Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
cierpliwyy / 83.25.80.* / 2012-02-06 09:19
witaj Ciułaczu
pozdrowienia dla Ciebie do kraju Indian posyłam trzymaj sie ciepło
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-05 13:37
Adrianoo witaj !
Z poniżej zapodaną teorią
Według prawidel dobierac sie powinno tylko w gore i zawsze polowa wczesniejszego kapitału, tyle z teorii ;)

generalnie się zgadzam tylko, zawsze jest problem ustalenia momentu że to już jest w górę ;-))są tacy co jeszcze do dziś czekają po 10 zeta na KGHM, a ci co wbrew teoriom systematycznie od 2007 dokupowali co miesiąc za 1000zł to się dzisiaj uśmiechają pod nosem i dalej inwestują po 1000zł co miesiąc.
Inna sprawa że na temat inwestycji to mamy tyle teorii co zawsze jakąś sobie dopasujemy do danej sytuacji.
Fajnie się mędrkuje a sam częściowo jestem na gotówce a parkiet nie czeka.
Już dawno czekam na banki kiedy odpiszą sobie straty na Grecji aby wziąć sobie trochę Comerz Banku, ale widzę że kurs zaczyna iść ostro w górę i jak się gwałtownie nie skorekci to może sobie odpuszczę.Obecnie w Stanach na dniach powinna być mała korekta i jak w tym czasie nie wypadnie jakiś trup z szafy to powracamy do nowo rysującego się trendu.
W obecnym czasie Kanadyjscy analitycy dobrze widzą konsolidację Amerykańskiej gospodarki ale przestrzegają przed spółkami w UE.Powiadają że zaciskanie fiskalnego pasa odbije się na konsumpcji co wpędzi w recesję.
Ja się z tym zgadzam, tylko gorzej mi przejść do konkretów, tz co zrobić z kapitałem ?Jak na razie na GPW nie mam koncepcji i skubie od czasu do czasu po parę groszy, ale by wypadało mieć jakąś strategię. W 2007 miałem jaśniej przed oczami i wiosną wszystko sprzedałem i kupiłem sporo ziemi ornej i lasu a teraz ??? Hm... powinno jeszcze dalej odreagować a dalej to już zgodnie z koniekturą w UE.
Jaśniej to widzę w Kanadzie i USA, tu jestem byczo nastawiony.Ostatnio kupiłem TECK taki to odpowiednik KGHM ale i teraz w Lutym wezmę większa porcje funduszu akcji.
http://portefeuille.lesaffaires.com/gishome/plsql/gis_f.fund_pro?fundname=IA+Clarington+Sarbit+US+Eq+(US$)-F
............................................
Bywaj
Ps
Trochę się rozgadałem bo jeszcze wszyscy śpią
ad... / 62.21.32.* / 2012-02-05 14:35
Nie ma lekko, jak już dawno temu pisałem USA sprzedała problemy UE i teraz mamy klopot z okresleniem stanu rynkow. Cos mi sie zdaje ze straty Bankow nie sa juz tak latwe do odpisania jak mialo to miejsce np. w Polszy gdy byla afera z opcjami - nie te kwoty. Tu jest raczej walka o przetrwanie. Jeden zly ruch i kamien zacznie sie toczyc z gory. Co moze sie w najgorszym stopniu przerodzic w stagnacje indeksow w stanach bo tamten rynek obecnie widze byczo.
ketiw / 83.7.15.* / 2012-02-05 14:25
Pozdrawiam Cię Ciułaczu
Ciułacz / 2012-02-06 02:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj ! a właściwie to dobranoć. Niedziele miałem bardzo aktywną i nie jestem przygotowany na Poniedziałek.
Spoglądam na Tel-Aviv a tam na zielono, ale ostatni rok to mieli zafajdany.
Hm... to by jeszcze korekty nie było ?ale co się odwlecze to nie uciecze, chociaż symbolicznie ale powinna być.
Trochę mam za dużo gotówki aby sobie tak leżała, jak się przebudzę to może coś obstawie, ale nic na siłę bo zysku może braknąć na pokrycie prowizji.
ketiw / 83.7.24.* / 2012-02-06 11:15
Witaj Ciułaczu.Dzisiaj wziałem troche Midasa .Rano sie otworzył na 1.34zł .Zamiast poczekac i ustawic na wsparcie 1.26zl(troche sie nauczyłm :)) to wziąłem za 1.31.Oczywiscie wrócił do 1.25zł.Wczoraj poszedłem do lasu troch pobiegac(raczej potruchtac tempem konia pociągowego ),przy temperaturze minus 15stop.Gdzie te czasy gdy byłem młody biegałem po 20km, a raz w miesiacu ponad 30km w sumie
miesiecznie wychodziło 550km do 700km.Ale to była młodość i waga 64kg , a teraz 105kg :).Pozdrawiam

0
Ciułacz nie logo / 184.163.67.* / 2012-02-04 13:39
Cztery tygodnie bez 2 dni, jesteśmy w obecnym trendzie pro wzrostowym, widać że nastąpiło odwrócenie trendu, ale po takim okresie należy się mała korekta czy w takiej atmosferze ona odbędzie się z marszu ?raczej nie ale kto to wie.Przed nami większe opory , czyli masyma z Listopada.Sprawa Grecji jeszcze nie jest na tapecie to powinno być w miarę dobrze.
Sporo spółek pieczętuje swoje wzrosty wyciąganiem kursu na fiksingu i jeszcze następnego dnia widać że jest kapitał do zapobieżenia dystrybucji.To by oznaczało że inwestorzy przestali czekać na dalsze spadki.
Wspominam o sprawie Grecji, ale sama Grecja to już nie wiele rusza, tylko bardziej mogą wzbudzić emocje te banki co stracą na obligacjach.Ci co grają na spadkach mogą się starać wzbudzić strach.Sprawa nie na dziś, ale trzeba być na to przygotowanym, niby można podstawiać stopy ale przy małej korekcie stopy mogą wystrzelić i spółka odjedzie dalej.
Z_Montrealu / 2012-02-02 13:24 / portfel / Bywalec forum
W Kanadzie podobnie jak w większości krajów obecny rząd wspomina o potrzebie podniesienia wieku emerytalnego o 2 lata.Oczywiście nie widać głosów za.
Ciułacz / 2012-02-02 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widać że inwestorzy na DSS zaufali nowemu prezesowi.Brawo dla naszego kolegi co wziął po 6zł.
ketiw / 83.7.91.* / 2012-02-02 18:56
Dziekuje .Ale zakup za 20zł spedzal mi sen z powiek.To tylko usrednienie . I dylemat jeszcze dobrac czy czekac na korekte ? Dzisiaj jeszcze odjechało chyba poczekam.Ale kusi bo jes tanio. Troche wyrzuce JSW.Pozdrawiam serdecznie.
ad... / 62.21.32.* / 2012-02-05 09:49
Według prawidel dobierac sie powinno tylko w gore i zawsze polowa wczesniejszego kapitału, tyle z teorii ;)
Takie ruchy, ktore stosujesz sa bardzo ryzykowne, szczegolnie gdy na bananie niezbyt dobra koniunktura, Obecnie jest ianczej, moze sie uda. Wymaga to jednek wielu ruchów i pow yjsciu na zero chwili realaxu;)
ketiw / 83.7.15.* / 2012-02-05 13:33
Witaj Ad.Troche usrednione i oczywiscie dołożenie do interesu (wziąłem za 30%).Mam swiadomosc ryzyka , ale troche to inaczej wyglada 17zł...to zero troche blizej.Pozdrawiam .Mam nadzieje ,ze relax nie bedzie dopiero za 20 lat :).Ale jak sie nie wyszło w czerwcu to teraz trzeba cierpiec .
Ciułacz / 2012-02-01 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Dudzie piękne podwójne dno zaliczone i idzie na 1zł ???
pietroo / 2012-02-01 08:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Gospodarzu :))

widzę, że pięknie zarobiłeś na Biotku :)) miałeś wyczucie :)) ładna pajda na początek roku :))
oglądałem Bioton jak był po 7 gr, ale bałem się tej spółki, liczyłem na to, że spadnie do 3-4 gr, a tu teraz już 13 gr

pozdrawiam
Ciułacz / 2012-02-01 12:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Na Biotka spoglądają prawie wszyscy spekulanci.Na początku stycznia chciałem sie zabawić i kupić po 7gr a sprzedać po 8gr ale na kupno była taka kolejka że sobie odpuściłem. ale miałem na tym oko , 17 stycznia na chwilę spadło na 6gr i zdecydowałem się wziąć małą działkę aby mieć go w portfelu bo to lepiej się pilnuje.Liczyłem że jak jest mała konsolidacja a indeksy idą w górę to i on coś tam w końcu ruszy a przy takim kapitale spekulacyjnym jak się trend odwróci to pierwsi zarobią.
Dzwonki mi zadzwoniły jak pokonał dwa stopnie czyli przy cenie 9gr ale byłem w pracy i nic nie mogłem zrobić , po powrocie w nicy napisałem małą wzmiankę w moim portfelu i złożyłem większe zlecenie.
Teraz jest mi strach tego ponownie dotykać.
Teraz może przypilnować petrol ? już kiedyś na nim zarobiłem.
pietroo / 2012-02-01 16:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Petrol zrobi się ciekawy jak wróci w granice 2 zł. Patrzę na niego, ale strach brać.
Ciułacz / 2012-02-01 02:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Jak powiadasz
troche dobrałem za ok6zł

Reklama jest najlepszą dźwignia handlu ,wiec dobrze że o niej piszesz, jest grzechu warta.
Jak na nią spojrzeć na tle WIG20 :
http://stooq.pl/q/?s=dss&d=20120131&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=wig20
to wyraźnie widać że do czasu śmierci Prezesa 19-10-2011 szła zgodnie z indeksem, a po tej dacie to już wiemy .Obecnie to nawet nie chce się konsolidować tylko odreagowanie.
Trzy kwartały miała na pluśnie i ten czwarty zapowiada się podobnie.
Nie znam tej spółki od środka, często brak jednego człowieka kładzie firmę.W takich wypadkach to sępy stoją na każdym kroku aby przejąć kontrakty albo całą spółkę.Obecnie wdowa po Prezesie przejęła obowiązki ale nie wiem czy z powodu swoich kompetencji czy z tego że ma 50% głosów i nikt jej nie podskoczy.
Sam nie wiem co powiedzieć.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-31 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z samego rana poszedłem za ciosem na Biotonie ale jednaj okazałem się tchórzliwy i już puściłem wszystko bo nie chcę tego trzymać idąc do pracy.
temat spółki DSS.

To coś popracy sie skrobnę
Z_Montrealu / 2012-01-31 02:27 / portfel / Bywalec forum
Nawet ten mój z kontem IKE też sie zieleni
Ciułacz / 2012-01-31 02:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bioton ???
Dużo tego to nie mam ale procenciki ładnie w portfelu wyglądają.Generalnie to ten Poniedziałek na moich papierach dał dobrze wypadł.
ketiw / 83.7.20.* / 2012-01-31 13:39
Spojrzałem na historie operacji .Gratuluje.
ketiw / 83.7.20.* / 2012-01-31 11:08
Jeszcze cos dopisze tez mam mały
sukces KGHIM kupione kiedys i srednia wyszła 129zł. Dzis poszło po 140,10zł:)
ketiw / 83.7.20.* / 2012-01-31 09:37
Witaj Ciułaczu. Kłaniam się nisko .Jeszcze pare dni temu jak widziałem Bioton w Twoim portfelu to zadałem sobie pytanie po co Ci on?Teraz juz wiem -zeby urósł:).U Mnie jest tez troche tego ,ale kupione kiedyś za 0,15zł:(.Wczoraj u Biga był poruszony temat spółki DSS.Wiesz ,ze mam tą społke ostatnio troche dobrałem za ok6zł.Ty też ostatnio napisałes" Kiedyś to się zacznie konsolidować, jak za 4Q będzie dobry wynik to może by coś wziąć ?"Mam prosbe jak przyjdziesz z pracy i mialbys czas na przemyslemia o tej spółce to prosze podziel sie nimi . U nas mróz i silniki Diesel maja trudnosci z odpaleniem . Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-01-31 00:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zostałem na gotówce, może nie zarobię ale bardziej boli strata, wiec poczekam.
Za to na kanadyjskim parkiecie wziąłem lokalnego miedziaka bo był w przecenie a GOOGLE innym razem jak będzie nowa kasa.
http://www.google.ca/finance?cid=673678
Ciułacz / 2012-01-30 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Strachy na lachy i miedziaka nic bardzo nie wystraszyło. Miałem ustawione na 131zł i nie doszło .Teraz jak do pracy idę to już mnie mniej interesuje.
Ciułacz / 2012-01-29 23:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Weekend już prawie przeleciał i czas pomyśleć o Poniedziałku.Zerknąłem na indeks w Tel-Avivie hm... nisko się otworzył i jeszcze niżej się zamknął, a ja się obawiałem otwarcia z luką w górze ;-)
Zresztą Tase to nie wyrocznia.
Ta Grecja wraca jak bumerang i teraz w Lutym mogą ostro negocjować tz Grecja może straszyć że wolą ogłosić nie wypłacalność jak przepłacać odsetkami.A banki ( z pomocą Niemców) straszyć że wezmą ich w niewolę ekonomiczną , czytaj ubezwłasnowolnią ekonomicznie.Greccy parlamentarzyści tego szybko nie podpiszą bo by stracili stołki a tak to biedą grać do ostatniego dzwonka.Podobnie i przedstawiciele banków tz doradcy czym dłużej to potrwa tym większe gaże.
Jak już się dogadają i podpiszą to może być jeszcze głośno kto ile na tym stracił.Do Marca się może dogadają.
A co na to ciułacze ?
Hm... W Stanach powoli wychodzi na prostą, a tu pozostała jedyna spektakularna przeszkoda, jak tylko to to może jeszcze z miesiąc poczekać ? To nie znaczy że nie należy wyłapywać wpadających okazji.Grać na spadki to nie dla mnie, ale jak ktoś ma to obcykane to czemu nie.
He ...! he ...! Już mnie nie korci aby chcąc przeczekać dać na fundusz ochrony kapitału.Jak już co to na lokatę.
Ciułacz / 2012-01-28 03:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sporo kasy mi wpadło z dywidendy (23%) na MKZ.UN z Toronto i miałem ochotę wziąć kanadyjskiego miedziaka ale za długo zwlekałem i teraz za bardzo odszedł, ale chyba wezmę GOOGLE.Jest poturbowany za słabsze wyniki od spodziewanych.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy