Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2013-05-11 19:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla tych co sami inwestują na przyszłą emeryturę bo mają stałe co miesięczne nadwyżki kapitału i długi horyzont czasowy to jednak po mimo że jesteśmy w trochę głupim okresie polecałbym systematyczne np raz na kwartał dokupowanie spółek co płacą stałą dywidendę.
Jak macie większy kapitał to to rozłożyć ryzyko na inne rynki .
Obecnie inflacja jest znikoma ale tak nie będzie wiecznie, ona jest potrzebna bo np system emerytur w całym cywilizowanym świecie jest oparty funduszach które muszą wzrastać bo inaczej to się zawali.Proste, dodruk kasy.
Obecnie na Japonię wieszają psy że się wyłamuje i sztucznie robi symulacje swojej gospodarki ale wcześniej czy później to będzie oficjalna droga w pozostałych krajach.
Jak pamiętam w latach 70-tych Włoski Lir był w tysiącach do dolara bo ciągle drukowali a teraz są w UE i to nie takie proste, hmm...
pewnie jak w Grecji pomstują na Niemcy.
Wygląda nam na to że Niemcy się będą nadal bogacić nie koniecznie czyimś kosztem ale dzięki swojej pracy , a co za tym idzie warto by mieć coś w swoim portfelu.
Zmam ten rynek bardzo słabo ale mam trochę Deutsche Bank.
Co do miedziaka to jestem ostrożny bo zapowiedzi dywidendy są przyjmowane z rezerwą.
jaskół / 2013-05-13 09:53 / portfel
Witam !
Zgadzam się z Tobą odnośnie spółek dywidendowych, chociaż przeglądając akcje z Wig-20, a nawet Wig-40 trzeba uczciwie przyznać że ceny mają wysokie,
dodatkowo SP znów moze sypnąć akcjami i kurs leci

Z niecierpliwością oczekuję też korekty w Stanach, wtedy byłbym spokojniejszy ;)
Ciułacz / 2013-05-13 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaskół witaj !
Masz rację
SP znów moze sypnąć akcjami i kurs leci

o tym już wielokrotnie wspominałem ale na długiego longa to nie ma większego znaczenia , ważniejsza jest stabilność dywidendy bo jak przez 25 lat będziesz zgarniał co roku 8-10 procent to w tym czasie kurs akcji wielokrotnie może mieć swoje minima i maxyma.
Tak podchodzą do budowania emerytalnego portfela w Stanach i Kanadzie.
Trzeba spojrzeć do lustra i sie przyznać przed samym sobą że jestem zerem w spekulacjach ale mam swój rozum i nie będę grał moją przyszłą emeryturą tylko systematycznie kupował konie pociągowe.
A jak chcecie sobie sprawdzić swój talent to małym kapitałem i tak przez rok czasu.
Ciułacz / 2013-05-13 12:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiadasz
trzeba uczciwie przyznać że ceny mają wysokie,

Najprostsze to sprawdzać relacje , cena -zysk i ja bardzo sobie cenie jak połowę zysku jest wypłacana, bo jak cały zysk jest reinwestowany to mogą się tak zapędzić że moloch zbankrutuje a jak wypłacają co rok dywidendę to raczej tak planują że im wystarczy a w najgorszym wypadku to sięgną po dywidendę a nie że braknie im płynności.
paweł77 / 2013-05-13 13:41 / Bywalec forum
Witam, Ciułaczu co uważasz o PSW Capita, co się tam dzieje? Zapowiadało się w miarę dobrze, obecnie to czarna magia. Pozdro
Ciułacz / 2013-05-13 23:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Paweł witaj!
Dobrze to określiłeś
obecnie to czarna magia

Hmm...
Podobno tam więcej jest zakumulowanego zysku jak te akcje są warte, szkopuł jest w tym że zysk cichcem można wyprowadzić, albo już go wyprowadzili i się możne okazać że w papierach jest strata.
mkor / 2013-05-12 20:27
Witaj Ciułaczu,
Szanując Twoją wiedzę i doświadczenie mam mały problem a w zasadzie dylemat. :) Jakiś czas temu pod wpływem emocji zagrałem na NC. Kupiłem kilka razy spółkę na podstawie AF IVT, inf. były ciekawe obroty również więc zdecydowałem się, że chyba nie jest to krzak. Dziś po dość długim czasie mając tą spółkę i ciągle uśredniając zastanawiam się jaka jest Twoja opinia. Mam również z NC kkh ale to już inna bajka :) Prośba o Twoją opinię co do spółki IVT, bo ciągle drukują i drukują mimo tak krótkiej historii, na tak kreatywnej działalności jaką jest energia wiatrowa i jej pochodne usługi:)
Ciułacz / 2013-05-12 23:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mkor witaj !

Prośba o Twoją opinię co do spółki IVT,

Tą inwestycja to raczej powinna przyciągać ekologów, a jak wiemy to oni groszem nie śmierdzą.
Pierwszy raz z ekologią miałem do czynienia w latach 60-tych jak zbierałem puste butelki po winie i odstawiałem do skupu :-) no ale jak się możesz domyślać to z chęci zysku.
W obecnych czasach na ekologi nie można zarobić, chyba że ktoś do tego dobrze dopłaci.
Nawet się zastanawiałem nad inwestycją bezpośrednią w siłownię wiatrową ale w PL za słabo wieje.
Co do samej spółki IVT to wiele nie mogę powiedzieć bo jej po prostu nie znam.
Coś się nie spieszą z podaniem wyników, może dotacje ich będą ratować.
Sorry ale wiele nie mogę powiedzieć.
Jaro80 / 2013-05-11 22:24
Witaj Ciułaczu. Piszesz "Obecnie inflacja jest znikoma ale tak nie będzie wiecznie". Jak Twoim zdaniem przełoży się to na usd/pln? Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-05-11 23:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jaro witaj!
Pytasz
Jak Twoim zdaniem przełoży się to na usd/pln?

Na walutach nie gram ale jak to skromny międzynarodowy inwestor to jakoś to widzę.
Generalnie to $US powinien sie umacniać do większości walut i w tym do zł.
Na dłuższą metę to zagrożeniem dla zł mogą być perturbacje na €, niby nie mamy tej waluty ale jesteśmy w tym samym rejonie.
Nie zapominajmy o wprowadzeniu € w naszym kraju a jak by się tak miało stać to mogą być przepychanki pomiędzy manipulatorami a naszymi władzami bankowymi co by chciały korzystnie taka wymianę zrobić.
Najlepiej aby nasze władze w manipulacje się nie bawiły bo grubasy ich oszwabią :-)
Ciułacz / 2013-05-04 20:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Syntku dywidendę zaliczyłem ale i tak jestem do tyłu,
hmm... co mu jest pisane ???
Wypłacili cały zysk z ubiegłego roku i nawet stare zapasy, czyli mocno stoją,
odbił sie z okolic 4,5 czyli dobrze bo to jego newralgiczna strefa,
Kto kupował pod dywidendę to już wyszedł, czyli ... jak niema trupa w szafie to muszę kupować.
jaskół / 2013-05-06 08:45 / portfel

Wypłacili cały zysk z ubiegłego roku i nawet stare zapasy, czyli mocno stoją


Czy w porównaniu z 2012 rokiem, nadal liczysz na porównywalny poziom przychodów ?
- bo zyski pewnie będą niższe
Ciułacz / 2013-05-06 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po czym sądzisz że ja
nadal liczysz na porównywalny poziom przychodów ?

Hm... nie posiadam poufnych wiadomości czyli tyle wiem co jest dostępne w mediach a wiec to powinno już być w cenie a obecnie to bym liczył na odreagowanie tylko do jakiego poziomu ?
Pisząc że :
Wypłacili cały zysk z ubiegłego roku i nawet stare zapasy, czyli mocno stoją


Jak by sami widzieli że będzie słaby rok to by się nie wyzbywali gotówki, nikt nie może powiedzieć że to SP ich do tego zmusza.
Z ostatnich recomendacji:
DM Raiffeisen oczekuje, że przychody spółki w 2013 r. wyniosą 5,4 mld zł, a zysk netto wyniesie 960 mln zł.
chasz / 2013-05-07 23:25
Witam.
Widzę, że jedziemy na jednym wózku. Od kilku dni również jestem z akcjami synthosa. Plan był taki, aby dziś się ich pozbyć, ale widzę tu jeszcze szanse na wzrosty. Dalej nie tykam kghma, gdyż (według mnie oczywiście) jest szansa na dalsze spadki. Ursus ładnie przeceniony (co się stało?). Zastanawiałem się nawet nad kupnem, ale niestety na wykresie nie potrafiłem dostrzec żadnej formacji harmonicznej i ostatecznie zrezygnowałem. Jeżeli wspomniałem już o formacjach harmonicznych, to na synthosie widzę wzrostowego Kraba. Zasięg spory, ale czy się sprawdzi?
Ciułaczu, a zastanawiałeś się może nad Hawe?
Pozdrawiam i informuję, że są to moje przemyślenia. Nikogo nie namawiam do zakupu i sprzedaży.
Ciułacz / 2013-05-08 02:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj !
Generalnie to jak już pisałem kilka dni wcześniej Jesteśmy trochę w przełomowym okresie bo tradycyjnie to w Maju się wysprzedaje (ale w dobie internetu to bywa trochę szybciej)więc jak już mają się tendencje odwrócić to poczekajmy na potwierdzenie i jeszcze się zdążymy załapać a jak to się ma kisić i dalej spadać to nie warto.
Trochę kasy wcześniej wycofałem, popłaciłem podatki, pobujałem się na małych wakacjach i nie spieszno mi iść na całego.Nic na siłę, tylko młotkiem ;-))



Ciułaczu, a zastanawiałeś się może nad Hawe?

Jak pokażą wyniki, a z tym to i tak nie mam zaufania bo to nie jest jedna spółka więc w księgowości można wszystko.Tak czy tak jak będą wyniki ( choćby sztuczne ) to kursem szarpnie.
Na AT można sie dopatrywać że jest zapędzona w kozi róg, czyli klin i jak by się uparł to się wybija górą , ale to i tak jest zależne od wyników lub przecieków i plotek.
marek m / 2013-05-02 11:20 / portfel / Bywalec forum

Tam siedzą hazardziści co już nie jednego wypykali

doskonale pasuje do Rysiowych byznesów :)
Ciułacz / 2013-05-02 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
Powiadasz
doskonale pasuje do Rysiowych byznesów :)

Tak ale na GPW to już norma bo takich jest sporo ale to dzięki nam oni tu są , czyli to nasza wina...
Dzisiaj puściłem resztę papierów naszego idola a jeszcze sie może okazać że dojdzie do 10zł i ponad ale tyle zysku co w pysku ;-) zawsze można odkupić .
Rysiu musi mieć jakieś atuty w rękawie bo łatwo roluje swoje kredyty i nie widać że by go popychali do bankructwa, ale strach to trzymać bo jeszcze zabuja.
marek m / 2013-05-02 14:13 / portfel / Bywalec forum
Jak przed południem wyskoczyło do 0,83,to spojrzałem Ci do kieszeni ;) ,ale okazało się,
że wymiękłeś dużo wcześniej he he
Ważne, że zarobiłeś!
Silver Goddess / 2013-05-01 12:46
Witaj Ciułaczu, dawno mnie u Ciebie nie było.
Co myślisz o ostatnim zachowaniu Calatravy z wykresu w linku:

http://www.stockwatch.pl/gpw/calatrava,analiza-techniczna,wskazniki.aspx

Wygląda na to jakby na sesjach od 2 do 15 sprzedawali akcje a od 23 do 29 je odkupywali?

W ciągu ostatnich 5 sesji obrócono ponad 20% wszystkich akcji po ok 4gr, gdy miesiąc wcześniej chodziły po 30 gr. Dodatkowo wczoraj udostępniono raport z 230 mln straty księgowej.

Niektórzy akcjonariusze porównują tą sytuację do Vistuli z 2009 r. gdzie też była strata księgowa na 300 mln ale był to zabieg księgowy w celu odliczenia straty.
Ciułacz / 2013-05-01 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Silver witaj !
Pytasz
Co myślisz o ostatnim zachowaniu Calatravy z wykresu

Tam siedzą hazardziści co już nie jednego wypykali i wszystko jest możliwe nawet to że sami przegięli pałę i się nie pozbierają.
Do sygnałów pozytywnych to należy jak podkreśliłeś powyżej że ktoś to kupował w dużych ilościach bo jak ze spółka jest źle to po mimo spadającej ceny brak jest kupujących.
Można by się pokosić o następujący scenariusz:
Przygotowano fatalny bilans i puszczono kontrolowany przeciek co zaowocowało zwałką z 30 gr do 10 gr i w tym momencie przystąpiono do zbierania w między czasie zmieniono prezia itd. Jeszcze możemy napisać kilka scenariuszy np równie może być tak że po większej zwałce spekulanci liczą że już jest dno i kupują i podstawiają stop ale przy takiej nerwówce to stopy im strzelają a oni dalej odkopują licząc że to już jest pewne dno itd. co nakręca obroty.
Przez ostatnie kilka dni jest w kanale 3-4gr ale nawet dotknął 2 gr.
Jaki by scenariusz nie był to obecnie jest potrzeba nagonić nowych spekulantów ( może po to Ty piszesz ?) kurs aby wyrwać z martwej pozycji, ale jak obecnie jest po 4gr to może spaść na 2 gr a to jest o 50%.
Nie zapomnijmy co piszą w profilu tej spółki , cytuję :
Obecnie firma jest przede wszystkim niezależną spółka inwestycyjną prowadzącą zdywersyfikowaną działalność w zakresie fuzji i przejęć, restrukturyzacji firm oraz przedsięwzięć charakteryzujących się ponadstandardowym ryzykiem inwestycyjnym.
Koniec cytatu.
Tej spółki nie da się porównać do Vistuli czy
Alterko.
Może jeszcze być grany scenariusz z upadłością a po czasie układ ?
Bądz ostrożny i jak już chcesz to dla sportu małym kapitałem.
Pozdrawiam
Ps
Do puki jest w kanale 3-4gr to można tu próbować coś ugrać , ale jak to jest mocno obstawione to by znaczyło że ktoś pilnuje tego kursu.
Silver Goddess / 2013-05-02 14:18
Dzięki za odpowiedź. Zawsze miło Cię poczytać.
Na razie wnioskuję, że kurs jest obstawiony. Kurs 0,03 a o grosz wyżej akcje ustawione za prawie 1 mln zł. Jak tylko zbliża się do 0,04 to ustawiają na 0,03 akcji za ok 100 tyś. Akcje za 0,03 schodzą powoli a ktoś wciąż wyrównuje akcje na sprzedaż na 0,03 za ok 100-110 tyś.
Zobaczymy, trochę poobserwuję tą spółkę, co tu się będzie dalej działo.
marek m / 2013-05-02 16:34 / portfel / Bywalec forum
Jak akcja kosztuje grosze to nie znaczy, że nie można stracić wszystkiego.
Jak chcesz sobie zablokować kasę na dłuższy
czas, lub stracić wszystko to kupuj.
Silver Goddess / 2013-05-03 11:11
Wygląda na to, że chyba będzie tu resplit. 500 mln akcji a jeszcze coś piszą o możliwym dodruku. Prawdopodobnie to nie czas na zakupy. Ale do nauki i obserwacji sytuacja spółki się nadaje.
Ciułacz / 2013-05-03 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piszesz
Wygląda na to, że chyba będzie tu resplit

Bardziej by to wyglądało na scalenie np X 100 i będą po 3 zł czyli dalej mogą sobie spokojnie spadać ale już bez sensacji bo spekulacje sobie je odpuści i i poważni inwestorzy mogą o tej spółce pomyśleć, bo w chwili obecnej to raj dla spekulacji.
Widzę ze śledzisz info , powiem tak : jak zobaczysz że spółka nie jest zagrożona bankructwem a tylko chwilowo ma brak płynności to ładnie odbiją , ale to nie znaczy że się to odbędzie bez bólu. Pamiętamy spółkę DSS .
Ciułacz / 2013-04-28 02:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Maj mamy na karku i w Stanach ... tradycyjnie powinniśmy mieć spadki bo ten rok jest typowy do takich zachowań rynku, a nasze GPW ??? niby jest wysprzedane ale ... tak do towarzystwa ...???
Ciułacz / 2013-04-27 23:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by przypadkiem ktoś z redakcji tu zaglądnął to podziękowania za dwie koszulki z ostatniego konkursu co przyszły jakieś 10 dni temu.
Pozdrawiam organizatora.
u2mart / 2013-04-26 18:10 / Tysiącznik na forum
Witam
Ciułaczu podpowiedz albo inni koledzy.
Kiedy musiałem mieć akcje Getinu, żeby dostać dywidendę, którą dziś odcieli??
Ciułacz / 2013-04-26 23:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
U2mart witaj !
Zobacz tu odnosnie dywidendy .
http://bossa.pl/edukacja/dywidenda/
Czyli jak dzisiaj odcinają to znaczy że wczoraj był ostatni dzień aby je kupic .
marek m / 2013-04-25 13:12 / portfel / Bywalec forum
Jak masz niskie ciśnienie, zapotrzebowanie na zastrzyk adrenaliny, nadmiar gotówki, albo po prostu się nudzisz to sprytny Rychu zaprasza.
Petrol w promocji ;)
Ciułacz / 2013-04-25 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
Lepiej o nim nie wspominać bo może ktoś pozostać na lodzie, inna sprawa jak chce upchnąć nową emisje po 10zł to coś musi pokazać.
wielki teoretyk / 2013-04-22 15:19 / portfel
Witam
Przyglądał się me któryś z kolegów Getinowi?
ładnie leci w dół ale dawno go nie obserwowałem. Ma może ktoś jakieś spostrzeżenia?
Ciułacz / 2013-04-23 23:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Wielki Teoretyk !
Pewnie to pod wyniki szwagry puszczają papier ;-))
Ciułacz / 2013-04-22 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już w domu i zaraz miedziak podnosi mi humor bo inaczej to w portfelu nie wesoło, ale pocieszam się że jeszcze całych zysków nie oddałem.
Hmm... na ile to odbicie ??? czy dojdzie do 152??? a co dalej ??? ile w dół ??? a może tego wystarczy ???
Niema co tu dumać tylko zacierać ręce i podstawiać stopy ;-)) bo jak zaczniemy sie wpatrywać w AT jako całość to nigdy nie kupimy, jak na razie to patrzę na dzienne i kilkudniowe.
Ciułacz / 2013-04-23 23:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i wykrakałem
zacierać ręce i podstawiać stopy ;-))

wiele zysku nie pozostało bo to nie był ścisły stop.
Ciułacz / 2013-04-21 09:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !!!!
Niestejty wakacje się już skończyły i jestem już na lotnisku.
Nie powiem abym w tym ubiegają cym tygodniu dobrze się przyłożył do analiz. Przyznam się szczerze że jak rano wcześniej wstanę to lepsze wnioski wyciągam.
Na miedziaku to tak jak poniżej napisał Chasz technicznie źle wygląda ale jak wiemy rzdko się zdaża aby te spadki nie odbywały się bez korekty, czyli jak się dobrze wstrzeli i podpiera stopami co coś tam jest do wyjęcia.
Ci co sobie przypominają spadki w 2008 na miedziaku to jak przebiło wsparcia na 20zł to z analiz wynikało że może jeszcze spadać do 10zł a dalej zobaczymy a jednak zatrzymmało sie w okolicach 16 zł co teraz się wydaje oczym tu gadać że to parę zł ale w tym czasie to były duże wachania wyrażone w procentach.Piszę o tym aby być przygotowany że nie koniecznie każda analiza się spełnia bo jeszcze musimy pamiętać że nie sami jesteśmy na tym globie.
Musimy być ostrożni w wyrrażaniu zdecydowanej opini bo ktoś jak to przeczyta i postawi na jedną kartę bo tak pisało to szkoda inwestora bo to żywa kasa.Ja sobie mogę mamrotać pod nosem to czy owo ale jak jest sytuacja rozwojowa to w 5minut mogę zadziałać odwrotnie jak piałem.
Nie spekulujmy kapitałem tymczasowym, bo ktoś może pozostać na lodzie.
Na tą chwilę liczę na odreagowanie i podstawiam stopy, ale zanim one zadziałają to mogę zaliczyć stratę.
Wubiegłym roku mieliśmy sesonowe spadki więc i w tym nas to nie ominie.
Gospodarczo to nam zapowiada się spowolnienie ale giełda nie idzie dokładnie w krok w krok.
Banki się mogą przydusić z wykazywaniem dobrych wyników ale są ciche spółki co systematycznie mają dobre wyniki to w emerytalnym powinniśmy je mieć.Na przestrzeni 20 lat to małe warjacje nie mają znaczenia ale należy pamiętac o szerokim asortymencie.
Ciułacz / 2013-04-21 09:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tu w portfelach jest portfel godny polecenia , widnieje pod nazwą ; akcjegrahama, z większym kapitałem i na dłużej to jest dobrze pomyślany.
Tylko nie kombinujmy usprawniać go na skruty.
Ciułacz / 2013-04-17 11:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wakacyjnie witam!!!!
jestem w kraju , mały relax dobrze zrobi ale jak widzę taką przecenę to pozwoliłem sobie na małe zakupy
jaskół / 2013-04-17 11:42 / portfel
Witam
Ja tez się skusiłem, przy poziomie 153
Zastanawiam się czy dobierać jeszcze bo znizki sa mocne
chasz / 2013-04-18 23:34
Witam.
Odreagowanie jakieś się należy. Sądzę jednak, że musimy wejść w strefę 120-128 zł (tak mi wychodzi z AT). I tu odbicie. Ja w chwili obecnej bez akcji kghmu.

PS. Kolegu Ciułaczu, nie łapiemy spadających noży (dobrze doradzać innemu, tylko nie wiem, dlaczego sam się nie stosuję do dobrych praktyk. Chyba mam jeszcze zbyt gorącą głowę do GPW)

Pozdrawiam.
chasz / 2013-04-15 22:59

Ale spodziewam się spadków do co najmniej 142-148


Witam.
Ups i chyba się zaczęło (nie sądziłem, że tak szybko). Gdzie się zatrzymamy? Postaram się napisać, co mi wychodzi z kresek, ale dopiero jak wrócę z krótkiego wypoczynku. Tak czy inaczej, wkrótce spodziewam się zmiany trendu na wzrostowy.

Pozdrawiam.
kaziu02 / 2013-04-15 22:27 / portfel
Witam Ciułaczu po dłuższej przerwie ;)

Póki co niewiele działam na parkiecie, ale mam do Ciebie pytanie odnośnie ustawiania stop loss'ów. Działam w e-maklerze czy stop loss należy ustawiać na każdą sesję? czy jeśli ustawię raz to będzie on miał ważność póki nie zajdą okoliczności, w których się aktywuje? Pozdrawiam i sowitych zysków życzę ;)
invi / 2013-04-16 12:09
Stop loss może mieć datę ważności albo możesz ustawić stop lossa permamentnego.

Witajcie tak przy okazji :)
kaziu02 / 2013-04-16 19:59 / portfel
Witam ;)

Rozumiem, że stop loss to zlecenie z limitem aktywacji. Którą opcję muszę zaznaczyć aby ustawić permanentnego stop lossa? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)
invi / 2013-04-16 20:17
Kurcze nie pamiętam dokładnie czy EMAKLER daje możliwość stop lossa [zlecenie z limitem aktywacji] permamentnego, bo już dawno myknąłem do WBK, ale można wybrać odległą przyszłą datę ważności zlecenia. W WBK na pewno jest taka opcja, która nazywa się "Na czas nieoznaczony (WDA)"
kaziu02 / 2013-04-16 22:27 / portfel
O właśnie o to mi chodziło :) WDA :D

Bardzo dziękuję :)
Ciułacz / 2013-04-12 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie poszalałem bo po jednym dniu stopy mnie wymiotły, ale że dzisiaj mam samolot to może i lepiej.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy