Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-09-26 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po wczorajszych przemyśleniach dzisiaj z rana przystąpiłem do ataku, ale nie na całą linie. Na celowniku KGHM, powinien odreagować.Muszę przyznać że emocji sporo bo już dawno nie spekulowałem tym bardziej że posłużyłem się kredytem jak wiosną 2009.Zaraz idę do pracy i waham się czy zabrać ze sobą laptopa. Jak na razie to ustawiłem stopa.
Ciułacz / 2011-09-26 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak nie będę czekał na stopa i juz sprzedałem.W pracy nie będę o tym myślał , a inna sprawa takich spekulantów musi być sporo i realizując zyski zwalą kurs.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-26 02:43
Chińczycy w partnerstwie z kanadyjską spółką chcą zbudować kopalnie na północy kanady, w szczerym polu. Akcje kanadyjskiej spółki podskoczyły z $0,29 do w porywach $1.90.
Obecnie spadły do $0,90. Jak to w prasie ogłoszono to już szfagry ceny wyśrubowali.
Budowa się ma rozpocząć w 2016.
Spółka jest mocno zadłużona i na stratach to jeszcze się może wydarzyć i pobijać bo spekulanci to potrafią.
http://www.adrianaresources.com/s/StockInfo.asp
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-25 23:06
Wkleję sobie własny wpis co zrobiłem u Jedno-Okiego:
Jedno-Oki witaj !
Za poprzedni wpis to niema sobie co pluć w brodę, bo było na dwoje babka wróżyła i tego bym nie obstawiał. Na S&P wyraźnie od 5 tygodni poruszamy się w określonym kanale , swego rodzaju konsolidacja a że obecnie jesteśmy podszyci paniką to łatwiej spada jak rośnie i z tegoż to powodu nie wybiło się z kanału.Jak by się trzymać teorii kanału to teraz należy się podciągnąć do górnego ograniczenia i wtedy się zastanawiać czy się wyłamie czy nie.Ja skłaniam się że to dalej jest letnia korekta co się trochę przedłużyła z powodów jakie już bardzo dobrze znamy.
Co do GPW to jestem dalej nastawiony bardziej życzeniowo jak racjonalnie , ale na szczęście nie obstawiam kontraktów.
Ja się tym nie przejmuję tylko dobieram, ale bardziej nastawiony na ochronę kapitału bo tym razem wziąłem fundusz obligacji, bo na lokacie bo tu w Montrealu więcej jak 1,2% to nie dostanie
http://www.iaclarington.com/fr/produits/fonds/fonds-%C3%A0-revenu-fixe-/fonds-d%E2%80%99obligations-rendement-r%C3%A9el.aspx
..............................................................
Politycy to personalnie mogą mieć dobre intencje , ale w dobie demokracji to wiele nie podskoczy, bo musi się liczyć z dyktaturą wyborcy.
Hmm... wystarczy aby zrobić son-darz co obywatel oczekuje od władzy a co może sam zaoferować.Ale to już jest taka nasza ułomność ludzka.
Pozdrawiam
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-25 13:53
Jako ciekawostkę to może zapodam listę spółek zrobioną w Grudniu 2008 . To były spółki bez zadłużenia i relacja cena zysk poniżej 10.
Niestety to jest ze Stanów.
http://www.actionssansdette.com/coursbenefices-moins-10/
.................................
Można sobie sprawdzić jak sobie do dzisiaj poradziły.
To może zainspirować do poszukiwań na GPW
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-25 00:12
Jest sporo ludzi co mają spore zarobki i nie wydają ich lekką ręką, praca zawodowa przynosi mi satysfakcję, ale że ciągle maja nadwyżki gotówki to ładują wszystko na lokatę.Od czasu do czasu tu na forum pojawiają się tacy bo słyszeli że inflacja to im zjada wszystkie zyski i pytają w co zainwestować.Odkładając systematycznie 1000zł miesięcznie to można by się pokosić 50% dalej w lokatach 25% w obligacje 25% w spółkę ponadczasową jak np KGHM.
Serce może się krajać widząc jak akcje KGHM spadają a tu radzą dalej systematycznie dokupować.Po mimo wszystko patrząc na statystykę to widać że i tak będziemy na sporym plusie pomimo znacznych załamań giełdy.Najgorzej jak chcemy zmienić naszą strategię bez wyznaczenia nowej, czyli panika.
Nie przyglądałem się funduszom obligacji na rynku w PL, ale coś mi się wydaje że zdzierają wysokie opłaty manipulacyjne.
Chociaż z tymi opłatami to bywa różnie bo ten fundusz co ja mam w Montrealu to niby jest bez opłat, ale koszty prowadzenia tego funduszu muszą być już wliczone w wartość jednostek bo przecież nikt nie dołoży do biznesu.
http://www.iaclarington.com/docs/factsheets/MF703f.pdf?59
....................................
Czemu o tym piszę?
Bo jest sporo zdolnych ciułaczo-inwestorów i im się wydaje że jak widzą że w przeszłości mieli trafne przepowiednie to mogą się puścić na całego.Nic bardziej mylnego , nie wystarczy być geniuszem ale też należy konsekwentnie trzymać się obranego planu i być cały czas gotowym do ataku, czyli być niewolnikiem parkietu.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-09-23 20:19 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc

jako inwestor niedoświadczony ciągle sie zastanawiam i szukam odpowiedzi......ostatnio coraz czesciej nad kwestią czy być czy nie być inwestorem długoterminowym.........puki co realizuje strategie długotermionową.......ale dookoła wiele głosów ze nie warto że w obecnych czasach strategia kup i trzymaj sie nie sprawdza ponieważ ruchy na rynku sa bardzo szybkie i dynamiczne i lepiej sie wychodzi grająć na akcjach ustawiając stop lossy "hedżować""(nie wiem nawet jak to sie pisze :")) sie krótkimi pozycjami itd. kiedyś pisałeś że wystarczy dobre spółki które płacą dywidende kupić i trzymać długo.....i z jednej strony wszystko wygląda ok.......ale patrząc na indeksy..........cieżko powiedzieć czy coś z tego bedzie......którą strategie popierasz obecnie?
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-24 03:15
Cierpliwy witaj !
Piszesz :
ciągle sie zastanawiam i szukam odpowiedzi

To dobrze że szukamy nowych rozwiązań, ale to nie znaczy że trzeba iść na całość, na coś czego nie znamy.
Strategia zawsze jest indywidualna i patrząc na czyjeś ruchy nie zawsze wiemy czemu tak to było zagrane.
lepiej sie wychodzi grająć na akcjach ustawiając stop lossy
"hedżować""(nie wiem nawet jak to sie pisze :")) sie krótkimi pozycjami

To się bardziej sprawdza w trendzie wzrostowym bo nie tracisz a co najwyżej mniej zarobisz ale przy trendzie spadkowym to nerwy mogą puścić i zaczniemy się wyłamywać ze swojego planu, co grozi katastrofą.
Generalnie to często piszę że młode zdolne bestie powinny grać na DT ewentualnie na kontraktach czego nie lubię.


kiedyś pisałeś że wystarczy dobre spółki które płacą dywidende kupić i trzymać
długo...

Ja to piszę do siebie i do takich co są w podobnej sytuacji co ja, tz, stałe poza giełdowe co miesięczne nadwyżki kapitałowe,będący już w fazie ochrony kapitału, portfel inwestycyjny zawierający niewielką część akcji.
Nie będę wymieniał kwot ale na GPW mam około 1,5% w Kanadzie na giełdzie 2% na lokatach 6% na obligacjach 1,5% a reszta jest w dobrych dochodowych nieruchomościach.
To przy takim układzie portfela to co ja tam będę sobie zarywał noce aby uratować jakiś tam ułamek kapitału ?Jak to będą dobre spółki to choćby za 5 lat to dadzą zarobić.
Inna sprawa że może jesteśmy przed długotrwałą bessą, bo teraz jest tylko uśmierzanie kryzysu bankowego a politycy tylko robią uśmieszki do tej gry i wiele nie mogą poradzić bo jest odpowiednich uprawnień, nie to co w Chinach.
którą strategie popierasz
obecnie?

Dalej jestem zwolennikiem strategi trzymania dobrych spółek, ale można do tego dołożyć nową bardziej aktywną.
Przyglądałem się borkowi, dla sportu na DT można by coś uskubać, dobra płynność.
Na koniec to powiem : patrz z czego żyjesz, czyli bardziej poświęcaj się temu co przynosi ci większe dochody lub sprawia Ci większą przyjemność.
Pozdrawiam
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-24 13:19
Do powyższego chciałem wyjaśnić jedno zdanie
będący już w fazie ochrony kapitału

Tu miałem na myśli inwestora co już ma swoje lata i co doszedł do wniosku że mu wystarczy, oraz przestał gonić za nowymi zyskami, ale raczej stara się tego nie stracić co do tej pory zarobił.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-09-23 20:21 / portfel / Tysiącznik na forum
może warto sie zająć AT i całą resztą nowoczesnego inwestowania może same akcje i strategia kup i trzymaj to za mało?

choć z drugiej strony wszystkie te kontrakty opcje to Forex........to stosunkowo nowe wynalazki w porówaniu ze starą dobra akcją......
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-22 13:28
Przed chwilą wstałem i patrzę na GPW -4,89% i tak myślę to może na zmianę coś pożytecznego poczytam , ale gdzie tam tylko jakieś przepychanki przed-wyborcze.
Nawet nie wiem kiedy te wybory, ale chyba już blisko i się to skończy.
Wypadało by powiedzieć: ratuj się kto może.
mam to gdzieś , ale nowy kapitał ładuję w Obligacje, chociaż te akcje( MKZ.UN w Toronto) co kupiłem z początkiem Sierpnia trzymają sie dobrze.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-20 13:06
Dzisiaj czytam o: 10 spółek, które siedzą na gotówce.
Jedną z nich jest DGA, które na kontach na koniec czerwca miało 12 mln zł, a kapitalizacja spółki nieznacznie przekracza 16 mln zł.
Więc zaraz sprawdzam czy po takim info coś ja ruszyło i widzę + 7,22%.
Niby cacy ale w takich spółkach często strategia jest oparta na jednym człowieku i jak zachoruje to wszystko leży, a taki KGHM to się będzie toczył sam.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-19 12:54
Widzę nowy termin bankructwa Grecji, czyli jutro we Wtorek.Jak to łatwo jest nagonić na spadki.
Na PB czytam :
20 września przypada dzień wypłaty odsetek od dwóch dużych emisji obligacji Grecji, z terminami zapadalności w 2037 i 2040 roku. Łącznie to kwota 769 mln EUR. Więc jeśli Międzynarodowy Fundusz Walutowy chciałby uniknąć wpuszczenia kolejnego miliarda euro do ścieku, 20 września byłby dobrym dniem, by odłączyć kroplówkę.
http://www.pb.pl/2488457,19126,grecja-zbankrutuje-w-ten-wtorek
..........................................
W takich wypadkach gdy brak kapitału do spłacania zagranicznych zobowiązań to się roluje wewnętrzne zobowiązania jak np przelewy na składki emerytalne , ale to grozi powstaniem ludowym i dymisją rządu.
hs2 - bez logowania / 83.23.250.* / 2011-09-19 15:46
Witam Gospodarza!

Kierował bym twoją uwagę na metody stricte sowieckie wyliczania przez GUS aby właściwie interpretować dane - przykład ilu polaków w polsce:

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ilu-jest-polakow-przez-emigracje-zarobkowa-ubylo-1-mln-obywateli-w-polsce-mieszka-37-mln-polakow_197022.html

Do każdego obliczenia stosuje się to co poda GUS - jeżeli GUS do swoich 38,4 mln liczy tych co są za granicą do roku a także o czym jest bardzo cicho tych którzy są za granicą od lat a tu się nie wymeldowali to pewnego roku ktoś obliczy że polaków jest coś koło 33 mln a wtedy wszelkie statystyki zadłużeń będą wyglądały dużo gorzej niż w Grecji.

Reasumując moją wypowiedź każdą liczbę do analiz zwiększaj o co najmniej 12 - 20 % w kierunku nie korzystnym bo każde państwo kłamie tak aby tylko statystyka się zgadzała - ta metoda jeszcze mnie nie zawiodła przez lata gry i interpretacji danych.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-20 12:55
hs2 witaj !
Reasumując moją wypowiedź każdą liczbę do analiz zwiększaj o co najmniej 12 - 20 % w
kierunku nie korzystnym

Słusznie bo kto to nie uprawia makijażu czy napina mięśni przed fotografem ;-)).
hs2 - bez logowania / 83.11.122.* / 2011-09-20 14:02
to chyba najlepszy komentarz do publikacji danych jaki słyszałem :)

Pozdrawiam!
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-18 13:23
Coś musiałem zmajstować bo na moją pocztę na onecie nic nie przychodzi ale wysyłać mogę.
Hmm... pewnie jakiś program mnie przekierował.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-17 13:22
Na onecie czytam :
Znany polski jasnowidz Krzysztof Jackowski miał straszną wizję. Zobaczył, jak nasz kraj pogrąża się w wielkiej biedzie i chaosie - pisze "Super Express". Jackowski przewiduje, że Polska upadnie już listopadzie.
Dalej dodaje: Czuję to... najgorszy czas nadejdzie w drugiej połowie października i w listopadzie - precyzuje.
Od siebie dodam, drodzy inwestorzy macie już zapasy cukru na kilka lat , wiec teraz kolej na mąke ,kaszę, ziemniaki i itd ;-))
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-17 15:30
Na moim portalu w Kanadzie jak co tydzień zaproszono jednego z analityków Jean-Sébastien Garant, z Sigma Alpha Capital powiada żeby sie trzymać z daleka od giełdy i przejść na pozycję ochrona kapitału.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201109/16/01-4448451-restez-a-labi-de-la-bourse.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS9
..........................................
Hmm... Zaleca: jak ktoś niema ich funduszu co to ma chronić od wszystkiego,to robić sprzedaż i mieć w portfelu 70% gotówki i przez najbliższe 6 miesięcy robić zakupy.
Chyba on trochę nagania na swoje fundusze.
ad... / 178.182.99.* / 2011-09-17 14:21
Znany polski polityk powiedzial juz dawno: "nie będzie niczego" i to tez prawda ;)
Miedzy bajki nalezy wsadzic hipotezy... pewnie bedzie zle ale bedzie i dobrze... trzeba tylko dodac ze w perspektywie kilkuset lub kilku tysiecy lat... a na koncu... nie bedzie niczego :)
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-16 13:00
Na Onecie czytam :
Sytuacja Grecji nie jest bankructwem. To niewywiązanie się ze spłaty zobowiązania w terminie. Dług został zaciągnięty, pieniądze wydane, teraz trzeba je spłacić.
http://biznes.onet.pl/grecja-nie-zbankrutuje,18493,4851485,3219970,196,1,analizy-detal
...................................
Dalej czytam na temat korzyści dla Grecji po odejściu od €.
Autor tego artykułu (Przemysław Hewelt)to nie byle pionek.Jak już dopuszczają takie głosy to by znaczyło chcą wygłuszyć sprawę
Grecji.
Zibid / 24.203.5.* / 2011-09-16 03:20
Co to brak już panikarzy ? he he można sie przyzwyczaić, czyli trend się odwróci ? tylko na jak długo?
Podobno już jest zdecydowane że jest kasa i dalej będzie dla Grecji ale dalej ich będą straszyć ,bo to jedyny bat na ich lenistwo.
Pomimo wszystko strach kupować ich obligacje.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-15 13:41
Grający na DT zawsze coś tam wyszperają na pojedynczych spółkach ale trzeba znać wszystkie spółki i ich sytuację, nie wystarczy bazować na AT. Gorzej z kontraktami bo sytuacja miedzy narodowa i poczynania agresywnych funduszy już nie jednego położyły.Przyznam się że już dawno się tym nie bawiłem , bo to wciąga bez końca i na nic niema czasu i tu się kłania powiedzenie mojej babci : patrz z czego żyjesz.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-14 13:33
Letnie podwójne dno zostało już zaliczone, Grecki fantom już w cenie , hmm... co bu tu jeszcze pozytywnego napisać np.

1.Chiny gotowe są pomóc Europie i Stanom Zjednoczonym

2.Mamy 140 mld zł zapasu na wypadek drugiej fali kryzysu
3.Bankructwo Grecji jest możliwe. Nareszcie może padnie i będzie spokój.
.......................................
A tak na poważnie to ile może tak spadać bez poważnych powodów.teraz to jest tylko strach przed tym co było podczas ostatniego kryzysu finansowego w 2008, ale w owym czasie to amerykańskie banki zaprzestały robić tranzakcie pomiędzy sobą i to trwało przez kilka miesięcy, co teraz nie ma miejsca i na to się nie zanosi.
ad... / 62.21.62.* / 2011-09-14 13:43
Witaj Ciulaczu,
Nie wspomniales jeszcze o checi pomocy ze strony panstw BRICK, ktore w dniu wczorajszym taki akces zglosily.
Z negatywnych kwestii warto zaznaczyc tez techniczne, trend jest widoczny i zwykle trwa tak dlugo az opcje gubaskow zostana zrealizowane na ich poziomie, a z nimi nie ma co walczyc - tak jak i z trendem ;)

Jesli chodzi o banki to zachodzi podejrzenie ze po bankructwie Grecji moga one stracic plynnosc, stad problem w ich grupie i spadek cen ich wlasnie dotyczacy. Dzis Moodys znow zmniejszyl rating dla kilku.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-15 00:08
Ad... witaj !

Miałem to na myśli ale na Chinach poprzestałem.

jeszcze o checi pomocy ze strony panstw BRICK

Tu byłbym ostrożny z tym czy grubasy mają mają z góry ustalone poziomy, ja raczej bym się skłaniał że będą się kierować AT, tz. jak już wolum spadnie i zabraknie sprzedających to się odwrócą.
Myślę że to tylko jest straszenie
moga one stracic
plynnosc.
Jak Grecji braknie kasy na wykupienie wykupienie obligacji co nadchodzi ich termin to technicznie są nie wypłacalni ale praktycznie tyle kasy co im chwilowo braknie to nie może grozić zapaścią posiadaczom obligacji, chyba że ktoś ma tylko te aktywa i pilnie potrzebuje kasy.Zazwyczaj jak ktoś ma te obligacje to mu się nie spieszy z ich realizacją i swobodnie je może zrolować.Nie sądzę że ktoś na kredyt kupił te obligacje.
Inaczej jak by Grecja się na wszystkich wypięła i powiedziała : róbta co chceta.
Jak chwilę będę miał czasu to sprawdzę po ile sprzedają greckie obligacje, w radio słyszałem że obecnie idą po 30% ich wartości, hmm... po takich cenach to spekulanci mogą zbierać a następnie robić presję na UE aby je odkupiła.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-15 01:13
To co powyżej pisałem że słyszałem
że obecnie idą po 30% ich wartości,

To jest chyba spekulacyjna plotka, bo sprawdzam i nic takiego nie widzę.
http://www.oblis.be/fr/hellenic-republic-7657
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy