Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-05-13 14:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak to jest fajnie jak są niskie procenty od hipotek i innych kredytów.
Ale dla ciułaczy to zmora i brak zachęty dla młodzieży do nabrania nawyku oszczędzania.
Jak na giełdach maja być wzrosty jak brak jest paliwa.
Dokończę po śniadaniu bo mnie wołają do wyjścia na śniadanko.
Ciułacz / 2012-05-13 16:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cd...

Jak na giełdach maja być wzrosty jak brak jest paliwa.

To w końcu gdzie jest to paliwo ?
Te chude oszczędności i składki emerytalne są inwestowane w obligacje trochę pozostaje na lokatach , prywatyzacje , debiuty giełdowe, spekulacje walutowe i wszelkiego rodzaju kontraktów i nie pozostaje wiele na zakupy już istniejących akcji.
Czyli kupić spółki z dobrymi fundamentami i czekać 10 lat może nie wypalić.
Jak spółka będzie płacić dobrą dywidendę to przynajmniej będziemy mieć stały dochód , a jak spółka ciąle inwestuje całe dochody ?
Ciułacz / 2012-05-13 19:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cd...
Jednak ciągle są debiuty co rokują nadzieję do dalszego wzrostu .Dobrze wyselekcjonować i nie tykać wydmuszek oraz nie kłaść wszystkich jajek do jednego koszyczka.
A można jeszcze liczyć że fundy zagraniczne które zainwestują w nasze spółki co pomaga wzrostom, ale to powinny być takie co płacą dywidendę i można liczyć na nie przez następne 50 lat.
Ciułacz / 2012-05-12 18:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ASSECOPOL ??? zobaczymy czy na ostatni gwizdek będzie brany , bo DD 17 Maja a w Poniedziałek trzeba się zdecydować czy pozostać i brać dywidendę czy ewakuacja.
W Piątek po zamknięciu ogłosili dobre wyniki co by skłaniało poczekać co najmniej do 12:00.
Generalnie to dobra spółka ale potrzebuje dostać kopa na poderwanie.
Ciułacz / 2012-05-12 14:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Medicalgorithmics S.A. ???
Wygląda mi na przyszłościową półeczkę i może jakiś dobry sponsor ją wspomoże i wypromuje? bo może być dobrym kąskiem.
Jej wadą jest oparcie na jednym człowieku czyli prezesie, oraz mała płynność.
Ma plany na większe wody , ale kto ich niema, ale w ich przypadku kto wie ???
Obecnie po większych wzrostach przechodzi małą korektę, widocznie zaczęli wychodzić przypadkowi oportuniści.
Kiedy dołek ? Hm... Raport za 1Q ma być 15 Maja i zapowiada się dobrze , ale nawet po ogłoszeniu wstępnych dobrych wyników nic nie zatrzymało spadków, co by świadczyło że inwestorzy (spekulanci) uznają akcje za przewartościowane, aż do czasu jak się znajdzie nowy inwestor na longa.
AT nie można zrobić bo przy takiej płynności to nic nie znaczy, chociaż wygląda jak by się chciała konsolidacja zrobić.
Ciułacz / 2012-05-12 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na KGHM poprawki zrobione dzięki za czujność dla KETIW i INDY.

Widze ze po mału wychodzisz z akcji na GPW

Niby z technicznego punktu widzenia to na GPW widzę wzrosty do 2220-2240 ale że u mnie się zbliża masa zajęć to się nie chcę szarpać z rynkiem.
wykresyGieldowe / 2012-05-12 14:07 / Tysiącznik na forum
czołem, przy odrobinie wyobraźni, na KGHM można zobaczyć ruch w kierunku 50 zł.
Ciułacz / 2012-05-12 14:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Anonimie witaj !
He he ... !

przy odrobinie wyobraźni, na KGHM można zobaczyć ruch w kierunku 50 zł.

Były spółki co jak była wielka prywatyzacja to je sprzedano za mniejszą wartość jak wartość wyprodukowanego towaru w magazynie na który mieli zbyt. Dlaczego ? bo ten kupiec dawał najwięcej a trzeba było sprzedać.
W wypadku KGHM to w roku ubiegłym mieli 55,23 zł zysku na jedna akcje, nie jestem pewny aby nagle wszyscy musieli sprzedać.
Jak wiemy z powodu nowego podatku tyle zysku nie będzie i ta nowa pijawka czyli inwestycja w Kanadzie.
Pomimo wszystko liczę że KGHM będzie szedł zgodnie z Indeksem GPW, ale że jest grany przez większe tuzy to mogą być ruchy bardziej gwałtowne.
wykresyGieldowe / 2012-05-12 14:22 / Tysiącznik na forum
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,kghm,77899.html
Ciułacz / 2012-05-12 14:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz dopiero widzę odnośnik do twojego bloga.
Nakładając 5-cio letni wykres KGHM na GPW to wiemy że zachowywał sie on zgodnie z indeksem GPW, z tym że miał on gwałtowniejsze ruchy.W owym czasie panowała psychoza krachu stulecia, czy przednią stoimy ??? Nie wątpliwie teraz na okres letni grający na spadki zaserwują nam nie mało wrażeń, ale po części się już przyzwyczailiśmy, po mimo tego część inwestorów może przyjąć postawę : wychodzę i rubta co chceta, przeczekam do Września-Października.
Ciułacz / 2012-05-11 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Abym nie miał urlopu bez emocji to wziąłem trochę ATLANTIS, a że dzisuaj już kończę urlop to zaraz na nim ustawiłem zlecenie sprzedaży , licząc że dojdzie do mojego pułapu i się sprzeda.
ketiw / 83.7.90.* / 2012-05-11 14:19
Witaj Ciułaczu . Ja też dzisiaj wróciłem z urlopu (nizej Ci pisałem ,ze sie "bycze")gratki za zysk z Synthos.Widze ze po mału wychodzisz z akcji na GPW.Pozdrawiam.
Indy / 2012-05-09 22:51 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu;
chyba jakiś błąd w portfelu, KGHM coś za tanio poszło ;)
ja cały czas trzymam może coś jeszcze dokupię...
coś się dzieje, waluty dziś mocno w górę...
Ciułacz / 2012-05-09 23:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Słusznie zauważyłeś, a że jestem na wakacjach w domu to sobie pozwoliłem zerwać grubo nad ranem aby miedziaka popchnąć bo do dywidendy jeszcze daleko i muszę poprawić w portfelu bo poszło 320 sztuk po 130,70zł i 10 sztuk po 130,60zł.Dla odmiany wziąłem coś innego pod dywidendę. Budka też puściłem bo pod dywidendę nie chce być brany.
Jest troszkę kasy to będę się musiał zastanowić czy to trzymać pod ręką na okazje czy na lokatę.Nie wykluczone że dalej będę skracał.Przyznam że KGHM nie daje mi spokoju, ale trzeba poczekać niech znajdzie swoje dno to przed DD coś powinno odreagować.
Ciułacz / 2012-05-09 23:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zastanawiam się jak to skorygować w moim portfelu, czy to się da ?
W najgorszym wypadku zapiszę przeciwną fikcyjną transakcję.
Ciułacz / 2012-05-09 01:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W ubiegły weekend nasz forumowicz Cyfra dopytywał się co się w Kanadzie porobiło że takie słabe dane popłynęły?
Dziś na odmianę podam pozytywne dane z budowlanki.
mises en chantier dans les centres urbains du Canada a progressé de 18% en avril.
W kwietniu wzrosła o 18% ilość wydanych pozwoleń na budowę mieszkań.
Hm ... boom budowlany nie ustaje ale może być twarde lądowanie ale jeszcze niech się pobuja , a jak ich komornik zlicytuje to mogę ich przyjąć z otwartymi rękami.
http://affaires.lapresse.ca/economie/macro-economie/201205/08/01-4523166-les-mises-en-chantier-ont-augmente-en-avril.php
Ciułacz / 2012-05-08 01:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Młode i prężne firmy z branży nowoczesnych technologii informacyjnych, źródeł odnawialnej energii czy ochrony zdrowia — szykujcie się!

— Są trzy kryteria, którymi będziemy się kierować przy wyborze inwestycji: zdolna kadra, innowacyjny pomysł, który ma szansę rozwinąć się nie tylko na polskim rynku, oraz potencjał wysokiego wzrostu z dużą marżą — mówi Mark Ivanowski.
http://www.pb.pl/2602391,52713,kalifornijski-aniol-biznesu-szuka-u-nas-perelek
..........................................
Hm...
Praktycznie to może wyglądać to tak : zdołują spółkę
kupi po cichu spory pakiet rozgłoszą jaki to się znalazł wybawca z super projektami dalej będą kupować aby rozbujać koło zamachowe, a co dalej ? dystrybucja i realizacja zysków po 200% ?
A zresztą może być inaczej , to nie ważne, byle by się na taką spółkę w porę załapać . załapać
Indy / 2012-05-07 20:50 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu;

Pisałeś ,że od niedawna masz akcje Apple.
Też się do nich przymierzam pomimo ,że za ich sprzętem nie przepadam ;)
ale mam pytanie z innej (no może nie całkiem) beczki. Czy może planujesz zakup Facebooka ?
Ja obdzwoniłem co większe domy maklerskie w Polsce i do dziś żaden nie odpowiedział pozytywnie co do udziału w IPO.
Ciułacz / 2012-05-08 00:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Pytasz

Czy może planujesz zakup Facebooka ?

Nie od razu, najpierw niech się wykaże.
Będąc już na giełdzie to będzie musiał rygorystycznie podawać swoje finansowe raporty, bo jak na razie to zwycięża w konkursie dla nastolatków.
Tą emisje co robią to nawet na USA to są bajońskie sumy.Ile będą mieć zysku na akcję ?
Jak będą robić zyski ,to akcje będą dalej systematycznie rosły, wiec jeszcze zdążę kupić.
Bardzo możliwe że z czasem większe figury w internecie tak sobie ustawią sidła że wszyscy użytkownicy będą im płacić małą prowizje co się przełoży na mega zyski, ale to jeszcze nie na jutro.
Pomimo sceptycyzmu do brania z pierwszego rozdania to jednak symbolicznie po kilku dniach jak nie spadnie na ryj to coś tam wezmę.

pzdrawiam
Indy / 2012-05-08 09:36 / Bywalec forum
hmm ja raczej planowałem zakup IPO i sprzedaż pierwszego dnia...
ale nie bardzo jest u kogo się zapisać (jeszcze czekam na odpowiedź BZWBK wiem ,że masz tam konto) w Polsce...
Ciułacz / 2012-05-08 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Facebook ma zadebiutować 18 Mai
Jego wartość ma być 100 miliardów .
W pierwszym kwartale jest spadek zysków o 12% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, co dało 137 milionów dla akcjonariuszy wobec 153 miliony wcześniej .
http://www.lesaffaires.com/bourse/analyses-de-titres/facebook-entrerait-en-bourse-le-18-mai-/543946
Ciułacz / 2012-05-08 15:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej odnośnie Facebook : Już obecnie jest około 2,5 miliarda akcji z czego ma być sprzedane 337 miliona akcji, czyli nie wiele a ta reszta jest nie do sprzedania , przynajmniej nie na dzisiaj.
Wielkie tuzy już są współwłaścicielami facebooka, są obawy że obecna wartość spółki jest już bańką i teraz tylko pozostała dystrybucja dla plebsu.W takich przypadkach jak jest dobry marketing przed wejściem na parkiet to można się rozbujać.
Inna sprawa jak ta spółka przejdzie do bluchipów do powinna się znaleźć w indeksowych funduszach, ale tacy do pewnie będą brać na rozdaniu.
Tu Ci wkleję artykuł odnośnie porównań do innych spółek w tym sektorze.
http://www.lesaffaires.com/blogues/francois-pouliot/facebook-faut-il-preparer-sa-mise/540406
...........................................
Jest to po francusku ale google mogą ci przetłumaczyć.
Tak czy tak to jest pranie mózgów i granie na emocjach, ale z kasą to ostrożnie.
W moim kanadyjskim DM nie widzę zapisów.
Ciułacz / 2012-05-08 19:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podam Ci jeszcze link gdzie podają 5 powodów dlaczego nie lubią wejścia FB (Facebook)na parkiet.
http://money.cnn.com/2012/05/04/markets/thebuzz/index.htm
...................................................
Gogle Ci przetłumaczą.
ketiw / 78.9.43.* / 2012-05-08 20:57
Dlaczego Warren Buffett nie kupi akcji Facebooka?

Warren BuffetFacebook


W świecie biznesu opinie inwestycyjne Warrena Buffetta mają wagę złota, ponieważ ich efektywność i opłacalność jest dokładnie udokumentowana. Podstawowa zasada inwestycyjna Buffetta brzmi: „nie inwestuję w biznes, którego nie rozumiem”, przez co ma reputację człowieka raczej uchylającego się przed nowinkami. Nie powinna zatem dziwić jeszcze ciepła wypowiedź Złotego Chłopca z Omaha z niedzielnego (6 maja), dorocznego zlotu akcjonariuszy zarządzanego przez niego funduszu Berkshire Hathaway, w której stwierdza, że nie planuje kupna akcji w rynkowej emisji (IPO) Facebooka.





Opinia Buffetta oczywiście nie przeszkodzi w zgarnięciu niezłej kasy przez rzeszę daytraderów, jako że prawdopodobnie cena na zamknięciu pierwszego dnia będzie wyższa niż cena emisji.

Dla szefostwa Facebooka zarówno opinia, jak i cała rozmowa ze słynnym inwestorem (bo zgodnie ze słowami Buffetta, rozmawiał on z Zuckerbergiem długimi godzinami) powinna być silnym sygnałem do wytężonej pracy zarządczej w dwóch głównych kierunkach.

Pierwszym kierunkiem jest oczywiście tworzenie dziesiątek scenariuszy foresightowych, aby regularnie i często wprowadzać nowe pomysły, skłaniające miliardy użytkowników na całym świecie do nabijania odsłon, like’ów, komentarzy i innych aktywności – jest to bowiem kluczowy argument sprzedażowy, dzięki któremu portal pozyskuje przychody z reklam.

Drugim kierunkiem jest jednak stworzenie materialnego produktu powiązanego z portalem, którego przewidywalność popytu i sprzedaży pozwoli stworzyć solidną drugą kolumnę sukcesu biznesowego. A wtedy pieniądze Buffetta znajdą drogę do akcji Facebooka.
Indy / 2012-05-09 10:20 / Bywalec forum
cóż jeśli chodzi o Facebooka ja też myślałęm tylko o zarobku na IPO, ewentualnie troszkę dłużej...nad dalszymi perspektywami się nie zastanawiałem, na to myślę będzie jeszcze czas...
Ciułacz / 2012-05-09 00:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Do twojego postu dodam linka bo tam są jeszcze komentarze.
http://www.biztok.pl/Dlaczego-Warren-Buffett-nie-kupi-akcji-Facebooka-a4077
...............................................
Ja dalej wakacyjnie przepracowałem 3 dni i ten tydzień się byczę ale od Poniedziałku wracam do pracy na tydzień i następnie jeszcze jeden tydzień wolnego.Inaczej by powiedzieć pracuje w kratkę, ale musiałem wybrać zaległe urlopy.Ten rok mam trochę rozrywkowy bo jeszcze mnie dwa wesela czekają, jedno w Chinach a drugie w PL.Pasowało by dopowiedzieć że nie tylko się giełdą żyje.
Ale żebyście nie pomyśleli że że mi zanikły ciułacze instynkty to wam powiem wczoraj wymieniłem 3 bojlery elektryczne na 180 litrów a dzisiaj jeszcze jeden, i jak się możecie domyśleć kupione na wyprzedaży.
Tak to wam pisze że byście nie pomyśleli że pierwszy milion ukradłem ;-))
ketiw / 78.9.43.* / 2012-05-09 19:28
Witaj .Gratuluje zysku za .Budimex.W mojej szkl kuli tez widziałem , ze sprzedaz przed dywidenda..." wczoraj wymieniłem 3 bojlery elektryczne na 180 litrów a dzisiaj jeszcze jeden, i jak się możecie domyśleć kupione na wyprzedaży.
Tak to wam pisze że byście nie pomyśleli że pierwszy milion ukradłem ;-)) " Tak dla zmylenia przeciwnika ta wyprzedaz :-)).Ta nasza Sniezka coraz wyzej :-)Jutro idziemy do SPA leczyc zakwasy miesni.Pozdrawiam Cie serdecznie.
ketiw / 78.9.43.* / 2012-05-09 19:46
Nie zebym Cie sprawdzał,ale do takiej straty na KGHiM chyba bys nie dopuscił.:)
ketiw / 78.9.43.* / 2012-05-09 09:24
Witaj Ciulaczu .Ja sie "bycze" w Karpaczu .Dzis idziemy z zona zdobyc Sniezke .Pozdrawiam .
Ciułacz / 2012-05-07 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dywidendy dla Budimexu jest 15 Maja we Wtorek , to ostatnim dniem aby sie pozbyć akcji przed DD lub aby sie na nie załapać jest Czwartek 10 Maja.
Nie będę sugerował co lepsze ale jak wiemy że jak odetną wartość dywidendy od kursu to nie zawsze jest siła aby to nadrobić.Jak sie chce wyjść przed to zawsze jest problem kiedy? kilka godzin przed zamknięciem ? a może jeden dzień przed ?
Budek to dobra spółka ale mając o 20% mniej zysku to już analitycy trąbią że zaczyna być be, może jest w tym trochę racji bo wykres nie jest ubłagany ale po mimo wszystko na tle GPW dobrze sobie radzi.
Przyznam się że liczyłem na cud w wyborach we Francji i małe odreagowanie indeksów, juz poustawiałem sobie sprzedaż moich papierów a tu niestety nie doszło do mojego ustawienia , a jest wręcz odwrotnie.
Technicznie to nasza GPW wygląda fatalnie i nie widać co by teraz ja mogło podciągnąć, obcy kapitał ? chyba nie na wakacje nikt sie nie pokwapi .
Ciułacz / 2012-05-06 03:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra witaj !
Pytasz :

Cześć Ciułaczu co to się w tej Kanadzie u was porobiło że takie słabe dane popłynęły

Szkoda że nie podałeś linka o jakich danych myślisz.
Generalnie to Kanada i jej mieszkańcy są jak u Pana Boga za piecem.
Kanada surowcami stoi i jak ropa tanieje czy inne kopaliny to na statystyce się to odbija.
Powiem tak : jak widzimy na giełdzie spółkę ce to z roku na rok robi coraz to większe zyski to jest ona chętnie kupowana ale jak tylko się zyski ustabilizują i przestaną wzrastać to zaraz panikarze sprzedają tą spółkę jak by miała bankrutować.
Generalnie jest brak robotników wykwalifikowanych do pracy.
To nie znaczy że wszyscy pracują !
Jak by się trochę skorygowało to by wiele nie zaszkodziło, surowce w ziemi poczekają na następny boom.
Puki co to praktycznych oznak recesji jeszcze nie widać i się nie zanosi.

Pozdrawiam
5424 / 2012-05-06 20:43 / Fan Linuxa Ubu
PMI odczyt 52 prognoza 64
Ciułacz / 2012-05-07 02:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra witaj !
Teraz już wiem na czym bazowałeś poprzednio pisząć
co to się w tej Kanadzie u was porobiło że takie słabe dane popłynęły

W Chicago PMI jak odczyt jest ponad 50 to się uważa pro wzrostowo w tym wypadku jest 52 a prognozy analityków dawały 64 .
W tym wypadku co do samego odczytu to bym nic nie miał ale zastanawiające jest że anale tego nie przewidzieli i dawali tak wysoko, albo chcieli uzyskać efekt zaskoczenia aby przy tym trochę ugrać?
Ja osobiście na kontraktach nie gram to takie zagrywki puszczam koło uszu.
Wole się koncentrować na kilku miesięcznych trendach.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-05-05 18:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To co poniżej napisałem można odebrać trochę pesymistycznie ale nie do końca bo w gospodarce nic złego się nie dzieje, sporo spółek śpi na pieniądzach, przypomnę artykuł z końca marca :
http://wiadomosci.stockwatch.pl/10-spolek-z-najwieksza-gotowka,akcje,18863
W perspektywie 10 lat to jak nawet byśmy kupili przed małym dołkiem to spółki co systematycznie robią zyski i tak nam sie ładnie odwdzięczą.
Perełki perełkami ale podstawowe inwestycje miejmy w solidnych spółkach.
Nie zapominajmy że na longa ( i nie tylko )dobrze jest inwestować poprzez IKE. Nie wszystkie DM to prowadzą ale trzeba pytać.
Dodam że kiedyś w moim oddziale DM BZ jak chciałem założyć IKE to doradcza nie wiedział że takie można założyć i poprzez nie kupować akcje, dopiero z niedowierzeniem dzwonił do centrali.
5424 / 2012-05-05 20:57 / Fan Linuxa Ubu
Cześć Ciułaczu co to się w tej Kanadzie u was porobiło że takie słabe dane popłynęły
ketiw / 83.7.89.* / 2012-05-05 19:09
Witaj Ciłaczu . Jaka jest róznica miedzy IKE ,a zwykłym inwestowaniem na longa?Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-05-05 20:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Pytasz ;

Jaka jest róznica miedzy IKE ,a zwykłym inwestowaniem na longa?

Chodzi o podatki , inwestycje na GPW w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego ( IKE )jest zwolnione od podatku , ale pod warunkiem dotrzymania go do wieku emerytalnego.
http://www.skarbiec.biz/inwestycje/01_03_2011.htm
Pozdrawiam
ketiw / 83.2.52.* / 2012-05-06 10:04
Dzieki i wszystko jasne. Pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2012-05-05 13:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj już 5 Maj, na Amerykańskim indeksie w Kwietniu była ucieczka przed majowymi tradycyjnymi spadkami ale to było trochę przedwcześnie co zaowocowało odbiciem, jednak to nie znaczy że lato się zapowiada byczo , a wręcz odwrotnie .To co mogłoby by być paliwem na wzrosty to już się wyczerpało, a przy obecnej modzie graniu na spadki to agresywne fundy mogą zasiać spustoszenie aż do momentu gdy zobaczymy dno to znaczy zabraknie wystraszonych oddających swoje akcje.Inna sprawa jak tu nie być wystraszonym i biernie się przyglądać jak wszystko leci.
Jedynie co może pomieszać szyki to następny dodruk mamony, ale czy on nastąpi ?
Wybory w stanach mogą dostarczyć negatywnych emocji.
GPW ? Od połowy Lutego to lecimy do podłogi i technicznie to źle wygląda może się skończyć na dołkach z ubiegłych wakacji a tak właściwie to już jesteśmy w tych poziomach tak że możemy zaliczyć 2100 ?
Sami z tego nie wybrniemy bo nasz rynek generuje za mało kapitału, wszystko jest wchłaniane po przez nowe emisje czy sypanie przez SP.Teoretycznie możemy liczyć na obcy kapitał ale ten napływa i odchodzi, co jest normalne bo nikt nie inwestuje w Polskie społeczeństwo tylko aby zarobić parę groszy.
Czyli ??? większe wzrosty po wakacjach ???
Nie jest tak źle zawsze można grać na spadkach, albo lokaty ! ! !
Ciułacz / 2012-05-04 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Budek pod dywidendę podciaga, trzeba by się zastanowic czy czekać na zaliczenie dywidendy czy raczej, wyjść przed ?
Teraz w Maju to może lepiej wyjść przed ?
Cieszy dywidenda z Syntka ale kasa poszła na zapłatę podatków za zeszły rok , zresztą byłem osobiście.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-05-04 21:16
Witaj.Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-05-04 23:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Teraz widzę że DAX bardziej się wystraszył jak GPW.
Ciułacz / 2012-05-04 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Już z Montrealu , niema jak to we własnym domeczku.
Jak już pisałem przed wyjazdem ustawiłem ciasne stopy co mi w Poniedziałek trochę przetasowało moje ustawienia.To dopiero zobaczyłem we Wtorek wieczorem, chciało by się odkupić w dołku Hm... a jak go znaleźć ?
Suma summarum z braku dostępu do DM dopiero w Czwartek przystąpiłem do ataku.
A dzisiaj uzupełniam portfel, muszę przyznać że jest trochę nie dokładnie uzupełniony bo sprzedaż była na raty a i kupno nie za jednym kliknięciem, dla uproszczenia przyjąłem średnie moich zleceń.
Pomimo dłuższego oderwania się od wykresów to nie mam specjalnych nowych przemyśleń.
Jak na teraz to wybory we Francji mogą trochę namieszać , już niby jest zdyskontowane wygranie przez socjalistów ale zawsze trzeba być czujnym .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy