Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-10-19 01:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rezerwa Federalna przeprowadzi trzecią rundę ilościowego luzowania polityki pieniężnej i w ten sposób nie da gospodarce USA wejść w kolejną recesję, twierdzi Jan Hatzius, główny ekonomista Goldman Sachs,w perspektywie najbliższych 6 do 9 miesięcy.
http://www.pb.pl/2506271,11918,goldman-sachs-qe3-obroni-usa-przed-recesja
..................................
Dobrze wykalkulowane aby podciągnąć wyniki na wybory.
Ciułacz / 2011-10-18 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moje spekulacje na KGHM nie poszły tak jak oczekiwałem, liczyłem że się doczłapie do poziomu otwarcia co by mi się zrealizowało z niezłym zyskiem a tak to zostałem z papierem na jutro.Co się odwlecze to nie uciecze
Ciułacz / 2011-10-18 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odnośnie poniżej tych inwestycji KGHM w Kanadzie to nic nowego, tak napisałem dla odkurzenia tematu.
Ciułacz / 2011-10-18 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po złych wiadomościach dla miedzi liczę że już wszystko mamy w cenie i teraz powinno się trochę skonsolidować a następnie podciągnąć w górę.Po ostatnich spekulacjach wygenerowałem trochę nowej kasy więc dopomagając sobie lewarem wziąłem sobie trochę KGHM.Szykują się do przejęć nowego złoża w Kanadzie to może im pomóc.
Ciułacz / 2011-10-18 13:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zobaczymy co z tego wyjdzie

Vancouver, British Columbia - September 22, 2011. Abacus Mining & Exploration Corporation (TSXV: AME "Abacus") announces that its 49% owned joint venture company, KGHM Ajax Mining Inc. ( "Ajax"), has signed and completed the transactions pursuant to an Asset Exchange Agreement with New Gold Inc. ("New Gold") for certain assets and property claims in the Afton-Ajax mining area and New Gold's 10% net profits interest (NPI) royalty. The 10% NPI covers certain mineral claims within the Ajax pit area.................................................
http://www.amemining.com/s/NewsReleases.asp?ReportID=480641
Ciułacz / 2011-10-18 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odnośnie samej spółki.
http://www.amemining.com/s/StockInfo.asp
..............................................
Wygląda kiepskawo
Ciułacz / 2011-10-16 16:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niby w Grecji są spółki zdołowane i są głosy aby tam szukać perełek ale tam obecnie jeszcze dzięki € jest jakaś stabilizacja, ale jak ich pogonią to może być nie wesoło, nawet wojna domowa ?
Zyskowne spółki mogą robić dochody , ale jak nastanie Drahna bez wartości to te akcje spadną na pysk.
enzo 1 / 2011-10-17 15:40
to tylko dla spekulacji ale nie bardzo mi się chce czegoś tam szukać i ewentualnie zakładać konta które by obsługiwało zlecenia na tamtejszym rynku.
Ciułacz / 2011-10-16 16:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Szef Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet powiedział w niedzielę, że należy wprowadzić zmiany w traktacie UE, które uniemożliwiłyby jednemu krajowi destabilizację reszty bloku.
........................................
http://biznes.onet.pl/szef-ebc-trzeba-zmienic-traktat-ue,18493,4881956,3219970,199,1,news-detal
..........................................
To już nie pierwszy głos w tej sprawie, ale w końcu to zrobią, bo inaczej to przykład takiej Grecji co chcą żyć na garnuszku UE może zachęcić innych.
Ciułacz / 2011-10-16 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrzę na TASE i tam +4%, ale chyba w ubiegłym tygodniu mieli święta to teraz nadrabiają.
Ciułacz / 2011-10-15 21:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amerykanie, jak wiadomo, od dziecka karmieni są mitem "od pucybuta do milionera". W praktyce jednak większość z nich przechodzi drogę "od absolwenta przeciętnej uczelni do marnego wiceprezesa w wydziale spraw nieistotnych marginalnej firmy".Albo byli jakimś tam sprzedawcą czy przedstawicielem jakiejś tam firmy co
w obecnych czasach internet zabrał im pracę ( bo kto dziś słucha sprzedawcy dywanów)takim to ludziom się nie dziwie że oni obecnie koczują w parku i robią demonstracje przeciwko bankom.
Przez całe dziesięcio lecia młody Amerykanin zakładając rodzinę mając kilka $tys w kieszeni kupował dom a nawet przez ostatnie 10 lat bez własnego wkładu, powiem więcej nawet ostatnimi laty to nie dość że bez własnego wkładu to na dodatek bank dawał hipotekę na 120% wartości domu.Np domek za $400tys to dostajesz hipoteki $480tys , czyli płacisz za dom te 400tyś kupujesz całe umeblowanie domu i nową brykę.
Teraz ci młodzi co protestują czują się oszukani bo nie dość że z pracą kiepsko to jeszcze nie można wystartować w życie i żadnych perspektyw na najbliższe 10 lat.
Czy to się skończy socjalizmem ?
enzo 1 / 2011-10-15 22:49
Niestety to prawda.
może nie od razu socjalizmem
ale zamieszkami i niepokojami
no i paru wizjonerów domorosłych ma szanse zaistnieć
Ciułacz / 2011-10-16 02:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Enzo1 witaj!
Hm...
może nie od razu socjalizmem

Mam nadzieje że masz rację .
W takiej Ameryce to wszystko szło jak z automatu wszyscy byli skazani na systematyczne bogacenie się, w jakimś tam sensie mieli motywacje do życia, a jak sie nie układało to się modlili i mieli nadzieje na lepszą wieczność.Obecnie ekonomia leży i kwiczy a i ludziska do kościoła coraz mniej zaglądają.
Co im pozostało ? zbiorowa revolta ?
nawet nie rewolta ale bezprawie czy palenie sklepów , marketów oraz banków.
Na uspokojenie mogą podnieść podatki tym najbogatszym, ale na longa to może odnieść odwrotny skutek, bo tacy zmienią adresy zamieszkania i nawet tego nie będą płacić co teraz płacą.
enzo 1 / 2011-10-17 15:44
wydaje mi się że grozi tak naprawdę upadkiem klasy średniej i przesunięciem jej w stronę slamsów trochę bezchołowia będzie ale w na początku lat 30 też było niebezpiecznie a system się utrzymał
teraz wystarczy że zablokują lub zaczną modulować portale społecznościowe i po sprawie
może nasi emerytowani cenzorzy dostaną robotę:P
Ciułacz / 2011-10-15 00:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tu w Ameryce Północnej ostatnio na wyższych szczeblach coraz częściej się dyskutuje jak rozdzielić spekulację od inwestowania na parkietach .
Tak aby spekulanci mieli mały wpływ na indeksy.Jak na razie to nie widzę realnych propozycji, no może poza podatkiem od transakcji.
Jest coraz więcej nie udanych debiutów , a jeszcze więcej nie maja odwagi wystartować,co podważa istnienie giełdy.
Ciułacz / 2011-10-14 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
WIG20 nie może obrać kierunku
Indeks się miota, więc sytuacja na rynku pozostaje nierozstrzygnięta. Na małych spółkach jest ruch w interesie, ale niestety za mała płynność do ewentualnego wyjścia.
Ciułacz / 2011-10-14 02:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niema co tu medytować , niech się jeszcze skorekci ze 100-120 punktów to będzie odnowa podjazd w górę, bo inaczej to się może kisić.
Ciułacz / 2011-10-13 13:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Może stać się niezbędne odpisanie części długu Grecji, ale to nie jest wystarczające rozwiązanie problemów gospodarczych tego kraju, uważa Jens Weidmann, prezes Bundesbanku.
To taki zimny prysznic aby nie zapomnieć że tam banki maja sporo kasy umoczonej , dopóki nie odpisują na straty to mogą się wykazywać ładnymi wynikami bo teoretycznie sobie dopisują odsetki, ale jak przyjdzie ten sądny dzień??? jak by to odsuneli na kilka lat to odsetki by spłaciły kapitał ;-))
Ciułacz / 2011-10-13 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Firmy pompują gotówkową poduszkę.Wolne środki europejskich przedsiębiorstw niedługo przebiją barierę 2 bln EUR i od 2002 r. Gotówka urosła w tym czasie o niemal równe 200 proc., tymczasem PKB Eurolandu powiększył się zaledwie o niespełna 40 proc.
http://makro.pb.pl/2503757,7652,firmy-nagromadzily-2-bln-eur-gotowki-br
.......................................
Ja spółkom się nie dziwię, jak dobrze prosperują to przy niepewności gospodarczej poco się wyrywać z inwestycjami.
Ciułacz / 2011-10-13 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam:Na GPW korekta wzrostów.
Niby tego się spodziewałem i noszę się z zamiarem coś wyrwać pod koniec sesji, ale , ano właśnie ale ??? w trendzie wzrostowym zazwyczaj pod koniec tygodnia są realizowane zyski co się często przeciąga na Poniedziałek, chyba że zysk przekracza 10% to jest realizowany od ręki, ale jak wiemy nigdzie nie jest to żelazna reguła tylko tendencje.Po ostatnich dużych spadkach byki mogą być podszyte strachem i nie wierzyć w własne siły.
Ciułacz / 2011-10-12 23:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak jak można było się spodziewać na S&P po południu już zaczęli realizować zyski z obecnego tygodnia jak by to się przełożyło na GPW to jutro pod koniec dnia można by coś upolować.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy