Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Indy / 2012-04-24 15:20 / Bywalec forum
witaj Ciułaczu;

Wygląda na to ,że co nieczęsto się zdarza ,analityk miał rację...
na giełdach europejskich mocno się posypało... USA zachowują się trochę lepiej...
pytanie tylko czy to korekta czy dłuższa zwałka...?

pozdrawiam
Indy
Ciulacz nielogo / 178.37.125.* / 2012-04-24 22:30
Indy witaj!
Obecnie jestem na wakacjach w kraju. Stopy mam ustawione jeszcze z przed wyjazdu.Kiedys wspominalem ze mozna sie spodziewac wysprzedazy przed zaplaceniem podatkow.Staralem sie ustawic ciasne stopy ale jak na otwarciu otworzy sie nisko to nic nie poradzisz.
nie moge sie zalogowac i nie uzupelniam portfela.
Juz to moga byc wyprzedaze na poczet miasiaca Maja.
jak tak mnie przetrzepalo to sie bede musial zastanowic czy to sens do odkupowania ,ale do konca sierpnia daleko to moze na lokate?
Dziwnie sie mi pisze bez polskich znakow.
Ciulacz nielogo / 89.74.14.* / 2012-04-25 18:59
hehe czyli zarobił i wypoczywa :)

ja powiem ,że stopów się trochę boję z powodu czyszczenia (patrz ostatnio polimex ,którego troszkę skubnąłem)

dziś i wczoraj dax odrobił straty s&p na plusie ,tylko my się męczymy...
niektóre spółki z takimi parametrami c/z i c/wk ,że grzech nie kupować ,a tu rynek dalej nie może się zdecydować... no i jak w USA delikatnie w dół to u nas wyprzedaż na całego... choć obroty niskie...

pozdrawiam i również miłego wypoczynku życzę :)
Indy nielogo / 89.74.14.* / 2012-04-25 19:03
o żesz nie chciało mi się pisać "Indy nielogo" więc skopiowałem i niechcący się dodało :(
przepraszam ,nie miałem zamiaru się podszywać pod Gospodarza ;)
ketiw / 83.2.52.* / 2012-04-25 17:25
Witaj w kraju hej.Mnie tez troch wyautowali z rynku ( RNK i PLZ ).Inne spółki zostały nie wiem czy sie cieszyc czy smucić bo polikwidowałem stopy .Pozdrawiam i życze miłego wypoczynku trafiles na ładną pogode ma być bardzo ciepło .
Ciułacz / 2012-04-22 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Postanowiłem trochę zaspekulować a tak właściwie to zainwestować na Apple, jest obecnie w troszkę po przecenie.
Mój zięć jest orendownikiem tej spółki i ich produktów ale mu się dostały baty bo w 2008 mając odłożoną kase na podatki postanowił zainwestować na 8 miesięcy i kupując latem w 2008 po $160 musiał sprzedać w Kwietniu 2009 po $120.
Ale wiara w spółkę czyni cuda i chłopak sie nie poddał i zimą 2010 odkupił ale już po $200 i to dalej trzyma systematycznie dokupując.
Jednak szkoła nie poszła na marne bo obecnie jego portfel jest zróżnicowany.
Ciułacz nie logo / 24.203.79.* / 2012-04-21 14:10
Na początek wkleję analityka z Montrealu.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201204/16/01-4515773-la-correction-guette-la-bourse.php
.........................................................
Facet radzi ( na rynku USA) się wstrzymać z gotówką aż do głębszej korekty, ale ten rok widzi pozytywnie czyli po korekcie dalej w górę.
Jak większość chce wyjść przed Majem to już teraz są w trakcie ewakuacji .
Ciułacz / 2012-04-21 18:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Np oprocentowanie 8,50% w skali roku!
lokata na okres 3 miesięcy, czyli za Maj , Czerwiec, Lipiec 2,15% , hmm... muszę to przemyśleć.
Ciułacz / 2012-04-21 18:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz czytam na PB i jest podobne myślenie jak powyżej przytoczyłem artykuł z Montrealu.
Z analizy gazety giełdy wynika, że w ciągu ostatnich 14 lat, sprzedając akcje w maju i kupując je w listopadzie, inwestor mógł zarobić potencjalnie więcej niż po prostu kupując i trzymając walory.W tym roku takie podejście może się sprawdzić, nie tyle ze względu na statystykę rynku, ile tegoroczne uwarunkowania ekonomiczne.
http://www.pb.pl/2596806,9891,sprzedaj-w-maju-bedziesz-w-raju
....................................................
Niby powiadają że jak to wszyscy przyjmą za oczywistość to się nie spełni ale są już tacy co zaczęli wychodzić w ubiegłym tygodniu aby nie sprzedawać na dnie.
Najgorzej jak wszyscy ustawia ciasne stopy, ale z innej strony to może nie czekać i zadowolić się dotychczasowymi zyskami i przeczekać do Sierpnia-Września ? na lokacie zawsze ileś tam urośnie .
Z_Montrealu / 2012-04-19 12:54 / portfel / Bywalec forum
W moim portfelu IFE wystawiłem do sprzedania spółeczę SWIECIE bo jak wiemy zniknie z indeksu.
Ciułacz / 2012-04-18 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Parkiecie czytam:
Firmy śpią na gotówce. W ubiegłym roku stan ich bankowego konta zwiększył się o połowę – wyniósł 48,7 mld zł. A inwestycje wciąż stoją. Szykuje się więc kolejny rok dywidend i skupu własnych akcji.
Poza KGHM w gronie spółek o najwyższym poziomie gotówki są jeszcze Orlen, PGE, TP i JSW.
Ale dalej widzę dla mnie już mniej optymistycznie :
ING obniżył rekomendację KGHM do "sprzedaj"
podwyższył cenę docelową do 112 ze 105 złotych, podał bank w raporcie datowanym na 17 kwietnia hmm... a obecny kurs jest 140 .
Dobre pytanie Czy się chcą obkupić ? czy nas to naprawdę czeka ? Po dywidendzie to jest bardzo możliwe.A przed ?

http://www.parkiet.com/
Ciułacz / 2012-04-18 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dalej mam na tapecie REZBUD no bo jak jest wezwanie po 20 zł to teraz po 17,60 jest okazja ? Chyba to coś tam jest przekombinowane
tomtay / 2012-04-18 18:21 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"...02.04. Warszawa (PAP) - Atlantis wezwał do sprzedaży 5.151 akcji Resbudu, stanowiących 0,61 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, po 20 zł za akcję..." - Ciułaczu to wezwanie, to raczej takie zabawkowe jest, bez żadnego znaczenia ;))
Ciułacz / 2012-04-18 23:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tom witaj !
Teraz to dopiero widzę co Ty mi napisałeś.
Jak by nie było to mi miło że się mi zrealizowało po te 20 zł
Ciułacz / 2012-04-18 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przed chwilą sprzedałem pozostałe resztki na DSS.
W ubiegły weekend zaskoczyła mnie moja luba twierdząc że w tym roku nie odkłada na emeryturę ale woli brylanty a widząc moją minę w miarę pozytywną pokazała mi co ją interesuje. Przyznam że mnie trochę przytkało bo wyszło mi na to że to nie jest jej roczna składka emerytalna ale z trzech lat.
Byliśmy u kilku jubilerów i czarna magia nie wiadomo czym się kierować bo ceny jak u sprzedawców w Egipcie, spuszczają 40-50% i jeszcze od tego odejmują -5% a następnie niby sprzedawca -5% a na odchodnym powiadają że oni zapłacą podatek VAT oraz pokryją ewentualne koszty modyfikacji.
W końcu stanęło na tym że to ma być naszyjnik i bransoletka bo pierścionek już dawno jest i jak już kupić to coś pożądanego bo inaczej się będzie pałętać po szufladach.
Zapytałem jednego czy jak wpadniemy w tarapaty finansowe to za ile mi to odkupi a ten mi odpowiada że za -10-15 % , hm... nie chce mi się wierzyć.
Jak na razie to szperam w necie aby sobie wyrobić opinię .
http://www.martdiamonds.pl/inne/cennik.php
takra / 188.47.37.* / 2012-04-19 00:22
Witaj Ciułaczu!To masz problem.
czarna magia nie wiadomo czym się kierować bo ceny jak u sprzedawców w Egipcie, spuszczają 40-50% i jeszcze od tego odejmują -5%

To norma,jubiler musi zapłacić szwagrom za kamyki gotówką,a kamyki leżą u niego czasami przez lata,marża 150% to minimum
a ten mi odpowiada że za -10-15 % , hm... nie chce mi się wierzyć.

I masz rację!
to ma być naszyjnik i bransoletka

Szanowna Małżonka wie czego chce!Zasugeruj zamiast bransolety zegarek z bransoletą z werkiem szwajcarskim,koniecznie w platynie(ma ciepły połysk) i z dużą ilością diamentów,to nie powinno
się pałętać po szufladach.

Nie wiem w jakiej strefie klimatycznej mieszkasz,ale ja swoją przekonałem,że bardzo niezdrowo jest odsłaniać górne drogi oddechowe,migdałki, po to żeby zimne kamienie błyszczały na szyi,no bo grożą infekcje i takie inne dolegliwości. A tak na poważnie,to szukaj kamieni czystych (w 10-ciokrotnym powiększeniu nie powinno być widać inkluzji)barwę i odcień regulują normy i od tego zależy cena.Powodzenia! Uszanowanie przesyłam.
mik0110 / 2012-04-18 16:15 / portfel / Tysiącznik na forum
hejka Ciułaczu,
cennik na tej stronie jest z grudnia 2011?
czy rynek diamentów jest taki niezmienny???
Ciułacz / 2012-04-19 01:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik0110 witaj !
Dobre pytanie
cennik na tej stronie jest z grudnia 2011?
czy rynek diamentów jest taki niezmienny???

Ceny są ustalone na konferencji w Jałce i tak ma być przez 100 lat ;-))
A tak na serio to od Grudnia podobno potaniały.
Wrzuciłem tą tabelkę bo może jakiś tu złotnik się przypałęta i coś podpowie, ale jak to w przysłowiu powiadają : kazał pan a musiał sam .
Ciułacz / 2012-04-18 02:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj czyli 17 kwietnia Centralny Bank (Banque du Canada) dalej utrzymał niskie stopy procentowe (1%) ale dał wyraźne ostrzeżenie że to ostatni raz bo gospodarka już zaczyna wchodzić na pełne obroty.
Podobno następny kwartał powinien być jeszcze lepszy.
Wobec powyższego dalej bym się skłaniał że do końca Kwietnia powinniśmy być natchnieni tym duchem ale przed samym rozpoczęciem Maja może się odezwać strach przed letnimi spadkami co może dopiero wyhamować dobra informacja o wynikach kwartalnych.
Obraz na niektórych spółkach może być zdeformowany np przez oczekiwanie na dywidendę.
pietroo / 2012-04-18 11:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale chyba jest w tym momencie lepsza atmosfera na rynkach, jak to Big mawia rosną wybrane i dobre spólki
Ciułacz / 2012-04-18 02:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przy DSS rykoszetem oberwały DM IDM oraz Calatrava, a te jak znajdą swoje dno to powinny odreagować.
pietroo / 2012-04-18 11:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
liczę na Calatravę :)) to mój czarny konik, poczekamy na 2 z przodu, bo chyba tak będzie, dzisiaj oderagowuje po ostrym spadku
Ciułacz / 2012-04-19 00:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Powiadasz :
to mój czarny konik, poczekamy na 2 z przodu

Jeszcze w raportach nie widać strat poniesionych na DSS, ale inwestorzy o tym pamiętają i po cichu mogą wziąć nogi za pas, do czasu twardego dna.
Ciułacz / 2012-04-18 01:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak już napisałem poniżej zostało mi 50 akcji DSS tak że niby zarobiłem ale nie do końca.
mik0110 / 2012-04-17 21:09 / portfel / Tysiącznik na forum
gratki Ciułaczu za dwie super wyczutki... wyjscie z resbudu w ostatniej chwili pierwsza klasa a z deesesu - Mistrzostwo świata!!!
Ciułacz / 2012-04-18 01:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik0110 witaj !
Rezbud w Poniedziałek rano niby doszedł do mojej ceny ale się nie sprzedał bo musiałem być gdzieś tam w kolejce, a wiedząc o wezwaniu po 20 zł to musiałem się ewakuować.
Teraz będę musiał sobie ten niebezpieczny sport odpuścić aż do powrotu z kraju.
Indy / 2012-04-17 20:54 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu :)

widzę ,że zabawa w łapanie spadających noży się udała ,gratulacje :)
chętnych brakowało bo zgodni z moją spiskową teorią dziejów sporo ludzi wiedziało pewnie wcześniej...
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zbankrutowala-firma-budujaca-autostrade-A2-2523531.html

pozdrawiam
Ciułacz / 2012-04-18 01:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Jeszcze nie zakończona

zabawa w łapanie spadających noży

Jak na razie to spółka jest dalej notowana i jak kurs spadnie w okolice 5-10-15gr to jeszcze można będzie zarobić-stracić po 20% na dzień ;-))
pietroo / 2012-04-17 08:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam Gospodarza :)
Borek dalej twardo stoi, chyba masz rację z tym podłączaniem :)
pozdrawiam
Ciułacz / 2012-04-17 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Piszesz
chyba masz rację z tym podłączaniem :)

Wiesz co ? ja już tu tyle madrości napisałem że sam już się w tym plącze :-))
Ale z tym to jak na parkiecie jak 60% będzie dobrych zleceń to te pozostałe 40 % w skali roku nie będzie nam zbytnio przeszkadzać.
Z rana wziąłem trochę DSSa i teraz go sprzedaje na raty bo chętnych brak a tu do pracy czas.
pietroo / 2012-04-17 23:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mam nadzieję, że nie zostałeś z ręką w nocniku z tym DSS, dwa razy Ci się udało zarobić na whiskey :)
Ciułacz / 2012-04-18 01:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

mam nadzieję, że nie zostałeś z ręką w nocniku z tym DSS

He he zostało mi 50 akcji , że by to były papierowe to bym sobie tapetował ścianę ;-))
pietroo / 2012-04-18 11:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
not to super, że uciekłeś... około miesiąca ktoś mnie namawiał na to badziewie, stało wtedy koło 6 zł.... mam nadzieję, że ten człek nie namoczył
Ciułacz / 2012-04-16 13:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czas na dywidendowe żniwa.
Warto przyjrzeć się tym z nich, które zyski dzielą regularnie.
http://pulsinwestora.pb.pl/2594141,73166,czas-na-dywidendowe-zniwa
Jak spółka mi płaci z roku na rok dywidendę to na prosty cułaczy sposób rozumowania oznacza że ma tyle kasy w sejfie że już nie jest jej sama w stanie efektywnie zagospodarować.
A przy kreatywnej księgowości pisanie że rzekome zyski idą na rozwój spółki a tak naprawdę to są wyprowadzane na lewe inwestycje to jestem trochę sceptyczny.
Inna sprawa że ktoś dobrze zna spółkę i ma pewność że zyski posłużą rozwojowi.
Ciułacz / 2012-04-16 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W ostatnim zdaniu
Inna sprawa że ktoś dobrze zna spółkę i ma pewność że zyski posłużą rozwojowi.

powinno brzmieć :Inna sprawa że jak ktoś dodrze zna spółkę
Ciułacz / 2012-04-15 21:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kanadyjskie banki są najbezpieczniejsze na świecie - tak oceniła je w minionym tygodniu agencja ratingowa Moody's. Największe kanadyjskie banki mają wyższe oceny niż jakikolwiek bank amerykański, europejski czy azjatycki.
http://biznes.onet.pl/kanadyjskie-banki-sa-najbezpieczniejsze-na-swiecie,18543,5098987,1,news-detal
..........................................
Ten weekend mam trochę intensywny i pewnie następne dwa też, ale po mimo tego jakoś trzeba pomyśleć o parkiecie bo lato za pasem a tradycyjne spadki nas nie ominą.
Indy / 2012-04-16 09:26 / Bywalec forum
hehe właśnie miałem to wkleić :)
Ciułacz / 2012-04-16 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Banki jak banki ale to dzięki wysokiemu napływowi emigracji. Jest przyrost świeżego mięsa ;-)co zapobiega stagnacji.
Oraz polityka rządu, od dawien dawna ściągają za dużo podatków i zawsze była nadwyżka budżetowa więc jak przyszła recesja to było czym łatać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy