Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-03-02 12:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nowy podatek od kopalin nie zwalił kursu KGHM ani PGNiG a wręcz odwrotnie bo już to wszystko było w cenie.Jednak ceny miedzi w Londynie miedziakowi pomagają.
Ale niema co chwalić słońca przed zachodem bo do zamknięcia jeszcze daleko a tu dzsiaj jest Piątek czyli mogą być realizacje tygodniowych zysków, bo to już jest ta pora.
Ciułacz / 2012-02-29 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rankprogres jednak dalej daje satysfakcję,kiedyś nie wziąłem go za dużo bo się obawiałem płynności, ale jednak czym bliżej do sporej dywidendy tym obroty większe.
Ciułacz / 2012-02-29 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Grecja powoli przełyka gorzką pigułkę , obecnie, 800 banków zgłosiło się po tanie pożyczki do ECB gdzie im pożyczą ponad pół biliona €.W Stanach zamiast małej korekty to biją rekordy.
A co na to Ciułacz? Wczoraj wziąłem KGHM nie po najlepszej cenie ale powinno być dobrze.
Uchwalenie podatku od kopalin może naruszyć wykres ale to już jest prawie w cenie.
ketiw / 83.7.91.* / 2012-02-29 13:08
Witaj Ciułaczu .KGHiM Królem jest :).(Ja nie mam )Bardzo ładnie wzrósł Rankprogr gratuluje .Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-02-29 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

KGHiM Królem jest

Trzeba przyznać że kilku leszczy to takiego kolosa nie rozbujają.
Teraz widzę że jest kurs 152,30 ale to już powinna być pora do realizacji zysków i pod koniec sesji do odkupienia.Zresztą ja sie nie ruszam
Ciułacz / 2012-02-29 23:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
I po co ta ja się odzywał:

to już powinna być pora do realizacji zysków i pod koniec sesji do odkupienia

Chłopaki mnie posłuchali i sie rzucili do wyprzedaży ;-)) mam nadzieje że na fiksingu odkupili.
ketiw / 83.7.90.* / 2012-03-01 11:30
Witaj. Tak na koncu niektorzy troche kupili:).Pozdrawiam.
ketiw / 195.205.77.* / 2012-02-27 19:23
Witam " Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych(PBG) zostało przejęty formalnie przez spółkę pracowniczą, ale de facto jest ona zależna właśnie od giełdowego inwestora Romana Karkosika. To on udzielił bowiem wielomilionowej pożyczki na odkupienie od skarbu państwa firmy za 14,11 mln zł.
Miliarder wygrał wyścig o spółkę z Ryszardem Krauze, którego firmy też chciały kupić PBG. Sprzeciwili się jednak temu sami pracownicy. Karkosik już wcześniej przyznawał, że chce wejść w surowce. Teraz uczynił pierwszy krok i dołączył do innych polskich bogaczy szukających ropy czy gazu ziemnego. Geofizyka choć nie jest spółką dużą, to posiada liczące ponad 100 osób grono specjalistów. Z nieoficjalnych informacji "PB" wynika, że mają się oni teraz skupić na szukaniu surowców w Azji, najprawdopodobniej w Mongolii. Być może w tym celu Karkosik przejmie jeszcze jedną firmę - Dolnośląskie Surowce Skalne". "Przejmie" co by to oznaczało dla akcji?Zebym zle nie zinterpretował .Prosze o Twoją interpretacje .Pozdrawiam
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-28 04:04
Ketiw witaj !
Piszesz
Być może w tym celu Karkosik przejmie jeszcze jedną firmę

A ja dopiszę : być może w tym celu Karkosik przejmie browar w Tychach.
Jak jest napisane
Być może

To znaczy że jesteśmy w domysłach, niby wiemy że należy kupować plotki a sprzedawać fakty, ale w tym wypadku po co mu spółka DSS do wydobywania ropy?.Nie mniej jak by On widział tam interes to by może był tym zainteresowany.

Przejmie" co by to oznaczało dla akcji

Jak by to było klasyczne przejecie czyli wykupienie większościowego pakietu przez Karkosika, to dobrze by wróżyło dla kursu akcji.
ketiw / 83.7.19.* / 2012-02-28 07:54
Witaj Ciułaczu . O rope moze raczej by mu nie chodziło , a moze o to : "Poprzez akwizycję DSS zyskuje dostęp do 15 pierwiastków z grupy lantanowców oraz dwóch dodatkowych pierwiastków - itru i skandu. Lantanowce to pierwiastki o strategicznym znaczeniu dla gospodarki, powszechnie wykorzystywane w rozmaitych urządzeniach elektronicznych począwszy od telewizorów, przez komputery, telefony komórkowe aż po urządzenia do obrazowania medycznego, czy diody. Dodatkowo lantanowce służą jako element składowy wojskowych systemów naprowadzania, wykrywania i zagłuszania. Stosuje się je również w elektrowniach wiatrowych i panelach słonecznych. Co najważniejsze, nie można ich zastąpić żadnym innym materiałem " Pozdrawiam
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-28 13:11
Ketiw witaj !
Wszystko ładnie na papierze ale czy to się opłaci skórkę za wyprawkę? Inna sprawa że te wiadomości były podawane przed emisją.
Kiedyś na samym początku jak pytałeś o spółkę DSS to Ci powiedziałem że nie mam wiadomości od środka o tej spółce a Śp prezio co umiał ciągnąc w jednym czasie za wiele sznurków już nie żyje.Teraz sempy chcą rozszarpać DSS.
Chyba Rodzina Łuczaka dalej kontroluje 50% spółki, ale są zadłużeni po uszy i brak gotówki na bierzącą działalność.
Zapewne już pukali do wielu drzwi w celu dalszych kredytów.Co więksi mogli im odpowiedzieć: nie jestem zainteresowany kredytowaniem ale mogę od was odkupić wasz portfel większościowy ( przejęcie ) nie pocenie rynkowej ale np za 50% ceny rynkowej.
Jak właściciel się zgadza to z kursem spółki mogą się dziać dziwne rzeczy bo interes obu stron jest przeciwny , głównie odbywa się walka medialna aby zbić kurs.
ketiw / 195.205.77.* / 2012-02-27 19:37
Chyba ,ze ostatni wpis jest aktualny.Chyba do tego podszedłem zbyt emocjonalnie.
Z_Montrealu / 2012-02-27 13:36 / portfel / Bywalec forum
Niema co sie wyrywać przed szereg, Ameryka powinna wskazać nam drogę. Dla pocieszenia DAX jest jeszcze niżej .
Ciułacz / 2012-02-27 01:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niedzielne nurkowanie w Tel-Avivie nie napawa optymizmem tym bardziej ze ubiegły rok wytyczali trasę dla GPW.
Ciułacz / 2012-02-26 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na
Kruszwicy widać że ktoś systematycznie ją ciągnie za uszy. Jest mała płynność to tym łatwiej ale jak zajdzie potrzeba realizacji zysków to może być problem.
Ciułacz / 2012-02-25 15:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw , witaj !
Piszesz :

myslałem o spekulacji , ale może poczekam na Ciebie i sie podłącze

w Spekulacji mnie naśladować to nie takie proste bo często składam zlecenia w nocy na otwarcie i wcześniej nie pisze o poziomach
a wpis do portfela robię dopiero w południe.
Czasami to cały tydzień jestem zawalony obowiązkami i okazje uciekają.
Hm... na spekulacji to nikomu nie radze się podłączając do innej osoby, bo czasem różnica godzina czy dwie mogą być fatalne.
Są pogłoski że tworzą się grupy i jeden podaje sygnał a inni tym podążają windując kurs i wciągając w to tz leszczy.
Wystarczy 20 osób z kapitałem po 100tys i ze spółka zrobią co chcą.
Mnie to nie interesuje bo to zabronione a inna sprawa ten guru co podaje sygnał to może sie pierwszy obłowić a reszta rubta co chceta ;-)).
Inaczej na longa ,to nawet dobrze jest podglądać inne portfele i samemu przemyśleć czy to warto.
jakby było przejęcie to czym się różni od upałości?

Praktycznie jak nastąpi klasyczna upadłość to dla akcjonariusza nic nie zostaje, bo akcjonariusz to właściciel biznesu czyli jest ostatni. Po spłaceniu wszystkich zadłużeń oraz kosztach likwidacyjnych to nic nie pozostaje.
Inaczej jest w wypadku przejęcia, tu może być wiele kombinacji.Jak dwie spółki są na takom samym poziomie to można mówić o fuzji, jak jedna jest kolosem a inna małą półeczka to wykupienie.W każdym wypadku o tym decydują akcjonariusze jak o tym co KGHM przejmuje spółkę w Kanadzie.
W wypadku DSS forumowicze mówiąc o przejęciu mają na myśli przejecie likwidacyjne, coś w stylu jak GM zrobił w Stanach, no może nie całkiem bo tam nikt z istniejących nie przejął GM ale utworzyli nowy GM a starych akcjonariuszy puścili z torbami.
W wypadku przejęcia likwidacyjnego to praktycznie starzy akcjonariusze nic nie dostaną.
W detalach to jest o wiele bardziej skomplikowane.
Dla zarządu spółki to najlepsza jest upadłość układowa bo zachowują stołki i teoretycznie po przejściowych kłopotach mogą odżyć odnowa, ale wartość akcji spada na pysk prawie do wartości zerowej i po układzie dopiero odbija w górę.W takich sytuacjach jest sporo zamieszania i sprzecznych informacji co jest rajem dla spekulacji.
Pozdrawiam
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-25 19:31
Wiem wiem Ciułaczu , ze moge tylko Tobie tylko pożniej pogratulować zysku ze spekulacji .A u mnie to jednak sprzedalem wszystkie PP Midasa drugą połowe za 0,48złijak wcześniej pisalem po 3zł (zarobku) za na akcji KGHim.Tak jak Napisałes moge sie uczuć podglądając wasze portfele na longa tu wchodzi w gre (Twój i Biga)na pewno Wy coś lepiej wyszukacie niż ja na początku (patrz DSS I JSW ).Na innych blogach zauważyłem duze zainteresowanie CDRED iCEDC
jestem ciekaw co z tego wyjdzie
?
.
Z_Montrealu / 2012-02-24 23:54 / portfel / Bywalec forum
Ketiw jak widzę to DSS sie wykaraskał tak że możesz spać spokojnie.
Mam go ochotę trochę wziąć ale okazja uciekła bo akcjonariusze sie zorientowali że to strachy na lachy.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-25 13:08
Witaj .Tak uspokoiłes mnie dziekuje Ci bardzo .Cena zakupu teraz mi wychodzi chyba 17zł.Jak nie zbankrutują to jest szansa na dłudo zostawić może odrobi troche. Tez myslałem o spekulacji , ale może poczekam na Ciebie i sie podłącze ;).A jakby było przejęcie to czym się różni od upałości?Pozdrawiam Cię serdecznie i innych piszących u Ciebie ,ketiw to moje imie wspak( palindrom).Wczoraj spróbowałem małej spekulacji na KGHiM jednodniowej i nie zostawiałem na weekend.
ketiw / 83.7.9.* / 2012-02-24 08:31
Witaj Ciułaczu . Mam pytanie. Jak znajdziesz troche czasu prosze o odpowiedz.Chodzi o moją upadłą" perełke" DSS.Kolejna firma złożyła wniosek o upadłość" Pragma Inkaso w imieniu RM Logistics złożyła wniosek o upadłość spółkiDSS w trybie likwidacyjnym - poinformowała Pragma Inkaso w komunikacie prasowym. Dług DSS wobec podwykonawcy, RM Logistics, wynosi 4,1 mln zł" Pytanie jakie mogą być scenariusze wydarzeń, co może dziać się z akcjami .?Już się bać ,czy dopiero najgorsze przede mną .?
aqua vitae / 2012-02-24 09:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeśli mogę wtrącić-myślę, że mają wszelkie szanse żeby z tego wyjść.
pozdrawiam
pietroo / 2012-02-24 10:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zresztą minister Nowak sam powiedzał, że nic nie jest pewne z tą upadłością spółki
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-24 13:32
Ketiw,Pietroo i Wodo Życia :witajcie !

DSS ???
Wczoraj czytałem na ten temat ale nie chciałem się wypowiadać aby nie wzbudzać emocji.To co przechodzi Spółka DSS to znam z autopsi ale w mikro skali.Kiedyś 15 lat temu kupiłem do generalnego remontu budynek na 12 mieszkań ale prawie wszystką kasę wydałem na zakup a kosztorys remontu przewidywał
$400k z miasta miałem dostać subwencję na 50% tego projektu, płaconą w trzech ratach 25% +25% i na zakończenie projektu 50%.
Niestety z banku nie chciano mi tego finansować bo budynek był pustostan. Wobec powyższego plan działania był taki jak u większości developerów. Zapewnić sobie dostawę materiałów z odroczoną płatnością oraz zapłacić podwykonawców z pewnym opóźnieniem .W moim przypadku nie wchodziło w grę bankructwo ale jeden z podwykonawców aby być pierwszym do wypłaty to mi zarejestrował na w księdze wieczystej tz hipotekę legalną i inni chcieli zrobić to samo.Suma sumarum po 12 miesiącach wszystko było zrobione wszystko sie dobrze skończyło wszyscy zostali wypłaceni a ja projekt zrobiłem kosztem o połowę mniejszym niż zakładał kosztorys a od miasta dostałem zwrotu 50% z kosztorysu, czyli cały remont był zrobiony na koszt miasta.
Powracając do DSS to może być podobnie że podwykonawcy straszą aby pierwszymi dostać pieniądze.Dodatkowo mogą być chętni do przejęcia tej spółki.Klasyczne bankructwo to raczej nie wchodzi w grę bo kasa jest na zakręcie ale chętnie by ktoś to przejął bo w perspektywie są dostawy kruszywa dla PKP.
Kurs akcji ? Hm... nie powinien przebić wsparcia tych co są po 6zł.
Co tu dużo gadać brak Śp Prezia.
Ciułacz / 2012-02-22 12:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że przedobrzyłem ustawiając ciasnego stopa na KGHM,
hm... ale jak tak los chciał ?
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-21 17:49
Witam .Pół PP Midasa" poszło "za 0,38zł .Dzisiaj słyszałem powiedzenie chyba tak to brzmiało "kto na giełdzie nie ma miedzi niech cicho siedzi." Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-02-21 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poranne rozterki już zakończone i wziąłem trochę miedziaka.Doszedłem do wniosku że teraz jest odpowiednia pora.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-21 11:32
Witaj Ciułaczu .Oczywiscie zamowie ksiązke i ją przeczytam .Upewnie sie (chodzi o ksiązke Z.Komara?) O to mi chodziło zeby przeczytac "coś" co moze mi pomóc . Mam mały kłopot bo w miejscowosci w ktorej mieszkam nie ma juz biura maklerskiego (zlikwidowali )i jak bym chciał sie o cos spytać to nawet nie ma do kogo sie zwrócić.Sam musze szukać (ale nie jest to takie złe).Pozdrawiam serdecznie.
Ciułacz / 2012-02-21 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Tak miałem na myśli książkę
o ksiązke Z.Komara

Co prawda książki nie czytałem ale miałem ochotę ją poczytać.Może przed wyłożeniem pieniędzy na ladę popytaj innych co sądzą o tej publikacji.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy