Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
pietroo / 2013-03-22 09:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiedzcie dlaczego getin tak leci? Juz tak ładnie kosztował, piał się w górę, a tu od kliku dni jak kula w dół.
Ciułacz / 2013-03-22 12:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Getin ???
Powiedzcie dlaczego getin tak leci?

Tam jest tyle kombinacji że wcale bym się nie zdziwił jak by mieli powiązania z Cyprem.
marek m / 2013-03-22 11:33 / portfel / Bywalec forum
Na większości papierów jest niezła jazda.
Z inwestowaniem lepiej poczekać aż emocje opadną i nad parkietem zaświeci słoneczko ;)
Ciułacz / 2013-03-22 12:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
Dobrze to powiedzieć ale jednak czasami chciwość bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.
Ciułacz / 2013-03-21 22:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na moim KGH powtórka z rozrywki jak wyszedłem z domu to do podłogi a stopy jak to stopy nie od razu łapią bo nie sam jeden jestem.
pietroo / 2013-03-22 09:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PCA coraz bliżej podłogi. Juz po 25 gr.
Ciułacz / 2013-03-22 12:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Strach się bać, zawsze mogą scalić i będzie ładniej wyglądać ;-))
dodge / 2013-03-21 21:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu

Połączyłem dzisiaj szczyty z 2007 z tymi z 2011 linią, która tworzyła strefę oporu. Strefa ta została pokonana w grudniu 2012 r. W styczniu zaczął się ruch powrotny do tej linii. Obecnie dotarliśmy do wyznaczonego przez tę linię poziomu wsparcia. Najbliższe sesje dadzą odpowiedź co do dalszego kierunku. Ciekaw jestem jak sobie poradzi DAX, który znalazł się po raz trzeci w przeciągu ostatnich 13 lat w okolicy poziomu, którego nie zdołał jeszcze pokonać. Na prognozy się nie pokuszę, ale cofka byłaby naturalna reakcją nad zbieraniem sił do pokonania tego poziomu. Big - wydaje mi się - że prognozował na ten rok, że DAX będzie wyżej. Zresztą patrząc na średnie 20,45 i 200 stanowią zachętę do obserwacji. Czyżby rynek miał zaskoczyć mimo czarnych wizji napływających z UE?

Co do Twojego wpisu:

W Kanadzie były bardzo nie przychylne komentarze na temat projektu opodatkowania depozytów bankowych na Cyprze.

mam podobne odczucia i nazwałbym to mocniej niż konfiskatą. To zwykła grabież. Odbudowanie zaufania nie będzie sprawą prostą obecnie. Cieniem kładzie się to nie tylko na Cyprze, ale na całej UE. Skoro chcieli to przeforsować na Cyprze, nie stoi na przeszkodzie, że "jutro" będą chcieli próbować zagrabić majątek znajdujący się na kontach banków w innych krajach.

Pozdr.
Ciułacz / 2013-03-21 11:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rynki sie rozkołatały, nawet nie ma co pisać .
W Kanadzie były bardzo nie przychylne komentarze na temat projektu opodatkowania depozytów bankowych na Cyprze.
Opodatkować dochody to można zrozumieć ale częściowa konfiskata kapitału to nie bardzo sie mieści w głowie, coś na wzór komuny czyli upaństwowienia.
wykresyGieldowe / 2013-03-21 20:29 / Tysiącznik na forum
w pewnym sensie jest to ciekawe.
Ludzie płacą ok. 40% podatku od pracy i nic. Potem 25% podatku przy zakupie towaru i też nic. Ale zapłącić kilka procent podatku od kapitału i od razu jest mega-afera. Czy ludzie nie boli podatek dochodowy iVAT , którego nie widzą ?

Co ciekawe, większość ludzi nie ma wcale oszczędności (więcej niż 3 krotność pensji).
marek m / 2013-03-22 10:32 / portfel / Bywalec forum

Co ciekawe, większość ludzi nie ma wcale oszczędności (więcej niż 3 krotność pensji).

Jeżeli 70 % Polaków zarabia do 2500 netto,to mnie to nie dziwi. Większość żyje na kredycie (pewnie większym niż 5 krotność pensji).
Ciułacz / 2013-03-21 23:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wykresie witaj !
Z punktu widzenia księgowego to co za problem aby zabrać bogatym i to w dodatku jak własny rdzenny obywatel nie wiele ucierpi bo ileś tam pierwszych tys miało być nie tykalne, ale chodzi tu o zasadę to tak jak byś płacił podatki za lata w wstecz i jak powyżej pisze
Dodge
To zwykła grabież. Odbudowanie zaufania nie będzie sprawą prostą obecnie. Cieniem kładzie się to nie tylko na Cyprze, ale na całej UE. Skoro chcieli to przeforsować na Cyprze, nie stoi na przeszkodzie, że "jutro" będą chcieli próbować zagrabić majątek znajdujący się na kontach banków w innych krajach.

Co do Niemców to są skazani na bogacenie sie tacy oni już są i to będzie solą w oku wszystkim innym co to lubią dyskutować a nie pracować.
Ciułacz / 2013-03-21 12:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czyżby to krzywe W się rysowało na KGH ???
Ale to bardziej życzeniowo bo nic jeszcze nie jest przesądzone.
wielki teoretyk / 2013-03-20 10:28 / portfel
witam
URSUS dzisiaj ma ładną zwałkę :) 14 %
oby teraz do góry :D
DariuszP007 / 2013-03-20 13:10 / portfel
Czy ktoś wie co było powodem, dzisiaj podali do wiadomości sprawozdanie za 2012 ale moim zdaniem dane są lepsze niż za poprzedni rok. To skąd ta nagła przecena i co ważniejsze co dalej z kursem? Ja tam chyba dokupię troche
dodge / 2013-03-21 20:21 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zysk jest, ale nie dla akcjonariuszy. W świat poszła informacja o planowanym niewypłacaniu dywidendy.
Ciułacz / 2013-03-20 00:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niech sobie przypomnę co pisałem 8 Marca o KHG
.....................................................
Z moich analiz mi nie wynika że jest powrót go góry ale bardziej do tego że jeszcze możemy oddać dalsze 10-15 zł a dalej to droga w dwie strony.
......................................................
Hm... to było przy poziomach 174zł czyli nic mądrego nie wydumałem po stwierdziłem że dalej to droga na dwie strony ! ! !
Czyli jesteśmy przy tych poziomach i dalej nic nie widzę co by oznaczało zmianę wiatrów.
Przez próby złapania dołka rąk mi nie urwało ale tego jeszcze nie koniec czyli poczekać na potwierdzenie wybicia ??? Tak będzie rozsądniej.
chasz / 2013-03-19 21:41
O k..... chciałoby się powiedzieć (zwłaszcza Ci, którzy zostali z papierem kghm-u w rękach). Moje sławne 162 pękło bez zająknięcia, a liczyłem że stawi ono solidny opór. Pochyliliśmy się dzisiaj (w pracy) nad analizą spółki. Do czego doszliśmy? W tej chwili rysuje się już fala 5. Wyznaczyliśmy, że max. zasięg tej fali, to okolice 149 zł. Jednocześnie dostrzegliśmy pewną formację harmoniczną (Krab wzrostowy) i znajdujemy się już w strefie zwrotu. Pytanie tylko, czy to wszystko będzie respektowane? Osobiście, jeszcze nie nabyłem waloru. Sądzę, że jakieś odreagowanie się należy. Możliwe jest również, że nie zejdziemy poniżej 157 zł., ale w dzisiejszych niepewnych czasach, nic nie jest pewne.
Ok. teraz muszę sprawdzić, jak tam mój hazardowy Petrol się zachował.
Co sądzicie o PGNiG. Może tu byśmy coś zarobili?
Pozdrawiam.
Ciułacz / 2013-03-20 00:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piszesz
W tej chwili rysuje się już fala 5.

Wszystko sie zgadza ,ale jak przypomnę sobie rok 2007-2008 to tych fal by nie zliczył...
Ciułacz / 2013-03-19 23:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz dopiero jestem po pracy i widzę że jak tylko wyjdę z domu to zwałka na KGH, trochę wyłapały stopy .
dodge / 2013-03-19 12:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie

Poprawy sytuacji nie widać na KGHM Ciułaczu. Zgodnie z naszymi ocenami leci niżej. Podejrzewam najbliższy przystanek na średniej 200 dniowej. Obecnie to w granicach 155-156 PLN. Tam można by oczekiwać odreagowania. A w dłuższej nieco perspektywie widzę cenę 146-147 PLN. Pozdr.

P.S. Ja bez papierów od dobrych tygodni, stąd i lansować takie pesymistyczne oceny mi łatwiej.
Ciułacz / 2013-03-19 12:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !
Ja staram się coś ugrać na odreagowaniach ale na tym to najlepiej wychodzi DM zgarniając prowizję .
chasz / 2013-03-18 22:17
Witam.
Jak Wasze inwestycje na KGHM. Ja sprzedałem z małą stratą. Jak pisałem, kluczowa okazała się cena 169.03 (chociaż prawdę mówiąc sądziłem, że to wsparcie wytrzyma. Przebiliśmy, to od razu oddałem). Zgodnie z tym co pisałem sądzę, że lecimy na 162. Czy po drodze będzie odreagowanie do góry? Nie wiem. Teraz bardzo ważny punkt to 162 z drobnymi groszami. Może tam się ustawię z kupnem, ale wszystko w swoim czasie.

Postanowiłem zaryzykować na Petrolku i nabyłem trochę akcji po 1.13. Tu z analizą jest ciężko. Typowy hazard. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam Wszystkich i życzę trafnych decyzji.
Ciułacz / 2013-03-18 23:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj !
Petrolkowi się przyglądałem ale myślałem że sie pokisi ale tu widzę że chce iść na 18-20gr
Ciułacz / 2013-03-18 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz powiadasz
sądzę, że lecimy na 162. Czy po drodze będzie odreagowanie do góry? Nie wiem.

Ja liczę na małe odreagowanie tego spadku ale cena nie doszła do wyznaczonego poziomu i zostałem z walorem w portfelu a po weekendzie to może być różnie.
marek m / 2013-03-18 14:25 / portfel / Bywalec forum
Promocja na Syntku dla tych co im uciekł :)
Skończy się tak samo szybko jak przyszła.
Ciułacz / 2013-03-18 12:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Krezio coś sie dzieje !
pietroo / 2013-03-18 21:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Na Krezio coś sie dzieje !


cos dobrego? Ty jesteś czarodziejem, popatrz w swoją kulę
Ciułacz / 2013-03-18 22:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !


Na Krezio coś sie dzieje !

Nie wiem co ale bym to widział pozytywnie.
pietroo / 2013-03-18 09:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu,

Ale mam zagwozdkę z tym PCA. Dalj testują naszą cierpliwość. Miałem nadzieję, że 30gr to granica, której nie przekroczy, a tu dalej spada. Cięzko będzie potem zrobić, aż taki wzrost, abyśmy wyszli na swoje nie mówiąc już o zarobku.
Powiedz co sądzisz o tym papierku? Czy nie zmieniło się Twoje zdanie na jego temat?

Z pozdrowieniami
Ciułacz / 2013-03-18 12:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Przestałem patrzyć na tego Capital, poszła krowa to niech idzie i cielę:-))
Staram się grać tam co można coś ugrać, a na kapitalu chyba specjalnie zaniżają aby wyleszczyć , ale jest pytanie
Cięzko będzie potem zrobić

I to nie stety może być prawda.
Mam ochote dobrać ale sie wstrzymuję :-))
W ubiegłym tygodniu Na KGH chciałem zarobić ale poszły stopy i dobrze , wiec próbuje jeszcze dzisiaj liczę na odreagowanie tych spadków tylko na ile ???
Zawsze mam dylemat czy ustawić stopa czy zlecenie sprzedaży po mojej cenie.
Jednak na dzisiaj wybieram stopa.
W razie czego to liczę na stopy.
kuba_sko / 2013-03-18 20:58 / portfel
Ciułaczu,
Zastanawiasz się ...


Zawsze mam dylemat czy ustawić stopa czy zlecenie sprzedaży po mojej cenie.
Jednak na dzisiaj wybieram stopa.
W razie czego to liczę na stopy.


Nie wiem w jaki sposób nabywasz i sprzedajesz na GPW ale konto maklerskie Bossa umożliwia składanie zleceń DDM+ np. One Cancel Other dzięki któremu można złożyć zlecenie zakupu i od razu zlecenie TakeProftit lub StopLoss. Nie trzeba wybierać między jednym czy drugim.

Nie naganiam tylko informuję ;)
Ciułacz / 2013-03-18 22:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kuba witaj !
z tego co wiem to co piszesz to się tyczy do platformy BOSSAFX.
pietroo / 2013-03-18 09:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu,

Ale mam zagwozdkę z tym PCA. Dalj testują naszą cierpliwość. Miałem nadzieję, że 30gr to granica, której nie przekroczy, a tu dalej spada. Cięzko będzie potem zrobić, aż taki wzrost, abyśmy wyszli na swoje nie mówiąc już o zarobku.
Powiedz co sądzisz o tym papierku? Czy nie zmieniło się Twoje zdanie na jego temat?

Z pozdrowieniami
DariuszP007 / 2013-03-15 09:22 / portfel
Witam
Mam pytanie do bardziej doświadczonych, posiadam akcje Netii, a oni wczoraj ogłosili skup akcji własnych po max.8 zł (w komunikacie w ogóle widnieje tylko info że po 8 zeta, byłoby fajnie). W jaki sposób odbywa się taka operacja, trzeba się gdzieś zapisać, czy oni po prostu będą to zbierać z rynku podczas sesji. W każdym razie cena powinna iść w górę, dobrze myślę? W razie czego wyprowadźcie mnie z błędu. Pozdrawiam
Z_Montrealu / 2013-03-15 12:28 / portfel / Bywalec forum
Dariusz witaj !
W komunikacie pisze że
max.8 zł
a nie

po 8 zeta

Praktycznie to wygląda tak że zlecają DM aby zbierali po bierzącej cenie co robi małe fale a swoje słupy to już wiedzą co i kiedy ;-)
Z_Montrealu / 2013-03-15 00:56 / portfel / Bywalec forum
Coś ten Centrozap nie ma szczęścia albo chcą inwestorów wyrolować aby sie wysprzedali za grosze.
pietroo / 2013-03-15 07:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Coś ten Centrozap nie ma szczęścia albo chcą inwestorów wyrolować aby sie wysprzedali za grosze

Cześć Ciułaczu.

Miałeś szczęście lub nosa sprzedając kilka dni temu.
Myślisz, że mogą kupować akcje od wystraszonych klinentów po kilka groszy? To chyba najlepszy sposób, aby zapełnić worek. Ale też może to byc łudzenie akcjonariuszy, może byc tak jak z innymi podobnymi spólkami. Rozmienianie się na grosze i koniec. Kasa w błoto.
Zastanawiam się co robić.Sprzedawać ze stratą czy czekać. Ale to czekanie może skończyć się 1-3 groszami....
marek m / 2013-03-15 08:53 / portfel / Bywalec forum

Zastanawiam się co robić.Sprzedawać ze stratą czy czekać. Ale to czekanie może skończyć się 1-3 groszami....

Tu masz komentarz do twojego pytania:
http://jacekborawski.blox.pl/2013/03/Tanio-czyli-drogo.html
W skrócie:
Dobry i tani jest tylko pumex.
Z_Montrealu / 2013-03-15 12:39 / portfel / Bywalec forum
Pietroo witaj !
To co jest przyczyną zjazdu to dla zarządu nie było tajemnicą i napewno już stawali na głowie aby do tego nie dopuścić ale jak juz sie stało to znaczy ze tego tak szybko nie odkręci, czyli juz powinni wprowadzić w życie plan -B- czyli wszystkimi sposobami ratować co się da a w szczególności własną skórę.
Hm... złe wiadomości sie dopiero zaczęły a kiedy dobre ?
po ogłoszeniu układu z wierzycielami ???
Kto zna spółkę i ma pewność że sie wygrzebią to by było logiczne aby sprzedać i po 2-4 grosze odkupić .
Z_Montrealu / 2013-03-15 01:00 / portfel / Bywalec forum
W tym portfelu pozostało mi parę tysiaków i w coś powinienem zainwestować a to ma być na longa.
Muszę sie ustawić na Ursus.
marek m / 2013-03-15 10:04 / portfel / Bywalec forum
Gdzieś czytałem, że nasz zachodni sąsiad przyszłość energetyki widzi jednak w węglu. JSW na longa?
Moim warto spojrzeć w stronę banków?
Ursus też jest ok.:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy