Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-02-21 01:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawie komentuje prezes KGHM Herbert Wirth przejecie spółki w Kanadzie, powiada:
Nabycie tych atrakcyjnych aktywów i projektów górniczych będzie skutkowało obniżeniem średniego kosztu jednostkowego produkcji miedzi.
...............................................
Hm... czy to ma oznaczać koszty w Kanadzie bendą mniejsze niż w PL ? a jak tak to jeszcze całkiem uciekną z PL ?
Ciułacz / 2012-02-21 00:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ekonomista Krzysztof Rybiński przy współpracy z Opera TFI otwiera fundusz inwestycyjny Eurogeddon, pierwszy w Europie fundusz, który obstawia scenariusz bankructwa Grecji, poważnych kłopotów finansowych innych krajów południa Europy, czy wręcz rozpadu strefy euro.Jego zdaniem, wciąż narasta ryzyko kryzysu finansowego na skalę większą niż po upadku Lehman Brothers, podczas którego m.in. http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/aktualnosci/krzysztof-rybinski-otwiera-fundusz-inwestycyjny,24424,1.
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/aktualnosci/krzysztof-rybinski-otwiera-fundusz-inwestycyjny,24424,1
Czytając to to strach się bać.Straszenie tym że nie zadziała system gwarantowania depozytów, to przesada i bezczelne granie na ludzkich uczuciach.To tak jak straszenie piekłem.
Ciułacz / 2012-02-20 23:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj ! Sorry ale poniżej przeoczyłem twój post :

U Biga kiedys Cyfra polecał "klasyka Swiece i inne japońskie techniki analizowania wykresów Steva Nisona i Teoria fali Eliota".Mozna sie spytać czy z ktoreś z tych technik stosujesz?(nie wiem czy to jest dobry temat na forum)w poszukiwaniu inwestycji krótkoterminowych?

Przede wszystkim trzeba się zastanowić czy jak ktoś poleca jakieś książki to czy one tej osobie bardzo pomogły ?Czy to widzimy i możemy sami stwierdzić że mu pomogło ?
Może jednak Ci polecę dobrą literaturę :
http://www.abc-inwestora.pl/?p=productsMore&iProduct=212
Książka jest droga ale to prawie jak biblia dla inwestora.
Będziesz ja czytał po kawałku i zawsze można wracać po kilku tygodniach do nie zrozumiałych rozdziałów , a już zdobytą wiedzę poszerzać w internecie.
Do praktykowania analizy technicznej to jedno z najprostszych narzędzi jest np
http://stooq.pl/q/a/?s=dss
Jak wybierzesz jakąś spółkę to kliknij na opcje analiza techniczna i z czasem to Ci trochę pomoże.
Ciułacz / 2012-02-20 13:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba to już jest parcie pod dywidendę na RANK PROGRES.
dniu 28.12.2011 r. Zarząd podjął warunkową uchwałę w sprawie wypłaty akcjonariuszom Spółki zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2011 w kwocie 1,35 PLN.
Dzień 24 marca 2012 roku (dzień ustalenia prawa do zaliczki)
Praktycznie to po uchwale dywidendy kurs cały czas rośnie i obroty się utrzymują na zwiększonym poziomie ale i tak na większe inwestycje to jest za mały.W takich wypadkach to jest dobrze wyjść przed DD bo po zaliczeniu DD to i tak kurs odetną o wartość wypłaty dywidendy a na dodatek może być realizacja zysków co przy stopach wiadomo czym grozi.Co prawda w takich przypadkach jak komuś zależy na utrzymaniu kursu tej spółki to posiada odpowiedni kapitał aby zebrać od panikarzy ale tu bym na to nie liczył.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-19 14:08
Dzieki Ciułaczu . Poczytalem troche wlasnie o to chodzi zeby czytać to co może sę przydać.(wiedzieć czego szukać na co zwracać uwagę ) . Moge prosić jeszcze o " wędkę" do malej spekulacji.Pozdrawiam .
Ciułacz / 2012-02-19 20:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z tym to gorzej
Moge prosić jeszcze o " wędkę" do malej spekulacji

Hm...Odpowiedz niby prosta kupujemy w dołku a sprzedajemy na górce, a kiedy to robimy ? jak z naszych analiz mamy sygnał kupna lub sprzedaży !Po jakimś tam czasie i niezliczonych analizach na papierze czy PC dochodzimy do wprawy że widząc dane już w głowie mamy obraz co się powinno dalej dziać , co nie którzy powiadają że to jest inwestowanie na wyczucie, a tego nie tak łatwo przekazać innym.
Najważniejsze w tym aby na spekulacje nie przeznaczać za dużo portfela.
A jeszcze co do perełek to jak na 10 dobrych spółek w naszym portfelu jak jedna się z czasem okaże perełką to jest dobrze.
Jak już wiemy że to jest ta niby perełka to nie sprzedajmy innych dobrych papierów aby tą jedną doładować.Jak mamy dobrze dobrane spółki to czekajmy aż zostaną docenione przez np fundy.
Pozdrawiam
ketiw / 83.7.18.* / 2012-02-18 18:54
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące inwestycji długoterminowych. A mianowicie chodzi o tzw PEREŁKI .Jak je wyszukać .Dlaczego:" ta społka "a nie inna? Jakimi wskażnikami się kierować?
(nie wiem czy to jest temat na forum)Zebym znowu nie nakupił JSW ,a może to juz jest perełka.?Prosiłbym Cie o pare wskazówek(jak masz czas i oczywisćie jak możesz)."Czego szukać"
Ciułacz / 2012-02-18 19:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

pytanie dotyczące inwestycji długoterminowych

A co dla Ciebie to znaczy ? 2 ,5 czy 10-20 lat ?
Przede wszystkim o zdrowych fundamentach i z perspektywą rozrostu oraz systematycznie wypracowująca zyski i jeszcze nie przeszacowaną.
Nie będę się rozpisywał ale podeśle Ci linka co jest napisany po mojej mysli.
..............................................
http://finansestudenta.blogspot.com/2011/10/jak-znalezc-pereki-na-giedzie.html
Przyjemnej lektury oraz dobrych przemyśleń.
Pozdrawiam
ketiw / 83.7.18.* / 2012-02-18 13:53
Witaj .Początkujący inwestorzy na pewno chca wiedzieć jakie książki przeczytać zeby troche zrozumieć giełdę.Książek na rynku jest dużo .Mogłbyś podać z jakich książek korzystałes i jakie są najbardziej przydatne? Po co czytać coś co może się okazać wogóle nieprzydatne. Wiem ,że praktyka jest najważniejsza (żeby się nauczyć pływać to trzeba wejsć do wody). Ale wiadomosci teoretyczne mogą sie przydać . Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-02-18 15:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Pytasz :

.Mogłbyś podać z jakich książek korzystałes

Tu nie mogę świecić przykładem.
Wiedzę na temat inwestowania na giełdzie zdobywałem na raty.Gdzieś od 1984 roku czytałem w lokalnych czasopismach na ten temat i śledziłem notowania wybranych spółek, ale to raczej było jako hobby, bo moim priorytetem w owym czasie było poprawianie kwalifikacji zawodowych aby się dostosować do wymagań kanadyjskich i kupno domu, a następnie własny biznes.Pomimo zdobywanej wiedzy o giełdzie to jednak wolałem inwestować w coś bardziej namacalnego co mogę sam kontrolować niż w spółki wydmuszki.Pomimo wszystko parkiet zawsze miałem na oku.Na giełdzie zacząłem inwestować w 2004 roku, zresztą ciężko to nazwać inwestycjami bo to co mam w papierach to i tak nie przekracza 10% całości inwestycji, tak w zasadzie to siedzę w nieruchomościach.W czasach internetu to sporą wiedzę czerpię z tego źródła.Jak wiem czego szukać to już jest proste.Suma sumarum to żadnej fachowej knigi nie przeczytałem.W kaciku u Biga ten wątek często się pojawia i na pewno można coś pożytecznego znaleźć.
Pozdrawiam
ketiw / 83.7.18.* / 2012-02-18 17:35
Dzieki . Ja na razie też korzystam z internetu .U Biga kiedys Cyfra polecał "klasyka Swiece i inne japońskie techniki analizowania wykresów Steva Nisona i Teoria fali Eliota".Mozna sie spytać czy z ktoreś z tych technik stosujesz?(nie wiem czy to jest dobry temat na forum)w poszukiwaniu inwestycji krótkoterminowych?
Z_Montrealu / 2012-02-17 13:38 / portfel / Bywalec forum
W Stanach wygląda że konsolidacja gospodarki powoli się kończy ale to nie znaczy że na parkietach wyskoczymy pod sufit.
Gorzej w UE bo straty z Grecją trzeba zaksięgować a jak na razie to jest to odpychana na Św Nigdy.Czym dłużej będzie wałkowana sprawa zadłużenia tym więcej zarobią tz doradcy co to negocjują w imieniu banków i UE, to tak jak w sprawie rozwodowej, jak adwokaci widzą dobrą kasę to wodzą za nos swoich klientów.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-17 14:05
Witaj Ciułaczu."Stary adwokat chce przejść na emeryturę.
Na weselu syna daje mu w prezencie listę swoich klientów. Szczególną uwagę zwraca na sprawę obywatela XYZ
- Synu, to jest bardzo poważna i trudna sprawa, ciągnie się już prawie lat. Przekazuję ci ją, zwróć na nią szczególną uwagę!
Po kilku miesiącach po miesiącu miodowym syn wpada rozpromieniony do ojca:
- Tato, właśnie wygrałem sprawę obywatela XYZ. Możesz być ze mnie dumny.
- Synu, coś ty najlepszego narobił. Dzięki tej sprawie zbudowałem nasz dom, wykształciłem cię, ostatnio zmieniłem samochód, a ty tak po prostu wygrałeś ją w kilka miesięcy...... z czego zamierzasz żyć ??".Pozdrawiam
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-17 23:52
;-))
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-16 02:13
Cierpliwy Graczu witaj !

ładny portfelik zbudowałeś

Dzięki ale to wszystko jest ulotne, nasze teoretyczne zyski są w komputerach GPW, ale jak się zacznie walić to nawet stopy nie pomogą bo może być brak kupców.
Puki co zyski oko cieszą i nawet stopów nie ustawiłem.Częściowo jestem w gotówce i na gazie bo liczę że jest defensywny a te inne spółeczki to są dla towarzystwa.
Jeszcze poczekamy do decyzji czy Grecja dostanie kasę czy nie oraz na wyniki negocjacji z prywatnymi bankami.
Wygląda mi na to że rząd Grecki na wszystko się zgadza aby zyskać na czasie , ale nie będzie i tak tego w stanie wprowadzić w życie.A społeczeństwo Greckie chce bankructwa.Chyba w Kwietniu mają być wybory to może będą chcieli to wszystko przepchnąć do po wyborach . Jeszcze się może okazać że tam wojsko dojdzie do władzy.Inna sprawa że świat nie opiera się na Grecji i powoli już wszyscy na to są przygotowani, ale emocje mogą być.
Pozdrawiam
CIERPLIWY GRACZ / 2012-02-15 09:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc
ładny portfelik zbudowałeś
pozdrawiam zysków życze
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-14 01:01
Z Midasem to trzeba być ostrożnym, bo zanim zaczną wykazywać zyski to może w Wiśle sporo wody upłynąć, a tego spekulanci nie lubią.Są domysły że jak tylko z emisji zbiorą kapitał to zdołują notowania aby odebrać akcje wystraszonym leszczom i wycofać spółkę z GPW.
Hm...
Trzeba bedzie lokate rozwalić i kupić nową emisje :)

Najważniejsze aby mieć w tym wszystkim w miarę dobry komfort psychiczny.
Ja pomimo że sporo zarobiłem na spekulacjach ale dalej jeszcze mam sporo w moim portfelu na marnych lokatach po 4,25-4,50% , ale tak się lepiej czuję.
ketiw / 83.7.20.* / 2012-02-14 11:21
Witaj . Masz racje spokój psychiczny jest b .wazny.W pracy stres to chociaż w domu (po pracy )człowiek powinien mieć spokojne zycie .A od sierpnia tego spokoju brakuje .Ty odrobiłes na spekulacjach ja jestem jeszcze daleko z tyłu.Na gieldzie cierpliwość jest wskazana .Jak mowią "co nagle to po diable".Nieraz trzeba by było być snajperem (zaczaić sie na spółke i w odpowiednim czasie.. wziąć),a nie reagować na zasadzie impulsu .Muszę nad tym popracować.Pozdrawiam
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-14 12:40
Ketiw witaj !

Nieraz trzeba by było być snajperem (zaczaić sie na spółke i w odpowiednim czasie.. wziąć)

Wszyscy to mamy w sobie aby coś po spekulować, i nic w tym zdrożnego nie widzę, ale do tego nie ryzykujmy bezpiecznych inwestycji a raczej wydzielonym kapitałem z naszego portfela.
Bywało że dla objęcia PP sprzedałem trochę tych akcji, ale w przypadku Midasa to terminy są napięte tak jak by się czegoś obawiali, np złej koniąktury.
Nowa emisja z prawem poboru. Ostatni dzień notowania z PP: 2012-02-15. Cena emisyjna 0,70 zł. Liczba PP: 1 183 733 400. Notowanie PP od 2012-02-20 do 2012-02-27. Zapisy od dnia 2012-02-20 do dnia 2012-03-01. Przydział dnia: 2012-03-12
Przynajmniej kapitał nie jest mrożony na kilkanaście tygodni.
Ciułacz / 2012-02-14 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mowa o polowaniu i ja sobie wczoraj obiecywałem sprzedać gaziaka aby kupić KGHM, ale sobie zaspałem i teraz to już po zawodach.
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-13 13:30
Gratki za Midasa, jak tak dalej pójdzie to nikt nie sprzeda PP.
Z tego by wyglądało że tz Anioł stróż będzie pilnował Midasa bo już w piatek jak cena spadła w okolice nie opłacalności PP to zaraz był masowy wykup i ładnie wyciągnęli cenę na zamknięciu.Inna sprawa że ten pozyskany kapitał pójdzie na spłatę zaciągniętego długu a tylko parę groszy na rozbudowę systemu.Na rozbudowę systemu mają się zadłużyć, więc jak by kurs spadł na pysk to kto im pożyczy
ketiw / 83.7.25.* / 2012-02-13 15:41
Trzeba bedzie lokate rozwalić i kupić nową emisje :)
ketiw / 83.7.20.* / 2012-02-12 22:27
Witaj Ciułaczu . Dzieki sprobuje znalezć .Juz miałem w południe napisać do Ciebie ale moje dziewczyny wyrwały mi laptopa z rąk .:)).Jutro mam urodziny a , ze jutro kazdy w inną strone to juz dzisiaj zrobiły mi małą imprezkę.Piałes ,ze sprzedałbys PP i odkupił taniej .Ja też musze odsprzedać bo mimo ,że kupiłem symbolicznie to jednak by sie nazbierała niezła sumka jakbym za wszystkie PP miał kupć akcje po 0,70zł Interesuje mnie 1/2 lub 1/3 ilosć, a jeszcze
' Już z rynku zebrali kupę kasy i jeszcze dalej zbiorą " to dopiero bym umoczyl. Teraz problem bo TY piszerz "ewentualnie za przysłowiowe grosze
odkupił." A zeby u mnie nie wyszło na odwrót tanio sprzedam a drożej odkupie.Jest jakas strategia w handlu prawami poboru czy tam też jest żywioł?Jesli chodzi o biegi to jak wtedy biegałem tyle kilometrów to byl praktycznie trening maratonski to miałem diete lekkostrawną weglowodanową i nawyki zostały .Wiem jak cieżko sie chodzilo na trening po rożnego rodzaju świetach.Pozdrawiam serdecznie .
Z_Montrealu / 2012-02-13 00:16 / portfel / Bywalec forum
Ketiw , no to Sto lat ! wszystkiego najlepszego i przede wszystkim zdrowia !
ketiw / 83.7.25.* / 2012-02-13 08:47
Bardzo dziekuje Ciułaczu.
Ciułacz / 2012-02-12 20:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw, może Cie zainteresuje bo na innym forum zbierają pytanie do prezia Midasa.
Co prawda oni są konkurencją dla tego forum ale my forumowicze to to musimy być wszędzie.
Cytuję co tam napisano :
Jest możliwość przeprowadzenia wywiadu z prezesem Midasa. Jeżeli forumowicze są zainteresowani, można spróbować pytać o wszystko. Proszę o propozycje pytań, zbieramy do wtorku do godz. 11.
Koniec cytatu.
Nie podaję linka bo za to może mi skasować posta, ale to Cię powinno naprowadzić :forum StockWatch,
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-02-12 02:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw, teraz mam trochę czasu i zerkam na te wyliczenia
teoret wartosć pp 0,32zł?

Tak wszystko sie zgadza , a do tego dodam że
kurs odniesienia na poniedziałek powinien być: 0,78 zł, ale to wcale nie znaczy że się tak otworzy.
Przypomniało mi się że w ostatni weekend trochę uprawiałeś biegi na znacznym mrozie.
Kardiologiem nie jestem ale podobno przestrzegają po obfitym posiłku na mrozie nie robić większych wysiłków , np intensywne odśnieżanie.Więc raczej zapomnij przed bieganiem o jedzeniu jajek na bekonie i jeszcze z kiełbasą przypiekaną :-)).
Tu u nas co roku o tym bębnią bo co zimę jest kilka zgonów przy odśnieżaniu własnej posesji, podkreślają aby przed wytężoną pracą na mrozie zjeść coś lekko strawnego.
Nasi forumowi medycy jak to przez przypadek przeczytają to będą mieli niezły ubaw,ale strzeżonego ....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy