest zdyskontowane ? Do zakończenia kwartału już blisko i może idzie ku lepszemu? kto wie to wie .
Ja zazwyczaj około południa w takich sytuacjach realizowałem zyski a dzisiaj ?
A jednak ustawię zlecenie sprzedaży , niech wpadnie parę groszy, a jak się potwierdzi sygnał kupna to coś kupię tylko może być już za późno.
Ciułacz / 2012-06-20 02:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Parę groszy wpadło to Midasa obstawiłem , zobaczymy na otwarciu.Kiedyś szło za ciosem, zobaczymy czy tym razem.
Ciułacz / 2012-06-19 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz tylko głaskać aby się nic się nie pokreciło, co prawda miedziak wspomagany nadzieja na dywidendę dalej powinien być na fali, ale zawsze lepiej jak szeroki rynek sie dobrze trzyma.
Z przyjemnością dopisałem sobie dywidendę z EMPERIA .
Na Emperia po DD widać było że sporo inwestorów chciało wyjść co ja zdołowało, czy to będzie podobnie na KGHM? W roku ubiegłym nie było źle.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy