Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-11 19:23
Zebym nie namieszał . Dobrze zrozumiałem nowej emisji za 0.70zl byś nie brał ?
Ciułacz / 2012-02-11 19:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Dobrze zrozumiałem nowej emisji za 0.70zl byś nie brał ?

Napisałem:

Jak bym miał te akcje i przespał moment sprzedaży to oczywiście bym sprzedał PP i ewentualnie za przysłowiowe grosze odkupił.

czyli jak bym odkupił te PP to w końcu bym te akcje kupił co by mi przysługiwały po 70 gr.
To co ja Ci tu piszę to już gdzieś czytałem i w takich sytuacjach jak większość ma taki sam plan to będzie przekombinowane.

czy dobrze obliczyłem teoret wartosć pp 0,32zł?

Nie liczyłem bo to i tak weźmie w łeb.
Nie chce mi się teoretyzować bo jestem weekendowo u rodzinki.
Zobacz tego linka to może się umocnisz w swoim rozumowaniu.
http://stopazwrotu.pl/1,50,Prawie_wszystko_o_prawie_poboru(PP,prawo_poboru).html
Ciułacz / 2012-02-11 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak dobrze pójdzie to tylko oddamy połowę z ostatnich wzrostów. Ci co się już nastawili na spadki to łatwego greckiego tematu nie odpuszczą.Gdzieś około 20 Marca jest zapadalność najbliższych greckich obligacji.
Negocjacje będą bardzo ostre i do ostatniego gwizdka.Grecy już stracili twarz i teraz będą walczyć aby nie zostać niewolnikami .Jeszcze mogą być cyrki.Greccy politycy walczą o stołki wiec muszą iść z duchem narodu.
To nie to samo jak Polska bankrutowała i ze wstydu z podkulonym ogonem podpisywała co kazali.
Jest małe pocieszenie że dane z USA się poprawiają, ale czy na tyle aby ignorować panikę w Europejskich bankach?
Pożyjemy zobaczymy.
Puki co to większością kapitału jestem na PGNiG, ale na jak długo ? tydzień ? dwa ?
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-11 14:39
Witaj . Zakładajac ze miałbys Midasa brałbys PP ? Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-02-11 16:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Pytanie jest dobre ale ...
Zakładajac ze miałbys Midasa brałbys PP ?

Miałem ochotę go wziąć mały pakiet tak spekulacyjnie bo na nim będą jazdy w obydwie strony.Wstrzymałem sie bo tak naprawdę to nie wiem jaki oni tam mają plan i w tej technologi jak natychmiast nie za działasz z całej rury to inni Ci podbiorą rynek.To nie to co KGHM, co dzisiejszy metal mogą sobie położyć na półeczke i go sprzedać za 50 lat.Inwestowanie w Midasa to inwestowanie w swój własny sen co się w niego wierzy, ale konkretów to jeszcze nie widać,ale w przyszłości mogą często dawać pozytywne info.
Już z rynku zebrali kupę kasy i jeszcze dalej zbiorą.
Jak bym miał te akcje i przespał moment sprzedaży to oczywiście bym sprzedał PP i ewentualnie za przysłowiowe grosze odkupił.
A jak PP nie będą tanieć to może oznaczać dobrą inwestycję.Generalnie mając mały pakiecik to można poczekać 2-3 lata bo teoretycznie powinni być w pełnym rozkwicie, a akcje skromnie licząc po 4 zeta.Ale w krótkim okresie czasu bez wyników i widząc że inne spółki dają zarobić, to inwestorzy mogą stracić nadzieję i co za tym idzie : ucieczka kapitału.
Pozdrawiam
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-11 17:38
Dziekuje Ciułaczu . Napisz proszę czy dobrze obliczyłem teoret wartosć pp 0,32zł?
Ciułacz / 2012-02-11 16:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak już pisałem na Midasie powinny być częste dobre info co będzie pobudzać wykres, a co za tym idzie spekuła będzie mieć pełne ręce roboty.
Ciułacz / 2012-02-10 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na razie to gazownik idzie na przekór WIGowi, kiedyś TEPSA tak chodziła.
http://stooq.pl/q/?s=pgn&d=20120210&c=3d&t=l&a=lg&b=1&r=wig20
ketiw / 195.205.77.* / 2012-02-10 13:36
Wcale sie nie dziwie , ze rosnie jak Ty go wziałes .Pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2012-02-11 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

Wcale sie nie dziwie

Czasem coś wpadnie, ale często szklana kula zachodzi mgłą ;-)).
Ciułacz / 2012-02-10 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Midasa mie wziąłem, zobaczę po odcięciu może się skuszę ale by to musiało być na longa.
ketiw / 195.205.77.* / 2012-02-10 11:12
Na MIDAS zrobiłem falstart za 1,31zł :( Teraz bede sie głowił czy brac PPczy sobie odpuscic bo znowu zamroże kase.Pisałes ,ze miałes ochote wziąć jestem ciekaw czy sie skusiłes (1,04zł) ? Pozdrawiam.
ketiw / 195.205.77.* / 2012-02-10 11:12
Na MIDAS zrobiłem falstart za 1,31zł :( Teraz bede sie głowił czy brac PPczy sobie odpuscic bo znowu zamroże kase.Pisałes ,ze miałes ochote wziąć jestem ciekaw czy sie skusiłes (1,04zł) ? Pozdrawiam.
ketiw / 195.205.77.* / 2012-02-10 11:15
Oj 2x poszło
Ciułacz / 2012-02-10 02:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takra poniżej wspominał o gaziaku, więc może dodam że ta spółeczka często zachowuje się anty wskaźnikowo, jak na WIGu są spadki to ona odwrotnie.Zobaczymy czy tym razem to zadziała.
Ciułacz / 2012-02-09 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co z tym gazem? ja mu w gaz a on zgas;-)
Naruszył ważne wsparcie , chciałem dobrać ale poczekałem jak się z tego wyczłapał, bo nie wiadomo co grubasy zdecydowali.
Ciułacz / 2012-02-09 01:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takra witaj !
Pytasz :

Witaj Ciułaczu!
W związku z Gaziakim....jak Ty widzisz PGNiG-e po takim komunikacie http://www.pb.pl/2554859,93539,pgnig-wyemituje-obligacje-za-pol-miliarda-euro Uszanowanie przesyłam

Ten komunikat był z 2012-02-07 15:49
a był na pisany na podstawie wiadomości z bloomberga co się ukazał tego samego dnia rano o godz 9:00.
http://www.bloomberg.com/news/2012-02-07/polish-oil-gas-said-to-sell-500-million-euros-of-2017-bonds.html
........................................
Od pierwszego lutego PGNiG zaczął nagle spadać pomimo wzrostów na GPW> Wyglądało by że szwagry coś wiedziały wcześniej a jak już to ukazało sie w prasie to przestało spadać i mam nadzieję że Ci co ten dołek zaplanowali i uciekli na górce to teraz zaczną odkupować windując od nowa kurs spółki.
Generalnie to takie obligacje zjedzą zyski ale bez inwestycji to ani rusz.
Na longa to powinien sobie lepiej radzić od indeksu , a na spekulacje to musisz go pilnować lubi chodzić od wsparcia do oporu ale czasem pojawia się zaplanowane info i można wtopić.
Inna sprawa, co my tu się rozczulamy nad spółką co robi marne ruchy jak dzisiaj widziałem że sporo spółek co zrobiło ponad +10% :-))
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-02-08 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przed chwilą zakończyłem zbierania Gaziaka , może by jeszcze wpadło po lepszej cenie, ale do pracy czas sie zbierać.
takra / 188.47.48.* / 2012-02-08 15:13
Witaj Ciułaczu!
W związku z Gaziakim....jak Ty widzisz PGNiG-e po takim komunikacie http://www.pb.pl/2554859,93539,pgnig-wyemituje-obligacje-za-pol-miliarda-euro Uszanowanie przesyłam
Ciułacz / 2012-02-08 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dochodzi do jego większych wsparć , ale jak je przebije to nie daj ...
Ciułacz / 2012-02-08 02:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Midasa miałem ochotę ...
ale się rozmyśliłem, tam spekulacja samego Solarza, wiec nie wiadomo jak on zechce wykiwać leszczy, jest albo, albo.
Lepiej gazownie przypilnować.
Ciułacz / 2012-02-07 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spanie na raty to ciągle się jest zaspanym.
Jak zobaczyłem że na fiksingu nie wyciągają PGE to zachciało mi się sprzedawać na otwarciu, no i trochę uciekło.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-07 12:30
Jeszcze słówko kiedys u Biga wpisałem swoje wypociny nt HBPOLSKA nikt nie podjął tematu a bardzo ładnie odbiła.
Ciułacz / 2012-02-07 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gratki za trafną analizę.

nt HBPOLSKA

Spółka warta grzechu, na tle GPW ładnie wyglada.
http://stooq.pl/q/?s=hbp&d=20120207&c=5y&t=l&a=lg&b=1&r=wig20
Ciułacz / 2012-02-07 04:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Montrealu coraz bardziej Grecją straszą.
Jak już trochę podrosło to zaraz im się pali aby zagrać na spadki, eh... taki to już jest ten parkiet.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-02-07 11:49
Witaj .Dobrze ,ze wziąlem Midasa symbolicznie bo znowu po "łapach" dostałem.To sie nazywa '"wyczucie rynku."
Ciułacz / 2012-02-06 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
PGE ? na fiksingu jeszcze go wyciągną ?
Ano zobaczymy.Czas coś wziąć na dłużej, ale sam krakałem o małej korekcie , czyli coś na ochrone kapitału.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy