Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-01-16 01:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam tak jak Wy wszyscy różnego rodzaju przewidywaczy i np Rybiński powiada:
Dla Polski, mimo że nasz rating nie został zmieniony, czyli obniżony, oznacza to spadki na giełdzie, wzrost oprocentowania polskich obligacji i osłabienie złotego, a to dlatego, że nastąpi odpływ kapitału z bardziej ryzykownych rynków, a do takich ciągle zaliczana jest Polska".
.................................................
Ale np. Rostowski :
Nie przewiduję, by obniżenie ratingów miało dodatkowe skutki dla Europy czy Polski. Jest ono skutkiem dawnych błędów popełnionych w walce z kryzysem. Skutki tamtych błędów już są ujęte w prognozach ostrego spowolnienia lub lekkiej recesji w strefie euro w przyszłym roku".
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
A co ja na to ?
Jak na razie to nie widać aby komuś podnieśli rating czyli nie otworzy się nowa konkurencja co by wyssała z naszego rynku kapitał zagraniczny, ci co już tu są to nas znają i w obecnej sytuacji mogą jeszcze bardziej zwiększyć zaangażowanie.Bardziej bym się martwił o ulicę bo uciekają z parkietu w lokaty z powodu braku stabilizacji na giełdzie.
nikt... / 188.33.163.* / 2012-01-16 16:22
Taką ulicą to nie ma się co przejmować - kapitał z lokat jest przejmowany, gdy trend wzrostowy na giełdzie jest już dobrze rozwinięty i odtrąbiony.Często same banki wtedy reklamują zyski z funduszy i akcji po 60% i namawiają do przenoszenia kapitału z lokat. Wtedy już nie uświadczymy reklam i promocji na lokaty, a obecnie jesteśmy nimi zasypywani (przynajmniej ja). Podsumowując, to ulicą bym się nie martwił - ulica i tak zawsze robi wszystko za póżno albo nie w porę.
Ciułacz / 2012-01-17 00:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nikt witaj !
Powiadasz
Taką ulicą to nie ma się co przejmować

Hm... jak ulica na fundach robi umorzenia to niby kapitał z parkietu nie ucieka wielkim strumieniem ale małymi kroplami , ale te krople przy zrównoważonym rynku mogą robić tendencję.W takiej nijakiej sytuacji to tz grubasy będą robić panikę ( bo to jest łatwiej zrobić) aby na spadkach zarobić.
Do tego dochodzą Domy Maklerskie co żyją z naszej prowizji wiec oni też są zainteresowane aby biernie nie inwestować tylko zarabiają na panice jak i na wzrostach.Wiem coś na ten temat bo mi nieźle wydrenowali kieszeń, ale jeszcze sporo zysku pozostało :-))
Jak już pieniądze z funduszu akcji trafią na lokaty to przeważnie już z banki ich nie inwestują ponownie na parkiecie ale raczej w obligacje, lub inne instrumenty gwarantowane.Na naszej GPW nowego kapitału jak na lekarstwo bo składki emerytalne słabo zasilają parkiet a co chwile mamy nową emisje albo SP sypie.
Masz rację że :

ulica i tak zawsze robi wszystko za póżno albo nie w porę.

Więc by się przydały jakieś stałe bodźce aby przytrzymać ulicę.Ten IKZE jest krokiem w dobrym kierunku, ale to za mało.Można by powiedzieć że jak na razie na tyle nas stać.
Ciułacz / 2012-01-15 00:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po tym jak S&P obniżył ratingi 9 krajów strefy euro na Poniedziałek można się spodziewać trochę nerwowości, ale na ile to zamiesza ?
W ubiegły Piątek na Amerykańskim parkiecie nie wiele spadło.Takie wiadomości w znacznym stopniu są już w cenach.
He ... he ... patrząc porównawczo DAX i GPW to nasza od nowego roku nic nie urosła a Niemcy +5% czyli nasi już dyskontowali ?
Tak czy tak, to na otwarciu wole nie być.
Ciułacz / 2012-01-14 14:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tygodniowy komentarz analityka z Montrealu.
........................................................
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201201/13/01-4485621-et-si-leurope-prenait-du-mieux.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS5
...........................................................
Ten link jest długi ale powinien wam sie wkleić.
Generalnie to radzi obecnie inwestować w rynek Amerykański w spółki co płacą od dawna dywidendę z tendencją zwyżkową dywidendy.
Właśnie w Lutym mam w moim portfelu emerytalnym spory pakiecik lokaty co muszę odnowić ,co prawda przez 4 lata było na marne 4,5% rocznie , ale teraz to nawet na 2% nie znajdzie.
Chyba wybiorę dywidendowy fund na USA, np.
fonds RBC O'Shaughnessy valeur américaine,chociaż ten nie jest tylko dywidendowy, ale jeszcze muszę sie zastanowić.
http://fonds.lesaffaires.com/gishome/plsql/gis_f.fund_pro?fundname=RBC+O'Shaughnessy+valeur+am%E9ricain&pi_universe=PUBLIC_FUND&product_id=
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-14 14:42
Witaj Ciułaczu pozdrawiam Cię
Ciułacz / 2012-01-14 14:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !
Coraz częściej Cie widzę na forum.
Dobrze by było dla samego siebie abyś się zarejestrował.
Inaczej się dyskutuje z kimś o stałym niku a inaczej z tymczasowym.
Pozdrawiam
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-14 16:16
Jeszcze cos dodam . Chociaż na giełdzie jestem od wejscia PZU kupowałem spółki duże i z dywidendą jakos to szło .Kupowałem dla całej rodziny na debiucie tzn mam dorosłe dzieci wiec wszystko razy4 . I przyszedł czas na JSW .Analitycy jak spadało mówili , że to korekta , jak to sie skonczyło wiadomo .Ale tak jak gdzies pisałem mam zasade co Mnie zabije to Mnie wzmocni
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-14 16:18
Co Mnie nie zabije to Mnie wzmocni (oczywiscie)
ketiw / 83.2.52.* / 2012-01-14 15:29
Na giełdzie jestem od 2010r . Tak więc możesz sobie wyobrazić jaką mam wiedzę . Zeby dyskutować to trzeba mieć merytoryczne argumenty .Czytam sobie Twoje wpisy i wpisy Biga .Może coś z tego mi sie przyda . W czasie bessy trudno się inwestuje .Nie wychodzi tym co dopiero zaczynają i tym co na giełdzie "zjedli zęby".Próbuje też zgłębić AT.U Biga widze ,ze On jest nastawiony na AF. Więc jak się troche naucze może sie zarejestruje i merytorycznie podyskutuje z Toba . A zanim cos do was wpisałem czytając was czułem się troche jak intruz podglądacz .Serdecznie pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-01-14 17:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw widzę że z nie jednego pieca chleb jadłeś.
Musze pochwalić
mam dorosłe dzieci wiec wszystko razy4

Tak czy tak to rynku dokładnie nie przewidzi, ale mając tendencje do ciułactwa i przy tym zaradność to zawsze się spadnie na cztery łapy.
Pozdrawiam
Z_Montrealu / 2012-01-13 23:54 / portfel / Bywalec forum
Małymi kroczkami, ale w końcu skompletowałem sobie portfel z tegoroczną działka IKE.
Tego nowego wynalazku co wszedł od nowego roku IKZE nie będę miał bo w PL poza po GPW nie mam innych dochodów do opodatkowania.
A od podatku Belki się nie da wymigać i jak trzeba płacić to płacę.
Ciułacz / 2012-01-13 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Damian Patrowicz poprzez Fon Ecology odkupił 92,9 proc. akcji Zakładów Mięsnych Herman.
Przygladałem sie tej spółce i widać było że tam jest jakaś spekulacja tylko odstraszało mnie 7% Free float.
Kto się załapał to mu przez ostatni miesiąc kurs spółki wzrósł o ponad 400 proc.
Ciułacz / 2012-01-13 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takie okazje jak na Herman się zdarzają tylko jak mamy wolna gotówkę to nie szalejmy , lepiej siedzieć i czekać.He... he... dobra rada ale to nie łatwe, wiem po sobie.
Ciułacz / 2012-01-13 12:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piatek po południu , czyli po dobrym tygodniu na KGHM powinni zrealizować zyski.W fundach Szanujący się trader to po zrealizowaniu 10% wychodzi i zaczyna od nowa, ot po prostu dla własnych wyników.
Teraz pytanie czy w tym tygodniu na KGHM było 10% zysku ? w porywach tak, ale jeszcze nie koniec sesji.
Ciułacz / 2012-01-13 02:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Technicznie w USA to nie najgorzej to wygląda, ale nasz parkiet za długo nie może odstawać, czyli powinien podkręcić go góry i wszystko nadrobić.Wolny kapitał siedzi w spekulacji i tylko oni mogą to zapoczątkować aby skłonić do odejścia od lokat.
Ciułacz / 2012-01-13 02:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KamilB witaj !
Poniżej piszesz:

witam, w firmie w której ja pracuję już wprowadzili ikze dwa rodzaje, dla mnie jest to totalna lipa, środki są inwestowane w fundusz i nie mamy żadnego wpływu w co

O IKZE myślą także domy maklerskie: DI BRE, DM BOŚ, DM BPS, KBC Securities, CDM Pekao. Możliwe, że wprowadzą je także DM IDMSA oraz DM BZ WBK.
http://www.parkiet.com/artykul/1138159.html
..........................................
Czyli jak takie konto sobie założysz w twoim DM to bodziesz mógł w ramach tego limitu kupować akcje spółek.
To tylko od Ciebie zależy czy do tego przystąpisz i w jakiej formie oraz w jakiej instytucji.
Takie konto nie każdemu przypasuje ale wyobraźmy sobie spokojnego poczciwego profesorka z uniwerku co już ma swoje lata i jest dorobiony to gdzieś tą kasę musi upychać i przy okazji ta kwota w danym roku będzie odjęta z jego dochodów do opodatkowania.Ale co się odwlecze to nie uciecze bo jak przyjdzie czas emerytury to zapłaci podatek, być może z powodu mniejszych dochodów będzie w niższym progu podatkowym to mniej zapłaci.
Praktycznie to będzie tak to wyglądać że Ci co na maxa odkładają na emeryturę to będą mieć kasy jak lodu bo zawsze mieli szczęście do pieniedzy ( czytaj : byli zaradni)a inni będą od pierwszego do pierwszego.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-12 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że już od nowego roku jednak wprowadzono Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego czyli IKZE.Ale mi sie nie podoba że jedna z nich, prowadząca Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zapowiada, że za zarządzanie pieniędzmi będzie brała od 1,64 do 2,59 procent.Mam nadzieje że będzie można prowadzić jak IKE, czyli samemu sobie inwestować.
Generalnie to odpowiednik tego znam z Kanady, ale to są wyższe limity i można akumulować z poprzednich lat.
W Kanadzie maximum można w to inwestować 18% swoich rocznych dochodów ale z limitem 22450$ rocznie.Przyznam że limit jest wysoki bo to jest więcej jak roczna płaca minimalna.
Dobry instrument przy wysokich zarobkach.
Kamil B / 2012-01-12 13:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam, w firmie w której ja pracuję już wprowadzili ikze dwa rodzaje, dla mnie jest to totalna lipa, środki są inwestowane w fundusz i nie mamy żadnego wpływu w co, wielkość naszych oszczędności zależy jedynie od koniunktury giełdowej,
zwolnienie z podatku też jest fikcyjne tzn. odroczone w czasie, jest jeszcze jeden haczyk jeśli wypłacimy cała sumę i przekroczymy próg podatkowy to zapłacimy wyższy podatek
Ciułacz / 2012-01-12 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do tego powyżej podam link:
http://biznes.onet.pl/czas-na-ikze,18543,4995643,1,news-detal
Ciułacz / 2012-01-10 23:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
DUDA zaczyna być brany, chyba przez te kontrakty do Chin
ketiw / 83.4.219.* / 2012-01-11 10:40
Witaj Ciulaczu od miesiaca jestem obserwatorem Twoicz poczynan spekulacyjnych. Naleza Ci sie DUZE BRAWA .Wczoraj jak DUDA podskoczyl nie moge sie powstrzymac od gratulacji. Serdecznie pozdrawiam .ZYCZE wiecej tak udanych wyborow Spolek .Na innych forach jest duzo pieniaczy kloca se obrazaja , a Ty zarabiasz .
Ciułacz / 2012-01-11 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ketiw witaj !

Wczoraj jak DUDA podskoczyl nie moge sie powstrzymac od gratulacji.

dzięki za gratki, ale nic pewnego bo wczoraj czytałem cytuje z PB :Siedem zakładów z branży mięsnej, m.in. Sokołowa, Animeksu, Pini Polonia oraz Indykpolu, uzyskało w grudniu pozytywną rekomendację chińskich służb weterynaryjnych (CNCA), dzięki której wkrótce będą mogły rozpocząć bezpośredni eksport do Chin.
Koniec cytatu.
Nic nie wspominają o DUDA ale artykuł może być tendencyjny bo na siedem spółek z nazwy wymienili tylko cztery.
Piszesz :

Na innych forach jest duzo pieniaczy kloca se obrazaja , a Ty zarabiasz .

Tam chłopaki są naprawdę dobrzy tylko się nie mogą z tym pogodzić że inny też może być dobry oraz się cieszyć tym że się ma aż 70-80% racji.
Pozdrawiam
Noxik / 2012-01-11 13:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej drogi Ciułaczu,

Jakiś czas temu chyba pisałeś coś o sobieskim oraz dragowskim nadal się bawisz na tych papierach? Ja osobiście zataczam kręgi spekulacyjne na demolenie, kghmie i już żadziej na EEX. Sobieski miał ostatnio ładny wystrzał (wejść nie wejdę bo za drogo) przyglądałeś się tej spółce? Oraz jak stoisz z miedziakiem troszkę na ten temat dyskutowaliśmy, dobrałeś też trochę a ja obiecałem, że w tym tygodniu przypatrzę się sytuacji. Będe midziaka skupował na sesjach spadkowych, nadal uważam, że jest to dobry papier oraz muszą zmienić zasady naliczania podatku - jedyny minus to związkowcy coś tam przebąkujący o strajkach. Z jednej strony może to być na plus a z 2 na minus, w zależności czy będą walczyć o firmę czy o swoje własne racje.
Noxik / 2012-01-11 13:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Ooo i pisałeś coś o możliwości finansowania ich inwestycji w kanadzie z innych źródeł. Można coś więcej na ten temat czy to tylko plotka?
Ciułacz / 2012-01-11 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
O finansowaniu inwestycji KGHM w Kanadzie z innych źródeł to pobożne życzenie, bo sprawa rozbija się o gwarancje, czyli emisja ? tak czy tak to na przyszły rok, a jeszcze sie może okazać że to sprzedadzą.
Puki co do jeszcze tego nie przejęli .
Sobieskiego nie mam a może by było warto.
A teraz muszę do pracy spadać bo na 8:00
Noxik / 2012-01-11 13:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej,

Napisałeś, że "będzie się finansować z własnych żródeł" zrozumiałem to chyab na opak ;] myślałem, że spółka którą będą przejmować bądź jakiś inwestor np. rząd wesprą te działania :P
Ciułacz / 2012-01-12 03:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Fakt że wspominałem o finansowaniu inwestycji KGHM w Kanadzie, ale powiem jasno co miałem na myśli bo czasem coś do siebie samego mamrotom i wydaje mi się że jak ja wiem o co biega to wszyscy też powinni to rozumieć, ale tak nie musi być.
Zacznę od początku, na obecnym etapie to są po podpisaniu wiążącego porozumienia w sprawie przejęcia kanadyjskiej spółki, jak się nic nie zmieni to KGHM stanie się współposiadaczem kanadyjskiej kopalni.
Złoże jakie chcą eksploatować jeszcze jest nie ruszone i na to jest potrzebne około 800 milionów $ US.Teoretycznie to spółka powinna się sama finansować w kanadyjskich bankach.W przypadku podjęcia decyzji o wejściu w fazę inwestycyjną, projekt przynajmniej w 50 % byłby finansowany kredytem. Ale jak się to nie uda to może się okazać że KGHM to musi z finansować.
http://stooq.pl/n/?f=552164&search=kghm

Tak czy tak to KGHM ciągle robi zyski i jak by nawet musiał to finansować z własnej kasy to sobie policzy odsetki.
Mam ochotę posiedzieć dłużej na tej spółce.
Noxik / 2012-01-12 10:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Dziś bardzo ładny wyskok 4$ 120zł za akcje. Podobnie EEX przekroczył magiczną 10.

Istna euforia. Co do miedzianego swego czasu wpadło troszke pieniążków z tej spółki. Niby nic ale wzięta za 94zł została oddana po ok 190zł także jak na dłuższą inwestycje w sam raz.

pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-10 12:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czasem spółki płacą nie złe dywidendy, ale bywa że to jest wyskokowo jak np nasz poczciwy stary PEKAES co w ubiegłym roku wypłacił 11,26% dywidendy, co nie było z zysku wypracowanego ale coś tam sprzedali i było nadmiar kasy.
Najlepiej się trzymać spółek co płacą systematycznie rok rocznie dywidendę i jeszcze lepiej jak to jest co miesiąc bo nie widać skoku w dół po odcięciu dywidendy.
Przyglądam się liście światowych asów w płaceniu dywidend, przodują USA ,np :
CPI 64.94
TRANSPORTADORA DE GAS 50.00
TORCH ENERGY ROYALTY T 24.73
INVESCO MORTGAGE CAPIT 24.24
TELE NORTE LESTE PARTI 23.18
Podam linka do stronki o światowych dywidendach.
http://www.topyields.nl/
.............................................
Przyznam że może ta lista nie jest na sto % bo niema mojej spółki z Kanady co za 2010 roku wypłaciła mi 34% a teraz 23%, ale zawsze może to być jakiś tam odnośnik.
Ciułacz / 2012-01-10 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ci co są na Amerykańskim rynku i lubią dreszczyk emocji to spółka z Argentyny notowana w USA co podałem powyżej może wam dać sporo satysfakcji .
http://www.tgs.com.ar/
Tylko się nie lodźmy że zawsze będzie płacić bajońskie dywidendy.
Ciułacz / 2012-01-10 01:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spółka z NewConnect : GWARANT to płatnik dywidend.Podobno mają ambicje i start na głównym parkiecie, to strategiczny cel w najbliższych latach.
Plany są oraz dobre wyniki ale płynności to niema.
Z_Montrealu / 2012-01-08 22:02 / portfel / Bywalec forum
Zacznę inwestować od spółek dywidendowych jak np.

1.SWIECIE (MSC)
2.ŻYWIEC
3.DEBICA
4.HYDROTOR
5.KGHM

Ps. Jak może pamiętacie to ja stary ciułacz z Montrealu
Ciułacz / 2012-01-08 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nowy rok to i nowa pula do IKE. W 2011 roku limit był 10077zł.
Na rok 2012 wartość limitu została ustalona na 10.578,00 zł.
Przypominam że w ramach kąta IKE można inwestować w spółki notowane na GPW.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2012-01-08 21:57
Dzieś mi posty wcina.
Dzisiaj wyczyściłem kopie mojego portfela z Października 2008. Trzymałem to aby widzieć czy podjęte decyzje w owym czasie były słuszne.Teraz mając go na zero wprowadzę do niego moje IKE.Zacznę od gotówki
10.578,00 zł

Zacznę inwestować od Poniedziałku i jak się da to na otwarciu.
Ciułacz / 2012-01-07 23:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W krzątaninie przedświątecznej trochę przeszło bez echa że ASBIS zdecydował o skupie do 1 mln akcji własnych po cenie nie wyższej niż 3 zł za jedną akcję, a miesiąc wcześniej była mowa o cena 2,5 zł.
Trzeba dodać że fundusze Aviva oraz Quercus zwiększyły zaangażowanie w tej spółce.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy