Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-10-31 01:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej pisze o Poniedziałku ale nie tym na GPW a raczej na Amerykańskim parkiecie
Ciułacz / 2011-10-31 01:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pomimo że na Poniedziałek się źle zapowiada to jednak można by się pokosić do kupna po przecenie, dołka to nie upoluje ale trzeba to przypilnować.
Ciułacz / 2011-10-31 01:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kto da się na to nabrać ?
Cytuję za PB:
EFSF będzie kupował obligacje zagrożonych krajów, a następnie – pod zastaw tych papierów– będzie zaciągał poza strefą euro nowe długi. Zdobędzie w ten sposób pieniądze na kupowanie kolejnych obligacji chwiejących się krajów. Unijni przywódcy chcą, by ten lewar był cztero- lub pięciokrotny.
http://makro.pb.pl/2511323,3171,gdzie-po-ratunek-dla-euro
.....................................
W Chinach zwykli obywatele nie są zadowoleni aby w tym uczestniczyć.
Widzą jak to ich Amerykanie załatwili poprzez obniżenie wartości dolara.
Teraz kitajce to pewnie poczekają aż € spadnie co tym samym wywinduje $.
........................................
amelian nl / 46.113.213.* / 2011-10-31 03:03

EFSF będzie kupował obligacje zagrożonych krajów, a następnie – pod zastaw tych
papierów– będzie zaciągał poza strefą euro nowe długi.

Hmmm...Ciułaczu, czyż taki schemat czegoś nam nie przypomina...? mi się od razu skojarzył z kryzysem subprime i derywatami CDO...tylko skala jakby delikatnie większa ;)

Źle się dzieje
Ciułacz / 2011-11-01 00:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amelka witaj !
Masz rację pisząc
Źle się dzieje

Jest chyba gorzej jak nam się wydaje.
Pocieszam się że jak sobie radzę powyżej średniej to i w złych czasach powinienem być powyżej średniej ;-))
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-10-31 01:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Typowy odruch przed bankructwem zamiast się zastanowić jak jak zakasać rękawy i wyjść z zadłużenia tona to miejsce szukamy nowego frajera aby u niego coś pożyczyć.
Ciułacz / 2011-10-31 00:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
-2% w Tel-Avivie nie napawa optymizmem ,jeszcze poczekamy na Azję.
Ciułacz / 2011-10-31 00:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak tu się dziwić Grekom ?
Niemcy pomylili się o 55 mld EUR.
Niemcy poinformowały, że doszło do pomyłki księgowej w FMS Wertmanagement.
Wygląda mi na to że chciano że chciano naciągnąć własnego podatnika.
http://www.pb.pl/2511730,74844,niemcy-pomylili-sie-o-55-mld-eur
Ciułacz / 2011-10-29 22:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Była opinia ze w Berlinie mieszkania są tańsze od Warszawy, czy to się nie zmieniło to nie wiem ale to miasto powinno dalej być rozwojowe. Kto lubi nieruchomości to może warto by o tym pomyśleć. Kupić zaniedbaną nieruchomość i trochę ją podpicować, a dalej to już wiecie sami.
Ciułacz / 2011-10-29 19:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przez ostatnie 5 lat na Amerykańskich parkietach w zasadzie nic nie urosło.
System emerytalny jest oparty na składkach co są zainwestowane na parkiecie.
Tu w Montrealu to co większa i znacząca jakaś instytucja to ma prywatny system emerytalny dla swoich pracowników, tz oprócz normalnych składek emerytalnych to jest osobna emerytalna kasa gdzie są odsyłane składki pracodawcy i trochę z wypłaty pracownika.
Przeważnie to jest system z określoną z góry wysokością emerytury, co jest robione przez odpowiednie przeliczniki, jak ilość lat przepracowanych pomnożone odpowiedni stały z góry określony procentowy ułamek poborów.Obecnie zmniejsza się zgromadzony kapitał bo wypłaty z roku na rok rosną co i emerytury są wyższe ale kapitał emerytalny całej kasy na giełdzie przynosi straty.Niby proste bo by można zmniejszyć proporcje w przelicznikach, ale jest problem bo to jest umowa zbiorowa z pracownikami i oni musza wyrazić na to zgodę, a jak wiemy na przykładzie Grecji nikt nie jest skory do ciecia własnej emerytury. Jak na razie to obowiązek dokapitalizowania emerytalnej kasy spoczywa na pracodawcy,instytucje pro państwowe to dofinansują to z kasy podatnika.
Jednak jest sporo ludzi co takich przywilejów mniemają i oni podnoszą larum , co w dyskusjach jest coraz więcej nacisku na oddzielenie inwestycji od spekulacji giełdowych, tym bardziej że obecna stagnacja może potrwać jak w Japoni kilkanaście, czy kilkadziesiat lat.
Ciułacz / 2011-10-29 15:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Montrealu mamy pierwszy przymrozek,troszke zimno -3C
Ciułacz / 2011-10-29 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obecnie czytam co wekendowy komentarz jednego z adminów znacznego funduszu.
...................................................
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201110/28/01-4462272-denicher-les-perles-de-la-croissance.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS13
........................................................................
Generalnie to obecnie nie radzi inwestować w spółki co przynoszą stałe dochody ale raczej wyszukiwać perełek co są inowacyjne i przyniosą kokosowe zyski, i podaje kilka przykładów.
Od siebie dodam :
Dla przeciętnego ciułacza to nie jest zbyt dobra rada, to może być dobre dla zarządzających funduszami co potrafią wypromować spółkę, kupując za grosze , pompując i pozostawić leszczom.
Samemu znaleźć na Amerykańskim rynku perełkę i nie wpaść na fatamorganę to nie lada wyczyn.
Ja w takie nowinki to raczej za dużo kasy bym nie wkładał, chyba że ktoś zna rynek na wylot to inna sprawa.
Ciułacz / 2011-10-28 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niby głębszy oddech na parkiecie ale jak już uzgodniono że prywatne banki anulują 50% zadłużenia Grecji , ale jak przyjdzie ten moment że trzeba będzie to zaksięgować w bankach i tu nagle pojawią się nowe negatywne noty dla tych banków to dalej będziemy śpiewać cienkim głosikiem.
Jak na razie to są kombinacje jak ten negatywny kapitał księgować aby w księgach nie było ujemnie.
Dużo się mówi o dokapitalizowaniu banków, hm... ,ale to nie jest subwencja aby wyrównać straty, jedynie co to to że będą mieć płynność.
Dobrze , dobrze ale jak ja mam się do tego wszystkiego?
Dalej się będę starał oddawać małe strzały większą gotówką na płynnych walorach, a część portfela dalej w akcjach, pomimo że jest na czerwono. Bardzo możliwe że wszystko co na czerwono sprzedam i odkupię aby wykazać mniejsze zyski dla fiskusa.
Z tym odsprzedawaniem i odkupowaniem to zawsze mi się ręce częsą i do tego zabieram się jak pies do jeża.
Ciułacz / 2011-10-28 02:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Czwartkowym rajdzie trochę skorzystałem ale złapałem zyski i częściowo na kasie siedzę.Niby większość fundów realizuje zyski w Piątki, ale jak wstanę w wasze południe to może być po zyskach.
Totalny brak czasu na analizy więc niema co.
Ciułacz / 2011-10-27 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KGHM dokopał się miedzi w Niemczech
DM BZ WBK - Biznes
27 Paź 2011, 11:00


Pierwsze wyniki wierceń w Saksonii są obiecujące. Jeśli zasoby będą duże, wydobycie ruszy w 2015 r. - prasa.
...............................................
Wobec powyższego troszkę po spekulowałem sobie dzisiaj na KGHM ale już wyszedłem bo sobie pomagałem lewarkiem a nie za swoje to niema co ryzykować.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-10-27 02:40
- To, co ostatnio przeżywamy, to nie kryzys finansowy, lecz kryzys władzy. Rządy wolą kupować czas, aby utrzymać się przy władzy do następnego szczytu - powiedział w wywiadzie dla INTERIA.PL Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha.
..........................................
http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/wywiad-interiapl-europejskie-rzady-chca-grac-role-sw,1713326,5429
Ciułacz / 2011-10-27 02:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Protesty przeciw nadmiernemu wzbogaceniu się bankowców jeszcze nie ustają . W Montrealu koczują na skwerze przed budynkiem parkietu i zapowiadają że pozostaną tam na zimę.
W taj sprawie to jestem trochę lewicowo nastawiony, chociaż lewackich leniuchów bym chętnie do prawdziwej pracy pogonił to z tymi trochę sympatyzuję.
Wystarczy pomyśleć że tacy co zarządzają fundami czyli nie swoim kapitałem dostają niebotyczne premie za dobre wyniki, a jak strata to nie ich problem.A że łatwiej jest wzbudzić strach od pewności siebie to sieją panikę i grają na spadki robiąc sobie dobre wyniki ale całe miliony emerytów ci ich fundusze emerytalne są w spółkach dostaje baty chociaż nie uczestniczyli w spekulacjach.
w 1079 roku do 1% najbogatszych amerykanów należało 8% majątku narodowego , ale już w 2007 ten 1% posiadał 17% majątku. narodowego.
Ginie klasa średnia bo biedakom to już nic nie można zabrać.
Jak to zatrzymać ? Hm... Jak widać dobrowolnie to nie bardzo chcą się dzielić, inna sprawa że chęć do bogacenia się to motor do rozwoju i postępu co tym samym poprawiany jest byt tych najbiedniejszych.
Mam nadzieję że za moich czasów żadna większa rewolucja nie wybuchnie ( mam co stracić )ale kiedyś to się doigramy.
Ciułacz / 2011-10-25 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Muszę przyznać że wole te spółki co płacą co miesiąc dywidendę, na takich to przynajmniej nie ma spekulacji na kupowanie przed dywidendą.
Dla przykładu to może podam z mojego portfela w Kanadzie jak się zachowują takie spółki.
http://fr.finance.yahoo.com/echarts?s=MKZ-UN.TO#symbol=mkz-un.to;range=2y;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=;
...........................................
Ta spółka powyżej to po wypłacie dywidendy wygląda katastroficznie bo płaci znaczną dywidendę tylko raz w roku.
Ale te poniżej co płacą co miesiąc takich problemów nie mają.
BDI z Toronto oraz NPI z Toronto
Ciułacz / 2011-10-25 02:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam :
Szukaj spółek, które regularnie płacą dywidendę”. „Określ minimalną stopę dywidendy, która Cię satysfakcjonuje. Znajdź spółki, które mogą zapewnić taką premię”.
http://www.pb.pl/2508355,57264,spolki-ktore-kusza-dywidenda
.......................................
To jest dobre dla inwestorów po 50-dziesiatce.Czas do przygotowania się do emerytury.Te kilka milionów co się dorobili na spekulacjach wkładać na pewne konie co to powolutku ale do przodu niech dadzą średnio 7% dywidendy to od miliona uzyskamy 70tys.Nasz kapitał powinien sie sam chronić przed infacją poprzez wzrost notowań.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy