Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
marek m / 2013-05-31 14:57 / portfel / Bywalec forum
Tak sobie oglądam wig na tygodniowym i miesięcznym wykresie - same pozytywne dywergencje.Okres wakacyjny powinien nas pozytywnie zaskoczyć :)
Ciułacz / 2013-05-31 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jest pocieszające czytać :Polacy uciułali już ponad bilion złotych,nawet w kryzysie gospodarstwa domowe zwiększają oszczędności.
http://www.pb.pl/3150733,50385,polacy-uciulali-juz-ponad-bilion-zlotych
.............................................
Muszę przyznać że chyba wszyscy bliscy moi znajomi w PL coś tam ciułają, czasem się głośno nie przyznają ile aby nie było że tylko tyle ale odkładają na czarną godzinę.
Lexus / 2013-05-30 13:19 / portfel / "Mały Gracz"
Witaj Ciułaczu,
co myślisz o Cyfrowym Polsacie który broni wsparcia na poziomie 18 zł , Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-05-31 01:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lexus witaj !
Pytasz
co myślisz o Cyfrowym Polsacie

15Maja był komunikat odnośnie dywidendy ale za 2013 co wyraźnie powiedziano:
jest prawdopodobne, iż wypłaci dywidendę, w ubiegłym roku powiedzieli:
spółka rozważa trzy scenariusze dotyczące podziału zysku za 2012 rok: wypłatę dywidendy, inwestycje i wcześniejszą spłatę długu.
Teraz mówią że wybrali wariant :redukcji zadłużenia.
całe zadłużenie co mają to :1,97 mld zł a za sam ubiegły rok po mimo obsługi tego zadłużenia zysku mieli 0,598 mld zł.
Odsetki od kredytów są coraz mniejsze, więc mogli się trochę podzielić zyskiem, co ja mówię , powiedziałem : podzielić to tak jak bym żądał jałmużny a to jest zysk inwestorów.
Solarz ma opinię sknery więc zaraz po tym komunikacie od 16 Maja są w defensywie.
Powiadasz

broni wsparcia na poziomie 18 zł

Hm... te wsparcia są liche bo to wybujało pod oczekiwania wiadomości o dywidendzie , równie dobrze może się skorygować do poziomów z początku Maja.
Nic straconego po spółka jest dochodowa więc wszystko nadrobi.
Ps.
Może się ktoś odezwie co ją zna od środka.
CIERPLIWY GRACZ / 2013-05-30 10:30 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc Ciułaczu!
co tam słychać w Kanadzie, sezon na łosie rozpoczety?
pozdrawiam serdecznie zysków i słonecznego lata życze.
Ciułacz / 2013-05-30 12:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Pytasz
co tam słychać w Kanadzie, sezon na łosie rozpoczety?

He he ... 18 Października, a po za tym to sielanka ale nie to co w PL bo Wy tam macie co drugi dzień święto a pomiędzy tym Niedziela.
Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2013-06-01 09:42 / portfel / Tysiącznik na forum
zgadza sie widze ze jestes na bieżąco własnie mam drugi długi weekend w tym miesiącu, ale nie próznuje jak mam chwile wolnego to sie niemieckiego ucze...może kiedys bede człowiekiem sukcesu tak jak TY i wtedy na łosie bede jeździł do Kanady:)...pozdro

P.s. bo przykład trzeba brac z najlepszych...
Z_Montrealu / 2013-05-29 23:54 / portfel / Bywalec forum
W tym moim portfelu musiałem uzupełnić dywidendę i jeszcze gotówkę muszę dać na %
DariuszP007 / 2013-05-29 09:39 / portfel
Witam
Wiecie coś na temat ostatnich problemów technicznych stronki Money.pl np. co drugi dzień są jakieś jazdy z portfelem, wczoraj szlag trafił go po 14, dzisiaj w ogóle mi nie działa, a lubię sobie zerknąć jak sprawy stoją :)
pozdro
Ciułacz / 2013-05-29 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Powiadasz Portfela nie dowidzisz ?
Hm ... to już jest tak daleko posunięte ???
Puki co to ja portfel widzę , ale zysku w nim to nie za bardzo ;-))
a tak na serio to może masz coś z przeglądarką ?
albo jak z pracy to może filtry ???
Ps. spopy mnie wyleszczyły na KGH, może trochę za blisko ustawiłem i przechytrzyłem
Ciułacz / 2013-05-29 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek to ci powiem że ja Twojego portfela też nie widzę .
DariuszP007 / 2013-05-29 21:18 / portfel
Może teraz, przejrzałem opcje i znalazłem udostępnienie dla innych użytkowników strony. Natomiast te "awarie" polegają na tym że np. nie wyświetla zmian % w ciągu dnia i tym samym nie aktualizuje wartości akcji danej spółki lub wszystkich w portfelu itp. cuda Panie ;P
pozdrawiam i że tak sobie pozwolę zapytać, jak dalej z KGHM - kupować??? Myślę, że jak przeskoczy 150zł to może iść dalej do góry, co wy na to??
Z_Montrealu / 2013-05-30 00:05 / portfel / Bywalec forum
Dariusz witaj !
Pytasz
Myślę, że jak przeskoczy 150zł to może iść dalej do góry, co wy na to??

technicznie to wygląda jak by sie wybijał z marazmu, ale w UE nie jest za dobrze na daxie czerwono, we Francji też a w Chinach przykręcają śrubę dla łatwych kredytów, jedynie to Stany odbijają.
Jak widzisz to mnie rano kleszczyło z ciasnym stopem , a czemu ciasny stop ? ano bo nie mam zaufania.
w Takiej sytuacji wolę być ostrożny , a jak się trend zmieni to jeszcze zarobię, a tak to tylko skubię na bułeczki z masłem.
Z_Montrealu / 2013-05-30 00:42 / portfel / Bywalec forum
poprawka literówki
rano kleszczyło z ciasnym stopem

powinno być : wyleszczyło
DariuszP007 / 2013-05-28 16:35 / portfel
Witam
Szczerze współczuje Wam z tą PSWCapital długo zastanawiałem się czy w to wejść. Ostatecznie umoczony jestem w Petrol więc odpuściłem uff.
A tak z innej beczki jestem ciekaw opinii, widzieliście na money pokazali rekomendacje DeutcheBanku dla Polskiego Holdingu Rekrutacyjnego na poziomie 29zł przy cenie obecnej 0.89zł ??? 2900% ??? To chyba jakaś pomyłka.
Pozdrawiam
mik0110 / 2013-05-28 21:50 / portfel / Tysiącznik na forum
cześć,
nie ma pomyłki, albo inaczej... jest Twoja pomyłka, bo reko dotyczy PHN(Polski Holdig Nieruchomości), którego akcje kosztują koło 25 zł...
Ciułacz / 2013-05-29 02:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik witaj !
Ja tego holdingu (PHN)nie kumam.
Poco on jest na giełdzie ? obecnie jest prawie cały SP , ale chyba po to są na parkiecie aby sypać do zera ???
Hm... możne na zachętę nadmuchają ???
Mam obawy
mik0110 / 2013-05-29 14:01 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
ja też nie kumam... a tak w ogóle to niezbadane są pomysły SP... niestety... :(

ale tak zwykle jest, że jak ktoś ma coś za darmo, to często tego czegoś nie szanuje... :(

moje hasło: "nic nie powinno być państwowe" :)
DariuszP007 / 2013-05-28 22:48 / portfel
Brzmi rozsądnie, ale w takim razie błąd popełniła redakcja strony money.pl ;P
giero13 / 2013-05-28 19:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć na szczęście dużo gotówki tam nie włożyłem, ale pozostaje mi czekać:-)

W zeszłym tygodniu na krótko na korekcie kupiłem Azoty, mam już spory zysk, ale potrzymam jeszcze.

Tu raczej nie zawieszą notowań;-)

Pozdrawiam
giero13 / 2013-05-28 15:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Ciułaczu.

Jak myślisz z PSW Capital zostaniemy w skarpetkach przewiezieni czy coś z tego będzie???Na razie to ostrym przekrętem tu pachnie. Mam trochę tego papierka bo na spadkach dokupowałem.

Myślę, że GPW oprócz zawieszenie powinna zareagować ostrzej i dać konkretny dość krótki termin na wyjaśnienia spółki, a nie stresować inwestorów.

Pozdrawiam:)
Ciułacz / 2013-05-28 23:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giero witaj !
Pytasz
ak myślisz z PSW Capital zostaniemy w skarpetkach przewiezieni czy coś z tego będzie???

Hm ... dobre pytanie ???
Jestem pozytywnie nastawiony ale to jest giełda
a co nam napiszą to wiemy.
Wynik finansowy ogółem za IV kwartał 2012 r. wyniósł 13 mln zł, natomiast narastająco za cztery kwartały 2012 r. ponad 31 mln zł (i za ten okres jest on ponad trzykrotnie wyższy w porównaniu do analogicznego czasu w 2011 r.).
Mamy 60 milionów akcji w obrocie więc wypada ponad 50gr na akcję a do tego mają zakumulowane zyski z poprzednich lat.
http://pswcapital.pl/news/31-mln-zl-wyniku-finansowego-ogolem-i-plany-nabycia-kopalni-wegla-psw-capital-s-a-publikuje-raport-za-iv-kwartal-2012-r/
........................................................
Trzeba pamiętać aby nie trzymać zbyt dużo w spekulacyjnym kapitale bo nerwowo można nie zdzierżyć.
giero13 / 2013-05-29 15:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Albo zarobimy kokosy, albo bedzie to jeden z większych przekrętów ostatnio:-)

Ja też jestem optymistą:-)
Ciułacz / 2013-05-23 02:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co na naszym flagowcu KGHM ?
Podwójne dno ? czy mały oddech przed następnymi spadkami ?
Są głosy że SP zmusi do wypłaty większej dywidendy ,tylko czy te plotki są już w cenie?
Ja bym się skłaniał że jeszcze nie wszystko jest w cenie ale na jak długo ?
Na wszelki wypadek ustawiłem stopa.
DariuszP007 / 2013-05-24 12:20 / portfel
Witam, czy według was, gdyby nie kwestia dywidendy to kurs dalej by się osuwał? Na przykładzie Asseco mam obawy (w dniu wypłaty dywidendy poszło w dół o 9,5% z czego tylko połowa była odcięciem wartości dywidendy). Jeśli z KGHMem miałoby być podobnie to może lepiej sprzedać chwilę przed wypłatą dywidendy.
pozdrawiam
Ciułacz / 2013-05-24 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz P witaj !
To co piszesz jest słuszne w niektórych wypadkach tylko problem że nie zawsze to tak działa.
Czasem to miesiąc przed dywidendą przestaje rosnąć a czasem prawie do ostatniego dnia rośnie.
Jak już wspominasz o Asseco to jak ktoś kupił pod dywidendę miesiąc przed to chociaż by nie wyszedł to i tak teraz łącznie z dywidendą jest do przodu jakieś 8-9%.
16 Maj to dzień notowań bez dywidendy a wypłata dopiero w 04 Czerwiec i w dodatku dywidenda jest okrojona przez podatek Belki, wobec powyższego nie wszystkim to pasuje bo na zyski musisz czekać kilka tygodni.
Co inwestor to inna sytuacja bo jak ktoś robi spekulacje posługując sie rachunkiem prowadzonym w ramach IKE to nie płaci ani grosza podatku więc woli ciupać na TD.
Więc jak widzimy niema jednoznacznej recepty bo jak wiemy na GPW nie mogą wszyscy wygrywać , abyś Ty wygrał to ktoś musi wtopić to nie jest tak jak na lokacie że wszyscy są zarobieni.
Chociaż nie do końca bo będąc biernym inwestorem to w czasach hossy prawie wszyscy są zarobieni, ale to już temat na inny post bo do pracy już muszę uciekać.
DariuszP007 / 2013-05-27 19:47 / portfel
Dzięki za odpowiedź, tak na marginesie trochę byłem dzisiaj odcięty od GPW i zlecenie mi poleciało po 144,45 z tu niespodzianka poszło wyżej. Jak myślicie co dalej po takim wzroście? Poziom 2500 na wig20?
Ciułacz / 2013-05-27 23:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Pytasz
ak myślicie co dalej po takim wzroście? Poziom 2500 na wig20?

Dzisiaj w Stanach parkiet zamknięty to nie wykluczone że kilku z nudów na naszym grajdołku się zabawiało ale taki dopychak ładnie przebija opory co zachęca innych do kupna. Poziomy ? 2500 z marszu nie padnie ale kto wie ale jak to przebije to i na 2600 możemy się porwać, zresztą ...spekulacyjne papiery zabezpieczać stopami a na longa jak są dobre fundamenty to nie reagować, kiedyś i tak się wybije.
tomtay / 2013-05-21 20:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Polsce firmy szukają na wszystkim oszczędności i to chyba dobrze, bo po "uzdrowieniu" finasów firm, spółek, etc.. możliwa jest poprawa płynności. Dochodzi nawet do takich paradoksów oszczędnościowych, że jak na przykład sklep, dostawca, hurtownia przyjmie jakiś towar na reklamację to towar wadliwy nie podlaga degradacji tylko "recyklingowi" czyli klamot ma być doprowadzony do stanu używalności i sprzedany ponownie. Jak swego czasu laptopa chciałem zarejstrować nowego u producenta SONY to się okazało, że pół roku wcześniej to ten konkretny egzemplarz był rejestrowany przez jakiegoś prywatnego użytkownika we Włoszech, a potem była składana reklamacja na wadliwość i taką sobie kupiłem nową/wadliwą/naprawianą sztukę sprzętu w Polsce :)
Ciułacz / 2013-05-22 13:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay witaj !
Tu w Montrealu to mamy plagę z tymi zwrotami, dla sklepów to jest urwanie głowy.Poza rzeczami osobistymi typu: majtki, biustonosz czy kondon to w zasadzie wszystko możesz do 3 tygodni oddać z powrotem do sklepu nie koniecznie oryginalniej zapakowane, są tacy co wszystko do reklamówki i wysypują to na ladę , a na zapytanie czemu zwrot to odpowiedz: zakup pod wpływem impulsu , ale w zasadzie to nie jest mi potrzebne i to muszą przyjąć z powrotem, ale jak powiesz że jest wadliwe to nie przyjmą tylko polecą ci udać się do reklamacji gwarancyjnej aby to naprawić, czyli jak jest jakiś produkt wadliwy to nikt się nie przyznaje bo po co sobie zawracać du... naprawami gwarancyjnymi tylko idą do zwrotu i biorą następny.
Czasem po świętach jest większa kolejka do zwrotów jak do normalnej kasy, a co z tym towarem robią sklepy ??? jak się da to z powrotem na półkę , więc przy kupnie należy dokładnie sprawdzić czy to towar już nie był u klienta i czy w pudełku czegoś nie brakuje.
Takie rzeczy jak laptop to możliwe że wracają do producenta a ten po przetestowaniu w nowe opakowanie , to może zależeć od umowy gwarancyjnej jaka jest w danym kraju.
Ciułacz / 2013-05-20 14:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach mała inflacja nic dobrego nie wróży , dodruk jak na razie nie przynosi efektów a tylko bogaci sie jeszcze bardziej bogacą.
Zaczynają się odzywać głosy że by było lepiej jak by biednym wysłali jednorazową zapomogę, ale daj raz jakąś darmochę to będą czekać na następną a tak to się chwycą zajęć nisko płatnych.
qubala / 2013-05-20 16:32 / portfel
To jak twoim zdaniem w tym kontekście odczytywać dane o poprawie na amerykańskim rynu pracy?
Ciułacz / 2013-05-20 17:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Qubala witaj !
Czytam jeszcze raz co powyżej napisałem że mi takie pytanie zadałeś ???
To jak twoim zdaniem w tym kontekście odczytywać dane o poprawie na amerykańskim rynku pracy?

Hm...
Faktycznie czytając to co napisałem to można by sądzić że widzę dalsze spadki i pogłębienie recesji.
To tylko takie pytania retoryczne do samego siebie czyli mamrotania pod nosem a nie oddające wszystkiego co myślę na ten temat no bo jak gadam do samego siebie to i tak nie wszystko muszę powiedzieć na głos,
Ale do rzeczy, generalnie to US rynek widzę pozytywnie ale sobie mamrotałem że jak by nie tych parę mankamentów to by było super.
W kanadyjskim emerytalnym portfelu mam około 25% w amerykańskich spółek co mi się w tym roku dobrze spisują i nie mam zamiaru uciekać. Ale to nie znaczy że nie może być lepiej.
Moje niepokoje o inflacje wynikają z innego powodu, a mianowicie mam na myśli nieruchomości bo mój kapitał jest w 80% w nieruchomościach co w przypadku deflacji to sie robi marazm i spadek na wartości to nie jest to samo co w wypadku zakupu samochodu że można sobie odpuścić ze dwa lata bo i tak to auto musisz kupić i nikt nie kupuje kilku samochodów aby spekulacyjnie odsprzedać.
W moim przypadku to jedną z nieruchomości będę sprzedawał za rok czy dwa jak na niej zarobię 100%.
Z doświadczenia wiemy że jak przez dłuższy czas są hipoteki nisko oprocentowane to następuje wysprzedanie rynku ale jak zaczynają podnosić % to zaczyna się gorączka zakupów bo za kilka miesięcy będzie jeszcze drożej , czyli ja oczekuję podwyżek stóp % i inflacji aby jeszcze drożej sprzedać moją nieruchomość.Należy zrozumieć że jeszcze musi trochę potrwać zanim się maszyna rozbuja, nigdzie mi się nie spieszy, jak będzie dobrze żarło to i możne poczekam dłużej bo nigdzie mi się nie spieszy bo nieruchomość jest dochodowa.
qubala / 2013-05-22 08:58 / portfel
och a ja jeszcze przed popołudniową kawą byłem stąd to nieporozumienie zapewne. Dzięki za odpowiedź.

Ciułaczu mam jeszcze pytanie dotyczące Japonii. BoJ potwierdził, że będzie dążył do podwojenia bazy. Jak w tym kontekście widzisz szansę na dalsze wzrosty?
Ciułacz / 2013-05-22 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Qubala witaj !
Pytasz
BoJ potwierdził, że będzie dążył do podwojenia bazy. Jak w tym kontekście widzisz szansę na dalsze wzrosty?

Bank of Japan ogłosił plan podwojenia podaży pieniądza i osiągnięcie w ciągu dwóch lat inflacji na poziomie 2 proc.
http://www.forbes.pl/bank-centralny-japonii-chce-podwoic-podaz-pieniadza,artykuly,146319,1,1.html
...............................................................
Ja uważam że to dla akcyjnych inwestorów na tym rynku jest dobra wiadomość.
W kanadyjskim emerytalnym portfelu mam
WisdomTree Japan Hedged Equity Fund, Na NASE jest pod symbolem DXJ , mam go od Grudnia i jakoś sie dobrze spisuje, a na naszym rynku też go trochę mam ale w moim drugim portfelu pod nazwą : Z_Montrealu. Fundusz z ING:ING SFIO Subfundusz Japonia , mam go 128 dni i widzę że na obecną chwile to +36%, ale nic nie będzie wiecznie rosło i na korektę przyjdzie czas. Generalnie Japończycy mają awers do giełdy po ostatniej większej bańce w latach 80-tych ale te pokolenie już jest dawno na emeryturach , więc młodziaki może zrobią następną bańkę ? taką na 30 000 ponktów ???
Generalnie jak chcą dodrukować kasy to waluta traci swoją siłę nabywczą ale to trochę będzie niwelować inflacja a notowanie Japońskiego jena nie koniecznie muszą dużo ucierpieć bo dzięki ożywieniu i wzrostom na parkiecie jen powinien być wykupowany.
Ale chce przypomnieć że nie jestem walutowiec, tylko robię sobie takie rozważania coś tam mrucząc sobie pod nosem.
Ciułacz / 2013-05-17 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na razie to już miesiąc jak zawiesili PSW Capital.
http://www.debiutync.pl/homepage/newconnect24/15319-psw-capital-zawieszone
A oni to mają gdzieś ???
na to wychodzi !
Jak nie wiemy o co chodzi to jest pewne że o pieniądze chodzi, po prostu spółka zrobiła w 2011 i 2012 roku sporo zysku i te zyski chcą podzielić po swojemu ;-))
W małych spółkach to często tak bywa że presio ma dobry pomysł na biznes i dobra rękę do robienia pieniędzy ale potrzebuje kapitału do rozruszania swoich pomysłów a że banki nie są skore do pożyczek to szukają wspólników czyli emitują sprzedają akcje, problem jest w tym że im się ciągle wydaje że te wypracowane zyski to są jego zyski i nie chcą się nimi podzielić.
A co do PSW Capital to dalej czarna magia, nic tylko czekać.
Ciułacz / 2013-05-16 23:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może by tak w Grecji znalazł jakąś spółkę ???
Z_Montrealu / 2013-05-15 02:43 / portfel / Bywalec forum
Tegoroczne inwestycje w moim portfelu w ramach IKE na krajowym rynku to sama czerwień ale Japońskie i Tureckie sie dobrze spisały.
Ciułacz / 2013-05-13 01:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
WDM ???
Tylko te obroty ???
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy