Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-03-28 01:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indy witaj !
Chyba w tym coś jest

chyba ktoś chce dokupić taniej

Niby
zysk jest
Ale to nie to co większość oczekiwała bo prognozują tylko 3.804 mln zł a w ubiegłym roku było 11,34 mld zł przy względnie przy takich samych przychodach.
Miejmy nadzieję że to już jest w cenie bo pewnie szwagry wiedziało o tym wcześniej, a jak nie to jutro zobaczymy po kursie. Dobrze by było być czujnym na otwarciu bo to nie wróży nic dobrego.
Inna sprawa że te prognozy mogą być zaniżone specjalnie aby później pozytywnie zaskoczyć, kto wie? kto wie?
Spółka zakłada w tym roku ceny miedzi na poziomie między 7,5 a 8 tys. USD za tonę, trzeba przyznać że to trochę konserwatywnie.
Indy / 2012-03-27 22:59 / Bywalec forum
witaj Ciułaczu

KGHM podał prognozy na 2012r. ,jak by to powiedzieć zysk jest ok i pewnie będzie korekta w górę...
ale na razie chyba ktoś chce dokupić taniej ;)

pozdrawiam
Ciułacz / 2012-03-27 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po szabacie czarownic to zazwyczaj jest presja na podciąganie wyników na fundach ale czy tylko na tym się to skończy ?
Patrzę na Chińskiego smoka i tam też jakby trochę konsolidacja na tej korekcie ale w chwili obecnej to trzeba 2 tygodnie aby było widać gdzie idziemy.
W Stanach jest klasyczna linia pro-wzrostowa jak w czasach klasycznej hossy przerywana korektami.
Jestem byczo nastawiony ale to nie znaczy że od tego zależy moja egzystencja.
Do lata jeszcze daleko ale tradycyjnie powinna być korekta tylko pytanie jaka głęboka i czy profilaktycznie wyjść czy też ustawić stopy ?
Jeszcze mamy czas tak myślę ze 2-3 tygodnie.
pietroo / 2012-03-26 11:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Ciułaczu

widze, że zakupiłeś Rank Progres, pwoedz mi co to jest za papier? wiele osób go poleca...

z pozdrowieniami
Ciułacz / 2012-03-26 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !

widze, że zakupiłeś Rank Progres, pwoedz mi co to jest za papier?

Dobre pytanie , na jakie zazwyczaj znamy odpowiedz po roku czasu.
Tej spółce się już dawno przyglądałem zawsze byli dyskretni ale trzepią kasę i ostatnio po ogłoszeniu zamiaru dywidendy od nowa przyciągnęła moją uwagę i w styczniu kupiłem.
Patrząc jakie maja roczne przychody i jakie z tego zyski to dech zapiera i tak z roku na rok.Pewnie kiedyś się to urwie ale puki co to się toczy.Najgorzej jak im się zachce więcej inwestować poza granicami Pl.
Uważam że na chwile obecną można trochę miedz ale bez przesady.
Liczę że w przyszłym tygodniu po wypłacie dywidendy z nową kasą może ktoś zechce dokupić tego papieru podnosząc kurs a jak to sie nie spełni to może być znak że trzeba czekać do ogłoszenia następnej dywidendy :-))
Pozdrawiam
Ps Dzisiaj spałem na raty bo chciałem po wiedźmach coś dokupić i jestem trochę rozkojarzony .
ad... / 178.181.88.* / 2012-03-26 22:01
az z ciekawosci zajrzalem do Twojego pugilaresu i co widze: budimex, Ciulaczu czyzby to oznaczalo koniec zlej passy budowlanki czy tez tylko przyzwyczajenie? ;)
Pozdrowienia!
Ciułacz / 2012-03-27 02:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !

czyzby to oznaczalo koniec zlej passy budowlanki

Hmm... na budku to w zyskach nie mieli wielkiej passy.
Co tu dużo mówić ,gdzieś trzeba zaparkować tych parę grosików ;-) a jak już to w stare wypróbowane konie.
Ale widzę że Ty Ad... jesteś coraz bardziej aktywny czyli by oznaczało że czujesz wzrosty.Tak jak przeczuwałeś że sprawa Grecka nas głęboko pogrąży i uciekłeś w porę tak i teraz pewnie zrobiłeś dobrą analizę.
Pozdrawiam
ad... / 188.147.23.* / 2012-03-28 21:52
To chyba intuicyjnie wychodzi, jakis wskaznik rzeczywiscie jest. Faktem jednak jest ze przewiduje wzrosty do 2700... a jak bedzie, fusy prawde powiedza ;)
Ciułacz / 2012-03-25 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Piszesz:

SL ustawiłem na 11,80złJak mozesz napisz coś o SL

Stop Los to nic innego jak (SPC) sprzedaż po każdej cenie ale uaktywnione w momencie jak cena spadnie do ceny ustawionej.To jeszcze wcale nie świadczy że po tej cenie się sprzeda, bo jak jest panika wyprzedaży i niema kupujących to sie może sprzedać o wiele niżej i nie koniecznie po tej samej cenie.
Na spółkach z małą płynnością jest ten sam problem
W DM BOŚ tą zawiłość przystępnie wyjaśniają.
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=769
Pozdrawiam
ketiw / 83.2.52.* / 2012-03-25 14:12
Dzien dobry CiuŁaczu. Wybacz Ciułacz nie chodziło mi o teorie tylko o praktyke. Chciałem Cie prosic O Twoje stanowisko z Twojego doswiadczenia stawiasz lub nie stawiasz SL.I poziomy bo wiadomo za blisko SL ( jakas mala zwalka i po akcjach). I tak samo jak akcje rosna czy "idziesz"za nimi zSL czy nie stawiasz ,a jak stawiasz to przyblizone procenty (nie chodzi mi o te jednodniowe spekulacje bo wiem pisałes ,ze krotkie stawiasz).Tolerancje bolu z DSS mam duza bo 70% ale nie chcialbym jeszcze raz jej testowac na innych akcjach:)I co sadzisz o SL na Rank Progres to ok 15% .Jak mozesz i masz czas to prosze opisz swoje doswiadczenia.Pozdrawiam.

0
Ciułacz / 2012-03-25 19:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj ! Już wiem o co Ci chodziło

nie chodziło mi o teorie tylko o praktyke

Z ustawianiem stopów to nie jestem dobrym przykładem.
Generalnie jak uważm że jesteśmy w trendzie pro-wzrostowym to nie ustawiam stopów, co już wiele razy mnie sporo kosztowało , jak np w ubiegłym roku przed wakacjami letnimi nie chciałem ustawiać stopów i byłem zdecydowany akceptować 10-12% letniej korekty, a jak to już przebiło to nie chciałem sprzedawać ciągle licząc że to już koniec i będę musiał wszystko odkupować.
W tym wszystkim to i tak zazwyczaj spadam na cztery łapy bo mam trochę szczęścia i doświadczenia w spekulacji.
Ale twoje pytanie jest jak najbardziej na miejscu, i gdzieś spotkałem na blogu przystępnie i praktycznie wyjaśnione: Jak rozsądnie ustawić zlecenie stop-loss i kontrolować ryzyko.
zobacz tu :
http://appfunds.blogspot.ca/2009/08/jak-rozsadnie-ustawic-zlecenie-stop.html
Pozdrawiam
ketiw / 83.7.13.* / 2012-03-25 21:59
Dzieki Ciułaczu juz to tez kiedys czytałem . Tak probuje ustawiac na "ktoryms "dołku.Zobacz to była moja pierwsza letnia korekta , a nie wiedziałem ,ze 10% -12%to by było "normalne" .Pozdrawiam serdeczne.
Ciułacz / 2012-03-25 23:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z pewnikami to spoko bo korekta korekcie nie jest równa, i te
10% -12%to by było "normalne

się nie sprawdziło, czyli zawsze trzeba być czujnym.
W moim wypadku byłem zarobiony i oczekiwałem mniejszej korekty a na maxa to zakładałem 10-12% a że przez lato nie chciałem być na czatach to sobie powiedziałem że jak samo spadnie to i sami odrośnie, a jak wiemy to samo nie odrosło.
Pozdrawiam
tomtay / 2012-03-25 10:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"..Idea Bank, spółka zależna Getinu Holding, zawarła warunkowe umowy kupna za łącznie 260 mln zł 444 tys. akcji Tax Care.." - o proszę, a tak się zastanawiałem kogo ten Idea Bank, a jak chłopina wciągnie Tax Care plus Klopen Fajans jego, to całkiem elegancko ma zagospodarowany rynek :)
Ciułacz / 2012-03-25 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tom witaj !
Wygląda mi na to że tam przekładają z kieszeni do kieszeni, a poco ? może chodzi o unikanie podatków ?
Tak czy inaczej to pewnikiem o pieniądze tam chodzi;-))
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-03-24 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chciwość i strach nami rządzą.
Często robiąc dobrą analizę sytuacji to nam jeszcze strach przeszkadza.
Patrząc na moje ostatnie inwestycje w RESBUD to pomimo że na samym początku po ujawnieniu się Patrowicza w spółce przewidziałem jego schemat działania to jednak sprzedałem po 19 zł i zadowoliłem się zyskiem około 5tys nie czekając jeszcze 2 tygodnie aby sprzedać po 60zł i zrobic zysku ileś tam tys zł.
Pewnie to już nie te lata na igranie z ogniem ?
Ciułacz / 2012-03-23 12:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Siedzę jak mysz pod miotłą czekając na wyklarowanie się kontraktów.
Po sprzedaniu gazowni kasa czeka, ale nie doszło do ustawionych poziomów,
hm... jak z ustawienia nie chce się kupić to może się zdecydować na sterowanie ręczne ?
Tylko w tym najważniejsze czy to już czas ?
W Stanach niby poprawa z bezrobociem, koniec kwartału to zakupy na poprawę wyników w funduszach, ale w Chinach gospodarka słabnie.
Jak go nie kijem to go pałą.
Ale co nagle to po diable.
Przynajmniej Syntek poprawia mi średnią.
Wczoraj traktory dały popis i jeszcze tego nie koniec.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-03-23 14:31
Dzień dobry Ciułaczu.Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-03-24 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Mam nadzieje że w obecnej sytuacji na DSS stopy w porę zadziałały.
Pozdrawiam
ketiw / 83.29.87.* / 2012-03-24 17:37
Witaj tak jak napisałes zadziałały.Za tą kasę kupiłem Rank Progres . Nie mogłem sledzić notowan bieżących i po poludniu kupilem za 14zł . Oczywiscie za pół godz spadło chyba do 13,60zl .Pozdrawiam .
Ciułacz / 2012-03-24 20:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

po poludniu kupilem za 14zł

Ale dzień się zamknął na 14,70zł, czyli wirtualnie to jesteś do przodu na tej spółce.
Pozdrawiam
ketiw / 83.29.87.* / 2012-03-24 21:05
Tak oczywiscie ja nie narzekam .SL ustawiłem na 11,80złJak mozesz napisz coś o SL . Książke Komara już przeczytałem na razie pierwszą wersje z 1993r.Pozdrawiam. Dzisiaj w nocy u nas tez przestawiają czas .
Ciułacz / 2012-03-22 00:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kiedyś z Amelką tu wspominaliśmy o Rank Progres i dzisiaj po odcięciu dywidendy czekałem na małą zwałkę i się doczekałem ale na naprawdę na mini, mini i brałem bo się nie zanosi na większa.Po wypłacie dywidendy liczę że za tą kasę może zechcą dalej kupować śrubując kurs ?A wypłacić mają po 31 Marca.
Ciułacz / 2012-03-21 12:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę się pochwalić że sprawiłem sobie nowego ipada i rozgryzam nową zabawkę.Jak ilość aplikacji i jego możliwości to mnie przerastają.
Coś to chyba będzie w stylu jak w starym powiedzeniu : kupił sobie ferrari a jeździ dwójką krajem ;-))
Ciułacz / 2012-03-21 12:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Indeksowy fundusz Lyxor ETF teoretycznie powinien podbierać obydwie nowe spółki z WIG20 . Na Boryszewie są wysokie obroty i dużo sprzedających to brak wzrostów , ale Na SNS brak sprzedających co sie przekłada na wzrosty , czy tak dalej będzie ?
Ciułacz / 2012-03-21 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W końcu jest raport na DSS za IV Q.
Obecnie tak powiem jak na samym początku jak Ketiw mnie zapytał o tą spółkę ; poczekajmy na potwierdzenie zysków za czwarty kwartał.
Teraz jest straty 2,74 na akcję ,
hm... to tak jakby na KGHM zamiast 18 zł zysku to 70zł straty.
Żeby w nią wierzyć to trzeba mieć wiadomości z pierwszej ręki, a to co poczytamy w necie to nie oddaje pełnego obrazu.
Ciułacz / 2012-03-20 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz trochę zamieszania ale na PGNIG trochę słabo ale nie zapominajmy że w Norwegi mają swoje pola naftowe i tam tryśnie , tylko kiedy ? może być gorączka .
ketiw / 83.7.25.* / 2012-03-20 12:21
Witaj Ciułaczu gratuluje zysku z PGNiG . Ja jeszcze troche potrzymam ( mam nadzieje .ze nie 10-20lat :) )ale troche drożej kupiłem niż TY.
Ciułacz / 2012-03-20 11:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak te wiedzmy sprawiają niespodzianki.
Jak zobaczyłem przed otwarciem słabe wyniki na Gaziaku to czym prędzej się zastanawiam po ile sprzedać a tu na otwarciu ładnie na plusie, trochę zbaraniałem i zanim wystawiłem zlecenie to już trochę zaczęło się obsuwać.
Dobre pytanie : czy to już było w cenie tylko ja nie świadom? czy to raczej kontraktowcy starają się zamanipulować przed zamknięciem kontraktu ?
KGHM cały czas jest pod obserwacją, był bliski mojego poziomu ale jednak brakło.
Indy / 2012-03-20 17:48 / Bywalec forum
Witaj Ciułaczu :)
Gratulacje PGNIG i Synthosa :)
Ja też dziś ustawiłem się po odkup KGHM (bo ostatnio 1/3 poszła w świat) i trochę wpadło.
Wpadło też troszkę "naszego" giganta telefonii TPSA.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-03-20 12:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Znam już odpowiedz co z tym gaziakiem. Wszystko już było w cenie ale pomimo złych wyników podobno są mniej złe jak się spodziewano i dlatego na otwarciu stał wysoko. Tak czy tak to go już nie mam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy