Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-05-21 14:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bioton idzie na 6gr ? nie od razu ale pewnie kiedyś dojdzie.Właśnie ustawiłem sobie taka pozycję, ale nie jestem sam.
Ciułacz / 2012-05-21 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Borysek ładnie odreagował i dla mnie dobrze się otworzył bo nocne zlecenie w całości wpadło.Ale nic pewnego ,tyle zysku co w pysku i już prawie sprzedany .Jak wczoraj powiedziałem niepewny czas na longa, chociaż to giełda i nie jesteśmy sami.
Ciułacz / 2012-05-20 23:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Borku należy sie odreagowanie i co już wzięli po
nie strasz bo wziąłem za 0,59zł

to teoretycznie powinni się po cichu cieszyć.
Ja zobaczę w Poniedziałek rano czy moje nocne ustawienie się zrealizuje.
Tak czy tak to jeszcze na longa nie mam zamiaru brać.
ketiw / 83.7.88.* / 2012-05-21 11:06
Witaj Ciułaczu. Tak teoria teorią ,a w praktyce to różnie wychodzi. Pozdrawiam .
Ciułacz / 2012-05-21 00:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy piszesz :

teraz wzorem z_montrealu skupuję trochę Dębicę pod emeryturę ,bo wydaje mi się najbardziej stabilną spółką dywidendową w PL...

Teoretycznie trafna inwestycja na longa. Wybrałem ja do mojego emerytalnego portfela mieszczącego się pod nazwą : Z_Montrealu .
Należy pamiętać aby taki portfel nie opierał się na jednej spółce.
Dzisiaj rynek oponiarski dobrze się rozwija, ale za kilka lat może sie okazać że ekolodzy pozamykają te fabryki i wszystko przyjdzie z Chin itd
Indy / 2012-05-21 08:25 / Bywalec forum
Powiem tak z Polskich firm to tylko Dębica ,Synthos i może PZU podchodzą mi pod inwestycję emerytalną (moje warunki to stablina roznąca firma wypłacająca niezłą dywidendę). Teoretycznie pasuje jeszcze Żywiec ale jest strasznie napompowane C/WK...
Co do ekologów to możesz mieć niestety rację...
Indy / 2012-05-19 19:06 / Bywalec forum
a to dla osłodzenia weekendu ;)
http://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I
Indy / 2012-05-19 19:05 / Bywalec forum
hmm facebook poszedł jak się spodziewałem...no może trochę niżej...ale dla Niego na przyszłość to dobry znak... niestety żadne biuro maklerskie w PL nie przyjmowało zapisów ,dzwoniłem 10 dni ;( 10% to dla mnie sporo... w pewnym momencie zastanawiałem się czy nie lecieć do USA tylko żeby konto założyć ;) i w sumie bysie opłaciło z przebitką 10x... ech...
Co do Boryszewa to miałem i po 0,68 i sprzedałem po 0,66 ale zakładam ,że odkupię...po wakacjach... teraz wzorem z_montrealu skupuję trochę Dębicę pod emeryturę ,bo wydaje mi się najbardziej stabilną spółką dywidendową w PL...
Ciułacz / 2012-05-19 22:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Już nic nie będę marudził o
facebook

Ale cicho też nie będę ;-))
W ubiegłym roku zarobili 1 miliard a ich obecna wartość to ponad 100 miliardów czyli trzeba ponad 100 lat aby się to zwróciło, a do tego w pierwszym kwartale 2012 był wyraźny spadek zysków.
Weźmy taki GETIN za ostatni kwartał miał zysku 11 gr na akcje która obecnie sie sprzedaje po 1,95zł, czyli za niespełna 5 lat na na to zarobią.
Wiem że to jest uproszczone co pisze ale warto GETIN mieć na oku bo dno się kiedyś musi pokazać, tylko kiedy ?
Jest w sektorze bardzo wrażliwym, ale jak robi zyski to przejdzie przez to jak burza, ale akcje mogą jeszcze ucierpieć.
Indy / 2012-05-21 08:20 / Bywalec forum
hmm toteż ja myślałem facebook kupić w IPO
i sprzedać na pierwszej sesji...
wykresyGieldowe / 2012-05-19 23:06 / Tysiącznik na forum
Getin to mocno szemrany geszeft.
Ciułacz / 2012-05-20 01:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Anonimie witaj !
To się zgadza.
Getin to mocno szemrany geszeft.

Podobno że żaden pieniądz nie śmierdzi :-)
Jak by systematycznie płacili dywidendę to by wyszli na ludzi :-)) , a takie wirtualne zyski to ...
W dodatku tych Getyniów jest jak mrówek i inwestorom ciężko się połapać.
Ciułacz / 2012-05-19 14:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Boryszew leci jak kamień ale wiemy że jak spółka jest w miarę przyzwoita to jak ma szybkie ruchy w dół to i szybko odrabia.
Ale bądzmy ostrożni bo jak w ubiegłym roku z wiosny zaczęła spadać to dopiero się opamiętała we Wrześniu.Czyli co ? spodziewać sie po 40gr ?
ketiw / 83.2.52.* / 2012-05-19 16:13
Nie strasz Panie nie strasz bo wziąłem za 0,59zł.Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-05-18 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zrańca powiedziałem sobie klina klinem wybijać i dobrałem KGHM ale dołożyłem Syntka.
Syntek sie wygrzebał a Miedziak patrzy na notowania surowców i się boi.
Teraz jest ta pora co zazwyczaj sprzedaję ale jak urosło, hmm... nie lobie ustawiać stopów ale będę musiał, chociaż pod koniec sesji KGHM powinien trochę nadrobić.
Indy / 2012-05-18 10:05 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu :)

Powiem ,że ta spółka którą wrzuciłeś dla mnie wygląda super. Gdybym miał kilka takich stabilnych co dają po 10% dywidendy to bym się nie zastanawiał bo nie bardzo mam czas na spekulacje. Praca i zdrowie niestety...
Co do Florydy to myślałęm raczej żeby kupić coś pod wynajem i oddać do najmu agencji.
Tzn. coś co przyniesie w miarę stały dochód przez x lat bez dużego zaangażowania.
Gratuluję podwyżki :)
Ciułacz / 2012-05-18 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj!

ta spółka którą wrzuciłeś dla mnie wygląda super

Wpadłem na nią przez przypadek bo w statystykach prawie nie istnieje.
Pod koniec 2008 jak wszystko leciało do podłogi zacząłem gorączkowo szukać spółki co płaci dobre dywidendy i nie jest zadłużona i tak wpadłem na tą półeczkę.
Kiedyś jak ja jej jeszcze nie miałem to rok w rok płacili grubo ponad dolara dywidendy a nie wiele się w spółce zmieniło i o 80% tego co poprzednio, czyli wyprowadzają dochód na spółkę matkę.Widocznie uważają że jak kurs jest niski to i tak proporcje ceny do dywidendy są super i nikt nie będzie narzekał.
Wielkim mankamentem w takich spółkach jest płynność jak masz zrobić większe zlecenie to musisz czekać na okolice wypłacania dywidendy bo inaczej to katastrofa , dziennie bywa że nic nie sprzedają albo po kilka setek.
Z_Montrealu / 2012-05-17 13:40 / portfel / Bywalec forum
Na kghm kiedy dołek dnia ? wezmę teraz trochę
Ciułacz / 2012-05-18 00:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przed chwilą patrzę gdzie ten mój KGHM co go wziąłem po południu i ze zdziwieniem stwierdziłem że go umieściłem w moim portfelu co mam tylko konto IKE, ale pomyłka już jest naprawiona.jest ustawione zlecenie sprzedaży ale nie doszło , jak nie poszło to jeszcze został Piątek ?
Ciułacz / 2012-05-16 01:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej się przyglądam KGHM, w Środę rano może się otworzyć z luką w górze, ale i tak to mu nie pomoże, chociaż Stany trochę mi zamazały klarowny obraz.
Tak czy tak to nic nie obstawiam.
Muszę trochę mu dać odpocząć, chyba że by nim zaczęło bardzo pomiatać.Generalnie to nie powinno przebić 120 zł ale jak to padnie ...
a zresztą będzie co miał odrabiać przed dywidendą na którą bym liczył.
Indy / 2012-05-16 08:31 / Bywalec forum
hmm rynki teraz mocno niepewne ,miedź spada ,Chiny nie pomagają ,no i do tego jeszcze podatek ,na KGHM wszystko możliwe...tym bardziej ,że jak pisałeś on zwykle reaguje mocniej na wiadomości i dobre i złe...
myślałem żeby trochę kapitału ulokować w USA i WB (TESCO) ale waluty drogie...chociaż wszystko wskazuje na to ,że będą jeszcze droższe...
Ciułacz / 2012-05-16 12:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Piszesz:

myślałem żeby trochę kapitału ulokować w USA i WB (TESCO)

Daje to do myślenia że masz systematycznie generowane nadwyżki kapitału, to się chwali że umiesz to robić więc rób to dalej.Przy tym nie zapominaj o podstawowej myśli tz
myślałem żeby trochę kapitału ulokować
Ulokowanie nadwyżek kapitałowych to jedno a spekulacje tym kapitałem to drugie.
Bo jak zaczniesz tym kapitałem manipulować to ta gra tak cie wciągnie że braknie Ci czasu na zajęcie się dotychczasowym biznesem a na spekulacjach to większość już poległa.
W niektórych miasteczkach jest brak mieszkań socjalnych i tu bym widział aby w porozumieniu z miastem wybudować tanie mieszkania, nie powiem że dla marginesu społecznego bo to nie jest poprawnie politycznie ale takie mieszkania o minimum standardu gdzie miasto może kierować lokatorów wyrzucanych z innych mieszkań.
Można by przypuszczać że ludzi bez dach nad głową będzie przybywać.
Tak mi się o tym pisze bo siedzę w nieruchomościach.
Biernym lokowaniem może być np zakup działki budowlanej w takim miejscu co zawsze się na nią kupiec znajdzie ale aby nie było w tym miejscu obowiązku wybudowania domu w określonym czasie.
Taka działka sobie leży nic się na niej nie zepsuje podatki niskie, byleby na niej nie zrobiono wysypiska śmieci.
Jednak lokowanie kapitału na giełdach ma tą zaletę że w 5 minut wszystko sprzedasz, ale w przypływie emocji możemy sprzedać ze stratą.
Indy / 2012-05-17 09:07 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu !
Bardzo dziękuję za odpowiedź i rady :)

Ja nie planuję porzucenia obecnego zajęcia ,tym bardziej ,że spekulacja jak na razie nie bardzo mi wychodzi ;)

Myślałem raczej o takim funduszu emerytalnym ,pewnych firmach ,które będą wypłacać coroczne dywidendy. Jeszcze lepiej jak te dywidendy będą się zwiększać :)

Ja też jestem związany z branżą nieruchomości (Skład Budowlany).
Jeśli chodzi o nieruchomości to wg mnie w PL jest to obecnie dość ciężka sprawa.
Działka nie wypłaca dywidend ,a mieszkania myślę ,że jeszcze będą tanieć.
Zwrot z wynajmu w PL jest niestety bardzo niski więc może gdzieś poza granicami. Ostatnio dużo się mówi o Florydzie...
Z_Montrealu / 2012-05-17 13:36 / portfel / Bywalec forum
Indy witaj !
Masz dobre spojrzenie na inwestycje emerytalne myśląc o
Myślałem raczej o takim funduszu emerytalnym ,pewnych firmach ,które będą wypłacać coroczne dywidendy. Jeszcze lepiej jak te dywidendy będą się zwiększać :)

Tylko czasem jest się trudno zdecydować bo może być tak że : oślina pośród jadła z głodu padła.
Obecnie mamy sporo spółek co płacą bardzo dobrą dywidendę i w podświadomości oczekujemy że co rok będą płacić jeszcze więcej.
Hmm... Pane Havranek , to se neda ;-))
Musimy pamiętać że po każdym wypłaceniu dywidendy to jest odcinane z jej kursu co po kilku latach może wyglądać na systematyczne spadki.
Mam od czterech lat taka spółkę w moim kanadyjskim portfelu, spróbuje ją wkleić.
http://www.google.ca/finance?q=TSE%3AMKZ.UN
........................................
Kupiłem ją pod dywidendę płacąc $1,2 a do tej pory wypłaciła mi $0,59 + $0,43+ $0,40+$0,24 co dało mi za 4 lata $1,63 dywidendy, obecnie notowana jest na 0,93.
Jej mankamentem jest bardzo a bardzo mała płynność, tak że rekiny jej nie biorą i w statystykach ją trudno znaleźć.
.Jak widać jest tendencja spadkowa do wypłacania dywidendy, ale ja dalej trzymam bo liczę jeszcze na 15-20% dywidendy.
O nieruchomościach na Florydzie to zapomnij, chyba że jesteś tam co rok po np 6 miesięcy i musisz wynajmować mieszkanie.
Możesz kupić tanio np 25-40tys , ale podatek kadastralny zapłacisz 2tys rocznie utrzymanie 200-400 miesięcznie ubezpieczenie 400-600 rocznie i jak nie jest pod opieka to Ci zdemolują.
Dlatego wspominałem o polskiej działce budowlanej co sobie leży i o jeść nie woła oraz nie traci na wartości.
Rozpisałem się a tu do pracy czas.
W mojej firmie nam zafundowali 2,2% podwyżki płac, chcą ludzi utrzymać bo zaczyna zaczyna ich brakować.
Ciułacz / 2012-05-15 02:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na zakończenie ( KGHM ) ta biała świeca nic dobrego nie wróży, czyli bym musiał już teraz na jutro rano się nisko ustawić ?
Coś trzeba zrobić .
Ciułacz / 2012-05-15 00:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miałem trochę kwaśną minę słysząc w ciągu dnia że wszystko poleciało i odreagować nie chce a ja wziąłem spekulacyjnie miedziaka, no ale końcówka mnie uratowała.
Indy / 2012-05-14 19:13 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu;

Widzę ,że pomysł na dt mieliśmy podobny ;)
ale ja o czym innym chciałem... Jako ,że masz dużo większe doświadczenie na giełdach mam pytanie...
Miałeś może do czynienia z Interactive Brokers, Zecco lub jakąś podobną platformą do handlu ?
Czytając troszkę fora, odnoszę wrażenie ,że polskie biura maklerskie przesadzają z prowizjami...
Ciułacz / 2012-05-14 23:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Pytasz :
Miałeś może do czynienia z Interactive Brokers, Zecco

Znam tylko ze słyszenia ale nie na tyle żebym miał jakąś opinie wyrobioną.
Musisz rzucić to hasło na kilku forach i blogach to z pewnością ktoś się odezwie.
Ja mam klasycznie w naszych DM ,a w Kanadzie to ze względu większy kapitał to mam opłatę stałą $9,99 za każde zlecenia bez względu na wysokość transakcji.I to mi wystarcza.
Ja osobiście nie widzę się w roli daytradera , wole od czasu do czasu coś ustrzelić ale te prowizje to jednak są zabójcze.
Prowizje w swoim DM możesz negocjować zawsze dobrze coś uskubać.
Indy / 2012-05-15 08:53 / Bywalec forum
hmm ja na dt też się nie widzę tym bardziej teraz ,czasu nie mam (prowadzę skład budowlany ,a sezon jest ;) )... tylko czasem coś złapię...
ale prowizje u nas są naprawdę duuużo za wysokie
co do Twojej stałej opłaty $9,99 to sądzę ,że wynika z dużej konkurencji wśród biur i bliskości USA czyli konkurencji bardzo dużej... ;)
Ciułacz / 2012-05-15 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Aby składać szybkie zlecenia to musimy mieć odpowiedni zapas kapitału pod ręką, a tego nie chciałbym trzymać w jakimś tam wirtualnym BM, bo kto nie powiedział że tym kapitałem oni nie grają, a jak się przejadą to DM zostanie zamknięty.
Dlatego ja wolę aby moje BM było przy jakimś banku.
Nie znam niemieckiego rynku ale myślę że tam by się coś znalazło.Tylko musiałbyś tam na miejscu zakładać, ale się może mylę.
Jak będzie okazja to zapytaj Biga Lebowskiego.
Ciułacz / 2012-05-14 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wstało mi się trochę wcześniej aby przypilnować Aseco i wpadł mi w ręce KGHM. a wspominany
Medicalgorithmics S.A

niema jak ruszyć bo płynności brak.
Na miedziaku trochę zysku zrealizowałem i podniosłem poprzeczkę może się samo zrealizuje bo ja muszę ociekać
Ciułacz / 2012-05-13 20:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kilka dni temu pisałem


odnośnie Facebook : Już obecnie jest około 2,5 miliarda akcji z czego ma być sprzedane 337 miliona akcji, czyli nie wiele a ta reszta jest nie do sprzedania , przynajmniej nie na dzisiaj.

Jednak obecnie się mówi że jak na debiucie będzie wielkie zainteresowanie to jednak dorzucą 50 milionów akcji do tych co już planowali.Czyli już na samym debiucie będzie grany przez spekulatorów (daytrader)
Można to interpretować że jak ceny wzrosną o 10-20% to worek się otwiera z nowymi akcjami i kurs wraca do debiutu jak dalej będą drożeć to jeszcze dosypią nowego papieru.To jak dobrze pójdzie to jeden trader może obrócić ze 3-4 razy jednymi akcjami.
Inna sprawa że zaczyna się robić gorączka przed-debiutowa i sporo informacji może być wyssana z palca.
Nawet słyszałem głosy że gromadząc kapitał na debiut FB tym samem narażamy inne spółki na spadki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy