Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-08-25 13:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrząc z perspektywy 30 lat na rynek w Stanach to nie można narzekać
http://stooq.pl/q/?s=^spx&d=20110824&c=30y&t=l&a=lg&b=1
.............................
Wystarczyło być drobnym ciułaczem aby dzisiaj portfel emerytalny pęczniał a dzisiaj patrzyć z pobłażaniem na pokolenie co weszło na rynek pracy w roku 2000.Te pokolenie pomimo już ponad 10-ciu lat nic się nie może dorobić bo im wszystko inflacja lub spekulanci zjadają.
Te pokolenie jeszcze nie ma wiele do powiedzenia ale już powoli zaczynają wchodzić na stołki i powoli się odzywają że nie chcą być niewolnikami starszego pokolenia.Jak na parkiecie ta 10-letnia konsolidacja nie przerodzi się we wzrosty aby wzbogacić portfele emerytalne to możemy się liczyć z radykalnymi rozwiązaniami w sprawie oszczędności emerytalnych a i może za jednym zamachem zadłużeniem państwa.
Takie przemiany to się nie odbywają w jeden dzień ale przez całe lata, wiec jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie.
A co na najbliższy czas???
Hmm.... jak to powiadają : jak bym wiedział że się przewrócę to bym usiadł ;-))
Ja to uważam za korektę a spowolnienie gospodarcze to obstawiam na przyszły rok.
Tylko w tym wszystkim jest jeden problem, inwestorzy maja w pamięci bolesne doświadczenia z przed 2 lat co może ich wstrzymać do inwestowania w fundusze.jednak chciwość ludzka będzie ich popychać do inwestycji.
Ciułacz / 2011-08-25 01:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na kanadyjskim rynku jest spółka chińsko-kanadyjska.
Sino Forest Corporation (TSX : T.TRE)
Kilka miesięcy temu została oskarżona przez spółkę Muddy Waters Research specjalizującą się w spekulacjach giełdowych a szczególnie na krótkiej sprzedaży o prowadzenie kreatywnej księgowości.Jeszcze w Maju kurs dotykał $25 za akcje a już w czerwcu szorował podłogę poniżej $2,5.
Spółka się broni i twierdzi że dane są prawdziwe , śledztwo w toku, a kurs sie powoli wykaraskał na $7,5 pod koniec Lipca , aby wraz z fala spadkową spaść poniżej $5.-Mam go pod obserwacją i na jutro złożyłem małe zleconko,podobno robi zyski, szkoda tylko że nie płaci dywidendy.
Ciułacz / 2011-08-23 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zakup ziemi rolnej jest w obecnym czasie dobrą inwestycją, zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę, że już za niespełna 5 lat, bo w 2016 roku, rynek gruntów w Polsce otworzy się dla cudzoziemców. Można wówczas spodziewać się znacznego wzrostu popytu, ponieważ grunty rolne w naszym kraju są 3-4 razy tańsze niż w innych państwach Unii Europejskiej, gdzie ceny za hektar kształtują się na poziomie 10-18 tysięcy euro.
http://biznes.onet.pl/poki-jeszcze-jest-tanio,18490,4827546,1,analizy-detal
.......................................
Czytam to i tak się zastanawiam nad moimi gruntami rolnymi czy po 2016 je nie sprzedać? Puki co to już się same spłaciły i zaczęły robić zyski na czysto.Jak sprzedam to fiskus będzie zacierał ręce ;-)
Ciułacz / 2011-08-23 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego muszę zrobić korekcje mojego toku myślenia
czy po 2016 je nie sprzedać?

powinno być: przed 2016 .
Po w 2016 roku to może być już wszystko w cenie i stagnacja w nieruchomościach gruntowych.
mik0110nl / 89.174.58.* / 2011-08-23 14:54
witaj Ciułaczu,
według obecnych przepisów podatkowych sprzedaż ziemi rolnej jest zwolniona z podatku. Tak więc skarbówka nic od Ciebie nie dostanie.
Jak bedzie w przyszłości, się zobaczy...:)
Ciułacz / 2011-08-24 01:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik witaj !
dzieki za info !
Jak ktoś ma jakiś spadek to zamiast się z nim męczyć na GPW to można by to zainwestować w ziemię, podatki niskie a można wydzierżawić i czekać 10-20 lat.Deweloperzy już przyhamowali z wykupem pod inwestycje a rolnicy aby przejść na emeryturę to muszą się tego pozbyć wiec co roku na rynku jest sporo nowych gruntów rolnych.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-08-23 12:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moje wakacje zakończone i teraz nie wiem w co ręce włożyć.
Po tych spadkach pasowało by zrobić lekkie przetasowanie bo nie wszystkie spółki jednakowo odbiją, a nawet może coś sprzedać i zaraz odkupić aby wykazać stratę , albo mniejsze zyski na koniec roku ?
Na łapu capu to nie ma co działać , a brak mi czasu.Jak się nie wie co należy robić to lepiej nic nie robić, bo łatwo sprzedać ale aby odkupić, po tej samej cenie lub lepiej to też można się nagimnastykować.
Ciułacz / 2011-08-21 02:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Onecie czytam:Można znaleźć okazje.
- Na niepewny okres oczywiście dobrymi spółkami będą firmy z sektora
energetycznego: Tauron, PEP czy Elektrociepłownia Będzin są wskaźnikowo bardzo atrakcyjne. Z kolei, jeśli jesteśmy większymi optymistami względem globalnej koniunktury, to trafnymi zakupami powinny być KGHM czy Synthos. W dłuższej kilkuletniej perspektywie: GPW, Ciech oraz Alma Market - wylicza Artur Nawrocki.

Warto rozważyć też kupno walorów spółek, które wypłacają sowite dywidendy. - To na przykład Telekomunikacja Polska, która wypłaciła 1,5 zł od akcji, czyli około 10 proc. ich wartości. PZU wypłaci 26 zł. To przy obecnej cenie akcji około 8 procent ich wartości. Nie ma dziś lokat, które dałyby takie odsetki. Można więc zasugerować posiadaczom lokat zerwanie ich i kupno walorów TP SA czy PZU - mówi analityk AZ Finanse.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dramat;na;gieldzie;na;te;spolki;uwazaj;szczegolnie,160,0,893344.html
Ciułacz / 2011-08-21 01:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie zapominajmy że jeszcze istnieją obligacje spółek.
Podobno na obligacjach deweloperskich można zarobić rocznie średnio ok. 10 proc. wartości włożonego kapitału.
Sam proces zakupu jest bardzo prosty, inwestor składa zapis na obligacje i wpłaca na rachunek domu maklerskiego środki na opłacenie tego zapisu. Po zakończeniu terminu zapisów, dom maklerski przydziela obligacje inwestorom. - W zależności od konkretnej oferty, minimalna inwestycja to 10-200 tys zł. Mniejsi inwestorzy indywidualni inwestują przeważnie ok. 100 tys. zł.
Jak wybrać odpowiedniego dewelopera? - Warto zwrócić na oprocentowanie obligacji, sprawdzić reputację spółki i jej sytuację finansową, zwłaszcza stopień ryzyka upadłości. Kupiec powinien także zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenia obligacji, np. zabezpieczenie w formie hipoteki na nieruchomościach.
......................................
http://www.parkiet.com/artykul/10,1077232.html
Ciułacz / 2011-08-20 16:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z punktu wiszenia ciułacza ( czytaj inwestora na longa )wprowadzanie podatku od zlecenia na parkiecie to to powinno dać pozytywny skutek.Inaczej to będą widzieć kontraktowcy czy grający na DT.
Dla agresywnych fundów to im nie będzie przeszkadzać jak np taka GPW będzie przez najbliższe 50 lat oscylować od 2000 do 3000 punktów, czym szybciej się będzie trend zmieniał tym więcej zarobią.Takie zachowanie giełdy skutecznie by odstraszyło nowych inwestorów i spółki liczące na pozyskanie nowego kapitały nie miały by szans wejść na parkiet.
W obecnej dobie jest tak dużo kapitału spekulacyjnego sterowanego poprzez tz maszynki do robienia pieniędzy że normalny inwestor to dawca kapitału.
Ciułacz / 2011-08-20 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Z punktu wiszenia ciułacza

Czytaj: widzenia
Ciułacz / 2011-08-19 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Moja sielanka wakacyjna już się kończy i widzę nie złe pobojowisko.
Historycznie i cyklicznie to powinno to wyglądać podobnie jak w ubiegłym roku w okresie wakacyjnym.Przepychanki w Stanach nie pozwoliły rynkowi żyć swoim rytmem co przejaskrawiło reakcje spekulacji, ale to już historia.
Ważne co na przyszły tydzień.
Dalej wierzę że powrót instytucjonalnych z wakacji odwróci trend, zaczną kupować pod inwestycje a nie spekulacje, bo przez wakacje to im się troszkę zgromadziło tego szmalu.Tacy to inwestują w spółki co płacą dywidendę bo to synonim stałych dochodów i prosperity, oraz nikt im nie zarzuci że źle zainwestowali.
W moich założeniach to obecny cykl ekonomiczny powinien się kończyć w następnym roku (2012)i przez dwa lata marazm, ale jak się potoczy to zobaczymy.
Te dwie spółeczki co dokupiłem w kanadyjskim portfelu ładnie odbiły i jak na razie się trzymają.
Pomimo że już od 2 dni jestem ustawiony to nie chce wpadać jak chcę.Na BLACK DIAMOND
wpadła mi transza pierwszego stopnia ale ta główna ustawiona na Czerwcowy dołek ($26) ani
myśli. A na MACKENZIE MASTER to ani myśli nawet się podniosło na $1,16 a ja mam dwie
transze po $1,04 i 1,00, ale na tej się nie dziwie bo czekają na sutą dywidędę.

To nie był idealny dołek ale blisko.
Piszę o tym aby sobie samemu podnieść morale ;-))
Jakiś ciułacz napisał na pb.pl artykulik :
Nie zapominajmy o dywidendzie
http://www.pb.pl/a/2011/08/18/Nie_zapominajmy_o_dywidendzie
...............................
Dla spekulanta to nic interesującego ale na longa to warto przeczytać.
Ciułacz / 2011-08-19 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Onośnie dywidendy dam wklejkę z PB.
Według analityków Erste Banku, Ceramika Nowa Gala wypłaci aż 0,25 zł dywidendy na akcję za 2011 r. Przy obecnym kursie stopa dywidendy przekracza 12 proc. Podobnie jest z Open Finance i Budimeksem, a dwucyfrowy wskaźnik ma jeszcze Asseco Business Solutions. Sutą dywidendę mają też wypłacić Colian (dawna Jutrzenka), dwaj giełdowi ubezpieczyciele — PZU (patrz ramka obok) i TU Europa, a także Berling. Od GPW analitycy oczekują 2,50 zł dywidendy na akcję z zysku za 2011 r., ale — jak pokazał ten rok — nic nie stoi na przeszkodzie, by giełda wypłaciła cały zarobek. Według prognoz biur maklerskich przekroczy on nieznacznie 3 zł na akcję, co podbija stopę dywidendy z 5,5 do 6,5 proc.
Całość do przeczytania :
http://www.pb.pl/a/2011/08/18/Nie_zapominajmy_o_dywidendzie
Ciułacz / 2011-08-13 14:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach i Kanadzie wystraszyło trochę ciułaczy i nawet zaczęli uciekać w obligacje co przynoszą groszowe zyski np kanadyjskie dwuletnie 0,8% a 30 letnie poniżej 3%.
Można by powiedzieć co naiwni? ale weźmy pod lupę moich znajomych co obydwoje razem zarabiają 300-400K z tego po podatkach im pozostaje około 48% czyli 150-180K Rocznie wydają na około 80K a reszta się gromadzi w banku.Płaca minimalna jest w okolicach 18K, czyli żyją sobie na niezłym poziomie.
W ubiegłych latach nadwyżki kapitałowe wkładali w akcje, fundusze i lokaty 5 letnie.Akcje prawie odrobiły straty z 2008 fundusze są na stratach, a lokaty to wiadomo .Obydwoje są po 50-siatce i pytają mnie czy dobrze zrobią jak wszystko włożą w obligacje?Ja umyłem ręce i nie chcę doradzać, ale tak po cichu to pomyślałem jak tak bardzo chcą te obligacje to niech fundusze zamienią na obligacje a spółki akcyjne niech dalej trzymają te co dają dobrą dywidendę. Myślę że w ich przypadku nie chodzi o zarabianie a raczej o ochronę kapitału.
Kamil B / 2011-08-13 16:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam, tak czytam twoje wpisy i widzę że w tej kanadzie to straszne zdzierstwo podatkowe 52%, to jest ze wszystkimi składkami i innymi tego typu zusami czy sam podatek ? to są stawki oczywiście dla tych bogatszych ?
Ciułacz / 2011-08-13 18:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kamil witaj !

widzę że w tej kanadzie to straszne zdzierstwo
podatkowe 52%,

Zdzierstwo to ono jest ale ja podałem w przybliżeniu bo tych podatków mamy kilka i ani się nie można połapać ile sie płaci.
1. Podatek Federalny schodowy od 15-29%
2. Podatek Prowincjonalny od 16-24%
3. Nieruchomości np wartości 810K $7500,-
4. Szkolny od wartości nier. 810K $1450,-
Nie wspomnieć o podatkach przy zakupach czy serwisie, ale te to chyba mamy mniejsze bo tego jest gdzieś około 15%
Co roczna opłata za prawo jazdy i niebotyczne podatki do benzyny.
Osobno się płaci: składkę na emeryturę, na ubezpieczenie zdrowotne, oraz ubezpieczenie na lekarstwa i ubezpieczenie inwalidzkie.
Żeby to jeszcze było śmieszniej to te pieniądze przepływają z jednej kasy do drugiej aby łatać dziury w budżecie.
Wobec powyższego jak na GPW mi potrącają podatek BELKI to się pytam czy to na pewno tylko tyle ?
Pozdrawiam
Kamil B / 2011-08-13 19:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ostre zdzierstwo, ale zarobki w takiej kanadzie muszą być chyba dość wysokie aby wszystkich było stać na normalne w miarę życie ?
porównując stany do kanady to w USA chyba jednak mniej łupią obywateli ?
Ciułacz / 2011-08-13 23:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kamil witaj !
Dobre pytanie
zarobki w takiej kanadzie muszą być chyba dość wysokie aby
wszystkich było stać na normalne w miarę życie ?

Podobnie jak w PL Jak zarobią 1500zł i jakoś sobie muszą radzić a co co maja 4000zł to też koniec z końcem ledwo wiążą.
Tu zawsze podaje się zarobki roczne przed podatkami lub stawki godzinowe też przed podatkami.
Przy płacy minimalnej to 18-20K rocznie sporo luda pracuje za 40-50K rocznie co nie jest za dużo ale żyć się da , dobry zarobek jest 60-80K a bardzo dobry ponad 100K.
Mieszkanie w Montrealu są tanie i ja wynajmuje moim lokatorom od $500 do $850 oczywiście są i droższe. Na jedzenie wydajemy tygodniowo około $60-70 na benzynę ludzie wydają 60-100 tygodniowo, na szczęście mnie to nie dotyczy bo tankuję w pracy, a to co moim prywatnym pojazdem to prawie nic bo tankuje raz na 2-3 miesiące.
W każdym kraju tak jest zorganizowane abyś wszystko wydał.
Wszyscy płaczą na podatki w kanadzie ale jakoś jest mało jest takich co opuszczają Kanadę.
Ciułacz / 2011-08-12 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fajerwerki już się skończyły i teraz jest czas powyciągania zaskórniaków aby po taniości kupić.Te wczorajsze i dzisiejsze odbicie może być zniesiona w 25-50% ale już powinno się ustabilizować.
Wybierajmy solidne spółki co mają zyski gotówkę.Od jakiegoś czasu przyglądałem się PEP , ciągle jest w defensywie nawet Bigowi puściły nerwy albo coś się dowiedział, bo końcu to puścił a może aby odkupić niżej ?Tak czy tak należy na nią zerkać.
MCI też ma dobre wyniki ale tam są jakieś ruchy.
Ciułacz / 2011-08-09 01:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W końcu dzisiaj się zrealizowało moje zlecenie tak jak chciałem co jak pisałem poniżej nie chce sie zrealizować.

Na BLACK DIAMOND
wpadła mi transza pierwszego stopnia ale ta główna ustawiona na Czerwcowy dołek ($26) ani
myśli. A na MACKENZIE MASTER to ani myśli nawet się podniosło na $1,16 a ja mam dwie
transze po $1,04 i 1,00,

to nie jest spekulacyjnie więc jak by jeszcze trochę spadło to kiedyś tam odrobi.
Ciułacz / 2011-08-09 01:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na parkiecie będzie jeszcze większa panika to inwestorzy pouciekają w nieruchomości co powinno być dla mnie wodą na młyn.
Ciułacz / 2011-08-08 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A że ja dalej na kupnie ale bez spekulacji tylko inwestycyjne to czytam:
Jak zarobić na obniżce ratingu USA.
Nigam Arora, naukowiec, przedsiębiorca, zarządzający funduszami hedgingowymi i felietonista strony Seeking Alpha ,pisze:

radzi:
- kupować amerykańskie akcje, jeśli w poniedziałek spadną pod atakiem podaży
- sprzedawać złoto i srebro, jeśli w obecnej sytuacji pójdą w górę
- grać przeciwnie do rynku obligacji, gdy zareaguje on na decyzję o degradacji
.........................................
Hm....
Ja może jednak będę skromny i tylko dokupię jak zejdą do poziomu co sobie założyłem te akcje na kanadyjskim co już mam.
Nawet nie biorę laptopa ze sobą do pracy aby mnie nie korciło do jakichkolwiek zmian.Na GPW to pozostawię swojemu losowi chyba do Kwietnia przyszłego roku a dalej to się zobaczy.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-08-07 13:07
Ja dalej wakacyjnie.Nic tylko trzeba czekać aż się wszystko uspokoi, patrząc na parkiet TASE to widać że jeszcze nie koniec tych spadków.A spekulować kiedy to sie skończy to jest czysta loteria, kiedyś było łatwiej bo po wolumie i małej konsolidacji można było wnioskować zmiany mini trendu,a obecnie w dobie internetu to wszystko się zmienia błyskawicznie.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-08-06 13:28
To już wiemy pod co były te spadki, niby proste, grubaski mieli obstawione spadki pod przetargi w Kongresie ale to trwało za długo i wszyscy już wiedzieli z czym tańczyć a to nie sprzyja robieniu kasy na parkiecie.Tym razem wyciągnęli Asa z rękawa i zaskoczyli nie wtajemniczonych.
Pomimo że już od 2 dni jestem ustawiony to nie chce wpadać jak chcę.Na BLACK DIAMOND wpadła mi transza pierwszego stopnia ale ta główna ustawiona na Czerwcowy dołek ($26) ani myśli. A na MACKENZIE MASTER to ani myśli nawet się podniosło na $1,16 a ja mam dwie transze po $1,04 i 1,00, ale na tej się nie dziwie bo czekają na sutą dywidędę.
Odnośnie GPW to nic nie robię bo nie mam czasu aby się zająć graniem w cuciu-babkę.Ta kasa będzie mi potrzebna gdzieś za 10 lat, chociaż wątpię bo cały czas jest napływ nowego kapitału, wiec mam czas a co nagle to po diable.
Ciułacz / 2011-08-05 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hm... niby na czerwono ale nie mogę być zaskoczony bo sam przed wakacjami twierdziłem że powinno być podobnie jak w ubiegłym roku o tej porze, taka tam wakacyjna cykliczność.
Patrząc na S&P to w ubiegłym roku spadło z 1211 do 1010 czyli o 200 punktów, a obecnie szczyt był na 1370 i spadł na 1200 czyli o 170 punktów, a procentowo to jeszcze lepiej wygląda.Od bić to odbijemy ale na ile ?
Po tych przetargach w Kongresie to wszyscy sobie uzmysłowili że się nic nie zmieniło na lepsze w Stanach i do tego były słabe dane ekonomiczne.Dzisiaj ogłoszą dane o bezrobociu to powinno uformować albo potwierdzić lokalny dołek na Amerykańskim parkiecie.Po części to dalej nieruchomości są winne bo nie są motorem expansji ekonomicznej.Po prostu jest tego za dużo i są za drogie, aby to upłynnić to musi upłynąć sporo czasu.Emigracja zawsze była motorem rozwoju USA, czyżby o tym zapomnieli ?
Chyba wymyśla jakiś program stymulacyjny bo wybory się zbliżają, tym razem już bez drukarni, szkoda zielonej farby, ale może elektronicznie dopiszą jedno zero ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy