Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-11-19 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co weekendowo z Montrealu zapodaje coraz to innego analityka.Tym razem to specjalista od obligacji , a jak wiadomo każdy chwali swoja parafię więc i on przedstawia pozytywne strony obligacji i do tego dodaje spółki co płacą wysoka dywidendę.
Powiada że w obecnych czasach gdzie wszystko zależy od polityków to dla stabilizacji powinniśmy mieć część portfela w obligacjach.
Przestrzega również przed zbyt pochopnym liczeniem na wyjście z impasu zadłużenia.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201111/18/01-4469403-des-dettes-longues-a-digerer.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS5
..........................................................
Ciułacz / 2011-11-19 00:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piątek zapowiadał się bez emocji, a tu najadłem się strachu co w sumie dobrze się skończyło, ale teraz po pracy jak zobaczyłem drugą część zwałki na KGHM to się ucieszyłem że to sprzedałem i nie byłem za bardzo pazerny.Już teraz ustawiłem zlecenie na poniedziałek aby sobie zaklepać kolejkę do zleceń, zawsze przed otwarciem mogę anulować.
Po weekendzie to inwestorzy powinni trochę ochłonąć a spekulanci zaczną kupować co powinno podnieść kurs.
Ciułacz / 2011-11-18 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kamil witaj !
Pytasz ;

zyli przeczuwasz jakiś mały rajdzik w krótkim terminie czy jednak zakupy na
długo będziesz robił
[/cyt
Zrobiłem zakup i daję sobie 15-20 minut na sprzedaż wiec zabije sobie czas pisząć do Ciebie ;-))
Z analiz mi nic nie wynikało, a właściwie to że jedynie że powinno odreagować po spadku , po cichu liczyłem na 1%, ale teraz koło południa widząc że za mało odreagowało to ustawiłem stopa i miałem to pozostawić do przyszłego tygodnia.Napisałem dwa słowa poczytałem innych a tu widzę że zwała, stop zadziałał nie tam gdzie był ustawiony ale poniżej bo pewnie nie byłem sam na tym poziomie.Zanim wszedłem do mojego banku to spadek był na całego co mnie ochroniło przed nerwowym zakupem, ale i tak kupiłem za wszystko i nawet posłużyłem się
kredytem. To prawie jak gambler.
No chyba już czas na sprzedaż bo zaraz idę do pracy a nie chcę tego trzymać na weekend.
Ciułacz / 2011-11-18 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wygląda mi na to że zostanę z KGHM do poniedziałku , południe minęło, czyli moja ulubiona pora i nie podeszło do mojego ustawienia.
Ciułacz / 2011-11-18 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ledwo co zrobiłem wpis a tu zwałka zastanawiam sie nad ruszeniem lini kredytowej
Kamil B / 2011-11-18 13:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam, czyli przeczuwasz jakiś mały rajdzik w krótkim terminie czy jednak zakupy na długo będziesz robił
Ciułacz / 2011-11-19 01:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kamil powyżej nie odpowiedziałem Ci dokładnie o co pytałeś, bo byłem za bardzo zajęty tymi ruchami na KGHM.
Czy przeczuwałem rajdzik ? Zgodnie z tym co KGHM planował to miała być inwestycja w Kanadzie i Ameryce południowej i to miało być ogłoszone w Listopadzie nawet kasę mieli na to i liczyłem że po ogłoszeniu spekulanci podbiją kurs a stało się inaczej. Teraz to już historia.
Czy zakupy na dłużej ?Czasy nie pewne, jak ma być Mikołajowy rajd to te spółki co są zdołowane dadzą zarobić a ta luźna kasa co jest pod ręka to teoretycznie powinna służyć do spekulacji jak występują większe wahania kursu.
Ciułacz / 2011-11-17 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na KGHM ustawiłem trochę za chytrze i tylko się zrealizowało część zlecenia a reszta czeka .Co prawda jeszcze nie koniec dnia i cały czas się buja , ale ja już do pracy muszę się zbierać.
Ciułacz / 2011-11-17 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odnośnie KGHM podobnie myślę jak Kuczyński, cytuję :
Pytanie do KNF: czy to aby nie było manipulowanie kursem? Było, czy nie to pomysł jest bardzo oryginalny. W sytuacji, kiedy rząd zastanawia się, gdzie ciąć wydatki KGHM chce pozbawić budżet części dywidendy. Jeśli Skarb Państwa (główny udziałowiec KGHM) się na to zgodzi to znaczy, że żyjemy w bajkowym świecie albo, że rząd chce sprzedać część akcji KGHM HM, czyli pozbyć się kury znoszącej złote jajka. Jeśli SP nie chce sprzedawać akcji to sugerowałbym ministrowi skarbu, żeby zastanowił się, czy zarząd jest dobrze obsadzony.
...........................................
Nie podaję linka bo posta mi wywala, widocznie konkurencje się zwalczają.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-11-17 00:51
Gratulacje, dobre posunięcia. Staram się trochę obserwowac Twoje ruchy.
Świetnie sobie radzisz tym bardziej, że z daleka a to jakby trudniej.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-11-17 01:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gościu ze Śląska witaj !
Dzięki a pochlebstwa ale to nie tylko doświadczenie i analiza ale w dużej mierze to to że jestem spóźniony w czasie o 6 godzin i jak ja wstanę przed 06:00 rano to na GPW jest już południe i bywa przełom ,to łatwiej mi jest podjąć decyzję a że są duże wahania kursów to daje zarobić.

że z daleka a to jakby trudniej

Za pośrednictwem netu to tak jak bym był po sąsiedzku.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-11-17 00:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na nic się nie zdecydowałem bo dalej wisi fatum zadłużenia.Jak już banki po odpisują straty to się ustabilizuje, a tak to spekulanci będą wodzić wszystkich za nos.
Ciułacz / 2011-11-16 12:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Znowu usiadłem na kasie.Przed południem puściłem KGHM po prostu obawiałem się że takich jak ja jest sporo co to zagrali pod info i teraz będą realizować zyski.
Ciułacz / 2011-11-16 12:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pomimo tego uważam że KGHM to dobra spółka,ale nie jedyna.
Ciułacz / 2011-11-16 02:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
5 gwiazd sezonu wyników
Inwestorzy chętnie kupują dziś akcje Comarchu, Kopeksu, Emperii, Synthosu i AB.
Ciułacz / 2011-11-16 02:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
5 czarnych owiec sezonu ( za wyniki ):
są Mostostal Warszawa, Lubawa, Bomi, Trakcja-Tiltra i DM IDMSA.
Ciułacz / 2011-11-15 23:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak tu przestać spekulować, jak znowu KGHM dał dobrze zarobić.
Ciułacz / 2011-11-15 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KGHM zostało zakupione bo liczę na podkręcenie kursu po ogłoszeniu inwestycji w Kanadzie.Ale może być odwrotnie bo inwestorzy mogą uznać że to otchłań na ich zyski.
Ciułacz / 2011-11-15 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Agencja Moody's obniżyła perspektywę dla polskiego systemu bankowego do "negatywnej" ze "stabilnej - podał we wtorek Moody's w komunikacie.
Nic dodać nic ująć.
Kłopoty finansowe Grecji, Portugalii, Irlandii, a ostatnio też Włoch sprawiają, że w Europie kończy się era permanentnego życia na kredyt. W obliczu kryzysu fiskalnego aż 13 krajów zapowiedziało, że wyzeruje deficyt budżetowy.
Jak mamony nie dodrukują to może być stagnacja przez 10 lat ?
Wobec tego co robić z nadwyżkami kapitału ?
W złoto ? srebro ? Tylko nie ładujmy w jeden instrument, nie zapomnijmy o obligacjach oraz spółkach co płacą dywidendę i mają jeszcze potencjał rozwojowy.
Ciułacz / 2011-11-14 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PEKAO co w ubiegłym tygodniu spekulacyjnie kupiłem dopiero teraz przed południem sprzedałem.Trochę zaczynałem wątpić czy coś zarobie, ale jednak ....
Ciułacz / 2011-11-14 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Usiadłem na kasie i myślę co tu zrobić ... hmm... jak niewiem co zrobić to lepiej nic nie robić.Może KGHM spadnie to bym trochę wziął ? obaczym bo ceny miedzi nie zachęcają ale potencjał spółki dobrze się zapowiada.
Ciułacz / 2011-11-13 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Weekendowo to może ciekawostkę zapodam:
W Kambodży latem otwarto nową giełdę.
http://www.csx.com.kh/main.do?lang=en
Giełda jest otwarta ale na niej spółek niema, bo spółki jeszcze nie posiadają akcji aby wejść na giełdę.
Trochę śmieszne i nie do pomyślenia to tak jak by wybudowano młyn ale nie mielą bo zboża nie dowieźli.
http://www.reuters.com/article/2011/07/11/cambodia-stockmarket-idUSL3E7IB0T320110711
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy