Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-12-04 02:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Weekendowy komentarz analityka a zarazem inwestora co zarządza funduszem kilku miliardów $ w Montrealu.
.....................................................
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201112/02/01-4474014--un-pour-tous-tous-pour-leurope.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS11
......................................................
ten link co powyżej jest trochę przydługi ale za to ciekawy.
Facet powiada że w przyszłym roku recesja dotknie UE oraz że w najbliższym czasie nie powinno być inflacji, dalej twierdzi że państwa rozwijające się dalej będą w ekspansji, ale zaraz dodaje że brak kredytów z EU jednak się na nich odbije.
Pytany w co by zainwestował $10K to odpowiada: w perspektywie 5 lat, $6K w większe spółki co płacą dywidendę np : Dow Chemical, General Electric, Siemens, Pfizer et Merck.
A $4K w obligacje spółek ale nie w rządowe, takie jak :Garda World, NewAlta, Vidéotron, Baytex Energy, Domtar .
Od siebie dodam że nie wiem co on miał na myśli mówiąc że brak kredytów ze strony EU dla krajów rozwijających się ma je dotknąć, bo nie sadzę że miał na myśli Chiny, Indie, czy Brazylię.
Ciułacz / 2011-12-04 03:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kuczyński: Nie jestem Doktorem Zagładą
..............................................
http://weekend.pb.pl/2526215,72134,nie-jestem-doktorem-zaglada
Ciułacz / 2011-12-02 23:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz dopiero widzę że KGHM zapikował do podłogi, a natomiast jego odpowiednik w Kanadzie na zielono.
http://argent.canoe.ca/cotes/index.html?symbol=tck.b&marche=ca
.......................................
Muszę się zastanowić czy przypadkiem na Poniedziałek nie obstawić miedzi.
Ciułacz / 2011-12-02 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chiny: nie możemy użyć rezerw walutowych, by ratować strefę euro.
He ...He... Zamiast się wziąć w garść to czekają na Mikołaja.
Ciułacz / 2011-12-02 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rano mi się sprzedał KGHM.Co prawda uważam że dalej jest jeszcze pro-wzrostowo,ale weekend na karku to może być różnie.Politycznie powinno wypaść pozytywnie, ale ...
Co innego jest snuć teorie a co innego jest nadstawiać własny tyłek.
Ciułacz / 2011-12-02 02:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Generalnie to obecnie w Kanadzie mamy przyzwoite dane i nawet w Stanach już, się do tej sytuacji przyzwyczaili i idzie ku lepszemu.Dzisiaj komentatorzy powiadają że UE ciągnie nas do dołu.
Ciułacz / 2011-12-02 02:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miedz i srebro na światowych rynkach lekko podrosło. Miedziaka nie sprzedałem bo nie doszedł no mojej ceny, może za chciwy byłem bo chciałem mieć 2%.
Ciułacz / 2011-12-01 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zobaczymy co z tą miedzią ?
Wziąłem po przecenia , ale jak to wiemy nikt nie wie kiedy przecena sie skończy.
Analitycy w Kanadzie piali z zachwytu jak to wielkie porozumienie podpisali pomiędzy bankami UE i reszty świata, że nawet Chiny w tym samym czasie obniżyły progi zabezpieczające aby wzbudzić płynność.
Ale jednak są słowa sceptyczne bo z pustego to i Salomon nie naleje.
Ja tam uważam że trzeba reagować na chwile obecna bo liczyć na gesty polityczne to niema co, jest okazja to brać .
Do tego dodam że wzbogacajmy( dorabiajmy) się klasyczną pracą i nie liczmy na cuda oraz chrońmy nasz kapitał.
Jak są wyjątki to nie znaczy że szeroką ławą lekko zarobią na GPW.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-12-01 10:38 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu!
przyszła zima już do Kanady?
Ciułacz / 2011-12-01 13:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !

przyszła zima już do Kanady?

Dwa tygodnie temu spadło 5 cm śniegu ale wszystko poszło bo zaraz było +10C i po zawodach.Obecnie mamy pogodę z końca Października.
Nie narzekam bo ja w serwisie do domu klienta to śnieg nas dobija.
Eh... co tam o zimie ja do Fidela sie wybieram 16-go Grudnia to będę pod palmami wspominał o śniegu. Będzie odpoczynek od straganu.Chyba wezmę jakąś knigę .
Pozdrawiam
cierpliwyy / 83.25.93.* / 2011-12-02 10:16
pozazdrościć
udanego urlopu życze
Ciułacz / 2011-12-01 00:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miedz podrożała to i KGHM powinien wrócić do łask.
Ciułacz / 2011-11-30 02:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gotówka czeka na okazję a te spółeczki co są na czerwono to mają okazje do odrobienia strat.
Jak mi kosa przeszła koło nosa to wole trochę dać sobie na wstrzymanie, nie muszę co tydzień zarobić krocie.
Niby mały mikołajowy rajdzik by się należał ale trochę się boje małej płynności.
Inna sprawa że w pracy mamy urwanie głowy i wszyscy robią nadgodziny.
Ciułacz / 2011-11-28 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Fed ruszy z kolejnym wielkim programem ratunkowym"
http://www.pb.pl/2523730,68752,fed-ruszy-z-wielkim-programem-ratunkowym
.........................................................
Czy to prawda czy nie ale pobudzi do Mikołajowego rajdu.
Ciułacz / 2011-11-28 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takie programy ratunkowe to pompują wykresy surowców.Czas o tym pomyśleć.
Ciułacz / 2011-11-28 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rekordowe wyniki handlowców w "Czarny piątek"
To jest barometr nastrojów.
Ciułacz / 2011-11-27 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Londyńskie instytucje finansowe manipulują Liborem, który decyduje o oprocentowaniu instrumentów finansowych wartych 360 bln USD – informuje Bloomberg.Banki mogą zwyczajnie się zmówić i ustalić wspólnie wysokość Libor mając przy tym oficjalne przyzwolenie władz – powiedział Price.
http://www.pb.pl/2523565,37367,banki-manipuluja-bilionami-dolarow
................................................................
Od siebie dodam że że się z tym zgadzam ale jak na
razie to nie widzę lepszego rozwiązania, bo jak by to ktoś rozwalił to nastąpi finansowy chaos.
Ciułacz / 2011-11-27 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tu w Kanadzie to dalej się przestrzega przed inwestycjami w Europie, powiada się że na tapetę będzie brana Austria i po niej Europa wschodnia.Zanim to się wyklaruje to trzeba poczekać z rok lub dwa.
Ciułacz / 2011-11-27 03:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Expander sugeruje, że jeśli zadbamy o swoją przyszłość i będziemy oszczędzać, to z pracy możemy zrezygnować nawet 10 lat przed uzyskaniem wieku emerytalnego. W tym celu wystarczy odkładać zaledwie 180 zł miesięcznie.Obliczenia dokonaliśmy jednak przy założeniu, że wspomniana kwota była odkładana co miesiąc aż przez 30 lat przy stopie zwrotu 6%.
http://biznes.onet.pl/nie-chcesz-pracowac-do-67-roku-zycia--oszczedzaj,36940,4912927,1,analizy-detal
Ciułacz / 2011-11-26 23:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Merkel i Sarkozy chcą nowego paktu stabilności w UE.
http://www.pb.pl/2523549,27430,merkel-i-sarkozy-chca-nowego-paktu-stabilnosci-w-ue
.............................................
czyli jak dobrze pójdzie to jednak ten Mikołaj zawita ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy