Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-11-26 23:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Koniec sezonu wyników i trwająca przecena wzmogła aktywność giełdowych funduszy.
http://wiadomosci.stockwatch.pl/fundusze-inwestycyjne-na-spadkach-podkupuja-akcje,akcje,7706
..................................
Pod koniec roku do na całym świecie podganiają indeksy i tym razem powinno być podobnie, ale na kokosy to bym nie liczył.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-11-26 21:07
Co weekendowo mały komentarz praktyka - analityka z Montrealu.
........................................................
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201111/25/01-4471656-des-occasions-pour-les-joueurs-patients.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS1
..............................................................
Na pytanie w co by obecnie zainwestował $10K odpowiada że to zależy dla portfela emerytalnego to by widział połączenie obligacji oraz blue chips, i po roku czy dwóch jak już się wszystko uspokoi to będziecie bardzo zadowoleni z własnej inwestycji.
Dla szukających emocji to inwestować w spółki wydobywcze ropy np. Suncor.
Generalnie kanadyjskie spółki naftowe maja dobry bilans i jeszcze atrakcyjne ceny co powinno być dobre na dłuższy horyzont czasowy.
Wystrzegać się spółek zadłużonych bo jak by się napatoczył kryzys to mogą nie przetrwać.
Trzymać się z daleka od spółek finansowych z Europy oraz ze Stanów.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-11-26 14:14
Zobaczyłem ranking funduszy OFE i przecierałem oczy ze zdumienia bo nie znalazłem funduszu co by był na plusie przez ostatnie 12 miesiecy.
http://platforma.emerytury.onet.pl/index.php?table_sort=-11
....................................
Coś tu nie tak chyba ja źle szukam, bo co to niema tz funduszów bezpiecznych ? np obligacji ? albo tych co inwestują na rynku dłużnym?
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-11-26 13:43
Najwyraźniej to tylko Niemcy nie chcą dodruku €.A może mają już dość tego kołchozu i czekają kiedy się to samo rozpadnie ?
Jak to się samo rozpadnie to nikt ich nie posądzi o patrzenie na innych z góry.
Niby proste ale ale Niemcom jest potrzebna Europa i wspólna waluta bo choćby dla niemieckich funduszów emerytalnych co po inwestowały w obligacje w poszczególnych krajach.Już tam ekonomiści przeliczają w te i weftę :-))
W zasadzie dodruk to im gwarantuje wypłacalność innych krajów tylko problem jest w tym że aktualne przepisy tego nie przewidziały.
Ja bym się skłaniał do tego aby kraje członkowskie tylko i wyłącznie mogły się zadłużać w banku centralnym UE.
Największy problem jest w tym że cokolwiek zmienić to zabiera sporo czasu a kadencje polityków są krótkie a często opozycja w poszczególnych krajach promuje coś odwrotnego co by wypadało zrobić.
Jak widać w dobie demokracji tego nie przeskoczymy i trzeba się dostosować do zaistniałych sytuacji
Ciułacz / 2011-11-25 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widać że z TPSA wychodzą ? jak to kapitał zagraniczny to nie dobry znak , a jak krajowi to dobry znak, bo by oznaczało że z bezpiecznej przystani wychodzą aby coś po taniości kupić.
Noxik / 2011-11-25 13:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Do tego już potrzebna szklana kula.

Ładnie Ci się udało z FONem zwłaszcza porównując z dniem dzisiejszym. Gratuluje Ciułaczu :)


pozdr
Ciułacz / 2011-11-26 03:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !
Dzięki za gratki !
Ładnie Ci się udało z FONem zwłaszcza porównując z dniem dzisiejszym

Powiem szczerze technicznie to ładnie wyglądał ale jak wiemy że za sznurki jeden mocny ciągnie i jak zdecyduje tak jest.
Generalnie sporo inwestorów jest zmęczona czekać na nową hossę i jak się będą pojawiały jakieś jazdy manipulatorskie to sporo ludziska na to się załapią co potrwa parę dni , ale pamiętajmy że ostatnich to gryzą psy.
Ciułacz / 2011-11-25 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W moją ulubioną porą ( południe )na GPW miałem ochotę na PEKAO ale w końcu dałem sobie siana bo co się stresować przed weekendem.
Ciułacz / 2011-11-25 12:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Generalnie to na WIG dalej jest prospadkowo i spojrzałem na DAX i jeszcze to wyraźniej widać nawet średnie sie już przecięły.
Ciułacz / 2011-11-25 02:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spółki-kandydatki do inwestowania we wzrost
http://wiadomosci.stockwatch.pl/spolki-kandydatki-do-inwestowania-we-wzrost,akcje,7538
Ciułacz / 2011-11-25 11:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
teraz dopiero wstałem i widzę że zwałka na FONie i dalej wisi na widłach do podłogi.
Potrzebna jest stabilizacja ale na jakom poziomie ?
Ciułacz / 2011-11-25 02:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
7 spółek o mocnych fundamentach… i KGHM
http://wiadomosci.stockwatch.pl/7-spolek-o-mocnych-fundamentach-i-kghm,akcje,7609
Ciułacz / 2011-11-24 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zachciało mi sie kupić FON na otwarciu , a że zlecenie złożyłem wieczorem to nie mogłem spać.Koniec z końcem jak zacząłem uśredniać to sie pozbyłem prawie całego kapitału i teraz już staram się sprzedać ale idzie jak krew z nosa bo spadły obroty, a jak gonie jak lis zajączka.
Ciułacz / 2011-11-24 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już poszło wszystko i mogę spokojnie iść do pracy
mari40 / 2011-11-24 14:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Ciułaczu :)
ja również dziś za Twoją radą kupiłam trochę FON - sprzedałam trochę za wcześnie,ale i tak się opłacało
Miłego dnia życzę :)
Ciułacz / 2011-11-24 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mari40 witaj !
Powiadasz :
ja również dziś za Twoją radą kupiłam trochę FON

Hmm... Jak nikomu nic nie radzę, tylko do siebie samego pod nosem mamrotam.
Ale jak tym kogoś zainspiruje i na tym wyjdzie dobrze to bravo.

sprzedałam trochę za
wcześnie,ale i tak się opłacało

Podobnie jak i ja ale nie chciałem tego trzymać.
Trzeba pamiętać kto tam jest w cieniu(Patrowicz Mariusz) (wraz z Investment Friends SA) nie wiem czy to dobrze czy źle ale trzeba być czujnym.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-11-23 16:27 / portfel / Tysiącznik na forum
pozdrawiam Ciułacza
zysków życze
Ciułacz / 2011-11-24 01:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !

zysków życze

Dzięki !
Od tygodnia wyhamowałem ze spekulacjami i kasa czeka .
A te spółki co pozostały w portfelu to już nie wiele maja do stracenia, chociaż sobie obiecuję że jeszcze przed nowym rokiem sprzedam aby mniej podatków zapłacić.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-11-23 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na spółce FON można zarobić ale to trzeba cały czas pilnować.
Ciułacz / 2011-11-23 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z takimi spółkami jak FON to można grać odpowiednimi programami i po grosiku skubać ale przy normalnej prowizji to nie bardzo chyba że się ma odpowiednią prowizję.
Ciułacz / 2011-11-23 02:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nic się nie rzucam z kasą, wole przeczekać.
Czytając np :
Soros zwraca uwagę, że obligacje Włoch i Hiszpanii są uznawane za zbyt ryzykowne nawet z rentownością 7 proc., bo uważane są za „toksyczne”. Ocenia, że rentowność tych papierów może dojść nawet do 10 proc.
Czyli jeszcze będzie się wiele działo a i Grecja jeszcze nie zbankrutowała.
bebe-nielogo / 77.255.98.* / 2011-11-23 03:44

Ciułacz / 2011-11-23 02:37 / portfel / Tysiącznik na forum
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Nic się nie rzucam z kasą, wole przeczekać.
Czytając np :
Soros zwraca uwagę, że obligacje Włoch i Hiszpanii są uznawane za zbyt ryzykowne nawet z
rentownością 7 proc., bo uważane są za „toksyczne”. Ocenia, że rentowność
tych papierów może dojść nawet do 10 proc.
Czyli jeszcze będzie się wiele działo a i Grecja jeszcze nie zbankrutowała.

witaj ciułaczu...
a dla mnie w tym tempie "życia"...- to Soros..- to oooo....- rozrabiaka...;-)
pozdr.
on dobry, aleeee...ktośś może być dobrzejszy..;-))))
-----------
pozdr.
Ciułacz / 2011-11-23 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe witaj !
Powiadasz :

a dla mnie w tym tempie "życia"...- to Soros..- to oooo....-
rozrabiaka...;-)

Ano bo jest jak On powie coś publicznie to ma jakiś w tym cel a że jest znany z tego że gra na walutach to można przypuszczać że i złotówce się nieźle obłowił.
Taki jak on to może kreować trendy i nikt nie jest pewny kiedy zaczyna wychodzić.

on dobry, aleeee...ktośś może być dobrzejszy..;-))))

Są młode wilki co też chcą zarobić a że z czasem odkrywają psychikę starego wilka to coś tam uskubią.
A tak a propo obligacji państwowych jest coraz więcej głosów aby instytucje rządowe nie mogły sie zadłużać w prywatnych bankach tylko w specjalnym międzynarodowym banku a taki bank by działał na zasadach podobnych jak banki spółdzielcze.Jak na razie to są tylko teorie profesorskich utopistów na co spekulanci nie pozwolą bo na kim by zarabiali.
Pozwalam
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-11-21 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Troszkę sobie zaspałem i dopiero teraz widzę co się dzieje. Hmm...w chwili obecnej to na KGHM wyraźnie widać że dynamika odreagowania się zmniejszyła co by oznaczało, tz spadły obroty jednym słowem mała konsolka, a tego spekulanci nie lubią bo to może być sygnałem do realizacji zysków.W takim zawirowania to nic nie wiadomo bo może się okazać że inwestorzy z za wielkiej wody też się pobudzili i mogą podbić kurs .Jednym słowem spadające brzytwy.Teraz jeszcze spoglądam na wykres i widać że nabiera dynamiki.Powiedziałem sobie to nie ostatnia okazja.
Ciułacz / 2011-11-20 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te moje zlecenie kupna KGHM, co czeka na Poniedziałek, właśnie anulowałem.Nastroje inwestorów nie są najlepsze i przeważają domniemania, SP nakładając nowy podatek od kopalin nie będzie zainteresowany trzymaniem swoich akcji bo dywidenda może być marna, a co za tym idzie nie ma co się szarpać.
Kasa może się przydać na inne spekulacje, ale sie nie pali co nagle to po diable.
Kopex na longa może pasować, już mu się przyglądałem ale marazm na świecie.
Ciułacz / 2011-11-19 18:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawe zestawienie:
http://www.bbc.co.uk/news/business-15748696
Ciułacz / 2011-11-19 20:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak komuś się chce bawić do można zobaczyć na wykresie porównując potentaty w miedzi,Takie jak KGHM , TCK z Kanady, Jiangxi Copper Co Ltd (600362.SS) z Chin czy z Indi VED.L notowany w Londynie.
http://www.reuters.com/finance/stocks/chart?symbol=600362.SS
Na tym wykresie aby porównać wyżej wymienione spółki należy wybrać opcje : COMPARISON i po wyskoczeniu okienka wbijać jedna po drugiej symbole spółek.
Z tego porównywania by wynikało że przez ostatnie 2 tygodnie bez powodu urośliśmy i dalej jesteśmy lekko powyżej średniej tych spółek, ale pomimo wszystko bym się spodziewał chwilowego odreagowania.
Tylko kiedy ? rano ? popołudniu ?następnego dnia ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy