Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-04-14 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wspominałem że coś napiszę o

Trochę wyższa inflacja w USA byłaby czymś dobrym, a nie złym, przekonuje Paul Krugman, amerykański ekonomista, laureat Nagrody Nobla.

Ale w zasadzie to niema co tego roztrząsać bo wiadomo że 2-3% inflacji jak jest stabilnie to pobudza do inwestycji a przy obecnym systemie to jest wskazane.
To nie znaczy że dla każdego będą takie same skutki, a co za tym idzie ukazujące się opinie nie muszą być takie same.
Powiedzmy że jakiś tam profesor ekonomi co ma pokaźne dochody i roku na rok kupuje Amerykańskie obligacje bo to jest gwarantowane a inny profesor ekonomi lokował w nieruchomościach.
To jak posłuchamy ich wywodów na temat ekonomi to mogą być diametralnie zróżnicowane .Ten co ma w obligacjach to po mimo zwiększającej się inflacji ma zamrożone oprocentowanie na całe lata a ten drugi dzięki inflacji w ciągu kilku lat może podwoić wartość swoich inwestycji.
Czyli powracamy do starego powiedzenia : punkt widzenia zależy od ....
Jak wybuchnie inflacja tylko w jednym kraju jak np czasach po solidarnościowych to była zmorą dla wszystkich bo tylko zer przybywało a w stosunku do dolara stale traciła na wartości ale jak na całym świecie jednakowo inflacja rośnie to nikt do nikogo nic nie traci.
Generalnie osoby w wieku emerytalnym boją się inflacji bo nie nadążają za zmianami, często są na łasce systemu socjalnego a ci co odłożyli na stare lata to się boją tego stracić.
Ciułacz / 2012-04-13 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Znowu szukam emocji i musiałem się zerwać w środku nocy na tej spółce spekulacja jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.
Ciułacz / 2012-04-13 02:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawe ! trzeba to sprawdzić.
http://pulsinwestora.pb.pl/2592726,60232,14-akcji-na-ktorych-zarobisz-lepiej-niz-na-apple
ketiw / 83.7.24.* / 2012-04-12 12:52
Witaj Ciulaczu."Widze" ze nie spisz.Ja ostatnio pobawiłem sie z KOV . kupiłem za 1.55zł (luty)sprzedałem 1.87zł. Na CDRED troche mi sie zawiesiło bo kupiłem za 6.40zł.Wczoraj już kasy na Boryszew kasy zabrakło.Pozdrawiam.
ketiw / 83.7.24.* / 2012-04-12 14:40
CDRED zacząłem kupować w marcu . "CD Projekt Red planuje rozpocząć sprzedaż gry Wiedźmin 2 na platformę XBox 360 dnia 17 kwietnia 2012 r."Jeszcze mają szanse odzyskania od Skarbem Panstwa, 50 milionow za Optimus.TAK w skrócie.Ale przedobrzyłem bo zacząłem sie bawić w "dziecko hossy" i dokupowałem wraz z kolejnymi wzrostami ( pierwszy zakup po 6,10zł)i z balonika uszło troche powietrza.Ale RNK ma sie dobrze.Taka refleksja u Biga jak wiesz wpis zrobił Jarg chodzi o EkoEksport ładną ma przebitkę Big tak samo wierzy w Synthos.
Ciułacz / 2012-04-12 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

Widze" ze nie spisz

Wstaję pomiedzy 6:30 a 6:00 a czasem jak wieczorem obstawiam to trochę wcześniej .
Znając już indeksy ze Stanów to sprawdzam azjatów oraz DAX a następnie GPW.

Ja ostatnio pobawiłem

Jak masz dobre info to czemu nie .
Do końca Kwietnia już dużo nie pozostało a że przez ostatni tydzień będę w PL to musiałbym się zdecydować jak sie ustawić na Maj oraz na letnie wakacje.
Na Syntku dywidendę skasowałem i pasowało by poczekać na stabilizację aby wyjść.
Na miedzi mieliśmy niezłą korektę wiec jak miendzynarodowo nic się nie wydarzy to ludziska będą czekać na dywidendę,tylko Budek nie wie co robić, chyba czeka na dobre info.
Indy / 2012-04-11 22:46 / Bywalec forum
Ciekawe info
http://www.ekonomia24.pl/artykul/706164,858527-Rabobank-chce-calego-BGZ.html
Ciułacz / 2012-04-12 01:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy Witaj !
Jutro widełkowy nie będzie nadążał.
pietroo / 2012-04-11 21:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gratki Gospodarzu za wyczucie na Borku :)) Ja liczyłem na spadek jeszcze nizej, a tu taki ładny wyskok :)
Ciułacz / 2012-04-12 01:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Na Borku to chyba było sterowanie ręczne bo na podstawie AT to jeszcze mu daleko było do solidnego wsparcia.
Pewnie jakiś fundusz nie wytrzymał i przystąpił do ataku aby nie być uprzedzonym, a innym to teraz tylko pozostaje się przyłączyć.
Ciułacz / 2012-04-11 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czwartego Kwietnia dałem dałem tydzień na uspokojenie sie parkietu ;-))
to może potrwać jeszcze z tydzień i przez ostatnie dwa tygodnie Kwietnia powinno trochę odreagować

Czyli teoretycznie powinno teraz się przystąpić do zakupów ?
Sam nie sprzedałem wiec za dużo wolnego kapitału niema ale coś tam zawsze !
mik0110 / 2012-04-11 15:27 / portfel / Tysiącznik na forum
cześć Ciułaczu,
widze, że na ten sam pomysł wpadlismy z boryszkiem... :)
tylko trochę się bałem wziąć więcej a wygląda, że trzeba było...
Ciułacz / 2012-04-12 02:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik0110 witaj !
Na Borka to chyba tu sporo inwestorów miało chrapkę ale nikt nie chciał przestrzelić .
Widzę że złapałeś dobrą cenę, właśnie o tej porze sie rozbudziłem i nie byłem pewny czy to już ten moment czy czekać do 12:00 ale DAX mnie upewnił że to już czas.
Jutro na zamknięciu zobaczymy czy to jest to.
Fundy się trochę boją brać Borka ale powoli się z nom oswoją.
Ciułacz / 2012-04-11 13:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Chinach powoli szykują sie do wzrostów, ale w Stanach dalej narzekano na sytuację w UE, zobaczymy co na dziś.
Muszę przyznać że w kanadyjskim portfelu też trochę oberwałem.
Ciułacz / 2012-04-08 18:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę zacząć temat aby go po świetach dokończyć.
Na PB czytam :
Trochę wyższa inflacja w USA byłaby czymś dobrym, a nie złym, przekonuje Paul Krugman, amerykański ekonomista, laureat Nagrody Nobla.
http://www.pb.pl/2591334,37462,potrzebujemy-wyzszej-inflacji
mik0110 / 2012-04-08 15:09 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu i Goście,
zdrowych, spokojnych świąt z zimnej i wietrznej Wawy
Ciułacz / 2012-04-08 17:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik0110 powitania świateczne !

zdrowych, spokojnych świąt

Dzięki za życzenia i na wzajem , niech to będą rodzinne świeta.
Ciułacz / 2012-04-08 14:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam wszystkich odwiedzających w tą Niedziele Wielkanocną .
Dla relaxu to może wam powiem że w ubiegłym tygodniu chciano mnie trochę skubnąć na tz metodę na wnuczka.
Facet słabo znał moją rodzinę i chciał mnie naprowadzić tak abym sam się domyślał kto dzwoni i ja wskazałem na syna mojego brata a ten że jest ze Śląska to ma charakterystyczny akcent śląski co od razu było widać że mój rozmówca nie jest Ślązakiem.Szkoda że nie miałem czasu bo byłem w pracy i do tego za kółkiem bo bym go trochę powodził za nos nęcąc przynentą.
Ps. Na jutro wam życzę mokrego dyngusa.
pietroo / 2012-04-07 16:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzowi i Kącikowiczom tu zaglądającym życzę wspaniałych Świąt Wielkiej Nocy.
Ciułacz / 2012-04-07 22:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Dzięki a życzenia, oraz wzajemności.
A na parkiecie spółeczki niech nam z martwych wstaną !
Ciułacz / 2012-04-07 14:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam :Spółki Patrowicza,czyli raz w górę, raz w dół
http://pulsinwestora.pb.pl/2590905,25407,skala-wahan-kursow-zaskakuje
........................................
Jako że trochę zarobiłem na tym rajdzie to dalej się przyglądam tym zagrywkom Patrowicza.
Facet sobie obcykał inwestycje na GPW i dopóki nie zmienia zasad to dalej będzie to robił. A co my na to ? walczyć z wiatrakami ? czy trochę zarobić ? piszę trochę bo tyle zarobiłem ale jak ktoś zainwestował jak już to było jasne że tam jest Patrowicz i po mimo zwałki wyszedł dopiero teraz to i tak jest do przodu o 100%.
Hm... dobrze się liczy czyjeś zyski a sam po jednym dniu uciekłem ;-))
a jak chciałem ponownie wejść to widełki nie pozwalały a nie chciałem pozostawiać zleceń bez kontroli.
Piszę o tym bo w przyszłym roku będzie następna spółka tylko należy ja brać na samym początku jak będzie info.Tylko mogą być fałszywe info aby rozruszać jakąś spółeczkę.
Indy / 2012-04-07 13:20 / Bywalec forum
Zdrowych Wesołych Świąt Wielkanocnych :)
Ciułacz / 2012-04-07 14:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Dzięki za życzenia i Tobie również smacznego jajka mokrego dyngusa i wesołego Allejuja !
dodge / 2012-04-06 16:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu

Tobie i Twoim bliskim życzę Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju! Pozdrawiam serdecznie!
Ciułacz / 2012-04-07 14:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !
Dzięki za życzenia .
Wczytując sie w twoje życzenia można popaść w zadumę :

pełnych wiary


nadziei


miłości

Niby to frazesy jak u wielebnego ale jak sie tak zastanowić to to nas podtrzymuje przy życiu.
Powiem krótko : wzajemnie !
ketiw / 83.7.29.* / 2012-04-06 14:09
Witaj Ciułaczu Zdrowych Wesołych Świąt Wielkanocnych .
Ciułacz / 2012-04-07 14:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Życzę Ci na te Wielkanocne Święta spokojnych świat z rodziną, no i zdrówka .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy