Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-13 01:53
coś tu w PL cicho na temat PKN Orlean, tu w Kanadzie to bębnią o współpracy z kanadyjska spółką ENCANA.
Może to ja jestem do tyłu z info ?
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-12 23:40
Czasy jakie są to każdy widzi portfel krwawi, ale się uparłem jak to ciułacze to potrafią, zaciskać pasa i przetrwać.To nie znaczy że to najlepsze rozwiązanie i jak mnie poczytaliście przed wakacjami i wyszliście z parkietu to dobrze zrobiliście, nie powiem abym aż takie spadki oczekiwał ale zakładałem średnie wakacyjne spadki z sierpniowym odbiciem.Już u Jedno-Okiego napisałem : Jak poszła krowa , to niech i pójdzie ciele.
http://pokazywarka.pl/9huntd/
......................................
Hm... ile czasu musi upłynąć aby to odrobić ? Jak to prawdziwa bessa to powinna potrwać 15-18 miesięcy ? Jak to licząc od Maja to szybko przeleci ;-))
Pocieszam się że te inwestycje co robiłem wiosną na złocie, to przyniosły oczekiwany rezultat.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-09 23:41
Co tu biadolić , trzeba się doszukiwać pozytywnych punktów, np w moim przypadku na obniżonej złotówce zarobie bo $Can stoi wyjątkowo wysoko a potrzebuje wymienić sporo kasy.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-08 12:56
Ja tu klepię o Grecji a tu mam wiadomości od mojej siostry że moja mama będzie potrzebować endoprotezę, a na operację potrzeba czekać kilka lat.Powiadam siostrze szukaj jakiejś dobrej kliniki prywatnej w okolicach Krakowa lub południowej Polski, ile będzie kosztować to będzie. Co prawda mama ma już 77 lat ale jak by to jej polepszyło komfort życia to nie ma co zwlekać.
Musze się w tym temacie pod edukować. Jak by ktoś mi podesłał jakieś info to bym się nie pogniewał.
Pooh nl. / 178.181.3.* / 2011-09-10 08:50
Czesc, Ciulaczu.
Malopolskich warunkow nie znam, natomiast z doswiadczenia widze, ze czasem krotsze /duzo!- takie na kilka- kilkanascie tygodni/ kolejki sa w mniejszych miejscowosciach. Czasem dotyczy to szpitali, w ktorych endoprotezy nie sa procedura standardowa - po prostu w weekend do danego szpitala przyjezdza ekipa i robia kilka zabiegow.
Musicie sie rozejrzec - jak napisalem - tamtych okolic nie znam.
Pzdr. Q
Ps. Rozumiem, ze chodzi o enodop. biodra?
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-10 10:59
Kuba witaj i dzięki za spojżenie praktyczne tą procedurę.

Rozumiem, ze chodzi o enodop. biodra?
Tak zgadza się chodzi o biodro.
Bywaj !
mari40 / 2011-09-08 14:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Ciułaczu
dużo nie pomogę,ale na pocieszenie powiem,że znajoma rodziców teraz 74 letnia jest po operacjach obu bioder na jedno miała nawet dwie,bo jakaś śruba się poluzowała.Niestety lekarz,który ją operował już nie żyje i był ze Słupska.Wiem,że płaciła za operację i dopłacała do kości,bo trzeba było wstawić kawałek sztucznej a ona chciała ludzką,bo podobno lepiej się przyjmuje.To było jakieś 5 lat temu więc pewnie wszystko jest bardziej nowoczesne.Lekarze rokowali,że może być ciężko z chodzeniem,bo obie nogi operowane rok po roku i babka słusznej wagi ale ona się nie poddała i teraz jeżdzi nawet na rowerze :)
Pozdrawiam i zdrówka mamie życzę :)
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-09 02:44
Mari40 dzieki za pocieszenie.
Ja w tych poszukiwaniach chyba to się zdam na siostrę, ona organizacyjnie a ja finansowo.
Ciułacz / 2011-09-07 02:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak rośnie to jest miło a jak czerwień to lepiej nie patrzeć.
Na PB czytam :
Obawiamy się globalnej depresji”
Uruchomi ją kryzys zadłużenia w eurolandzie, ocenia Carl Weinberg, główny ekonomista High Frequency Economics.
bliskie zera stopy procentowe i rentowności obligacji, przynajmniej w przypadku bezpieczniejszych państw-pożyczkobiorców. Uwzględnia także brak wzrostu cen, czy wręcz deflację, oraz największą stopę bezrobocia jakiej gospodarki G7 doświadczyły od lat 30. ubiegłego wieku – dodał.
http://www.pb.pl/2/a/2011/09/06/Obawiamy_sie_globalnej_depresji
...................................
Hmm... strach się bać.
jakoś to muszę odnieść do samego siebie,
Niby z parkietu nie ma co liczyć na kokosowe zyski, ale z kolei mam cztery hipoteki na budynki czynszowe wiec niskie oprocentowanie tych że hipotek zrekompensuje mi brak zysków na parkiecie ;-). Jakoś człowiek musi się pocieszać.
Widzę następny artykuł :
4 główne następstwa rozpadu Eurolandu
......................................
http://www.pb.pl/2/a/2011/09/06/4_glowne_nastepstwa_rozpadu_Eurolandu
.............................................
Co by gdzie nie przeczytać to nagonka na katastrofę sianie paniki itd. Jak tak dalej będzie to media doprowadzą do paniki i krachu.
To nie jest czcze gadanie wystarczy aby wszyscy ruszyli do banku po gotówkę i pobieranie gotówki na karty kredytowe, system się udusi, albo wprowadzą ograniczenia. Idąc dalej tym tokiem myślenia to mogli by na parkietach na rok czasu wprowadzić ograniczenia w częstotliwości zleceń na tą samą spółkę np raz w tygodniu.
Kto by chciał inwestować to by nie było problemu.
Ale to jest tylko czcze gadanie, bo na to jest potrzebny dyktator a nie demokracja.
A co na jutro ? nikt nie wie, nawet grubasy nie wiedzą.Ja dalej oczekuję że zamrożony kapitał wejdzie na parkiet.
ad... / 62.21.62.* / 2011-09-07 08:14
Ciulaczu, kwestia upoadku Grecji jest tylko kwestia czsu i sposobu w jaki to zostanie rozegrane... wplyw na indeksy bedzie niezaprzeczalny.
ON.A. / 160.44.247.* / 2011-09-08 09:43
Pytnie czy jest to już uwzględnione w cenach?
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-08 12:42
ON.A witaj!

czy jest to już uwzględnione w cenach?

Po części to pewnie tak, bo tu w mediach kanadyjsko-amerykańskich od wiosny to za kiepski dzień na parkietach zawsze obarczano Grecję.Ale jak powiedział Adrianoo że jak przyjdzie sądny dzień to
ale w przypadku infa i tak szarpnie
indeksami

Bo to działa na zasadzie : muszę wyjść pierwszy zanim inni to zrobią i zwalą indeks, a innym to już stopy lecą i jak nic możemy mieć w pierwszy dzień do tyłu 5-7%.
Zakładając taki scenariusz to wielu inwestorów już od kilku miesięcy może czekać na ten prawdziwy dołek i siedzi z kasą na podorędziu.
ad... / 95.108.113.* / 2011-09-08 09:53
oczywiscie ze nie jest, w duzym stopniu tak ale w przypadku infa i tak szarpnie indeksami
Ciułacz / 2011-09-07 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !

kwestia upoadku Grecji

Ja to bym widział że Grecja zostanie wykluczona z UE i sobie będzie dodrukowywać kasę, przy tym spłacając z opóźnieniami już zaciągnięte długi.Czy tam dojdzie do hiper inflacji ?może.
Czy dojdzie do typowego bankructwa na zasadzie że pożyczającym wszystko przepadnie to wątpię , ale warunki spłat mogą być renegocjonowane.
Jedno jest pewne że to będzie miało
wplyw na indeksy bedzie niezaprzeczalny.

W tym jednak jest kwestia czasu ile to będzie trwało , 1-2 lata ? 5 lat? 10 lat ?
a co z rynkami ? tak będą sobie spadać do zera ?
Wiem że na te kwestie nie znajdziemy odpowiedzi tak tylko sobie chciałem po gderać.
Podobnie jest ze spółkami co płacą bardzo wysoką dywidendę a nie są płynne to z każdym rokiem po odcięciu dywidendy spadają , ale spaść do zera to nie możliwe.
Niby to teoretyczne rozważanie ale się zdarza.
http://actions.lesaffaires.com/invest/investSQL/gx_f.show_chart?pl_comp_id=162517&pl_errmsg=&iaction=Graphiques&pl_primary_listing=MKZ.UN-T&iaction=Graphiques&pl_additional_listing=0&pl_period=60W&pl_chart_type=+&pl_sh_movement=0&pl_long_movement=0
.......................................
Ta powyżej spółka MKZ.UN z Toronto właśnie jest taka. Dziwny fenomen powinienna być brana ale nie jest, siedzi zapomniany w kąciku, a dywidendy płaci prawie po 40% i w tym roku zapowiada się podobnie.
ad... / 95.108.113.* / 2011-09-07 18:24
Wg. mnie Grecja to kwestia tygodni, ew. miesiecy, zobaczymy czy zdaza jej wplacic pakiet pomocowy na konta czy rozleci sie przed podaniem "zastrzyku". Pacjent juz schodzi, pozostaje pytanie, kiedy i kto ma go odlaczyc od aparatury.
Nie ma co siec paniki, jak juz wspominalem w 1998 zbankrutowala Rosja, w tej chwili malo kto pamieta ten szczegol, happens... a tam przypomne ze jednoczesnie trwala wojna walutowa ze spekulantami wiec kaliber zupelnie inny. Zrea nie bylo chociaz z tego co kajarze w kilka dni zjechali 40% w dol.
Ciułacz / 2011-09-07 23:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ad witaj !
Powiadasz :
to kwestia tygodni, ew. miesiecy
Hmm... jesteś bliżej to lepiej to widzisz i przez te wakacje to się trochę wyluzowałem od parkietu, ale jak tak to Ci co finansowo pomagali Grecji to kupa debili ? Chyba że ta pomoc to tylko deklaracja pomocy a kasy nigdy nie dostali, albo jeszcze lepiej jak ta kasa nigdy nie dotarła do Grecji tylko posłużyła na oddanie kasy zagranicznym bankom, czy coś w tym stylu.
ad... / 95.108.113.* / 2011-09-08 00:08
Mysle ze nie do konca sobie zdawali sprawe z tego co tam sie dzialo (Grecji pomagaly w "kreatywnej ksiegowosci" najwieksze banki na swiecie) tak wiec mam andzieje ze 2giej transzy nie zdaza juz wplacic
Ciułacz / 2011-09-06 02:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kurcząca się siła robocza może ograniczyć wzrost gospodarczy.
http://biznes.onet.pl/usa-kurczaca-sie-sila-robocza-moze-ograniczyc-wzro,18563,4839406,1,news-detal
............................................
Bardzo ciekawy artykuł odnośnie USA ale to się dotyczy do większości rozwiniętych krajów.
Starzejąca się populacja może wpłynąć na obniżenie wartości akcji w ciągu następnych dwudziestu lat, ponieważ pokolenie wyżu demograficznego sprzedaje akcje, żeby uzupełnić emeryturę, jak wynika z danych opublikowanych 22 sierpnia przez Bank Rezerwy Federalnej w San Francisco.
Hmm... a co na to ciułacze ? Pewnie się rzucą na długoterminowe obligacje? A inflacja ? a może deflacja ?
Jeszcze pozostają takie kraje jak Indie , Chiny czy Brazylia. Jak by się Kitajcom udało skolonizować afrykę to by trochę ruszyło gospodarkę.
Ciułacz / 2011-09-05 14:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giełdy swego czasu zostały zalegalizowane aby umożliwić zebranie odpowiedniego kapitału na określony cel w już dobrze prosperującej spółki.Miało to być dobre dla dawcy kapitału oraz dla samej spółki by mogła zrealizować nową ekspansję przy tym generować zyski którymi się powinna dzielić z inwestorami, bo to dzięki nowym inwestycjom można je osiągnąć.Obecnie w Stanach co jedna nowa emisja to klapa i następni boją się ryzykować.Ale np wydmuszki się zdarzają co to przyciągają spekulantów bo są odpowiednio rozreklamowane i przy tym ciułacze wtapiają.
Krętacze i naciągacze to są wszędzie gdzie są pieniądze ale na parkietach są ulokowane oszczędności emerytalne naszych decydentów i to oni teraz się obawiają o swój portfel emerytalny, a mają o co się bać bo to nie są grosiki jak w przypadku klasy średniej.
Ciułacz / 2011-09-05 03:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Najlepsza i ponad czasowa inwestycja to jednak jest w swój dom. Bez zbędnych luksusów
nie na wyrost.
Na pb.pl czytam : Budowa domu tańsza, niż zakup mieszkania, ale tylko, gdy mamy działkę.
Dalej czytam :
"To prawda, że budowa domu jest tańsza od zakupu mieszkania, ale pozostaje pytanie, ilu mieszkańców miast, ma już działkę budowlaną" - komentuje Kazimierz Kirejczyk, prezes firmy doradczej REAS.
Zwraca uwagę, że gdy do kosztu domu dochodzi cena działki, jej uzbrojenie, urządzenie, projekt domu, to łączny koszt takiej inwestycji jest tylko nieco niższy od kupna mieszkania.
http://www.pb.pl/2/a/2011/09/04/Budowa_domu_tansza_niz_zakup_mieszkania_ale_tylko_gd
..........................................
Od siebie dodam że to nie dla każdego, ale jak ktoś ma smykałkę do poklikania i zrobić fortunę na GPW, to co się będzie z taczkami szarpał.
Ja się przyznam szczerze że przy taczkach, (tz podpicowaniu nieruchomości) zrobiłem sporo kasy, a na parkiecie to staram się nie być gorszym od indeksu.
Ciułacz / 2011-09-04 23:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniedziałek na karku ale w Stanach świeto to może na GPW być nijako czyli spadkowo.
Generalnie na międzynarodowych rynkach po słabych danych nie zanosi się na wzrosty a w obecnej dobie totalnej spekulacji może to oznaczać spadki.Przyznam że to mi nie na rękę.
Już rynki częściowo to mają w cenie czyli nie powinno to długo potrwać.
Ciułacz / 2011-09-04 01:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rynkami rządzą systemy komputerowe, nic nowego to już znamy ale jednak tego jeszcze nie koniec. Handel algorytmiczny na razie nie odgrywa dużej roli na warszawskim parkiecie.
Przyczyną tego stanu rzeczy są wymogi technologiczne, których do tej pory GPW nie spełniała. Jednakże w lipcu zeszłego roku giełda podpisała umowę z NYSE-Euronext o wdrożeniu uniwersalnej platformy obrotu (UTP).Migracja nowego systemu ma rozpocząć się w 2012 r.
http://www.pb.pl/2/a/2011/09/03/Rynkami_rzadza_systemy_komputerowe
...................................
Nie lubię podatków ale tu bym był skłonny do zaakceptowania podatek od transakcji (zlecenia ).
ad... / 95.108.113.* / 2011-09-04 10:36
:) a GPW inaczej uwaza i duzym (a tacy dysponuja owymi systemami) zmniejsza do minimum wartosc za zlecenia i trakruje jako dobro albowiem owi duzi i ich komputery zwiekszaja plynnosc i obrut na gpw na co owa spoleczka liczy.
Ciułacz / 2011-09-04 20:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ad... witaj !
Wszystko się zgadza
GPW inaczej uwaza i duzym (a tacy dysponuja owymi systemami) zmniejsza do minimum

Bo interes GPW jako spółki co też musi wykazywać dochody i zyski to nie to samo co interes narodowy.
Dlatego bym to widział jako porozumienie miedzy narodowe co jednakowo by nałożyło takie podatki na wszystkie giełdy świata.
Na forum międzynarodowym coraz częściej o tym się przebąkuje bo inaczej pieniądze odłożone na emeryturę nie będą nabierać wartości jak to było w poprzednich 100 latach.
Ci co są przy władzy z wyboru oraz stali funkcjonariusze szczebla administracyjnego , to oni mają najwięcej kasy do odkładania na emeryturę.Widząc że spółki się bogacą a wartość akcji nie wzrasta co i portfele emerytalne nie nabierają wartości , to będą skłonni do radykalnych rozwiązań.Prawie we wszystkich krajach portfele emerytalne są oparte na akcjach spółek.
Ps.
Zwolniło mi się dwa mieszkania to staram się je podpicować aby następnym podnieść komorne, i brak mi czasu na rozważania parkietowe.
Ciułacz / 2011-09-01 03:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie najwyraźniej nastąpiło spowolnienie, ale spółki a szczególnie banki wykazują zyski ponad przeciętne. Nieruchomości w Montrealu od roku podskoczyły o 5% , co było zaskoczeniem ,bo się spodziewano 2-3%.
Wniosek ? Bogaci stają się jeszcze bardziej bogaci.Co prawda na parkiecie to jest wirtualne bogactwo, ale zawsze część tego można zamienić w nieruchomości gruntowe co podobno jest ponad czasowe.Teoretycznie złoto jest lepsze ale w większości inwestycji też jest wirtualne.
Hmm...dobrze by mieć pod ręką kilka sztabek złota ale małżonka to by chyba po nocach nie spała ;-))
Na kanadyjskim portfelu to mi prawie wróciło do poziomu z przed wakacji, ale na GPW dalej słabiutko , jednak te OFE dużo mniej kupują i to musiało dobić zagranicę bo pouciekali, a bez nich to ciężko jest odrobić.
Ciułacz / 2011-08-30 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czeka nas siedem chudych lat"

Będzie to skutek realizacji programów konsolidacyjnych na całym świecie, twierdzi Wolfgang Schaeuble, minister finansów Niemiec.
http://www.pb.pl/2/a/2011/08/29/Czeka_nas_siedem_chudych_lat
Sporo racji w tym jest, tylko Ci co w UE już są bogaci to się jeszcze bardziej wzbogacą zarabiając na odsetkach udzielonych pożyczek, a to na dłuższą metę zrodzi bunt biedaków.
Jak jeden naród narzuca wolę innemu chociaż to by było dla jego dobra ,to to nie pociągnie za długo.
Dla Polski to tu bym nie widział zagrożenia bo tu ludzie są ambitni i jest jeszcze co odrabiać i jak na razie społeczeństwo się mniej starzeje jak w Niemczech.
Co do parkietu to nie zmieniłem zapatrywań, czyli do Maj-Czerwiec bez większych zmian.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-08-27 08:42 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu
pozdrowienia sle i zysków zycze
podziekowania za regularne prowadzenie kącika.......
Ciułacz / 2011-08-28 23:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !

regularne prowadzenie kącika

Tak całkiem to regularnie to nie jest. a że piszę w nie typowych godzinach to zamiast polemiki prowadzę raczej monolog, inaczej by powiedzieć : gadam do samego siebie.
Za pewnie ciułaczych skłonności wpadł mi w oko artykuł na niemieckim portalu
http://www.news.com.au/breaking-news/germans-have-never-been-so-rich/story-e6frfku0-1226123262591
....................................
Z tego wynika że po odliczeniu zadłużeń to na czysto Niemcy maja po około 40tys oszczędności na łebka.
Tam jest napisane że oszczędności poza nieruchomościami, a jak tak to domniemam że hipoteki również nie były brane pod uwagę, ale oszczędności na emeryturę ( prywatną) to chyba tak.
Ciułacz / 2011-08-26 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak ktoś czasami zagląda na kanadyjski parkiet czytał co kiedyś pisałem że dokupiłem dwie spółki( MKZ.Un i BDI )a że będąc na wakacjach to odpuściłem sobie śledzenie co dalej i teraz po 2 tygodniach jakie było moje zaskoczenie widząc BDI notowany po $14.76 a kupowany po $26 , mina mi zrzedła ale sprawdzam jak to się stało, bo spółka śpi na pieniądzach i teraz 29 Sierpnia wypłaci 7,72% dywidendy.
Po prostu teraz zrobili split 2do1 i podwoili ilość akcji czyli według starych notowań to teraz są po 29,52.
Zaraz humor się poprawił.
Ciułacz / 2011-08-26 02:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj pisałem ze dla mojego pokolenia
Wystarczyło być drobnym ciułaczem aby dzisiaj portfel emerytalny pęczniał

Z chwilą przejścia na emeryturę zaczniemy powoli likwidować nasze inwestycje , czyli może się okazać że więcej wypłynie z parkietu jak zainwestują młodzi inwestorzy.A co na to indeksy ?można przypuszczać że pod górkę może być za ciężko. Pocieszające jest to że zawsze można nowej emigracji otworzyć drzwi.
Jako ciekawostkę to podam że kanadyjska statystyka podaje że średnia tygodniówka wynosi 876,27$ , oczywiście przed podatkami i wzrosła za ostatnie 12 miesięcy o 3%.
Tydzień pracy pozostał bez zmiany i średnio pracowaliśmy 32,9 godziny tygodniowo.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy