Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-05-28 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wkleję sobie :
http://globaleconomicanalysis.blogspot.ca/2012/05/cash-cow-liquidity-comparison-wheres.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+MishsGlobalEconomicTrendAnalysis+(Mish's+Global+Economic+Trend+Analysis)
............................................................
To jest odnośnie zasobów gotówki w większych Amerykańskich spółek
wykresyGieldowe / 2012-05-28 15:16 / Tysiącznik na forum
cześć, to jest poplątanie z pomieszaniem. Jeżeli chcesz jakiegoś wzkaźnika, to już lepsza jest gotówka (gotówka + inwestycje papierowe) jako procent całych aktywów.
Ciułacz / 2012-05-30 02:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Anonimie witaj !
Z punktu widzenia analityka to masz racje :

to jest poplątanie z pomieszaniem

Ale na zachodzie dla ulicy to tego typu publikacje są popularne, ostatnio ludzie chcą widzieć kto śpi na kasie.
Ciułacz / 2012-05-28 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nasza GPW ? w ubiegłym tygodniu naruszyła ubiegłoroczny dołek.
Hm... niby trochę odreagowało ale ci co grają na spadki jeszcze przez całe lato mogą swobodnie uprawiać harce.Sprawa Grecji dalej nie rozwiązana to trzeba sobie zadać pytanie czy nowy kapitał będzie wchodził na parkiet ?
a naturalne wyjścia z parkietu to się cały czas odbywają bo to ktoś idzie na emeryturę albo nagła potrzeba itd. A wejścia ? jak maja nadmiar kapitału to poczekają na lokacie.Nawet Ci co spekulują to im kapitału ubywa bo płacą prowizję.
Ja na razie się wstrzymam chyba że się trafi okazja, chociaż może być 2 tygodnie odreagowania, ale kto wie?
Ciułacz / 2012-05-26 19:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Parkiecie czytam :
Mark Zuckerberg po cichu sprzedał pakiet swoich akcji o wartości 1,13 mld dol. Zrobił to, zanim kurs Facebooka spadł o 15 proc.
Koniec cytatu .
http://www.parkiet.com/artykul/1247085-Facebook--Zuckerberg-sprzedal-akcje-zanim-stanialy.html
Powiem : jak to jest prawda to jest szmaciarz i tyle
Noxik nielogo / 160.83.30.* / 2012-05-28 11:26
Nie jak to jest prawda tylko to jest prawda. Wiesz on jak sądzę ma wszystko i wszystkich w ....
Ciułacz / 2012-05-28 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Nawet szkoda słów, jak spekulant spekuluje to serce nie boli ale jak założyciel biznesu i udziałowiec większościowy co ma wszystkie info w dniu debiutu kroi skórę tym co mu zaufali to przekracza moją wyobraźnię.Tym bardziej że biznes nie jest zagrożony i ma sztylet na gardle.
Szkoda gadać,ale Amerykanie tego nie podarują.
nikt... / 31.175.198.* / 2012-05-28 13:59
no trochę Ci się dziwię Ciułaczu - jaki to biznas? i jaki założyciel? Co on takiego zrobił wielkiego? To właśnie taki kombinator (bo spekulantem to można i mnie nazwać, a ja nikogo nie oszukuje), tylko na większą skalę. Jak są tacy idioci, co kupują FB, co czemu im tych akcji nie sprzedać - jestem przekonany, że po 50$ też by się znależli chętni - ci, co kupili te akcje są złem, a nie Zuckercośtam, bo oni zamiast te pieniądze włożyć w coś sensownego, to utopili je w wirtualnym dziadostwie. Ci "inwestorzy" to najgorsze zło na giełdzie, bo oni decyduja, gdzie ich pieniądze trafią, a jak decydują, to widać właśnie na podstawie FB.

Szkoda gadać,ale Amerykanie tego nie podarują

ale kogo to teraz obchodzi, jak kasa, która miała być zgarnięta, została zgarnięta - teraz, to se ne wrati
Noxik nielogo / 160.83.30.* / 2012-05-28 14:43
Spółka aby istnieć na giełdzie musi mieć zaufanie nazwałbym to "publiczne" nie raz firmy o zszarganej opinii zwyczajnie szlag trafiał bo szefowie, prezesowie i inni majstrowali. Ja od fb trzymam się zdala ale żal mi ludzi bo zapewne większość z nich została omamiona przez Pana w krawacie, który przyszedł do nich i powiedział żeby brali. Ja wiem, że to głupota ale sam u siebie widzę ten owczy pęd czasem.
nikt... / 188.33.45.* / 2012-05-28 20:42
..ale tu nie chodzi drogi noxiku o istnienie FB na giełdzie - spółka istniała przeciez bez giełdy.. Tu chodziło tylko o zgarnięcie kasy i to się udało. FB i tak szlak trafi i to moim zdaniem wcześniej niż póżniej.
Mi też troche żal zwłaszcza "przypadkowych" jednorazowych inwestorów, ale 16 mld$ to trochę dobrego da się za to zrobić i żal już mi minął. Obecnie już mi nie żal, niech Zuckercośtam i spółka kroją teraz tych naiwniaków, jak niedawno Krauze naiwniaków na emisji petrodziadostwa.
No niestety, ja nie będę rozgrzeszał czy żałował ludzi, że sami, bez przymusu oddają swoje pieniądze na zatracenie. A sprawdzałeś Noxik, czy czasami nie obrastasz w wełnę? ;-)
Indy / 2012-05-26 12:31 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu !
hmm tydzień znów zmienny Emperia nie wystrzeliła ale to dobra spółka...
Ja troszkę obróciłem PZU bo spore wahania są...
Mam jedno niedyskretne pytanie w jakim banku masz biuro brokerskie? Bo ja cały czas szukam czegoś do handlu USA, UK i Kanada.

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-05-26 14:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Tak
Emperia nie wystrzeliła ale to dobra spółka...
Po odcięciu dywidendy będą tacy co zaczną wychodzić co może jeszcze zdołować kurs, chociaż by wyglądało jak by była sterowana bo były znaczne obroty ale wszystko się trzymało w określonych widełkach.
Jeszcze nie zdecydowałem kiedy wyjść.

Mam dwa BM w Kanadzie.
https://www.disnat.com/fr/why/desjardins.asp
.........................................
http://www.rbcplacementsendirect.com/
..............................................
W Kanadzie to wszystkie banki są co najmniej dwu języczce, ale i prawie każdy dodatkowo ma jeszcze po Chińsku.
Ten pierwszy Disnat to jest powiązany z federacją banków spółdzielczych: Desjardines, a tu w Montrealu mamy polonijny Bank pod nazwą :
Polonijna Kasa Kredytowa w Montrealu
Caisse d'économie Polonaise du Québec
Polish Credit Union of Québec .
Ten nasz polonijny bank jest członkiem dużej federacji spółdzielczych banków.
Podam linka do naszego banku.
http://www.polkasa.info/index.htm
Gdzieś około 30% mojej aktywności finansowej przechodzi przez ten mały bank gdzie pracują prezes i dwie panienki, ale że jest w wielkiej federacji to tak to wygląda jak by była oddziałem większego banku.Bywam tam raz do roku albo i rzadziej, wszystko się odbywa przez internet lub stałe zlecenia.Muszę przyznać że nie jest mi po drodze ale z powodów patriotycznych niech tak dalej będzie.

Pozdrawiam
Indy / 2012-05-29 16:09 / Bywalec forum
wielkie dzięki Ciułaczu :)
Ciułacz / 2012-05-25 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj kiepskie dane z Niemieckiej gospodarki mnie trochę ostudziło, ale widać że kataklizmu nie było.
Wziąłem trochę Borka bo jak Niemcy się trzymają to i on powinien.Co do innych to to poczekam , może lepiej mniej zarobić jak stracić ?
Z Emperią to chyba jednak będę musiał poczekać kilka miesięcy.
CIERPLIWY GRACZ / 2012-05-24 19:56 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc
coś mi sie wydaje że akcje to jest tylko jeden z elementów i jak ktoś ma silny charakter i jest inteligentny to na wielu płaszczyznach bardzo dobrze sobie radzi....Ty dajesz przykład że cięzką pracą można wiele zdziałać tylko trzeba chcieć....dzieki za wpisy

P.s a ja sie biore za robote, niemieckiego sie zacząłem uczyc bo widze ze tu na forum to wielu szprechac umi..Ty też kilka jezyków znasz...tylko ja taki niedouczony
Ciułacz / 2012-05-25 12:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !

ja sie biore za robote, niemieckiego sie zacząłem uczyc

Koniec języka za przewodnika.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-05-24 11:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Syntos sie odbił , ale na miedziaku nic a nic . Trzeba poczekać ?
Noxik nielogo / 178.235.150.* / 2012-05-24 13:25
Mi dziś wpadł solidny pakiecik po 116,60 i teraz trzeba czekać. Zobaczymy co z decyzją o dywidendzie - to zazwyczaj podbijało cenę. Fakt jest jednak taki, że rynkami rządzą teraz emocje. Przypominam także, że mamy maj a w maju rok w rok są spadki :) także jeszcze tydzień....do czerwca.
Ciułacz / 2012-05-24 14:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Po wypowiedzi prezia KGHM troszkę podskoczył i jak już jego potencjał sie wyczerpał to i ja zwątpiłem i zrealizowałem tyle zysku co się dało, pewnie zarobiłem na bułeczki.
Trzeba czekać na następne info.
Ale jak Prezes robi komentarze to znaczy że mu leży na sercu ta słabość spółki.
W ubiegłym roku na KGHM dołek przed dywidendą był w o tej porze roku, no może o tydzień wcześniej.
Twój
Mi dziś wpadł solidny pakiecik po 116,60

Może być celnym strzałem.A Ja w tym tygoniu jestem urlopowo i za dużo patrzyłem w ten ekran i nie wytrzymałem ;-)).
Niema co ustawie śmiesznie nisko to może jeszcze wpadnie, a żeby całkiem nie być skołowanym to się biorę za malowanie.
Noxik nielogo / 178.235.150.* / 2012-05-24 15:33
Zobaczymy ja chwile jeszcze potrzymam. Parę złotówek na weekend wpadło więc jestem już zadowolony - zlecenie obronne też ustawione :)

Miłego dnia i paciania farbami!
Ciułacz / 2012-05-24 00:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Czwartek po tych spadkach spodziewam się małego odbicia i chyba będę się starał zrealizować trochę zysku.
Nie wiem co z tą Emperia , jeszcze dwa dni.
Ciułacz / 2012-05-23 19:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na zamknięciu jao że nie wzrosło to jeszcze dobrałem KGHM.
Ciułacz / 2012-05-23 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak wiemy na KGHM jest obiecane 17 zł dywidendy tylko jeszcze niema daty , co powinno być na dniach ogłoszone . Jak zwykle szwragry zaczną brać troszkę wcześniej co może być sygnałem, ale bywają fałszywe sygnały.
cierpliwyy / 83.25.82.* / 2012-05-22 20:02
Witaj Ciułaczu!
jak widze ciągle niezmordowany tyle wpisów :) interesów, akcji, bojlerów, skąd Ty masz tyle energii?
pozdrawiam serdecznie zysków życze
Ciułacz / 2012-05-23 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Pytasz
skąd Ty masz tyle energii?

Hm... lubie wcześnie iść spać i wcześnie wstawać, dziadek by powiedział że jak kury ;-))
Przyznam sie że jak coś zaplanuje wieczorem i złożę nocne zlecenie to mi lepiej wychodzi a jak wstanę przed 6:00 to rynek na GP już ma zdecydowane kierunki i lepiej mi podejmować decyzje.
Jak kiedyś kilka się zerwałem z łóżka na otwarcie GPW i widząc jak to się powoli niezdecydowanie rozwija to nawet mi prysła moja wcześniejsza strategia.
Poza tym moja rutynowa praca nie absorbuje mi wiele intelektu i gdzieś się muszę wyładować.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-05-23 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tradycyjnie koło południe zmiana kierunku ?
Wziąłem syntka ale ostrożnie, nie za dużo , co najwyżej jak jeszcze spadnie to dobiorę ?
Trzymam trochę rezerwy na KGHM, większy tuz to może zagraniczniaki będą brać pod dywidendę ? tylko kiedy ?
Ciułacz / 2012-05-22 10:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jest komunikat na stronie DSS, ale czy będzie to przełom czy nie to zobaczymy :
wklejam :
W najbliższych tygodniach zapadną najważniejsze decyzje
dotyczące naszej Firmy, związane z jej istnieniem i dalszą działalnością. W
tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich okresie chcemy wspólnie
modlić się w intencji: "Przełamania kryzysu oraz uchronienia miejsc pracy
w spółce Dolnośląskie Surowce Skalne S.A.”
Pragniemy zatem zaprosić wszystkich Pracowników i
Współpracowników DSS S.A. wraz z rodzinami, a także naszych
Przyjaciół, Akcjonariuszy i Wierzycieli, do wzięcia udziału w modlitwie,
którą zaplanowaliśmy:
Piława Górna
Parafia pw. św. Marcina w Piławie Górnej (ul. Sienkiewicza 32)
23.05.2012 (środa) - godz. 14:40 Różaniec
- godz. 15:00 Msza Święta
Warszawa
Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61)
24.05.2012 (czwartek) - godz. 16:40 Różaniec
- godz. 17.00 Msza Święta
Zarząd i KZ NSZZ "Solidarność"
Koniec cytatu
Ciułacz / 2012-05-22 10:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nocne zlecenie się w części zrealizowało ale szału niema .
Inwestorzy się obawiają że po odcięciu dywidendy kurs poleci do podłogi bo czasy nie pewne, ale kto wie ?
Gwoli ścisłości podam o czym mowa :
16.05. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Emperia Holding zdecydowali we wtorek o przeznaczeniu 817,6 mln zł z zysku za 2011 r. na wypłatę dywidendy. Dywidenda na jedną akcję wyniesie 56,41 zł - podała spółka.
Pozostałą część zysku netto w kwocie 134.001,53 zł spółka przeznaczy na kapitał rezerwowy.

Dniem prawa do dywidendy będzie 30 maja 2012 roku, a wypłaty 14 czerwca 2012 roku.
Jak z powyższego by wynikało na dzień dzisiejszy to da 50% dywidendy.
http://stooq.pl/n/?f=605996&search=emperia
..........................................
Czyli w najbliższy Piątek trzeba by się zdecydować czy zostać czy wyjść ?
Ps.
chyba pójdę dalej spać
M---k / 89.78.146.* / 2012-05-21 16:10
Witam gospodarza
Czasami oglądam twój kącik. Wiem że interesujesz się dywidendą .Może wiesz gdzie jest haczyk z Emperią.
Mirek
Ciułacz / 2012-05-21 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
M--K witaj !
Pytasz
Może wiesz gdzie jest haczyk z Emperią.

Dobrze że przypominasz. Dzięki !
Hm... Spółka z roku na rok poprawia wyniki i wzrostowo płaci dywidendę co książkowo polecają dobierać , wystarczające obroty aby spokojnie wyjść.
Kilka miesięcy temu już po zrealizowaniu jednostkowych zysów już trąbili że nie wiedzą co z nadmiarem kasy zrobić ??? w Kwietniu końcu zapowiedzieli to przeznaczyć na dywidendę i teraz w Maju to zatwierdzili, bagatela , ponad 50% ???
A co na to kurs ??? a nic totalna ignorancja !!! Chociażby dzisiaj wyglądało jak by ktoś się panicznie wyzbywał ???
A żeby jeszcze było śmieszniej to mają w planie sprzedać inne nieruchomości.
Raczej bym nie sądził że inwestorzy o tej dywidendzie nie wiedzą, ale w dobie greckiej paniki zapomnieli ?
Siedzę na kasie więc zrobię nocne ustawienie, a rano obaczym.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-05-21 14:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tu sie rozwodzić nad notowaniami i małymi spekulacjami, takie to proste , kupować w dołku a sprzedawać na górce.
Na dzisiaj mnie czekają poważniejsze wyzwania jak te gapienie się na wykresy i klikanie w klawiaturę ;-)
W Kanadzie mamy long- weekend a to oznacza że będę musiał zawijać rękawy i się brać do czarnej roboty.
W jednym z budynków w piwnicy mam chyba z 12 starych bojlerów co już od dawna nie są w użytku, po prostu budynek jest z 1953 roku i do każdego mieszkania jest oddzielny bojler i z czasem jak nawalały to instalowano nowe a stare pozostawiano na miejscu bo bo jest do nich trudny dostęp, a mnie to złomowisko bardzo wnerwia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy