Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-10-23 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wygląda na to że jednak sie zdecydowano przejść do czynów z dodrukiem €, może to nie dodruk ale wirtualne lewarowanie.
Poprzednio już utworzono fundusz (EFSF) co powstał ze ściepki poszczególnych krajów ale te 440 miliardów to za mało bo to trzeba pomnożyć przez 3.
Do przyszłej środy muszą się zdecydować w jakiej to będzie formie aby księgowemu bilans się zgadzał.Jak to zaklepią to będą mogli wykupić i umorzyć greckie obligacje od prywatnych banków.Ciekawe za ile je wykupią, za 50% ich wartości ?
Ciułacz / 2011-10-23 02:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bankowcy to by zapewne chcieli Grecji rozłożyć spłaty na 1000 lat byle by nie ogłosili niewypłacalności bo wtedy to i im się oberwie.Wszyscy się głowią jak tu zjeść ciastko i mieć ciastko.
Ładnie to się nazywa pomoc dla Grecji a w zasadzie to o sobie myślą, a tą Grecję dawno by pogonili jakby niemieckim bankom nic nie groziło.
Najlepsze wyjście to zajęcie komornicze to w takiej sytuacji w aktywach bankowych byłoby wszystko na plusie, a długi greckie zebrać w jeden fundusz i go dać na giełdę z naklejką AAA, tak jak w Stanach trefne hipoteki
Ciułacz / 2011-10-22 22:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Weekendowo podam opinię doświadczonego administratora z Montrealu dotyczącą rynku Amerykańskiego i Kanadyjskiego.
Zapytany w co by teraz zainwestował $10tys?
Facet powiada że na tą chwilę dopóki z Grecją się nie rozstrzygnie, to siedzieć na gotówce, w obligacje lub solidne spółki co i tak nie przyniosą zysku ale ochronią kapitał.
Zmieni zdanie jak Europejski kryzys bankowy zostanie zażegnany.
Dalej mówi że Amerykańskie spółki maja wielkie zapasy gotówki i tylko czekają na stabilizacje aby je użyć.Według niego rok 2012 powinny być dobrym rokiem.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201110/21/01-4459644-mot-dordre-prudence.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS11
Ciułacz / 2011-10-22 14:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej podałem tabele spółek co płaciły dobre dywidendy, podkreślam płaciły...
Jak ktoś się zdecyduje inwestować w spółkę co płaciła dobrą dywidendę to należy przeanalizować czy to jest rokrocznie czy tylko jakiś wyskok, co ma głębsze tło.
Pamiętamy z GPW spółkę PEKAS co ostatnio wypłaciła sporą dywidendę ponad 11% ale to nie znaczy że to kura co znosi złote jajka bo od 6 lat mają straty operacyjne.
Ciułacz / 2011-10-22 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jako ciekawostkę z kanadyjskiego parkietu to wam zapodam tabelę spółek ze stycznia 2011 co płaciły dobrą dywidendę. Jest podany procentowy zysk tylko z samej dywidendy.
Muszę sie pochwalić że ten pierwszy z listy jest w moim portfelu.
http://www.systeme-analyse-boursier.com/dividendeTSX.html
Ciułacz / 2011-10-22 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze jedna lista spółek ze Stanów. co płacili dobrą dywidendę.
Niestety nie mam żadnej z nich.
http://www.systeme-analyse-boursier.com/dividendeNY.html
Ciułacz / 2011-10-22 00:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak chyba tak jest jak pisałem:
Czyli może być możliwe że Sarkozy z Markel już się dogadali tylko blefowali aby
zdopingować Greków do uchwalenia oszczędności.
Jak by tak było to może w Piątek ktoś pościć parę z ust i sytuacja na giełdzie może się
zmienić na up.

Gadać to sobie pogadałem ale nie obstawiłem KGHM tak jak chciałem, dlaczego ? proste ,bo się bałem
Ciułacz / 2011-10-21 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla KGHM inwestycja w Kanadzie to może być kula u nogi, wygląda mi na to że już dali sobie siana i czekają na nowego inwestora.
http://www.amemining.com/s/Home.asp
Ta spółka to studnia bez dna, ale jest nadzieja odsprzedać to Chińczykom ;-))
Ciułacz / 2011-10-21 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Premier Chin wzywa UE do reform.
Le premier ministre chinois, Wen Jiabao, a demandé vendredi à l'Union européenne une «réforme fondamentale.
Trochę śmieszne ale prawdziwe.
...........................................
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/dossiers/la-crise-europeenne/201110/21/01-4459387-dette-la-chine-fait-pression-sur-leurope.php
.......................................
Rację to on ma tylko pewnie to robi aby pokazać przed swoim narodem jaki to on mocny.
Ciułacz / 2011-10-21 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nic nie wpadło bo byłem za wysoko ustawiony.
Może i lepiej.
Ciułacz / 2011-10-21 12:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tu mała poprawka , napisałem :
byłem za wysoko ustawiony.

Powinno być za nisko ustawiony
Ciułacz / 2011-10-21 01:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak coś obstawię po cenie otwarcia.
Ciułacz / 2011-10-21 01:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Parlament Grecji zatwierdził w czwartek rządowy plan oszczędności budżetowych, przewidujący redukcję płac i zwiększenie podatków, co jest koniecznym warunkiem otrzymania pomocy finansowej z zewnątrz.
Czyli może być możliwe że Sarkozy z Markel już się dogadali tylko blefowali aby zdopingować Greków do uchwalenia oszczędności.
Jak by tak było to może w Piątek ktoś pościć parę z ust i sytuacja na giełdzie może się zmienić na up.
Ciułacz / 2011-10-20 23:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Taki spadek KGHM ? to nie powinno się z obejść bez odbicia.
Podobna spółka na rynku w Kanadzie pod koniec sesji wyszła na plus.
http://fr.finance.yahoo.com/echarts?s=TCK-B.TO#symbol=tck-b.to;range=1d;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=;
Ciułacz / 2011-10-20 23:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jutro jak wstanę to u was będzie koło południa to będzie jaśniej co z tą miedzią.
Ciułacz / 2011-10-20 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak sie nie dziwić że spada ? Gdy :
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy powiedział w środę, że plany rozwiązania kryzysu zadłużeniowego w strefie euro znalazły się w impasie z powodu rozbieżności między Paryżem i Berlinem na temat sposobów zwiększenia skuteczności Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF).
http://www.pb.pl/2507097,82849,rozmowy-w-sprawie-kryzysu-w-impasie
............................................
W China spada tu spada czyli w końcu kiedys dobije do dna , tylko kiedy ?
Ciułacz / 2011-10-20 02:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na czwartek nic się nie odważyłem kupić, po prostu brak czasu na analizę, a na pałę to niema co.Inna sprawa że teraz przed tym weekendem to lepiej być ostrożnym, bo politycy mogą ostro namieszać.
Ciułacz / 2011-10-19 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na KGHM po zobaczeniu notowań w Azji zadowoliłem się mniejszym zyskiem bo tego nie chcę trzymać idąc do pracy.
Powoli będę musiał uporządkować mój portfel.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy