Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-04-05 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poco sie użerać z związkami zawodowymi z konkurencją i td lepiej podstroić raporty i skoncentrować nad sposobem jak tu wejść na giełdę czyli na GPW.Kapitał popłynie szerokim strumieniem prezio będzie zarabiał kosmiczne wypłaty itd , a inwestorzy ? czytaj dawcy kapitału , to ich sprawa zapewne czytali w prospektusie że nic nie jest gwarantowane.
Na PB czytam
GPW europejskim liderem debiutów
http://www.pb.pl/2590601,6282,gpw-europejskim-liderem-debiutow
A sumie to my inwestorzy sami sobie jesteśmy winni , jak byśmy nie szukali tz nowych perełek tylko sie trzymali dobrych wypróbowanych spółek co to płacą przyzwoitą dywidendę to po latach byśmy mlaskali z zadowolenia i strzelali szelkami traidera :-))
Indy / 2012-04-05 14:01 / Bywalec forum
Tu masz Ciułaczu całkowitą rację.
Wybrać dobre dywidendowe spółki ,rosnące rok do roku i zapomniećna jakiś czas.
Jak nie będzie wojny czy powodzi to dadzą sporo zarobić ,a jak będzie to dokupić tanio :)

Na przerzucaniu akcji zależy przede wszystkim bankom i domom maklerskim. Dla nich najlepszy by był cykl tydzień hossy -tydzień bessy ,zawsze dostaną swoją prowizję.
Ciułacz / 2012-04-05 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

czy może obserwujesz Bioton?

Złożyłem zlecenie na biotka po 0,08 a jak po kilku dniach wpadnie to będę się starał sprzedać o grosz wyżej.
I tak grosz do grosza ....
Indy / 2012-04-05 13:54 / Bywalec forum
też tak robię ale obrót jest tak niski ,że trzeba czekać kilka tygodni...
Ciułacz / 2012-04-06 01:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hm... na biotku to obroty jeszcze do przeżycia ale jest tak obstawione że kolejka w arkuszu jak tasiemiec, dlatego obstawiłem 0,08 bo na 0,09 niema szans.Parę tysiaków tak zablokowałem sobie ale jak się coś innego przytrafi to zrobię anulację .
Ciekawe czy w Maju nam zaserwują temat rozpadu strefy € czy inny jakiś kataklizm.
Ciułacz / 2012-04-04 23:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach wzmogła się inflacja więc nici z dodruku mamony, co zazwyczaj sie to odbija na parkiecie, to może potrwać jeszcze z tydzień i przez ostatnie dwa tygodnie Kwietnia powinno trochę odreagować.W takich sytuacjach to kapitał ze stanów ucieka w świat czyli może zawita na GPW, oby...
Indy zauważyłeś że :
spadają spółki duże ,a małe się trzymają nieźle...

Jak są małe spółki co robią zyski i maja dalsze perspektywy na przyszłość to teraz jeszcze jest okazja aby tanio się obkupić i tym samym za parę milionów stać się większościowym udziałowcem a jak nie to przynajmniej wyśrubować kurs i za pozostawioną rezerwę kapitału odbierać od leszczy aby utrzymać kurs a tym samym poprawić sobie wyniki funduszu.
Indy / 2012-04-04 15:45 / Bywalec forum
Dziś jakiś dziwny dzień ,spadają spółki duże ,a małe się trzymają nieźle...
Ciułacz / 2012-04-03 12:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
RNK musi trochę odpocząć , a na EMP ? obroty spadły po zakończonym skupie akcji własnych, zyski operacyjne spadły, niby zysk jest ale jednostkowy , jak to zostanie przejedzone lub rozdana to może dalej być słabiutko, w tym sektorze jest już ciasno.Trzeba poczekać na walne : może uchwalą nowy skup akcji i uchwalą dywidendę.Nawet przed walnym jak ktoś jest tą spółką zainteresowany to trzeba już być czujny.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-04-04 11:18
Czesć Ciułaczu .Zeby RNK sie za bardzo nie rozleniwił .Znowu ,az tak sie nie przepracował :). Gratuluje wyczucia .Pozdrawiam Cie serdecznie.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-04-04 16:32
Oczywiscie wyczucia rynku , a moze w szklanej kuli masz lepszy obraz i wczoraj sprzedłes :). Jak bedziesz w Polsce to moze ją wypozyczysz na chwile.Masz bezcenny dar .
ketiw / 83.2.52.* / 2012-04-04 12:09
Dzisiaj to lepiej wyłaczyc komputer i nie patrzec (jak sie nie ma kasy na kupno).Szkoda nerwów .Ja moze musze sie nauczyć grac na spadki (to moze zacznie rosnąc).:)
ketiw / 83.2.52.* / 2012-04-04 12:26
A tak serio to nie trace duzo , ale wirtualne zyski topnieja .PGNiK
+8% , ale przytrzymam jeszcze troche.Całe zycie cwiczylem wytrzymałosc do bólu i jeden krok wiecej.
Ciułacz / 2012-04-04 23:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Tak jak kiedyś pisałem że na RNK liczę na wzmożone zakupy przez tych co skasowali dywidendę , fakt że trochę drgnęło ale nie na długo wiec zaraz ustawiłem sprzedaż.
Spółka dobra ale śmiało może polecieć na 9-10zł, jak ogłoszą następna dywidendę to się zacznie od nowa.
Na RESBUD jest ładna dystrybucja ale jak obroty spadną to może być pompka , tylko to jak ruletka, ale ci co lubią wyskoczyć do kasyna to tu mogą mieć okazję :-))
Indy / 2012-04-04 09:07 / Bywalec forum
Co do EMP mam podobne odczucia niby wszystko super ale co dalej...
Dlatego też na razie się przyglądam.
Ciułacz / 2012-04-03 03:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy poniżej pisałeś o :

Ostatnio mocno się przyglądam EMperii (dywidenda może być baaardzo wysoka)

W ubiegłym roku wypłacili 39 milionów dywidendy co dało 2,87% a teraz obiecują wypłacić 815 milionów dywidendy,
hm...kurs akcji nie jest o wiele wyższy co by naprawdę dało mega dywidendę, to chyba jest za dobrze aby było prawdziwe, tym bardziej że już te obiecanki zrobiono 01 Marca i jakoś się nikt masowo nie rzucił na kupno a wręcz jest ignorowany, może wszyscy czekają na walne ?
Ale fakt faktem że jest coś na rzeczy.
Może jeszcze ktoś się wypowie.
pietroo / 2012-04-02 11:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czy może obserwujesz Bioton?
Ciułacz / 2012-04-02 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

czy może obserwujesz Bioton?

Tak ale jego wyniki jak na razie mnie nie zachwycają a umowy z Chinami czy z Indiami
to dzisiaj mogą być a jutro oni zaczną to samo produkować i jeszcze konkurencje robić.
Tak jak czytałem cytuję :Zdaniem analityków wyniki Biotonu będą w 2012 r. w znacznej mierze efektem zdarzeń jednorazowych, takich jak umowy dystrybucyjne z Actavisem czy Bayerem, co uniemożliwi oszacowanie rzeczywistej rentowności spółki.......................
Jak będą przyzwoite wyniki i koniunktura na GPW na UP to może ja zdążę kupić i pewnie zaraz sprzedać.
pietroo / 2012-04-02 09:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam Gospodarza i Kącikowiczów

Widzę Ciułaczu, że miałeś nosa co do CZPu. Odkąd kupiłeś rośnie. Skąd pomysł z zakupem?

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-04-02 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Pytasz o CZP ?

Skąd pomysł z zakupem?


Wszystkie spółki z arkusza poddałem analizie sześcio-kątnej-kwadratowo-ujemnej w podwyższonej udarowo-dodatniej sytuacji itd... ;-)))
A tak na serio to aż tak się nie wysiliłem,
Po opublikowaniu wyników i prognoz doszedłem do wniosku obsuwanie zakończone i powinno odreagować i trochę konsolidacji.

A jak będzie to będzie ale jak widać to nie tylko na jedną spółkę stawiam.
pietroo / 2012-04-02 19:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Po opublikowaniu wyników i prognoz doszedłem do wniosku obsuwanie zakończone i powinno odreagować i trochę
konsolidacji.



także na to licze, chociaż po ilości jaką kupiłem nie liczę na straszne zyski :)
pietroo / 2012-04-02 22:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.czasnazysk.pl/wykres/czp

wygenerował sygnał zakupu, jak będzie rósł rynek to może i to podciągną w górę
Ciułacz / 2012-03-31 20:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
15 spółek giełdowych o najwyższej rentowności.
To ciekawy artykulik w sąsiedzkim portalu.
http://wiadomosci.stockwatch.pl/15-spolek-gieldowych-o-najwyzszej-rentownosci,akcje,19237
Mam nadzieję że za ten link admin mnie nie wywali.
Indy / 2012-04-02 09:17 / Bywalec forum
Bardzo ciekawy artykuł z tych spółek mam KGHM Synthos i troszkę Polic.
Ostatnio mocno się przyglądam EMperii (dywidenda może być baaardzo wysoka)
Ciułacz / 2012-04-02 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
http://stooq.pl/n/?f=577969&search=emperia

Ostatnio mocno się przyglądam EMperii (dywidenda może być baaardzo wysoka)

Już do pracy muszę uciekać ale zobaczę to wieczorem czyli u was w nocy.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-03-31 15:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz w Kwietniu musimy sie rozliczyć z fiskusem , a co za tym idzie będę musiał coś sprzedać aby zapłacić podatek. Jak płacić to na ostatnia chwile a nie już, jak można przypuszczać to sam nie będę, to jak tak to co ? ruszy kursem ?
Dobre pytanie , w ubiegłym roku w Kwietniu po zyskach z roku poprzedniego wielu inwestorów zapłaciło sporo podatku przez co widać na wykresie do 20 Kwietnia były spadki chyba poprzez wyprzedaż papierów aby zapłacić podatek. A jak w tym roku ?
Niby rok słaby ale ci co zarobili to od podatku się nie wywiną.Tylko ile tego będzie ?
tomtay / 2012-03-31 21:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No musimy, co prawda nie mam tego za wiele, ale i tak wk..ia mnie ten Marcus Belaggio, że daninę muszę oddawać. Chociaż od zysku no to jeszcze od zysku, ok. niech sobie będzie zarobiłem płacę podatek, ale od oszczędzania, że też muszę płacić to mnie telepie?! :))
Ciułacz / 2012-04-01 02:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tom witaj !

zarobiłem płacę podatek

Waśnie siedzę w ten weekend nad podatkami i wszystko robię aby tego nie robić ale niema wyjścia muszę to jutro skończyć aby zanieść księgowemu gotowiznę.Na ostatni tydzień robię mały wypad do PLu musi to być zakończone przed wakacjami.Przynajmniej do Polskiego fiskusa mogę to zrobić przez net.
Ciułacz / 2012-03-31 15:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś to u nas w Montrealu nasila się promowanie hedge funds bo to niby jest nadwyżka kapitału a obligacje tak nisko stoją że niema innego wyjścia tylko inwestować w agresywne fundusze, i to w dodatku te fundy maja szukać okazji w Europie, czyli i Polskę biorą pod uwagę.
Ciułacz / 2012-03-31 14:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już mamy lato za pasem i jak zwykle będziemy sie zastanawiać jak się ustawić na okres letni.
Rok ubiegły na S&P500 jednak nam potwierdził sprzedaj w maju i wyjdź na okres wakacyjny.
Czyli jak ktoś idąc za starym przysłowiem giełdowym i bez analiz sprzedał na samym początku maja i starał się to odkupić pod koniec Sierpnia to dobrze zrobił.
A co na ten rok ?
Hm... takie letnie przesilenie to jest naturalne dla giełdy, czyli dla grających na spadki jest okazja do obstawienia na spadki a że grający lobią pomagać losowi to wymyśla jakąś nową medialna katastrofę ekonomiczną co powinno pogłębić naturalne letnie przesilenie na parkiecie.
Czy w tym roku będzie podobnie ?
Dobre pytanie, ale można się skłaniać że tak. To co ? pod koniec Kwietnia już wyjść ? Pamiętam że w ubiegłym roku rozpatrywałem ten sam dylemat.
Dobrze teoretyzować a gorzej na to stawiać własną kasę.
Z innej beczki , nie wiem jak to odbierać, czy pozytywnie czy negatywnie: mój zięć postanowił powiesić na wieszaku swój fartuch farmaceuty (aptekarza ) i powrócić na dwa lata na uniwerek aby zrobić magisterkę w dziedzinie inwestycji giełdowych a w następstwie szukać pracy w tej dziedzinie .
Moja córka sama będąc po medycynie jest trochę w konsternacji bo jej się wydaje że giełda to tylko zabawka dla dorosłych dzieci i tym można się bawić ale na dorywczo.Ja ją pocieszam że jak facetowi się znudziło liczyć pigułki na okrągło i staruszkom tłumaczyć jak je brać co i tak zapomną to , to może lepiej się będzie czół przy analizach ? hym... aż wtopi ?
A jak się wypali to powróci do apteki aby uspokoić zszarpane nerwy.
Puki co to w Montrealu dla farmaceutów jest sporo pracy.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-04-04 11:52
A moze Twoja corka sprobuje sił na giełdzie.Dobre geny po ojcu ma to juz byloby jej lzej . Troche bys ja podszkolił i..... :)Moja corka tez jest farmaceutką , ale niech ona juz sobie liczy te pigułki .Bo jak sie wdała w ojca i trafnosć spekulacji to....:)Duzo zdrowia Ciułaczu zycze.
Ciułacz / 2012-03-30 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Koniec miesiąca to jestem zawalony obowiązkami a parkiet zamiast stroić okienka to.... tak to jest jak niema kota to myszy rajcują.
Wczoraj mi uciekła jedna spółeczka ale dzisiaj jeszcze nie koniec dnia, trochę podniosłem i czekam.
Ciułacz / 2012-03-29 03:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobre wiadomości na syntku wypłaci 0,50 zł dywidendy za akcję.
WZ spółki ustaliło dzień dywidendy na dzień 12 kwietnia 2012 roku, a dzień wypłaty dywidendy na dzień 27 kwietnia 2012 roku.

Przy uwzględnieniu kursu ze środy godz. 16:42 (6,53 zł) stopa dywidendy wyniesie 7,66 proc.
Ale gonią z terminami.
Niby KGHM pasowało by zmienić na Syntosa ale nie dobrze mieć za dużej koncentracji.
Z_Montrealu / 2012-03-28 13:12 / portfel / Bywalec forum
Co tu dużo pisać na KGHM to można się było tego spodziewać a teraz to musztarda po obiedzie ale przynajmniej syntek wyrabia średnią portfela.
Indy / 2012-03-28 19:24 / Bywalec forum
hmm też podejrzewałem lekką zwałkę pod niby złą informację ,sprzedałem 2/3 na wejściu trochę ryzykując ale odkupiłem pod koniec sesji może ciut za wcześnie... ;)
prognoza wyników wg mnie jak najbardziej do przyjęcia tym bardziej ,że jest mocno zachowawcza (miedź 8000)no i po odliczeniu podatku więc i tak sporo większy zysk niż 2010r
korekta w górę jak zarobią na spadkach ci co mają zarobić też pewnie będzie...

aha Synthos ładnie się zachowuje ,ja ostatnio też PZU troszkę zebrałem

pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy