Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-11-07 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aby nie trzymać gotówki to tak zrobiłem jak wczoraj pisałem, obstawiłem obydwa banki a teraz się zastanawiam czy tego nie sprzedać kilka grosiaków na bułeczki sie uzbiera.
Miałem ochotę podebrać PBS Finanse czyli po staremu BEEFSAN co kiedyś na nim nieźle zarobiłem, bo tam mają tendencje do dziwnych kombinacji, ale nie miałem odwagi.
Ciułacz / 2011-11-07 12:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podobno na Beefsanie mają ambicje wyciągnąć kurs powyżej złotówki, ale kto ich tam wie.
Ciułacz / 2011-11-06 22:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Za zachodnią miedzą Comerzbank dalej się konsoliduje, czyli po mimo że będzie musiał przełknąć 50% strat w Grecji już ma wszystko w cenie ?
Ciułacz / 2011-11-06 20:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gdzie te czasy co to w weekend można było sobie zrobić analizę aby na poniedziałek być gotów do ataku ???
Teraz to przez weekend wiatr zmienia kierunek kilka razy i być tu mądry ...
Ciułacz / 2011-11-06 17:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak nie urok to sraczka :-)) jak to powiadała moja babcia.Coś zawsze musi być.
Jeszcze z kryzys bankowy w UE się nie zakończył a tu szykują się bombardowania Iranu.
Amerykanie wycofają się z Iraku do końca roku ,to otworzy się nowa możliwość ataku na Iran???
Ciułacz / 2011-11-06 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Banku Zachodnim mam konto maklerskie w Ramach IKE a że tam raz rocznie dokładam na ile limit roczny pozwala i nie zaglądam bo i niema poco wiec zapomniałem a raczej pomyliłem z innym mój pin.
Może i dobrze bo nie kusi do manipulacji.
Ciułacz / 2011-11-06 01:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie powiem abym na Boryszewie coś stracił ale i poza kilkoma dobrymi strzałami to się trzymałem na dystans.
Obecnie Boryszew ma szansę się dostać na WIG-20 co może pochlebiać Karkosikowi a co za tym idzie ruchy na podkręcenie obrotów mogą być silne. Musimy jednak pamiętać że to nie zawsze musi być pro wzrostowo , a co za tym idzie pamiętajmy o stopach.
Ciułacz / 2011-11-06 00:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te spekulacje przez ostatnie dwa miesiące wygenerowały mi spory zysk i teraz widzę że się zapowietrzyłem i przestałem spekulować.
A przyglądając ( analizując) się bankom PKO BP oraz PEKAO widać że jeszcze ich potencjał nie jest wykorzystany do końca.
Ciułacz / 2011-11-05 22:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po tej ilości spotkań na szczycie i niczego konkretnie nie uchwaleniu to można się domyśleć że to jeszcze potrwa do wiosny, bo do nowego roku to chyba wiele nie zdziałają.Jeszcze jak by musieli zrobić poprawkę do Eurokonstytucji to rok mamy z głowy.
Ile to potrwa to potrwa ale to kiedyś się musi unormować.
Jak na tą chwilę to większość co ma kasę to dalej zaciska pasa, bo niby dalej czasy nie pewne i z oszczędzania jeszcze mają więcej gotówki.
Jak tylko przez rok przestaną trąbić o ponownej recesji to ludziska jak i spółki dadzą sobie luz co się przerodzi w inflacje i wszyscy na wyścigi będą się podkupować.
He ...he ... te moje fundusze obligacji co mi dają po 6-10% rocznie to będą słabo wyglądać przy inflacji 5%.To jeszcze nic ale nawet mam stare lokaty po 4,5%. Wiosną skończy się ich termin to zobaczę co z tym zrobić.
Ciułacz / 2011-11-05 15:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj weekendowo to dla ciułaczy zapodam co poleca jeden z analityków-praktyków.
Na słynne pytanie w co by teraz zainwestował $10K odpowiada : w spółki co płacą dobrą dywidendę i jeszcze maja możliwość je podnieść.Tu wymienił kilka spółek:
TransAlta (TA), Bell Aliant (BA), Nexen (NXY), Shaw Communications (SJR.B), Yellow Media (YLO)
Od siebie dodam że: to że mogą zwiększyć dywidendę to zawsze przyciąga inwestorów co starają się gonić króliczka i tym podnoszą kurs danej spółki.
A pytany czego unikać to odpowiada że długoletnich obligacji rządowych.
Podaję link do strony:
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201111/04/01-4464666-beaucoup-dinteret-pour-les-dividendes.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS8
...................................................
Te moje linki są okropnie długie.
Z tymi obligacjami to mnie trochę wpędził w zadumę bo mam jeden z funduszy obligacji;
http://fonds.lesaffaires.com/gishome/plsql/gis_f.fund_pro?fundname=IA+Clarington+Real+Return+Bond&pi_universe=PUBLIC_FUND&product_id=
.....................................
Z tym funduszem to nic nie będę majstrował
Niech będzie przeciwwagą do innych moich spółek
takich jak
Ciułacz / 2011-11-04 12:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przy Niemieckiej skrupulatności to załatwienie sprawy greckiego zadłużenia nie jest do zrealizowania, chyba że wziąć Grecję do niewoli i wprowadzić obowiązkowo 12 godzin pracy, po niewolniczych stawkach.
Wszyscy robią wielkie larum że Grecja może być spóźniona ze spłatami zadłużenia, a może lepiej później jak wcale ?Przez robienie z tego wielkiego halo to cierpi Niemiecki emeryt bo jego składki emerytalne są właśnie ulokowane w Greckich obligacjach oraz na Niemieckim parkiecie a ten cały czas traci.
Przypominam sobie jednego z lokatorów co mi ciągle płacił komorne z opóźnieniem i to tak przez kilka lat, moja żona jest skrupulatna i ja to bardzo denerwowało i chciała go wywalić.Ja wolałem być elastyczny bo jak się zacznie wojnę z lokatorem to często przestaje płacić i nie chce się wyprowadzić a jak już się wyprowadzi to zostawi mieszkanie zdemolowane.Po kilka latach facet znalazł sobie dziewczynę i wszystko jak ręka odjął, teraz już jest 12 lat jak tu mieszka.
Wniosek ? Ożenić Grecję ;-)))
Pooh nl. / 178.182.118.* / 2011-11-05 19:10
Ciulaczu, na starym kontynencie wszystkich ze wszystkimi trzeba pozenic ;)
Ale czyz nie taka jest docelowa idea? ;)
Pozdr. Q
Ciułacz / 2011-11-05 21:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba witaj !
Słusznie ...
Ale czyz nie taka jest docelowa idea?

Ano tak, jak to w małżeństwie bywa że czasami jedno może być kulą u nogi dla drugiego .
Pooh / 2011-11-05 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Innej opcji niż pewnego rodzaju federacja ze swobodnym przepływem kapitału i usług nie ma.
Inaczej Chińczyki powykupują /tak w uproszczeniu/ pojedynczo pół Europy.
Pzdr.Q
Ciułacz / 2011-11-05 23:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba , o Kitajcach to nie chcę wspominać bo mogę mieć krzywe spojrzenie bo moja żona to Chinka .
Inaczej Chińczyki powykupują /tak w uproszczeniu/ pojedynczo pół Europy.

To się odwlecze ale jest bardzo realne.
Podobno przeciętne IQ mają wysokie, to tak jak kropla co drąży skałę, chyba że ją skierujemy gdzie indziej.
Pozdrawiam
Pooh / 2011-11-05 23:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Żeby było jasne - do Chińczyków nic nie mam, w zasadzie to mi imponują /podobnie jak Rosjanie/ - działają na rzecz swojego kraju, to ich zbójeckie prawo, a naszym /jako Europejczyków/ jest się bronić przed powyższymi scenariuszami.
Pozdrawiam. Q-buś.
Ciułacz / 2011-11-04 11:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam:
Dziś kwotę 1,5 mln zł lepiej zanieść do banku, niż zainwestować w ekskluzywne mieszkanie.
Od siebie dodam że ja jak już bym chciał zainwestować w nieruchomości to wolałbym poszukać odpowiedniej działki i wybudować mały blok apartamentowy o podstawowym standarcie, tu w Montrealu to typowe są po 8 mieszkań.Tak to zrobić że może w przyszłości można by sprzedać jako indywidualne mieszkania.
Ciułacz / 2011-11-03 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aqua witaj !
W Grecji już były rządy wojskowe i obecnie przy tych cieciach to może się dobrze oberwało wojsku co może być iskrą.
Uciekając do referendum to się zamyka wszystkim usta.
Ciułacz / 2011-11-03 03:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aqua witaj !
Z tym referendum to w każdym kraju może być inaczej.
Fakt faktem że z tym referendum to namieszali, ale na zdrowy rozum to przed wpakowaniem całego narodu w coś co nie akceptują ,to może być też nie do strawienia.
Już zeszedłem te czasy co na półkach tylko stał ocet, chyba to nie wróci? ale nawet wtedy sobie dobrze radziłem.
aqua vitae / 2011-11-03 07:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kłaniam Ciułaczu
Tak myślę, że albo odbywa się jakaś oszukańcza gra Papandreu albo mamy do czynienia ze skłonnosciami do samobójstwa politycznego. Trzecie wyjście jest w sposobie skonstruowania pytania tak, by Grecy którzy nie chcą sie reformowac a chcą pozostać w strefie Euro ( wg badania ponad 60% )będą zmuszeni wybrać. Zdaje się, że wszyscy powoli mają dość malutkiej Grecji trzymającej możnych za gardło i jak zaczną wybijać jej zęby to troche krwi sami sobie upuszczą ale potem Grecy będą mieć przechlapane- ze swoja walutą, kosmicznymi długami, buntującym sie społeczeństwem i ogólną niechęcią świata. Oni dopiero poczują co to znaczy kryzys.
pozdrawiam
Pooh nl. / 188.146.93.* / 2011-11-03 13:21
Dokladnie - zrobienie Grekom z dupy jesieni sredniowiecza bedzie przestroga dla pozostalych panstw w klopotach i wybije z glowy pomysly na udawanie reform. / mam na mysli np. kombinacje Berlusc. /
Pzdr. Q
dodge / 2011-11-03 13:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Berlusconii ma co innego teraz w głowie po ubiegłotygodniowym spotkaniu w sprawie ratowania strefy Euro

http://www.youtube.com/watch?v=DTmXGiuxJso

:)

Ta pani, to premier Danii.
Ciułacz / 2011-11-02 01:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawie się zapowiada, ale przynajmniej jest kasa na zagranie pod odbicie ale najpierw trzeba trochę poczekać niech się wystrzelają.
Referendum będzie ale kiedy to jeszcze nie wiadomo ??? czy to przypadkiem nie specjalnie sobie teraz pogrywają ?
aqua vitae / 2011-11-02 16:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kłaniam Ciułaczu:)
a czy przypadkiem nie jest tak, że zdodę na przeprowadzenie referendum musi zatwierdzić parlament? Bo może pan premier sobie chcieć,a pokażą mu - ni chu chu.
pozdrawiam
Ciułacz / 2011-11-01 02:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nosił wilk razy kilka i w końcu ponieśli wilka .
MF Global Holding ,jeden z czołowych globalnych brokerów na rynku derywatów wniósł o ochronę przed wierzycielami, zgodnie z rozdziałem 11 amerykańskiego prawa upadłościowego.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy