Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-01-27 12:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od 12:00 ustawiam ciasne stopy na KGHM i czekam na realizacje a tu nic tylko muszę podnosić i podnosić,
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-27 13:20
Witaj .Ciułaczu . Oczywiscie gratuluje zysku .Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-28 03:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Po takim tygodniu to w Piątki po południu, to aż się prosi.
Ciułacz / 2012-01-27 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz jak już wszystko jest jasne ,to dla relaksu idę trochę odśnieżać.
A co zrobić z kasą to się zastanowię
Ciułacz / 2012-01-27 02:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Koniec tygodnia, to w Piątek po południu spekulanci powinni realizować zyski.
Wklejam z Kanady odpowiednik KGHM
http://www.zonebourse.com/TECK-RESOURCES-LIMITED-437881/analyse_technique-plein/
................................................
Ciułacz / 2012-01-25 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po wczorajszych obserwacjach atmosfery na rynku w Montrealu w nocy ustawiłem sprzedaż na KGHM oraz na MILKLAND.
Na KGHM po podatny na wiatr spekulacji a Molkland bo od kilku dni jest w spadku i wygląda na to że potencjał wzrostowy jest wyczerpany i inwestorzy realizują zyski może czekając na nowe pozytywne wiadomości na tej spółce.
Muszę się przyznać że się trochę uszarpałem aby miedziaka odkupić.
ketiw / 83.7.19.* / 2012-01-26 11:00
Witaj Ciułaczu . Dzisiaj po przyjsciu z pracy zamiast sie połozyc to musiałem zakasać rękawy i wziasc sie za mały
remont w kuchni.Ostatnio kupiłem nowe meble i trzeba je zamontować .Stare trzeba powynosić boazerie tez juz wyrzucic . Teraz szpachlowanie i malowanie .Wczoraj kupiłem PGNIG za 3,70zl, spolka defensywna z duzym udzaiłem SP.Moze nie bedzie żle. Pozdrawiam .
Ciułacz / 2012-01-26 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

zamiast sie połozyc

Jak masz elastyczne spanie to jeszcze się wyśpisz.

PGNIG za 3,70zl, spolka defensywna

Jak popatrzysz na wykres z 10 lat w tle GPW to widać że to dobre dla ciułaczy z perspektywą 20 lat.
Te 72% udziału SP jest bardzo wysokie i mogą zawsze trochę sprzedać dalej zachowując większość.Zazwyczaj to starają się robić nową emisję co rozwodni zyski na akcje.
Na teraz to spółeczka jst trochę zdołowana przez te podatki z kopalin i powinna odreagować, ale kto tam wie ?
Generalnie to powinien być dobry zakup na longa.
Ciułacz / 2012-01-25 02:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj czyli w Poniedziałek tutaj w Montrealu zaczęli nas straszyć Grecją.
Czyli chcą planowanej korekty ?
nikt... / 31.175.33.* / 2012-01-25 05:27
Raczej wzbudzają wątpliwości - na SP500 nie widzę żadnych symptomów zapowiadających spadek. I nic wg. mnie nie przeszkadza możliwości dalszych wzrostów. Nawet jakby się skorekciło, to byłoby to naturalne (po ruchu od 1200 do 1316), ale nie stawiałbym w tej chwili na to. Na Dax-ie też na razie nic nie straszy.
Chyba, że w Kanadzie sytuacja jest inna. Ale wątpię.
Ciułacz / 2012-01-25 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nikt witaj !
Dobrze powiadasz
Na Dax-ie też na razie nic nie straszy.
Chyba, że w Kanadzie sytuacja jest inna. Ale wątpię.

Technicznie oraz na makro w Kanadzie byczo , jedynie to że ulica coraz bardziej tonie w kredytach i nie widać tego końca, ale to jeszcze potrwa zanim nowa bańka sie dobrze nadmucha.
Nawet jakby się skorekciło, to byłoby to naturalne

To miałem na myśli pisząc
chcą planowanej korekty ?

To że będą korekty w danym trędzie to wszyscy
tego oczekują ale co niektórym grubasom się wydaje że mogą sami sobie to zaplanować manipulując mediami.
He , he ... czasami się mnie trzymają teorie spiskowe.
Ciułacz / 2012-01-25 00:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Magellan ? coś się zaczyna tam dziać ?
Nie przez przypadek na takiej spółce cuda na fiksingu.
Nie powiem bym się pogniewał niech rośnie .
Ciułacz / 2012-01-24 02:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W portfelu u Kloszarda Nikt pisze, cytuje:
Miedż-surowiec (copper future)doszła do oporku na ok.382-385 i pod nim się konsoliduje. Zobaczymy, ale sądze, że to nie koniec. Wiadomo, na co to ma wpływ.Koniec cytatu.
Też się zastanawiam czy nie dobrać miedziaka, tylko się obawiam za wielkiej koncentracji na jednym walorze, a zresztą co tu sie zastanawiać ,nadchodzą czasy że w co by nie zainwestował to będzie rosło ;-))
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-25 12:52
mobyone / 2012-01-25 11:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
HG.F - zasięg wzrostów 400-405 USD ( moim zdaniem max ) To 61,8% zniesienia fibo i pokrycie się ze szczytami z 2005 i
2008 roku . Witaj moze sie przyda ,ale na pewno Sam obliczyłeś .Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-25 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

na pewno Sam obliczyłeś

Nic nie liczyłem i muszę przyznać że nie wszystko liczę co się rusza.
Jak planuję jakieś ruchy to bardziej sie zagłębiam.
Pozdrawiam.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-25 14:42
Witaj Ciułaczu .Gratulacje za zysk z KGHM oraz MILKILAND.A co do liczenia to była kontynuacja tematu co zapodał Nikt " Miedż-surowiec (copper future)doszła do oporku na ok.382-385 i pod nim się konsoliduje".Myslałem ,ze jak wrzucę co obliczył Mobyone to bedzie merytoryczne."Nic nie liczyłem i muszę przyznać że nie wszystko liczę co się rusza.".Nie chciałem obrazić.Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-26 01:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

Nie chciałem obrazić

Nie czuję się dotknięty, chciałem tylko podkreślić że nie mam wszystkiego w jednym paluszku.
zysk z KGHM oraz MILKILAND

Na Milkland to jest zysk , ale na KGHM to nie takie pewne bo odkupiłem i z czasem się może okazać że tylko stratę zmniejszyłem ;-)).
ketiw / 83.7.28.* / 2012-01-24 12:08
Mam jeszcze jedną prośbe Ciułaczu do Ciebie :)(usmiech gratis).Chodzi o AT spolki PLAZACNTR."Przygode" z tą spółką zacząłem jak rynek się walił, a Oni ogłosili, że wypłacą dużą dywidendę ,otóż zrobiłem taki "myk" .Sprzedałem społki co traciły 20%-30% i kupiłem PLAZECNTR ZA 2,46zł.po odcieciu dywidendy spadła oczywiscie na ok 2zł.Teraz po tym komunikacie " O 23 proc. zdrożały wczoraj akcje zarejestrowanej w Holandii Plazy Centers. Eksplozję kursu akcji komercyjnego dewelopera wywołała informacja o sprzedaży portfela nieruchomości przez spółkę EDT Retail Trust, w której Plaza Centers pośrednio ma 22,7 proc. udziałów." Ja tez częsć sprzedałem (2.55zł)i teraz pytanie niedoswiadczonego inwestora jak to wygląda w geometri na wykresach ?Czy ma szanse dojść do 3zł.Jak ustawie "stopy" to mi zabiorą (chciałem ustawić na 2.40zł ale juz chyba był zjazd do2,35zl )
Ciułacz / 2012-01-24 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

Chodzi o AT spolki PLAZACNTR.

Tu kreski nie wiele pomogą to jest spółka o zasięgu międzynarodowym i działająca na osobistych układach, tak że może się potoczyć wbrew tego co zobaczysz na AT.Nie prezentują na bierząco wyników, a zaufani na pewno maja do tego dostęp, mając międzynarodowe inwestycje to mogą przerzucać zyski tam gdzie chcą.Jest potencjał na tej spółce ale trzeba ja rozgryźć od środka.Pocieszające jest że w niej są fundy i jak nie uciekają to mają dobre info z pierwszej ręki.Tego typu spółki znają wielka siłę mediów wiec jak zechcą to potrafią nagonić inwestorów.
Przyznam się że ją słabo znam ale wygląda na ciekawą.
Muszę uciekać bo do pracy na 8:00 a już 7;37 .
Bywaj
ketiw / 83.7.28.* / 2012-01-24 13:55
Dzięki . Ja też zawsze do pracy na "ostatnią minutę" :P
Ciułacz / 2012-01-24 01:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dolnośląskie Surowce Skalne SA (DSS SA)
Spółka po słabym 2010 roku, zaczęła w 2011 robić zyski> W ubiegłym Październiku nagle zmarł Prezes i większościowy udziałowiec.Zaraz po tym Fund ING mając ponad 10% udziału zaczął wywalać a w ubiegłym tygodniu już miał poniżej 5%, czyli chyba dalej to będą robić.
Jeszcze w Lipcu była po 22,50 a ostatnio w okolicach 6zł.
Kiedyś to się zacznie konsolidować, jak za 4Q będzie dobry wynik to może by coś wziąć ?
ketiw / 83.7.18.* / 2012-01-24 08:33
Witaj Ciułaczu .DSS SA zainteresowałem sie w lutym 2011r po przeczytaniu artykułu ," Dolnośląskie Surowce Skalne otrzymały raport z badań mineralogicznych złoża Pilawa Górna, który wskazuje na obecność w tym rejonie złóż tytanu i innych metali rzadkich. Przemysłowa eksploatacja rudy tytanu byłaby ważnym elementem rozwoju. Potencjalny sukces w tym obszarze mógłby pozwolić na wprowadzenie na rynek nowych produktów opartych na tytanie, takich jak: koncentraty (półprodukty do dalszej przeróbki chemicznej) oraz produktów bazujących na materiale mineralnym będącym pozostałością w procesie pozyskiwania tytanu (np. mączka mineralna stanowiąca wsad do produkcji takich materiałów budowlanych jak sztuczny kamień, wełna mineralna, szkło, czy też nawozy mineralne".DSS wydobywa i sprzedaje kamien ktory jest uzywany do budowy autostrad pozniej jeszcze sie okazało ,ze dokoncza budowe odcinka C autostrady A2 po firmie Covec. Kupilem za 20zł to miala byc perełka znowu frycowe zapłacone:(.Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-23 23:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W felietonie na łamach poniedziałkowego "New York Timesa" Krugman wylicza oznaki poprawy stanu gospodarki amerykańskiej: spadek bezrobocia, wzrost sprzedaży, w tym domów, jak również zmniejszanie się zadłużenia obywateli. Daje to - jego zdaniem - powody do "umiarkowanego optymizmu", uważa laureat Nagrody Nobla z ekonomii i znany publicysta Paul Krugman.
Od siebie dodam że zaczyna się robić nagonka na Amerykańskie wzrosty, czyli już się po taniemu obkupili i teraz naganiają.
W zasadzie to jeszcze można kupować bo nie górka.
Ciułacz / 2012-01-23 23:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trzy najważniejsze amerykańskie indeksy mogą we wtorek wejść w fazę hossy. Od 20-proc. wzrostu od dołka dzielą je promile. W poniedziałek nie udało się ich pokonać.
Tymczasem w hossie już dawno są Niemcy. DAX od dna z 12 września wzrósł już o blisko 30 proc.Polski rynek na tle zachodnich wypada na razie słabo. WIG20 licząc od dna z 4 października wzrósł o 8,4 proc.
Jak wiemy GPW ma tendencje trzymać sie indeksu DAX czyli to nadrobią ?
Z_Montrealu / 2012-01-23 13:38 / portfel / Bywalec forum
C/Z i C/WK całej prawdy nie powiedzą .Nie tylko kreseczki ale i fundamenty , makro, oraz koniunktura.
Do poczytania , zawsze coś tam zmusi do własnych przemyśleń.
Ciułacz / 2012-01-22 02:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co weekendowe opinie jednego z analityków praktyków z Montrealu.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201201/20/01-4487939-leconomie-va-mieux-que-la-bourse.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS2
......................................................
Facet powiada że z Europy widzi dobre wieści bo pomimo że poobcinali ratingi to giełda to zignorowała prawdopodobnie inwestorzy więcej wagi dokładają na zmniejszenie oprocentowania na sprzedawanych obligacjach.Po mimo tego to sie nie spieszyć z inwestycją w Europejskie Banki.
Dalej powiada że realna gospodarka ma się dobrze, a inwestorzy są dalej wystraszeni co by skłaniało do zakupów po niskiej cenie.
Zapytany w co by obecnie zainwestował $10K odpowiada :w duże spółki nowoczesnej technologi takie jak Cisco i Google.Tu wspomina o poszukiwaniu spółek co inwestują w technologie co zapewnią szeroki dostęp do internetu nie tylko w biurze ale i w drodze( np jak mnie w serwisie do domu klienta).Oraz oraz dodaje że w sektor dużych marketów budowlanki jak: Lowe's.
Dalej wymienia z sektora budowlanego fundusz notowany na giełdzie :SPDR S & P Homebuilders , z przemysłu samochodowego to poleca :Magna.
Sądzi że jak już Centralny Bank Europejski zainwestował 500 milliards € w sektor finansowy to nam daje jednoznaczny sygnał że dalej będą wspomagać (drukować kasiorę)system finansowy.Ale przyznaje że pesymizm w UE jest bardzo wysoki.
Od siebie dodam że nie mam tych spółek co je wymienił, ale sie przygotowuję (w Lutym) aby wejść w fundusz akcji spółek amerykańskich.
Jak sie nic nie zmieni to wezmę :IA CLARINGTON SARBIT US EQ US$-F
.................................................
http://fonds.lesaffaires.com/gishome/plsql/gis_f.fund_pro?fundname=IA+Clarington+Sarbit+US+Eq+(US$)-F&pi_universe=PUBLIC_FUND&product_id=
....................................................
ten powyżej jest w $US ale może wezmę w $CA, są mniejsze opłaty ale i wyniki też są gorsze.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-22 21:44
Witaj Ciułaczu . Regulki oporów lub wsparc może znam ,ale gorzej z interpretacją wykresow.Na Polimexie podales wsparcie 1.44zł razem z (Nikt )opór 2.2zł .Ale nie o tym mogłbys zerknąc na wykres JSW i opisać poziom wsparcia i oporu . Z gory dziekuje.Na czuja to wg mnie wspar 92 opor 110zl ? Ale to nie ma sensu zeby zgadywac to trzeba wiedziec. Serdecznie pozdrawiam
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-22 21:57
Tak jak Tobie kiedys pisałem kupilem rodzinnie (razy 4)ijeszcze zostałem z 90 akcjami .Tamte sprzedalem chyba w sierpniu po ok 106zł.Teraz troche rosnie i jestem ciekaw co "kreski "mówia ?
Ciułacz / 2012-01-23 00:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co kreski nam mówią JSW?
Przede wszystkim ładnie sie wyłamała z trendu spadkowego, ładniej to wygląda od indeksu WIG20.Fundamentalnie to po 2Q jest zdecydowana poprawa w 3Q i jak teraz ostatnio dobrze podciągają to osoby co maja poufne wiadomości mogą to mogą podciagać pod info o 4Q.Pierwszy opór jest na 102,60 a następny to ten co piszesz na 113,30.
Generalnie to dobrze się zanosi z czasem przebije swoje maxima,ale spółka nie jest sama na giełdzie i popłynie z trendem jak inne spółki.
Pozdrawiam
Ps. jak czasem zdanie nie napiszę gramatycznie to się nie dziw bo poza krajem jestem od 1983 roku.Przynajmniej z Wami potrenuję pisownie.
ketiw / 83.7.16.* / 2012-01-23 09:40
Witaj Ciułaczu .Dziekuje za odpowiedz dotyczacej "kresek" JSW .Wróciłem z nocnej zmiany zaraz sie na chwile położe .W TVN CNBC mowia cos ,ze zagraniczne Fundusze zaczynaja "doważac"JSW bo ceny wegla maja rosnać.Szacunek Ciułaczu za słowo pisane .Inni jak sa troche za granica to zapominaja jezyka polskiego .My tutaj w Polsce jak nie piszemy codziennie to też sie pojawia "wtórny analfabetyzm".Serdecznie pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-01-21 14:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej Ketiw pytasz
widze Arka Obligacje Europejskie


Moze cos napiszesz na temat tych obligacji

Ponad miesiąc temu wziąłem fundy aby odpocząć od spekulacji bo po mimo że ta spekulacja uprawiana pd Października dała mi dobrze zarobić to mnie bardzo nadwyrężyła. Jak GPW otwierają to ja powinienem głęboko spać a nie zawsze tak było.W połowie Grudnia zakładałem że jesteśmy w na dnie w Europejskich Obligacjach co tak mniej więcej było ale to się niestety nie przekłada na ten fundusz jak w innych podobnych europejskich funduszach. Widocznie dalej mają umorzenia i kapitał funduszu stopniał a koszty stałe rozkładając się na małą liczbę jednostek zjadły wypracowany zysk.A może jeszcze inne tam wystąpiły zależności.
Jednym słowem ta inwestycja to kulą w płot.
Teraz dobre pytanie czy się jeszcze pozbierają?
Szklanej kuli to nie mam, ale jak by UE naprawdę weszła w recesję to obligacje by miały sens, po powinny dać więcej zwrotu od inflacji.Inna bajka to dobrać odpowiedni fundusz obligacji aby przy niskim zysku nie było wszystko przejedzone przez administratora funduszu.
Nie powiem abym tą strategię polecał komuś.
Lokata to mniej skomplikowane i śpisz spokojnie. Chyba że spadki na funduszu chcecie odrabiać pracując w soboty i niedziele ;-))
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-21 15:34
Witaj . Dziękuje za naświetlenie tematu .Idąc dalej to jakby był dodruk euro to wybór obligacji nie byłby dobrym wyborem ?
Ciułacz / 2012-01-22 02:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Idąc dalej to jakby był dodruk euro to wybór obligacji nie byłby dobrym wyborem ?

Dodruk już jest ale pewnie będzie dalej kontynułowany.Generalnie to inflacja jest szkodliwa dla obligacji, ale dodruk powinien wywołać inflacje.
Inna sprawa to to że kontrolowana inflacja jest nam potrzebna, zresztą jak planowany deficyt w budżecie państwowym.
Ps. Sorry ale już się pogubiłem w wątkach
Ciułacz / 2012-01-21 16:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

.Idąc dalej to jakby był dodruk euro to wybór obligacji nie byłby dobrym wyborem ?

Najpierw trzeba pamietać że obligacje to jedno a fundusze obligacji to drugie.
Jak sam bezpośrednio kupisz obligacje to wiesz na czym stoisz i jak wydający obligacje nie zbankrutuje to tyle dostaniesz ile było obiecane.Jak to były obligacje np na dwa lata po 4,5% a inflacja 3% minus podatek to Ci nie wiele pozostaje.
Jak to kupisz w ramach funduszu to jeszcze opłaty na fundzie i będziesz to tyłu.
W wypadku dodruku kasy to może wzrosnąć inflacje i co jeszcze bardziej zje realne zyski z inwestycji.
Jak nie kijem to go pałą ;-))
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-21 16:19
Myslałem o ARCE w WBK .
Ciułacz / 2012-01-21 18:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw ,odpisuje Ci na raty bo w miedzy czasie wychodzę z domu.
Piszesz
Myslałem o ARCE w WBK

Przyznam się szczerze że nie znam sytuacji w fundzie ale czytając ich stronę to jest super, maja dobrych bajko-pisarzy ale należy patrzyć na tabelę porównawczą z innymi fundami w tej samej klasie.
A co do moich funduszy do są subfundusze i bez dodatkowych opłat mogę je zamienić na inne.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-21 19:06
I oto Mi chodziło. Jak sie czyta ich strony to super, a rzeczywistość moze byc zgoła inna.Też duzo nerwow straciłem teraz na giełdzie to po co mi dodatkowy stres . Juz nie jedną sobote i niedziele spedziłem zeby troche odrobic . Pozdrawiam . Ale motto Moje znasz :)
Ciułacz / 2012-01-21 15:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by kokoś naszło i chciałby zobaczyć porównania funduszy obligacji to można zerknąć na prostą tabelę
http://platforma.fundusze.onet.pl/index.php?seekClass=21&wybTfi=0
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-21 16:15
Opisze swoje zmagania sie teraz na giełdzie. Otóz jak Polimex -Moststal. złożył oferte na realizacje bloku gazowo -parowego ...Stalowa Wola .Instynktownie zainteresowałem sie akcjami- oczywiscie zaczęły rosnać chyba od 1,40zł . Kupiłem za 1,50zl pozniej spadly troche . Do czego zmierzam ?Zauważyłem u Siebie złą ceche charakteru tzn.brak cierpliwosci.ZA SZYBKO KUPUJE.Obiecałem sobie ,że jak dojdzie do 1,80zł to sprzedam . I co ? Nastepna zła cecha (a może urosnie ) i co ? spadło i akcje zostały :)
nikt... / 31.174.159.* / 2012-01-21 18:37
I co teraz zrobisz? Bo moim zdaniem powinieneś stopa ustawić gdzieś ok. 1.44 i czekać, czy:
(1). pójdzie powyżej ostatniego szczytu. Jeśli pójdzie, to nie sprzedawać "na pałę", tylko poszukać analiz dotyczących polimexu i określić poziomy cenowe, które mogą stanowić opór dla rosnącej ceny (tak na szybko to ok 2.2 taki poziom może być).
(2) pójdzie w dół, wtedy się sprzeda na twoim stopie i zastanowisz się nad transakcją, ewentualnie nad sensem przypadkowego inwestowania ciężko zarobionych pieniędzy :-)
Jeśl chodzi o fundusze obligacji - na jednym ze znanych polskich swego czasu funduszy można było stracić ok.30%. Zarządzającym był gość, który teraz zarządza w Idea TFI. Tak jak napisał Ciułacz -
Najpierw trzeba pamietać że obligacje to jedno a fundusze obligacji to drugie.
Ciułacz / 2012-01-21 20:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak wsparcie z 19 Grudnia
gdzieś ok. 1.44

Jesteś szczodry ale w jego przypadku to może lepszy komfort psychologiczny jak by postawił stopa po cenie zakupu + marża ? Piątego Stycznia testowało tygodniowe dno z ceną 1,56zł, jak by to uznać za wsparcie to by może wyszedł kompromis? A zresztą co tu kombinować potencjał spółki jest znaczny już przebił opory z 12 Października i droga wytyczona na 2,22 jak już napisał NIKT.
Dalej piszesz
Zauważyłem u Siebie złą ceche charakteru tzn.brak cierpliwosci.

Jesteś na dobrej drodze do poznania samego siebie.Wydaje nam się że znamy samego siebie, Najczęściej sobie coś przypisujemy i oszukujemy samego siebie.
Kiedyś jeden z analityków aby poznać moją odporność na stres zapytał mnie czy mi się zdarza palować na dobrą cenę benzyny, odpowiadam że tak, następnie zapytał mnie czy mi kiedyś z tego powodu zabrakło benzyny, odpowiadam że w przeciągu 27 lat dwa razy, analityk uśmiechnął się i powiada, jak tak to może jakoś sobie poradzisz ze stresem.
Dodam że tu w Montrealu ceny benzyny w Poniedziałek wieczorem do Wtorku wieczorem są przeważnie niższe o 5-8% jak w inne dni tygodnia.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-21 19:27
Witam . Stopa ustawiłem na "0" tzn 1,50zł.pójdzie ewentualnie po kosztach (-)prowizja . A z analizami i poziomy cenowe stanowiace opor to jeszcze czarna magia .Mysl 1,80zł to było na"pałe" tak jak napisałeś . Tylko , ze nie było samodyscypliny zeby sprzedac . Dzieki .
Ciułacz / 2012-01-21 20:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

nie było samodyscypliny zeby sprzedac

To może i lepiej, bo sprzedać aby tylko coś robić bo inni handlują, Hmm...i zapłacić prowizje jeszcze raz ją odkupując ?Niby są ostre ruchy i dobry wolum ale to dla większej spekulacji.
Ta spółka już się dobrze skorygowała,zresztą jak większość więc jak jakiś trup nie wypadnie z szafy to powinna trochę odrobić.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-21 21:57
Nie chciałbym się obnażać na forum ze swoją niewiedzą ale prosze powiedz dlaczego te daty 12pazdz.19grudz i 5 styczeń i gdzie na przyszlosc mam szukac wsparć i oporow ?
Ciułacz / 2012-01-21 23:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pytanie proste i jednoznaczne , ale gorzej z odpowiedzią.
gdzie na przyszlosc mam szukac wsparć i oporow ?

Najpierw co to jest pojęcie oporu i wsparcia ?
Obserwując wykresy można zauważyć poziomy, na których cena zachowuje się w specyficzny sposób. Po okresie wzrostu kurs dochodzi do pewnego poziomu i odbija się od niego niczym od sufitu, mija pewien czas i kurs znów atakuje tę niewidzialną barierę tylko po to by znów spaść. Zdarza się też tak, że zniżkująca cena pikuje, w pewnym momencie zwalnia i odbija w górę. Te miejsca na wykresach to właśnie opory i wsparcia.
W sposób przystępny o tym poczytasz tu :
http://stopazwrotu.pl/tekst.php?tid=29
...........................................
Czym więcej wiedzy to tym jest łatwiej kapitał stracić. Jak już sie obeznamy z AT i idziemy na pewniaka to nagle fałszywe wybicie i po ptokach ;-))
Najlepiej się sprawdza stara technika tz. dywersyfikacja portfela, stawiać na stare pewniaki i siedzieć biernie, uwzględniać wieloletnie cykle i w tz perełki to nie więcej jak 10-15% kapitału.
Ale nawet to nie takie proste do zrealizowania bo ciągle chcemy coś poprawić.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-21 21:05
Bardzo dziekuje .
pietroo / 2012-01-19 09:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam,

pięknie sobie ostatnio pogrywasz :)) wielkie gratki za KGHM :)

pozdrawiam
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2012-01-19 13:11
Piertoo witaj !
Z powodu mojego wakacyjnego lenistwa musiałem się wziąć ostro do roboty aby odrobić kapitał i urażoną dumę ;-))
Gdzieś chyba pod koniec Kwietnia zakładałem co roczne letnie spadki tak do 10% i sobie powiadam że na takie spadki to nie wychodzę bo po wakacjach będę się musiał użerać z odkupieniem wszystkiego, co z powodu chciwości zabiera czas a i często indeks ucieka.Jak wiemy doszła nam sprawa Grecji i wszystko zapikowało a ja jak osioł zaparłem się i czekałem inwestorów co po wakacjach ruszą na zakupy, a jak się skończyło to już wszyscy wiemy.Tak jak widzisz aby sobie poprawić własne ego od Października zakasałem rękawy.
Pozdrawiam
Ps.FC Barcelona the best ;-)
pietroo / 2012-01-19 22:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ps.FC Barcelona the best ;-)



wiem :)) wczoraj ładnie zagrali :))

ciekawe do ilu dojdzie miedziak?
Ciułacz / 2012-01-19 23:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj!
Pytanie jest warte więcej jak czapka gruszek :-))
ciekawe do ilu dojdzie miedziak?

KGHM jako spółka jest dalej dobra i ma perspektywy rozwojowe.Ta danina co będzie musiała zapłacić jest ciężko strawna, ale jak wypłaci dobra dywidendę to inwestorzy się z tym pogodzą i wróci na stare wyżyny pod warunkiem dobrego trendu na parkiecie.
Sami pod prąd nie pójdą.
Te inwestycje w Kanadzie mogą przyciągnąć zagraniczny kapitał.
ketiw / 83.7.13.* / 2012-01-19 15:38
Witaj Ciułaczu interesuje Cie moze do ilu dojdzie teraz Wig 20? Bedzie to teraz poziom 2290 , 2340, a moze 2400pkt .Patrzysz na AT pod tym kątem czy to bez znaczenia ?Bo tez moze byc zwała na 1800pkt lub nizej (jakies przemyslenia?).W weekend pojechalem sobie z zoną w góry Sudety u Nas na nizinach jesien , a tam prawdziwa zima .Tylko 180km a taka roznica w porach roku :)Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-20 00:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Pytasz:

Ciułaczu interesuje Cie moze do ilu dojdzie teraz Wig 20?

tak , to mnie interesuje, ale średnio terminowo to AT nie wiele mi podpowie bo ciągle mamy sprawę Grecji i ogólnie zadłużenie UE dalej nie rozwiązane.
Nie gram na kontraktach wiec co dziennie nie robię głębszych analiz.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-20 13:35
Witaj . Tak sobie zerkam na Twoj portfel i widze Arka Obligacje Europejskie . Glupio pytac Kogos za Oceanem o obligacje europiejskie .Jeszcze 5 lat temu żylem z "dnia na dzień", nie myslalem o inwestowaniu.Teraz "troszke sie poprawiło"ale tez nie chcialbym ,zeby te inwestycje dały saldo ujemne . Moze cos napiszesz na temat tych obligacji ? . Pozdrawiam
nikt... / 31.174.117.* / 2012-01-19 19:20
Istotny sygnał kupna (wg. mnie) na w20 był początkiem pżdziernika ubiegłego roku po ok. 2190 - od tego czasu kiszonka z kapustą na bananie. Sygnał jak dotąd nie został wypełniony ani zanegowany. Obecnie wygląda, że w20 będzie zmierzał do okolic 2430 (szczyt z pprzełomu pażdziernika i listopada 2011).
Ja bym się zainteresował, jaki obecnie jest udział zagranicy w obrotach naszej giełdy (czy o tym pisze PB?), a
o odpływie ulicy z funduszy a pośrednio z GPW
tym bym się nie przejmował.
Do tego co piszą w gazetach typu "parkiet" i "PB" należy podchodzić zdroworozsądkowo - gazety są dla ulicy i "papka" prasowa jest dla ulicy właśnie odpowiednio przyrządzona.
ketiw / 83.7.13.* / 2012-01-19 21:53
Witaj Nikt . Czy umocnienie sie zlotego moze byc sygnałem ,ze zagranica kupuje złotówki i za te zł akcje ? o to chodzi ?
nikt... / 31.174.156.* / 2012-01-20 09:56
Wyobraż sobie, że jesteś kanadyjskim ciułaczem.
W 2007-2008 przykładowo kanadyjski dolar Ciułacza oscylował ok. 2.4-2.0 zł, a polskie akcje można było sprzedać na szczytach (w20-3900 w dół) i wymienić po takim kursie czyli sprzedajesz akcje drogo za złotówki i kupujesz taniutkiego dolara (bo jesteś zarobiony i chcesz swoją kasę mieć na koncie) za drogiego złotego. Dużo swoich taniutkich dolarów kupujesz za mało złotówek.
Obecnie jako kanadyjski Ciułacz kupujesz tanie polskie akcje (w20-2100-2200) wymieniając drogiego kanadyjskiego dolara po 3.4-3.3zł. Za mało dolarów kupujesz dużo złotówek i dużo tanich akcji. Oprócz zyskuna akcjach Ciułacz ma drugi zysk na kursie dolara. Ryzyko kursowe zawsze dotyczy niedouczonych polaków.
To tak w uproszczeniu trochę, ale dość obrazowo mam nadzieję. Muszę już iść spać, bo zasypiam na siedząco, więc dobranoc. W kąciku clo kiedyś chyba też pisaliśmy na ten temat, więc jak Ci się chce, to sobie tam poszukaj.
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-20 10:35
Dieki . Zobacz człowiek ma tyle lat i takie zależnosci mnie w ogole nie interesowały . Nawet jak kupowałem pierwsze akcje w 2010r to nie myslałem ,ze udział zagranicy ,moze zmienic kurs.Co Mi przyszlo na " starosć"? Cale zycie sie uczymy.Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-20 01:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nikt witaj !
Powiadasz :

Do tego co piszą w gazetach typu "parkiet" i "PB" należy podchodzić zdroworozsądkowo - gazety są dla ulicy i "papka" prasowa jest dla ulicy właśnie odpowiednio przyrządzona.

Z tym się zgadzam że prasa musi szukać sensacji bo inaczej się nie sprzeda.
A co do ulicy na GPW i w funduszach to może mam skrzywione spojżenie poprzez realia kanadyjskie, bo tu zagranica nie odgrywa większej roli a rynek wewnętrzny jest na pierwszym miejscu.
nikt... / 31.174.156.* / 2012-01-20 10:14
Na GPW "rynek wewnętrzny" jest ogrywany przez "rynek zewnętrzny" i jeszcze długo się to nie zmieni - tak uważam na podstawie wieloletnich obserwacji, choć udowodnić tego nie jestem w stanie.
Giełdy kanadyjskiej nie znam - co do niej ufam twojej ocenie.
Ciułacz / 2012-01-18 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W weekend wspominałem o odpływie ulicy z funduszy a pośrednio z GPW i teraz czytam na BP o tym zjawisku, cytuję :W grudniu z TFI odpłynął 1 mld zł, a w 2011 r. 3,3 mld zł. Pieniądze idą do banków.
http://pulsinwestora.pb.pl/2545553,45527,klienci-wola-lokaty-od-funduszy
.....................................
Proces wyhamowania odpływu oraz powrotu kapitału jest długotrwały.Pocieszające może być to że będzie można się obkupić w dołku po dobrej cenie.
Tylko jest problem z ustaleniem dołka ;-))
Z_Montrealu / 2012-01-18 12:39 / portfel / Bywalec forum
Czy to nazwać efektem stycznia czy to zbieg okoliczności ale ta zieleń cieszy.W Portfelu : Z_Montrealu (IKE) nic nie będę majstrował i mam go w planie pozostawić na pastwę rynku przez kilka lat. co najwyżej co rok jak będzie wolna kasa doładować do max. limitu.
Natomiast w portfelu: Ciułacz będę się bronił przed rynkiem, czyli od czasu do czasu mała spekulacja.
Bardzo możliwe że teraz grubasy widząc że ciecie ratingów nie wystraszyło rynku postanowili pod pompować indeks aby dobrze zarobić na spadkach jak będzie zwałka.
Na BP czytamy :
Najbardziej zadłużony kraj strefy euro prawdopodobnie nie będzie w stanie 20 marca wykupić obligacji, których wartość wynosi 14,5 mld EUR. Próby porozumienia się z sektorem prywatnym w sprawie uporania się z greckimi obligacjami w rzeczywistości będzie ukonstytuowaniem bankructwa.
http://www.pb.pl/2545340,62635,grecja-zbankrutuje-przed-20-marca
...........................................
Czyli miejmy się na baczności bo ostatnich gryzą psy ;-))
Ciułacz / 2012-01-17 12:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przez jakiś czas spekulacyjnie polowałem na Bioton ale po tej cenie co ja chciałem to nie chciało wpaść, ale wczoraj spadł o jeden grosz i ponownie obstawiłem.Tym razem wziąłem symbolicznie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy