Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-08-05 00:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak to dobrze być na wakacjach i nie widzieć co się dzieje.Jak to pod złe wyniki o bezrobociu w USA to jutro powinno byś mniej dramatycznie.
Chyba ustawiłem się za nisko, bo MKZ.UN z Toronto nie wiele spadło i nic nie wpadło.Tylko BDI jedna transza się zrealizowała.
Niema wyjścia czekamy na powrót instytucjonalnych z urlopu, oni ustabilizują i podgonią rynek.
Ciułacz / 2011-08-03 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jako ciekawostkę to podam że Chiny maja swoją agencje ratingową i obniżyli note dla USA z A+ na A
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/dossiers/dette-americaine/201108/02/01-4423020-les-e-u-ont-echoue-a-desamorcer-la-bombe-de-leur-dette-selon-la-chine.php
...........................................
Powiedzieli że głównie za brak działań aby zmniejszyć zadłużenie kraju.Czyli teraz mieli okazję do cieć ale nie zrobili.
Ciułacz / 2011-08-03 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na dzisiejszą sesje w Toronto mam ustawione dosyć nisko mam nadzieje że spadnie do tego poziomu, ale nigdzie się nie spieszę, bo na AT średnio terminowo to wygląda źle. Niby teraz powinno trochę odbić w górę ale kiedy ? dzisiaj ? Jutro? . Obecnie będzie ciężko o dobre dane ekonomiczne.Jedynie co jest pocieszające to to że wakacje w końcu się kończą i decydenci u grubasków wracają do pracy, wiec może zaczną coś kupować ?
Ciułacz / 2011-08-03 03:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak powiedziałem że z początkiem sierpnia powinienem mieć jaśniej to i jest jaśniej, wiec już szykuję moje zaskórniaki i na jutro na kanadyjskim mam obstawione : Black Diamond (BDI) oraz MACKENZIE MASTER LPU (MKZ.UN)
Niestety nie spadły przez wakacje to i spontanicznie nie wyskoczą do góry.
Kamil B / 2011-08-03 08:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj, a co to są za spółeczki i czym się zajmują, tak z ciekawości pytam
Ciułacz / 2011-08-03 11:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kamil witaj !

co to są za spółeczki i czym się zajmują


Black Diamond
(BDI)

Notowana w Toronto zajmuje się wypożyczaniem sprzętu do poszukiwań oraz wydobycia ropy.Płaci stabilną dywidendę 3.55% rocznie.
MACKENZIE MASTER LPU (MKZ.UN)

Też notowana w Toronto, jest spółka finansową co sporo wypościła funduszy i na tym mają sporo zysku i co roku płacą bardzo wysoką dywidędę, ostatnio 34.78%.We Wrześniu-Październiku już zaczną kupować pod dywidendę bo płacą na koniec roku i jak odetną dywidendę to ciężko się im pozbierać.Jej wadą jest słaba płynność wiec nie po spekuluje.Generalnie słabo znana wygląda mi na to że nie są zainteresowani być na celowniku.
Ciułacz / 2011-08-02 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj rano wykrakałem
Po takim oczekiwaniu to przy spekulacjach realizować co się da, bo może nastąpić zasada
piłeczki ping-ponga.

Niestety tak to jest jak wszyscy chcą zarobić na ewidentnej reakcji polityczno-
ekonomicznej.
Przy tej nawałnicy informacji o debacie sporo inwestorów pościło koło uszu informację o stanie gospodarki w Ameryce Północnej: jest spowolnienie w Kanadzie i w Stanach.
Dwa lata temu po krach ekonomicznym w 2008 sporo debatowaliśmy o zadłużeniu w Stanach aż ten temat się wszystkim znudził i widząc jak parkiet odrabia stracone pozycje w podświadomości nam się wydawało że ekonomia w USA robi podobnie.Teraz przy tych debatach o podniesienie pułapu zadłużenia nagle sporo inwestorów sobie uświadomiło że nic się nie poprawiło ale dalej się pogarsza.Nawet jak by uchwalono pierwotny plan Republikanów w sprawie ciecia budżetu to i tak jesteśmy daleko do zrównoważenia finansów, to tylko mydlenie oczu i pokazanie co ma sercu która opcja polityczna.Dług przyrasta rocznie około 10% PKB.Czego można się spodziewać ? Zwiększenie emigracji przyciąganie biznesu do Stanów, ale na to bym nie liczył bo dawanie ulg podatkowych to może dać odwrotny skutek bo już inwestorzy znajdą sposób aby się na to załapać i już nikt nie będzie płacił podatków.
Powyżej wymieniłem tylko pozytywne strony ale jeszcze może być próba wywołania hiper inflacji, co pewnie się tym skończy.
Że finanse w Stanach leżą i kwiczą to nie znaczy że Amerykańskie spółki są na bankructwie, te co się umiedzynarodowiły klepią kasiorę tylko buczy.
Nie liczmy w spekulacjach na nagłe ruchy na indeksach ale weźmy pod lupę indywidualne spółki, krajowe czy zagraniczne i tu starajmy się coś ugrać.
Kambodza / 2011-08-02 20:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A no wykrakałeś:)
A ja się Ciułaczu zstanawiam czy to wszystko nie jest pod uruchomieie QE3 a może tylko jak obejrzałem "Inside Job" to się teraz wszędzie zaczałem doszukiwać drugiego dna.
Ciułacz / 2011-08-01 10:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po takim oczekiwaniu to przy spekulacjach realizować co się da, bo może nastąpić zasada piłeczki ping-ponga.
A co najważniejsze jeszcze głosowania nie było.
Ps
Wstałem wcześniej bo muszę córkę zawieź-dz na obóz letni.
Kambodza / 2011-07-31 09:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
http://tnij.org/musw

Chyba Ciułaczu w Usa już bliżej niż dalej jeśli niczego nie wymyślą znowu problematycznego żeby się nie dogadać:)
Ciułacz / 2011-07-31 14:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hej Kam !
Pranie mózgów idzie w najlepsze, nic pewnego ale kto spekulacyjnie obstawił ten powinien śledzić.
Nie zapominajmy o indywidualnych spółkach tam też się zdarzają okazje do ugrania.
Bywaj
Ps. Przyspałem sobie, dopiero teraz wstałem i muszę spieszyć na tradycyjne niedzielne rodzinne śniadanko.
Kambodza / 2011-07-31 14:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ciułaczu.
Ja śledzę, nocami CNN oglądam i słucham co tam świrują motyla:) Wczoraj w senacie było cytowanie listów, mail-i które dostawali od ludzi.
A swoją drogą może wieszco robią dzieci na obradach? Tam to jest normalne? Bo u nas takich rzeczy to nie ma:)
Kambodza / 2011-07-31 14:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ps. smacznego:)
Ciułacz / 2011-07-30 22:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach straszą zwiększeniem oprocentowania od kredytów, a może oto chodzi ?
Kto straci to wiemy, ale jak jeden traci to inni zyskają, ale kto to jest ? Prawie wszystko zgarną Amerykańskie banki, bo niby Chinole maja sporo tam utopione ale podobno to i tak niewiele bo około 7%.A jak tak to będą płacić dywidędę? i ktoś się wzbogaci?
Inna sprawa że w obliczu podnoszonej stopie procentowej może się ruszyć w nieruchomościach bo potencjalni kupcy przestaną się ociągać z zakupami?
Ciułacz / 2011-07-30 22:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja tam nikomu nie wierzę, tam wszystkie opcje są możliwe, nawet że to się jeszcze przeciągnie.
W Senacie Republikanie mają przewagę a to się samo nie stało, jak wiemy 2 lata po wyporze Obamy były wybory do Senatu i ludzie masowo poparli Republikanów w proteście przeciwko programom socjalnym Obamy.W takiej sytuacji Republikanie mają moralne prawo do wprowadzania własnych reform bo mają w wyborcach poparcie.
Nawet są propozycje aby Obamie dać wolną rękę i sam zdecydował.
ad... / 95.108.113.* / 2011-07-30 23:02
Sedno tkwi w obsludze zadluzenia jako priorytecie wydatkowym a do tego wystarczy decyzja Departamentu Skarbu. Nie ma sie co wkrecac w temat dlugu bo to temat de facto zastepczy... z polityka w tle...
Ciułacz / 2011-07-30 01:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Szkoda mi tego chłopa bo ma dobre intencje, ale coś mi wygląda że Republikanie zapędzają go w kozi róg.
Obama już dwa razy apelował do społeczeństwa aby wywierała nacisk na Kongresmenów aby uchwalili ustawę podwyższającą limit zadłużenia a jak teraz już ją przegłosowali to nie będzie jej chciał podpisać.Oczytani to wiedzą o co chodzi ale sporo luda taki ma mętlik w głowach że jeszcze się wściekną na Obamę że tej ustawy nie chce podpisać.Tym bardziej że w ubiegłym tygodniu Obama straszył że jak to nie zostanie uchwalone do 02 Sierpnia, to na zasiłki, oraz renty czy emerytury rządowe nie będzie pieniędzy.
W komentarzach poniżej pasa pojawiają się głosy że to Prezydent marionetka i swoja osobowością nie potrafi negocjować.
Taka strategia to już przygotowanie do wyborów w następnym roku.
Twardzi Republikanie co chcą uzdrowienia finansów publicznych, twierdzą że są gotowi do utraty 10-20% swoich kapitałów aby tylko nie pogłębiać zadłużenia państwa.
Hm... co kraj to obyczaj i jak to powiadają : punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Tak w zasadzie ja osobiście też bym był gotowy to poświęcenia jak bym wiedział że coś ważnego i trwałego dla ojczyzny z tego będzie.
Inna sprawa że Obama przytrafił się w nie odpowiednim czasie.
Kambodza / 2011-07-30 04:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ciułaczu:)
Oglądałem CNN ale zasnąłem a teraz to już tylko pogodę mogę obejrzeć bo skończyli obrady:) Czyli Republikanie uchwalil coś ale jakąś swoją wersje której Obama nie podpisze tak?
Kambodza / 2011-07-30 04:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
http://finanse.wp.pl/kat,58436,title,Izba-Reprezentantow-zatwierdzila-plan-podniesienia-pulapu-dlugu-publicznego,wid,13643631,wiadomosc.html?ticaid=1cc04

już wszystko wiem:)
Ciułacz / 2011-07-30 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kam witaj !
To dobrze że masz łatwe spanie.
Oglądałem CNN ale zasnąłem

W tym artykule co przytoczyłeś jest w miarę dobrze przedstawione co jest grane,ale nie brak jest stwierdzeń co by podnosiło ciśnienie krwi u Amerykańskiego podatnika np cytuję :
Tak więc, nawet gdyby Demokraci zgodzili się na wprowadzenie planu Republikanów, widmo bankructwa będzie odroczone o zaledwie o kilka miesięcy. Koniec cytatu.
Hm... kto prowadzi działalność gospodarczą to wie że od czasu to czasu niema wystarczająco kasy na opłacenie wszystkich rachunków terminie co nie świadczy że jesteśmy bankrutami, ale w określonych przypadkach to może być niebezpiecznym sygnałem jak to się będzie notorycznie powtarzać.
Fakt faktem że patrząc w perspektywie 20-30 lat to publiczne finanse w Stanach to gorzej jak bankrut.
Pozostaje im tylko dalsze rozwadnianie wartości dolara aż do momentu że fabryki zaczną z powrotem wracać do macierzy z powodu taniej siły roboczej.
A co my na to ? Przede wszystkim mieć stałą pracę a oszczędności w spółkach ponad czasowych.albo na poczciwej lokacie.
Tym co dobrze idzie na TD to co miesiąc 10% waszych dochodów ładować w bezpieczne instrumenty co będzie jak swojego rodzaju ubezpieczenie.
Muszę przyznać że obecnie jestem bardziej pasywny w inwestowaniu i jestem nastawiony na ochronę kapitału, ale to jest normalne i przychodzi z wiekiem.
Dla młodziaków to się nie tyczy, to do
Was świat należy!
Bierzcie sprawy w swoje ręce i nie czekajcie na emeryturę.
Kambodza / 2011-07-30 16:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ciułaczu:)
Ze spaniem mam dobrze bo dużo spać nie muszę więc więcej czasu na inne sprawy i rzecz:)

Ładnie przedstawiłeś usajową gospodarkę. Nie wiem co oni planują ale również wg mnie rozwadnianie dolca jest w ich interesie. Nie wiem tylko co Chiny na to tzn dadzą się tak łatwo wykiwać?


Dla młodziaków to się nie tyczy, to do
Was świat należy!


ja zapakowany prawie na full:) nawet miedziaka brałem po 188 z groszami żeby pare stówek pod usajowy kongres zarobić:)
Nie czekam bo czasu szkoda, trza zarabiać:) 30 lat na karku więc się trzeba ogarniać:)
Ciułacz / 2011-07-29 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kryzys polityczny w Stanach jeszcze się nie skończył.Inwestorzy (spekulanci)mają niezłą zagrychę, czy to teraz w Piątek dobije do dna?Gdzie nie ma ryzyka tam niema zysków.
Jak w ciągu dnia nic się nie rozstrzygnie to pod koniec sesji w Stanach wiatr może zmienić kierunek.
Z tym pułapem długu nic nie jest przesądzone, ale społeczeństwo już jest tym zmęczone.
Ci co biorą darmochę państwową zawsze będą za podnoszeniem pułapu dłużenia.Ale jak Ci zabiorą 50% z wypłaty na podatki to zaczynamy myśleć gdzie ta kasa idzie, a jak jeszcze widzimy że administracja państwowa nie chce ograniczyć wydatków tylko co rok zwiększa deficyt ?
Obecnie są w kropce i będą musieli zjeść tą żabę, ale wybory Prezydenckie nie zapowiadają się ciekawie dla Obamy.
Ciułacz / 2011-07-28 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Promocja idzie jak w najlepsze, ale jak sobie przed wakacjami wyznaczyłem termin na początek Sierpnia do rozpoczęcia aktywności to staram się tego trzymać.
Ale dla odwrócenia uwagi i poprawienia sobie morałów czytam na moim lokalnym portalu że przez ostatnie 12 miesięcy w Montrealu ceny nieruchomości wzrosły o 6,3% i przez najbliższe 3 miesiące jeszcze mają wzrosnąć o następne 7%.
........................................
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/immobilier/201107/28/01-4421553-prix-des-maisons-dautres-hausses-salees-en-vue.php
.............................................
Powolutku ale bańka się robi i za 5-10 lat będzie jak w Stanach że wartości spadną o 50% a hipoteki do spłacania pozostaną te same. Już teraz średnia cena sprzedanego domu w Montrealu wynosiła 401 966$.
Pocieszam się że jak będzie kryzys w nieruchomościach i ludziska oddadzą klucze do banku to im wynajmę mieszkanie.
Ciułacz / 2011-07-28 01:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla odmiany podam spółkę do spekulacji też od zachodnich sąsiadów.
Commerzbank.
http://kursdaten.teleboerse.de/teleboerse/kurse_einzelkurs_uebersicht.htn?i=111872&zeit=100000
...............................
Niemiecki bank umoczony w Grecji, Hiszpanii oraz wszędzie gdzie było duże ryzyko.
Niemcy pomagając Grecji to tak właściwie to swój bank ratowali.
Obecnie szoruje dno ,ale nic pewnego czy to te twarde dno.Spekulanci mają go na oku i jak ruszy to powinien dać zarobić .Jak się pochwali wynikami to coś z tego może być.
Ciułacz / 2011-07-27 13:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Europejskim parkiecie spółka Allianz co płaci dobrą dywidendę.
http://kursdaten.teleboerse.de/teleboerse/kurse_einzelkurs_uebersicht.htn?i=113397&zeit=100000
.......................................
po słabym kwartale jest w odwrocie ale jak ktoś jest na tym rynku to dobrze mieć ją na oku.fajerwerków tam nie będzie ale na longa powinna zapewnić stabilność.
Ciułacz / 2011-07-27 02:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na pb.pl czytam :
Wall Street w cieniu amerykańskiego długu.
........................................................
Czyli wszystko idzie z oczekiwaniami spekulantów, ładnie jest zbijanie kursu aby go odnowa podbić dobrą nowina o podniesieniu pułapu. Tylko jest największe zmartwienie bo nikt nie zna poziomów.
Politycy już wiedzą że kości są rzucone ale nikt głośno tego nie chce powiedzieć.
Wygląda na to że obecnie Republikanie mają gotowy projekt ustawy ale czekają z przedłożeniem w Senacie pod głosowanie, bo chcą aby to było na ostatni dzwonek.W takiej sytuacji Prezydent nie zavetuje bo by nie zdążył przedstawić swojego projektu pod głosowanie przed wymaganą datą.A jak by się zdecydował na zavetowanie to wszyscy by go obwiniali że to on jest odpowiedzialny, za ewentualny brak podwyższenia pułapu zadłużenia w wymaganym czasie.
Takie tam gierki przedwyborcze.
Niechęć do płacenia podatków to wszyscy mają , ale w Stanach to ma swoją wymowę bo to niby było jednym z powodów powstania USA.
Ostatnie przemówienie do narodu tz odezwa, gdzie wzywa swoich obywateli do pisania do swoich Senatorów aby poprzeć prezydencki projekt to zobaczymy jaki przyniesie skutek ale może być odwrotnie na jaki liczono. Propaganda będzie z obydwu stron, ale tu Prezydent walczy o swoją twarz, kary już wyłożył na stół ,dla niego mam niego że jeszcze ma jakiegoś asa w rękawie.
Kambodza / 2011-07-27 05:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ciełaczu,
tak to właśnie wszystko wygląda tzn aby ugrać dla siebie jakiś kapitał polityczny i już. U nas jest tak samo.
Pozdrówka
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy