Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-01-07 15:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odkładając na bok spekulacyjne zapędy a patrząc okiem ciułacza to w perspektywie 10 lat najbardziej mi się obecnie podobają:
1.SWIECIE (MSC)
2.ŻYWIEC
3.DEBICA
4.HYDROTOR
5.KGHM
takra / 188.47.54.* / 2012-01-07 17:06
Witaj Ciułaczu !

patrząc okiem ciułacza to w perspektywie 10 lat

Czy PGNIG zmieści się na Twojej liście ?
Uszanowanie przesyłam.
Ciułacz / 2012-01-07 17:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takra witaj !
Pytasz ?

Czy PGNIG zmieści się na Twojej liście ?

Myślałem o tej spółce to dobry koń pociągowy ,ale SP ma 72% udziału i jak kiedyś zaczną sypać do mogą zdołować kurs, ale na razie się na to nie zanosi.
Dałem przykładowo tylko 5 spółek bo jak jest ich 20 na liście to na pierwszy rzut oka ciężko to ogarnąć.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-05 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wszyscy deweloperzy leżą i kwiczą.
Zarząd Rank Progress podjął decyzję o wypłacie akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2011 w kwocie 1,35 zł za akcję - podała spółka w komunikacie. Uchwała zarządu jest warunkowa.
Uprawnionymi do zaliczki będą akcjonariusze Rank Progress posiadający akcje dewelopera na dzień 24 marca 2012 r., a rozpoczęcie wypłaty zaliczki nastąpi w dniu 31 marca 2012 r.To może dać 13,5%.
Na taki % to można kupić pod dywidendę ?Tylko uważać na płynność.
http://stooq.pl/n/?f=554182&search=+rank+progress
Ciułacz / 2012-01-05 12:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mamy sporo spółek co płacą dobrą dywidendę i obecnie są przecenione.

W dłuższym okresie czasu (kilka-kilkanaście lat) wypłacana dywidenda może stanowić znaczącą część zysku inwestora długoterminowego. Czasem może nawet zwrócić koszt zakupu akcji - czyli po pewnym czasie mamy akcje jakby za darmo. Poniżej przedstawione są niektóre spółki znane z dobrej polityki wypłacania dywidendy oraz zmiana ich kursu i suma wypłaconych dywidend w okresie kilku lat.

Kurs 4.01.2000 Kurs 23.09.2011 Suma dywidend 2000-2010

Dębica 44,70 50,00 38,46
Hydrotor 5,70 24,50 10,07
ING BSK 283,00 685,00 110,30
Kęty 53,40 86,55 30,50
KGHM 26,00 135,00 58,55
Kruszwica 9,20 71,10 16,09
Mennica 20,20 104,00 24,65
Permedia 6,30 7,85 12,10
Świecie 16,10 71,60 34,60
Żywiec 379,50 547,00 303,50
Zrobiłem wklejkę ale chyba nie jest czytelna .Może link ?

http://buffett.pl/rs.html
Ciułacz / 2012-01-05 11:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ceny miedzi odrabiają straty. Na giełdzie metali w Londynie rosną po największym spadku notowań od trzech tygodni.
Po takich wiadomościach to powinno się ustabilizować, ale na jak długo.
Noxik poniżej pisałeś
Chyba trzeba mi czekać na miedzianego

Ja dospać nie mogłem i wstałem wcześniej i zdecydowałem sie na tymczasem w coś zainwestować i optymalnie padło na KGHM.
Noxik / 2012-01-05 11:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja się wstrzymuję. Prawdopodobnie do przyszłego tygodnia - w piątek święto 3 króli więc i parkiet będzie zamknięty. Patrze teraz na getina i jużod 2 godzin główkuję co tam się dzieje i czy wyjdzie to na dobre czy na złe. Rozdzielają się to się znów łączą potem znów getin całkowicie chce się rozłączyć z getin holding.

Kghm nadal uważam za dobrą inwestycję i nadal obstawiam zmienienie podatku od kopalin co da silny impuls do wzrostów o ile tylko szeroki na to pozwoli.
Ciułacz / 2012-01-05 12:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O KGHM nie chcę pisać negatywnie ale ta inwestycja w Kanadzie to może być studnia bez dna. To tak jak by kupili działkę z pozwoleniem na budowę dochodowego hotelu, ale do zysków daleka droga.
Jak ogłoszą że całe zyski pójdą do Kanady na budowę to może nieźle zapikować.W takim wypadku można zrozumieć że Rząd się zabezpiecza aby mu dywidenda nie uciekła.
Jest opcja że inwestycja w Kanadzie będzie się finansować z własnych źródeł.
Puki co to niech odrobi te 20% na kursie bo to co tu piszę nie wszyscy muszą wiedzieć.
Ciułacz / 2012-01-04 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Bioton w nocy złożyłem zlecenie i tu nic ,Sprawdzam w w zleceniach co tom słychać a to widzę że tam jest takich mądrych ;-)) od liku nie mam szans tylko kasa zablokowana.Musiałbym podnieść o jeden grosz.
Noxik / 2012-01-04 14:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Ba biotonie dopchać się do "koryta" to wielka sztuka :)

Siedzę na kasie i chyba się opłaciło. Nie mam pomysłu co by tu kupić po taniości. Chyba trzeba mi czekać na miedzianego albo getin jak już się sytuacja w nim uspokoi
Ciułacz / 2012-01-03 23:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz dopiero jestem po pracy i uzupełniam portfel.
Jednak Petrol strzelił na stopie, i dobrze że mnie nie było, bo by mnie kusiło obstawić po niżej , a ręce by się trzęsły nad ceną, a tak nie widziałem to serce nie bolało.
Ciułacz / 2012-01-03 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Petrolka po ustawieniu zabezpieczeń skróciło mi o połowę.A teraz ponowne odbicie .Kiepska miałem noc bo nie chciałem zaspać otwarcia.
Ciułacz / 2012-01-04 00:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hm... teraz (efect Stycznia ) na gotówce nie powinno się siedzieć.Zaraz coś obstawię.W czasach wzrostów na groszowych spółkach można zarobić ale trzeba uważać na płynność.
Ciułacz / 2012-01-03 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niech sie jeszcze ustabilizuje to ustawie stopa i do pracy na 8:00 muszę iść a tu -14°C
Noxik / 2012-01-03 15:11 / portfel / Tysiącznik na forum
A u nas złota polska jesień - problem, że zima jest ;/
Ciułacz / 2012-01-02 14:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KGHM przed chwila sprzedany, należy mu sie mała dzienna korekta.
Dzisiaj mam wolne to się meczę przed kompem, ale zaraz wybywam.
Noxik / 2012-01-02 14:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja też oddałem parę minut temu po 116 ale nadal mam go na uwadze. Generalnie uważam, że będą musieli zmienić podatek nałożony na kghm bo inaczej spółka zbankrutuje nie mając zbyt wielkiej kasy na modernizacje oraz inwestycje.

Po dzisiejszej transakcji w całości siedzę na gotówce i patrze sobie powoli na mojego demolena - znów cena robi się interesująca.

pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-02 15:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Powiadasz :
Generalnie uważam, że będą musieli zmienić podatek nałożony na kghm bo inaczej spółka zbankrutuje nie mając zbyt wielkiej kasy na modernizacje oraz inwestycje.

Hmm... kto ich tam wie ,w takim wypadku już nie patrze co na longa logiczne czy nie , tylko staram się łapać okazje jak się pojawi.jest sporo kasy spekulacyjnej na rynku i to buja kursem.
W UE sprawa zadłużenia jeszcze nie rozwiązana i to może uwalić indeks, może nie od razu i w styczniu trochę urośnie ale to dalej wisi.
A KGHM jak się trochę skorekci to odkupię, zawsze dobrze trochę zarobić na bułeczki.
mari40 / 2012-01-02 15:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Ciułaczu :) wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2012 !

trochę zarobić na bułeczki.


a myslałam,że teraz zarabiasz na czerwone wino :)
Noxik / 2012-01-02 15:50 / portfel / Tysiącznik na forum
A jednak się troszkę pośpieszyliśmy z tym miedziakiem - jak ładnie jeszcze podskoczył no proszę :)
Ciułacz / 2012-01-02 18:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To fakt że KGHM jeszcze podskoczył, ale dwie sroki za ogon nie chciałem łapć.
W południe u Biga pisałem o plotce że Karkosik wchodzi do Petrol, a jak to powiadają kupuj plotki to musiałem się pozbyć KGHM aby zasiorbać Oil.
Sprzedawać fakty to znaczy jak się już wyjaśni jak jest z tym Karkosikiem.
Mam ustawionego stopa ale nie za blisko bo może bujać.
Noxik / 2012-01-02 19:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Ooo to gratuluje,
Oil dziś nr 1
Ciułacz / 2012-01-02 19:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Oil dziś nr 1

Takich wyskoków mieliśmy od liku i teraz nikt nie uwierzy na pierwsze słowo.
Kiedyś na Petrolu wtopiłem prawie 2tys, wiec go pilnuję.
Zresztą nawet jak jest stop ustawiony to jak niema kupca na stopie to i tak się sprzeda po cenie stopu.
Jak jest tam w to wmieszany Karkosik i sam to daje do zrozumienia a nie potwierdza to, to znaczy że mu zależy na plotkach , a jak on sam te plotki kontroluje to mogą być nie złe jazdy, od podłogi do sufitu i odwrotnie.
Ciułacz / 2012-01-02 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Taniej już nie będzie, ja już kupuję"
-powiedział Roman Karkosik w wywiadzie dla Parkietu.Ponadto ujawnił, że interesuje się rynkiem surowcowym. Jest to kierunek azjatycki.Na pewno nie chodzi o żadne poszukiwania, tylko o wydobycie już udokumentowanych złóż – powiedział.
http://pulsinwestora.pb.pl/2538445,79924,taniej-nie-bedzie-ja-juz-kupuje
Ciułacz / 2012-01-02 12:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To powyższej wypowiedzi Pana Romana to od siebie dodam że pomimo że jest tanio i owszem będą odreagowania ale huśtawka się nie skończyła i syndrom paniki dalej wisi w powietrzu a inwestorzy mogą nie wytrzymać presji.
Ciułacz / 2012-01-02 02:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wystarczy ponarzekać na ten stary rok ale raczej czy on nas czegoś nauczył ?
Czy lekcje ze starego roku na coś się przydadzą.
Zastanawiam się nad sobą i nie zawsze decyzje były trafne ale w owym czasie były dobra opcją a rynek i politycy swoje zrobili.
Od nowego roku to chyba zacznę pić.Podobno powiadają : kieliszek czerwonego wina do obiadu, jeśli chcesz mieć serce jak dzwon, jasny umysł i zachować młodość jak najdłużej.Zawarte w czerwonym winie flawonoidy chronią przed miażdżycą i zakrzepami.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/czerwone-wino-pijmy-je-na-zdrowie_34795.html
.............................................
Hmm... mój ojciec miał dwa wylewy i był abstynentem, tylko za dużo tłustego jadał.
Ja sporo ryb (łosoś)i mało tłuszczu.

Tylko się trochę wzdrygam na myśl o menelach.
Ale co ja tu pitolę o odżywianiu....
Ciułacz / 2012-01-01 16:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Początek roku to robimy sobie rachunek sumienia i snujemy plany na przyszłość.
Na początku ubiegłego roku zakładałem że odbicie po recesyjne się skończyło i przez cały rok będzie boczniak co powinno dać podstawy na wzrosty na przyszłe lata.Liczyłem się z wcześniejszymi spadkami na wakacje letnie.Postanowiłem to zaakceptować licząc na odrobienie tego w Sierpniu oraz we Wrześniu.Przyznam sie szczerze że nie zdawałem sobie sprawy z możliwości paniki jaką mogą wywołać agencje ratingowe.We wrześniu i Październiku wziąłem sprawy w swoje ręce i pomagając sobie kredytem podobnie jak wiosną 2009 zacząłem spekulować aby wykorzystując dużą zmienność na GPW odrobić z nawiązka poniesione straty.W ostatniej fazie roku sporo kapitału wrzuciłem na fundusze aby chronić kapitał i się nie szarpać z własnymi emocjami, tu przyznam się że mogłem to włożyć na lokaty, bo niema opłat manipulacyjnych.Na sam koniec roku prawie wszystko co na stratach sprzedałem aby zmniejszyć zyski, a odkupiłem to co widać.
Jaka moja strategia na 2012 ?
Najpierw może jak ja widzę ten nadchodzący rok !!!
Hmm... by były wzrosty to musi być więcej kupujących jak sprzedających, a czy tak będzie.
Sprzedający to: nowe emisje, Skarb Państwa , ewentualne bankructwa, oraz wychodzący z giełdy idąc na lokaty.
Kupujący : OFE, ZUS, fundy,firmy, indywidualni, zagranica.
Czy to wystarczy, nie sądzę.
W artykule:Lokaty robią furorę.
Widzimy że jest parcie na lokaty i wcale się nie dziwię.
Jak ten rok widzę?
Zakładając że po Krachu 2007 mieliśmy 2 lata odreagowania w górę , to po tym mieliśmy odreagowanie odreagowania spotęgowane Grecką paniką, co jeszcze nie zostało zakończone.
Siedzieć na lokatach lub fundach co dają umiarkowane wzroty w ciężkich czasach.Dla poprawienia sobie ego częścią kapitału uprawiać spekulacje aż do momentu jak rynek nam udowodni że nie tędy droga dla ciułacza.
Okazje do zarobków zawsze będą, ale dla biernych inwestorów to lepiej przeczekać w bezpiecznej przystani.
Po letnich wakacjach może się trochę rozjaśni, gdzie podążamy.
Ciułacz / 2012-01-01 16:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W nowy rok to zwyczajowo na nartach śmigam ale teraz mamy kiepskie warunki.
Ciułacz / 2011-12-31 19:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na 2012 rok??? mocno w akcjach???
Na GPW jest tanio to nie znaczy że taniej być nie może
Zaleca się przede wszystkim spółki o niskim wskaźniku C/Z, oraz które w czasie kryzysowym miały zysk (netto) na stałym poziomie.
Nie bądźmy zachłanni i nie pakujmy wszystkiego w akcje, tym bardziej nie w kontrakty.
Do tych co maja ciągotki do kontraktów, to nic zbożnego ale nie pakujcie w to całego kapitału, jak macie w tym dobrego farta to z jednego tysiąca w rok zostaniecie milionerami, więc poco dom dawać pod zastaw ?
wykresyGieldowe / 2012-01-01 12:45 / Tysiącznik na forum
Część
A ja powiem tak – unikać inwestowania wskaźnikowego. Szczególnie unikać patrzenia na C/Wk (albo dokładnie sprawdzić co w Wk siedzi).

Kluczem mogą być spółki z szybko rosnącą organicznie sprzedażą.
Ciułacz / 2012-01-01 14:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wykresie Giełdowy witaj!
Dobrze powiadasz :

unikać inwestowania wskaźnikowego. Szczególnie unikać patrzenia na C/Wk (albo dokładnie sprawdzić co w Wk siedzi).

Znamy spółki wydmuszki co kreowane są tylko i wyłącznie pod katem wskaźników aby nałapać inwestorów.
Ale generalnie to jak spółka jest ustabilizowana i inwestor ją zna od dłuższego czasu to zerkając na wskaźniki dostajemy pierwszy sygnał że coś się tam zaczyna dziać tylko pozostaje kwestia do stwierdzenia czy to są ruchy pozorne czy tendencja.
W poście powyżej
które w czasie kryzysowym miały zysk (netto) na stałym poziomie

powinienem dodać : oraz płacą od lat dywidendę ;-))
Na jednym z ciekawych blogów pisze:Spółki, które dzisiaj przynoszą zyski, zawsze będą przynosić zyski.Od siebie dodam ze autor pisał odnośnie USA.
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,polska;europa;swiat;-;przeglad;geopolityczny,65134.html
........................................
Dodam że spółka wydmuszka nie będzie płacić dywidendy, ale może mieć dobrą prasę i jak sie człowiek załapie w odpowiednim czasie to trochę ujedzie na tym koniku.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-12-31 19:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawa strategia.
Zapisy dodatkowe w ramach emisji z prawem poboru.
http://www.stockwatch.pl/artykuly/post/2011/11/30/Zapisy-dodatkowe-w-ramach-emisji-z-prawem-poboru.aspx
Golem 14 / 2011-12-31 14:28 / Bywalec forum
Bon anniversaire Ciulaczu:)

Bertrand Burgalat - "Sans Titre"
http://www.youtube.com/watch?v=pKuki9sFWOs

Zasylam sylwestrowe pozdrowienia
dodge / 2011-12-30 19:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciułaczu, oby ciułanie nie wyszło z krwi i dalej przynosiło zyski również w 2012 roku :) Przede wszystkim jednak życzę Tobie i Twoim bliskim zdrowia i radości z każdego dnia nadchodzącego Nowego Roku. Co byśmy w nienajgorszych nastrojach i w tym samym składzie za rok mogli się spotkać na moneyowym forum, by złożyć sobie życzenia na 2013.

Pozdrawiam serdecznie.
Ciułacz / 2011-12-31 00:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge, dzieki !
He he he !
oby ciułanie nie wyszło z krwi
Na 2012 będę ciułactwo uprawiał na całego bo już zaprzestałem inwestowania w nowe nieruchomości, a nadwyżki kapitału trzeba gdzieś upychać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy