Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-03-12 12:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już wystarczy na dzisiaj i do pracy.
W ubiegły weekend mieliśmy przesuniecie czasu na letni.
Ciułacz / 2012-03-12 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla przypomnienia :
Uprawnionymi do zaliczki będą akcjonariusze Rank Progress posiadający akcje dewelopera na dzień 24 marca 2012 r., a rozpoczęcie wypłaty zaliczki nastąpi w dniu 31 marca 2012 r.
Czyli praktycznie to został nam ostatni tydzień ,bo w następnym to po takich wzrostach już może być wszystko w cenie, a po podcieniu to zwałka ?
Hm... a co niektórzy moga powiedzieć nowa okazja do odkupienia ? pożyjemy zobaczymy !!!
Ciułacz / 2012-03-12 12:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak jak w Niedzielę pisałem
Nazwisko Patrowicz ???
mnie się kojarzy kupowaniem upadających spółek i windowanie kursu, jakąś tam emisją i dystrybucją bez końca.
Czy w tym przypadku będzie podobnie ?

Liczę na podobny schemat bo jak do dotychczas działało to dlaczego by On tym razem nie chciał w podobny sposób zarobić.
Tylko trzeba się pilnować z wyjściem bo może być jazda od podłogi do sufitu i z powrotem i to kilka razy.
Z DSS wyszedłem bo to miała być tylko manipulacja na DT ale zostałem z walorem a ku mojej uciesze ładnie dzisiaj odreagował.
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-03-12 11:18
Na DSS stop ustawiony tylno czy zadziała ? a jak nie to go ręcznie. Na otwarciu wziąłem ten nowy wynalazek Patrowicza,za kasę po likwidacji funduszu.Na funduszu to kokosów nie zrobiłem ale to miała być alternatywa na wypadek złego obrotu z Grecją.
Uzupełnię portfel jak się zaloguję.
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-03-11 12:49
Nazwisko Patrowicz ???
mnie się kojarzy kupowaniem upadających spółek i windowanie kursu, jakąś tam emisją i dystrybucją bez końca.
Czy w tym przypadku będzie podobnie ?
A jak tak, to kto pierwszy to lepszy , a ostatnich gryzą psy.

Warszawa, 07.03.2012 (ISB) – Spółka Mila 2, zależna od firmy budowlano - deweloperskiej ABM Solid, podpisała z Investment Friends, kierowaną przez Damiana Patrowicza, umowę sprzedaży 65,4% udziałów w spółce budowlanej Resbud za 6,1 mln zł, podał ABM Solid w komunikacie.
http://stooq.pl/n/?f=580554&search=resbud
......................................
Kiedyś na blogu Trystero ciekawie to przedstawił.
http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/06/16/inwestowanie-z-mariuszem-patrowiczem-%E2%80%93-aktualizacja/
...........................................
Z_Montrealu / 2012-03-10 01:02 / portfel / Bywalec forum
Coś to nasi analitycy w Montrealu są w skowronkach po danych w USA. Sprawę Grecji uważają już za załatwione i w Stanach tylko już wzrosty nas czekają.
A co ja na to ?
Hm... pod sufit to nie wyskoczy ale to rok wyborczy w Stanach wiec jestem pozytywnie nastawiony.
GPW jak na razie szuka kierunku , jak w Stanach dobrze wypali to Amerykańcy nie będą się pchać na nasz rynek ale wcześniej czy później zagranica liczniej. zagości
ketiw / 83.2.52.* / 2012-03-10 11:23
Witaj Ciułaczu .Widze ,że juz masz moja "drogą perelkę DSS".Wczoraj po tych dobrych danych ze Stanow to GPW sie cofnęła .I jak tu odrobić ? Nie mowie już o zarobieniu :)Pozdrawiam .
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-03-10 13:45
Ketiw witaj !
Piszesz :
Wczoraj po tych dobrych danych ze Stanow to GPW sie cofnęła

Na pierwszy rzut oka to by wyglądało że Amerykański kapitał z GPW wraca do macierzy.
Jak w PL dalej będzie stabilizacja to emerytalne fundusze z UE będą inwestować w nasze ponadczasowe spółki.
Co będą brać pod uwagę ?
Stałe zyski , płynność, stabilizację, niedowartościowanie.Czy będą szukać perełek ? wątpię,raczej się zainteresują czymś z WIG-20.
W takich sytuacjach większość dobrych doradców radzi wybrać dobre spółki i czekać , nawet kilka lat,bo to jest nic dla cyklów na parkiecie,a dla zabicia czasu małym kapitałem można uprawiać spekulacje.
Nic odkrywczego ale to ciągle musimy sobie powtarzać.


Widze ,że juz masz moja "drogą perelkę DSS"

Wziąłem dla sportu.
Była ustawiona na sprzedaż i nie doszła do oczekiwanego poziomu.
Tam jest zakulisowa walka i jeszcze nie wiadomo jak to się potoczy.Mam nadzieje że spadkobiercy (wdowa)po byłym Prezesie już prawnie mogą coś decydować, bo się może okazać że procedura spadkowa się przeciąga a czas nagli.
Jak na razie to jedno z mieszkań mi się zwolni i dałem w necie ogłoszenie do wynajęcia.
Obecnie w Montrealu są ceny astronomiczne, aż mi żal tych szukających.To są podwaliny do napędzania inflacji.
Podam linka do ogłoszeń.
http://montreal.craigslist.ca/apa/


Pozdrawiam
wykresyGieldowe / 2012-03-10 18:27 / Tysiącznik na forum
Tu masz link do mediany ceny oferowanej mieszkania 60-80 metrów w Warszawie.

Z tego co prezjrzałem oferty to w Montrealu taniej :-))
ketiw / 83.2.52.* / 2012-03-10 16:34
Tak fajnie , a ja sie pozbyłem JSW .A i gazu łupkowego też już chyba będzie troche mniej (PGNiG).Ale mam troche KGHiM .Na DSS sie nie rzucą:).
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-03-09 13:31
Getin Bank powoli się stabilizuje ale pod koniec dnia powinien się skorekcić to może trochę ...
Ciułacz / 2012-03-07 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że mam ustawione trochę za nisko na KGHM i nic nie wpadło ale do końca dnia jeszcze daleko.
Poczekamy na US oni nam pokażą co robić.
Gratki dla wytrwałych na Midasie.
Na PB czytam : Polska przyciąga fundusze
http://www.pb.pl/2567480,37697,polska-ziemia-obiecana-funduszy-br
Hm... teoretycznie to jest możliwe i logiczne , a w praktyce to zobaczymy.
Ciułacz / 2012-03-07 01:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ten RANKPROGR to nie tylko pod dywidendę rośnie , jak na fiksingu ciągną go za uszy to komuś musi zależeć na windowaniu kursu. Jak by to była wydmuszka to bym pomyślał że to Patrowicz ;-))Narzekać to nie mam co bo mi sporo urosło.
Ciułacz / 2012-03-06 23:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z tym KGHM to na prowizje ledwo co wyrobie.
Liczyłem dzisiaj na 143 zł a tu co ledwo z domy wyszedłem do pracy na 8:00 to zaraz stopy poleciały.
Ciułacz / 2012-03-06 11:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś dospać nie mogłem i zdecydowałem się wcześniej wstać.
KGHM dalej w przecenie i powinna trochę odreagować , z tą myślą wziąłem kilka jednostek.
Teraz dobre pytanie , czy sobie odrazu ustawić sprzedaż ? i zadowolić sie z góry zakładanym zyskiem? Czy też obserwować AT ?
Ciułacz / 2012-03-06 01:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na razie to Gaziaka trzymam.Na spadkach to w pierwszej fazie zazwyczaj się przyzwoicie zachowuje.
Może to mu dodatkowo trochę pomoże:
PGNiG rozpocznie wydobycie w Norwegii pod koniec II kw. 2012 r.
http://www.pb.pl/2566836,52586,pgnig-rozpocznie-wydobycie-w-norwegii-pod-koniec-ii-kw-2012-r
......................................
Jak by z tego wynikało to nie obiecanki cacanki jak na petrolku.
Ano zobaczymy.
Inna sprawa że wiadomość jest podana w Poniedziałek i widzę że jest powielana przez media, czyli chcą aby o tym było głośno.
Ciułacz / 2012-03-05 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przed chwilą sprzedałem
miedz.
Po takich wiadomościach. Ceny miedzi spadają, bo sprzedaż aut w Chinach spowalnia.
to dam sobie na wstrzymanie.
Ciułacz / 2012-03-05 13:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ale jednak jak widać KGHM się nie poddaje, może być jednak podbierany przez zagranicę.
Ale idąc do pracy bardziej będę spokojny.
Ciułacz / 2012-03-04 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by tu nie patrzyć to na S&P mała korekta się już zaczęła, dla kontraktowców to to zawsze dobre pytanie na ile się skoryguje ale na longa to niema co sobie głowy zawracać, chociaż może 60-70 punktów zrobić do podłogi.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-03-04 15:05
Witaj Ciułaczu . Pozdrawiam Cię serdecznie .Wczoraj byłem w lesie" zrobić "te swoje 10km. U nas już prawie wiosna.
Ciułacz / 2012-03-05 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Ostrożnie
Wczoraj byłem w lesie" zrobić "te swoje 10km

Nic na siłę tylko młotkiem ;-))
Ja się tym nie pochwalę ale mój szwagier to maratończyk zaliczył 2 razy maraton w Montrealu.Miał naderwane jedno ścięgno w nodze. W zeszłym roku przygotowywał się do Bostonu ale musiał odpuścić bo w czasie treningów wystąpiły inne komplikacje.
Co śmieszniejsze że jego matka co nigdy nie uprawiała sportu , aby dopingować syna zaczęła z nim biegać i w sumie w ubiegłym roku wystartowała w Montrealu w pół-maratonie i go zaliczyła.
Pozdrawiam
ketiw / 83.4.222.* / 2012-03-05 17:37
Witaj .Wyczynowo skonczyłem biegać ok 20 lat temu(przy takim kilometrażu też kontuzje mnie nie omijały)póżniej zająłem sie czymś innym (wpisałem u Kloszarda pod Twoim wpisem o Buddyzmie).Teraz te 10km to juz raczej dla zdrowia powolutku pomalutku .A tak to jak piszesz sport wyczynowy to pierwszy stopien do kalectwa
(zmęczenie materiału).KGHiM - jak wrociłem do domu przeczytałem Twój wpis ,ze sprzedałes miedz(ok 14:40 była jeszcze za 150,30zł ,a teraz 146zl Podam Ci mój adres przyslij mi prosze tą szklaną kule :)Pozdrawiam serdecznie.
Ciułacz / 2012-03-06 00:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
;-))
Ciułacz / 2012-03-03 12:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ten rok może być rekordowy pod względem wypłaconych dywidend.
Np. KGHM albo Synthos chce przeznaczyć na dywidendę 304 mln zł, co daje 0,23 zł dywidendy na jedną akcję plus że idzie na WIG-20 to może ruszyć w górę.Jak zwykle bywa to można przypuszczać że wtajemniczeni już zakupili.
http://www.forbes.pl/tagi/11310/dywidenda-2012
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy