Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-07-26 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś takiego jak dywersyfikacja portfela to wszyscy znają ale w dobie globalizacji to by warto się było zastanowić co by od sąsiadów skubnąć. O niemieckim rynku nie będę pisał bo za to mi kiedyś admin skasował post.
Kamil B / 2011-07-26 13:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj, często czytam twoje komentarze na temat rynków masz sporo doświadczenia i wiedzy

co do sąsiadów kiedyś o tym myślałem ale jako drobny inwestor to jest ciężko, duże opłaty za dostęp do zagranicznych rynków i składanie tam zleceń, na taką zabawę to trzeba ze sporym kapitałem iść aby się opłacało
Ciułacz / 2011-07-27 01:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kamil witaj !
Nasz Bank Zachodni udostępnia zlecenia na parkiety zachodnie.Powiem szczerze nie znam opłat, chociaż mam tam konto IKE.
Wspomniałem o parkietach naszych sąsiadów bo jednak jest na saksach sporo luda i jak już tam są to mogą sobie otworzyć miejscowe konto.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-07-26 01:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z tą datą 2 Sierpnia dla podniesienia pułapu zadłużenia to pewnie mają zapasu na miesiąc czy dwa i tylko się uśmiechają na widok wystraszonych analityków.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-07-25 16:50
Gratulacje dla Ad... za TP SA. Pamiętam jak pisał, że nabył tą spółkę. Już po dywidendzie.
Jestem pod wrażeniem. A tak przy okazji mam pytanie: jakie strony powinna przeglądac osoba, która chce się nauczyc inwestowac na giełdzie?
Ciułacz / 2011-07-26 01:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gościu Ze Śląska witaj !
Dobrze przyuważyłaś ze Adrianoo to dobry analityk, ale w tym fachu to edukacja nigdy się nie kończy.
jakie strony powinna przeglądac
osoba, która chce się nauczyc inwestowac na giełdzie?

Śmiało można sadzić że Ad... przerobił ponad 100 portali krajowych i zagranicznych oraz fachowych publikacji.
Jedno to nauka jak funkcjonuje giełda i praktycznie jak się kupuje i sprzedaje akcje a drugie to odnosić sukcesy.
Hm... Może Ad... coś podpowie ale często tak jest że po przeczytanie tej samej publikacji to co jeden czytelnik wyciągnie inne wnioski, tak że skutek nie jest gwarantowany.Czytanie z kresek to się można nauczyć ale jeszcze pozostaje dziesiąty zmysł , to taka błyskawiczna analiza w pamięci wynikająca z przebytych doświadczeń co to nie sposób przenieść na papier, często nazywana : inwestowanie na czuja.
Jak się jest młodym to się można szarpać ze światem aby lepiej poznać samego siebie i się upewnić w obranej drodze, ale mając już trochę więcej lat to jak jeszcze nie odkryliśmy w sobie zdolności spekulacyjnych to nie tedy droga do ....
Ale można inwestować pasywnie co też wymaga analiz ale już to nie jest na wariata, jest czas do przemyśleń.
Pozdrawiam
ad... / 95.108.87.* / 2011-07-26 15:35
Dementuje, TP S.A. nie kupilem. Od czasu do czasu informuje o okazjach ale w nie nie wchodze, mam obecnie portfel longowy zamkniety a ze spekulacja przerzucielem sie na fw.
Czytac, czytac i jescze raz czytac, ograniczyc obeserowane walory, okreslic stretegie i sie jej trzymac :) taka krotka instrukcja obslugi;)
Ciułacz / 2011-07-25 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie dajmy się skołować, przeciętny ciułacz to ma stabilną pracę i tego się trzymajmy.Inwestycje emerytalne to miejmy w obligacjach na lokatach czy stabilnych spółkach co płacą dywidendę.część portfela może być spekulacyjna ale wyznaczmy sobie granicę limitu i się tego trzymajmy.Nie doprowadźmy do tego aby ten mały spekulacyjny kapitał nas wodził za nos, bo zaniedbamy pracę , a to jest naszym głównym utrzymaniem.Takie przetargi jak obecnie w kongresie to tam się odbywają od kiedy Stany istnieją.
Inaczej jest z zawodowcami na DT to jest ich chleb i nie starajmy się ich przebijać.
ad... / 178.180.116.* / 2011-07-25 15:43
Swieta prawda Ciulaczu, to wazne co napisales, polecam innym pod rozwage!
wypowiedz plusuje oczywiscie:)
Ciułacz / 2011-07-26 01:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już dawno zapomniałem że plusy istnieją.
wypowiedz plusuje oczywiscie:)

Dzięki !
Ciułacz / 2011-07-25 02:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Stanach niema żadnego postępu w negocjacjach o warunkach ustalenia pułapu zadłużenia ostatnio ( Niedziela)w TV Fox News Republikanie oświadczyli że dalej podtrzymują swoja propozycję którą przedłożyli Prezydentowi.
W Tel-Avivie co podobno są ci sami inwestorzy co w Stanach,paniki nie widać , ładnie na plusie się zakończył.
Ciułacz / 2011-07-24 19:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Generalnie to w to lato zachowanie parkietów mnie specjalnie nie dziwi,zakładałem podobne zachowanie jak w ubiegłym roku tz podwójnym małym dnem.Zresztą niby dlaczego by miało być inaczej nic specjalnego się nie wydarzyło a sezonowe cykle lubią się powtarzać.
Na zachowanie inwestorów na przyszły rok to jeszcze mamy czas ale w 1012 może być przesilenie, poczekamy to zobaczymy czy to tylko dłuższy boczniak czy zarodki recesji
ad... / 95.108.87.* / 2011-07-24 20:12
Zostala jeszcze do wypelnienia 5ta fala wzrostowa (wg eliota), to by akurat do czerwa przyszlego roku mpoglo zajac...
Ciułacz / 2011-07-24 21:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ad... witaj!
Zostala jeszcze do wypelnienia 5ta fala wzrostowa

Ta ostatnia fala powinna dać ostro w rurę a po niej to ewakuacja na z góry upatrzone pozycje :-)) , Ostatnio wiosn 2007 uciekałem w grunty ale tym razem chyba lokata na 1½ - 2 lata
Ciułacz / 2011-07-24 14:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kam ...skopiowałem sobie twój link :
http://www.parkiet.com/artykul/1077052_Mobile-Partner-wypusci-nowe-akcje-dla-wlascicieli-ATTR.html
.......................................
Powiązania biznesowe są bardzo ciekawe .
http://www.parkiet.com/galeria/9,3,1077052.html
Kambodza / 2011-07-24 14:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeszcze takie to już zupełnie:)
Ciekawe co z tego będzie. Czy panowie się dogadują dobrze czy jeden drugiego będzie chciał wykolegować
Ciułacz / 2011-07-24 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zobaczymy co dzisiaj ( Niedziela)nam podsuną media odnośnie negocjacji w Kongresie .
W Sobotę było małe jednogodzinne spotkanie z Obamą ,bez krawatów co by wyglądało na pojednawcze ze strony Prezydenta oraz bez oświadczenia dla prasy, pewnie chcą ograniczyć spekulacje.Coś przebąkują że jakiś pozytywny komunikat powinien się ukazać zanim ruszą azjatyckie giełdy.
wykresyGieldowe / 2011-07-24 14:48 / Tysiącznik na forum
Republikanie popełnili raz ten błęd (w 2008 roku) i stracili przez to prezydenta. Chyba się jednak czegoś nauczyli ? Mogą trzmać w szachu, ale jak przyjdzie co do czego muszą iść na zgodę.
Ciułacz / 2011-07-24 18:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj !
Republikanie popełnili raz ten błęd (w 2008 roku) i stracili przez to prezydenta.
Chyba się jednak czegoś nauczyli ? Mogą trzmać w szachu, ale jak przyjdzie co do czego
muszą iść na zgodę.

Hm... nie chcę być adwokatem diabła, ale w 2008 to Demokraci mieli większość w Parlamecie i Republikanie nie mieli nic do powiedzenia, z wyjątkiem prezydenckiego veta.
Przez co stracili Prezydenta w 2008 roku ?
Byli przy władzy 8 lat to jak by nie było jest sporo,bo za każde problemy jest obwiniana władza. Głęboka recesja z powodu wyprowadzenia produkcji do Chin .Część populacji nie akceptowała wojny w z muzułmanami i widziała to jako przyczynek do recesji.
W owym czasie Liberałowie aby czymś zabłysnąć obiecali gruszki na wierzbie, czyli ambitne programy socjalne, przy pustej kasie i masowej ucieczce biznesów z USA to się nie może udać.W obecnej chwili to by musieli zrobić jak za czasów PRL czyli dyktat proletariatu.
Z podnoszeniem podatków to nie takie proste, bo jak podniosą średniej klasie i kwalifikowanemu robotnikowi to w tri miga stracą głosy a jak uderzą w bogatych o czym ciągle się mówi to w kilka miesięcy zmienią adresy na raj podatkowy.
Dla Obamy to jest nie lada orzech do zgryzienia tym bardziej że on nigdy niczym nie zarządzał, w młodości to sie wychował w Marxizmie a jako już dorosły to trochę praktykował jako adwokat broniąc pokrzywdzonych przez życie lub przez zgniły kapitalizm.
W Stanach są potrzebne reformy socjalne, bo to jest jeszcze kraj bogaty i nie powinno być tylu ludzi w marginesie społecznym, ale dając im darmochę to niema żadnej motywacji do pracy.Coraz mniej ludzi akceptuje niedolę na ziemi w zamian za nagrodę pośmiertną, a to prowadzi do tumiwisizmu.
Jaki by nie był Prezydent to się będzie musiał z tym zmagać.
Najprościej to dalej drukować aż w końcu coś trafi ;-)
Kambodza / 2011-07-24 14:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wolałbym żeby dzisiaj coś podali żeby uspokoić rynek bo korekta mi teraz nie pasi gdyż kupiłem miedziaka pod to info i w dół kurs mi jest nie na ręke.
A może tak jak Dude pisał że co by nie było jesli będzie miało rosnąć to nawet złe infa tzn że jeszcze się nie dogadali zostaną zignorowane
Ciułacz / 2011-07-23 21:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kam witaj!
Pytałeś :
miałęm Ciebie zapytać jako że Ty blisko Usa jak tak Republikanie i
Demokraci

Dzisiaj czyli w Sobotę jeszcze się spotkali ale nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.
Jak do poniedziałku nie będzie nic nowego to pozostaje zarabianie na spadkach.
Kambodza / 2011-07-23 22:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ciułaczu,
Pod to wziąłem deczko miedziaka, że ogłoszą podniesienie progu, Usa pójdzie na północ i nasz W20 za nimi a najbardziej KGHM a tu może nie być tak fajnie jak się nie dogadają.
Dobrze, że zwykli ludzie popierają podwyższenie progu to Republikanie się nie oprą ale nie ukrywam że na czasie mi zależy i nie chcę czekać na to jeszcze z tydzień.
Ciułacz / 2011-07-23 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co do podniesienia pułapu to się wszyscy zgadzają, tylko to ma być razem z programem zmniejszającym zadłużenie rządowe i tu jest pies pogrzebany bo Republikanie chcą robić oszczędności a Obamowcy zwiększać podatki.
Tak czy inaczej to idzie o podstawowe doktryny polityczne w obu partiach.
Napiecie polityczne jest spore w całym kraju, ludziom już się mętlik robi w głowach, bo straszeni są niewypłacalnością i katastrofą.
Giełda trochę ucierpi ale nie wiele, a po za tym to jak braknie kasy to nie odprowadzą składek emerytalnych dla pracowników państwowych, opóźnią wypłaty dla programów rządowych tak jak to było w przypadku budowy autostrad w PL.TV podniesie wrzask będzie uciecha dla zazdrosnych itd.
Czy im podniosą stopę oprocentowania za obsługę długów ? teoretycznie to mogą ale praktycznie to wiele banków może się podłożyć z usługami, a obligacje to pewnie kupi FED, czyli drukarnia.
Po takim scenariuszu to może być wielkie parcie na zdymisjonowanie Obamy do czego nie dojdzie.
Dla uważnego obserwatora to jest jasne że kto ma większość w Parlamencie to rządzi a tu się wytworzyła sytuacja że mniejszość chce narzucić wolę większości, bo Prezydent ma przywilej veta.Taki numer nie przejdzie.

Dobrze, że zwykli ludzie popierają podwyższenie progu

Popierają ,ale ci sami nie zgadzają się z płaceniem większych podatków co Obama chce im zrobić.
Gdzieś tam w głębi jestem trochę lewicowcem ale nie mam zaufania do rządu co ściąga i wydaje moje podatki.
Zresztą jak do zarządu w spółkach co wszystkie zyski niby przeznaczają na rozwój firmy.Ja tam bym wolał im tylko zostawić 50% zysków a resztę to ja już bym umiał przeznaczy na mój rozwój.
Kambodza / 2011-07-24 05:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli niezłe poplątanie z pogmatwaniem:)
Wg mnie najpierw państwo powinno zacząć od siebie i wtedy bądź równoczesnie bądź później dołączyć do tego podwyższenie podatków. Dług publiczny jest b. duży więc w sumie lepiej nawet równocześnie wprowadzić obie sprawy ratunkowe żeby nie marnować czasu.
Zobaczymy kiedy się dogadają.

Giełda trochę ucierpi ale nie wiele

to by nie było złe ale nie wiem czy póki tego nie ogłoszą to tego zamieszania nie wykorzystają żeby parę procent spaść. A zeszły tydzień ładnie się u nich prezentował bo u nas to ostatnio padaczka
Ciułacz / 2011-07-24 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

A zeszły tydzień ładnie się u nich prezentował bo u
nas to ostatnio padaczka

Na GPW mamy sporo prywatyzacji oraz nowych wejść a kapitału jest mniej bo okrojono OFE, dlatego ja personalnie na okrągło klepię o dywidendach bo dla laika to synonim zysków i stabilności .
Zawsze się znajdą spółki co wybiją ponad przeciętnie ale to przez przypadek się nie dzieje, też mamy większych spekulatorów.
Natomiast w Stanach jest sporo spekulacyjnego kapitału co żyje z robienia fal. Zawsze będziemy mieć dobre informacje i złe ale na potrzeby spekulantów nagłaśniamy to co jest w danej chwili potrzebne.To nie jest centralnie sterowane ale bym przyrównał do orkiestry, dyrygent wskazuje kierunek i wszyscy muzycy jak chcą zarobić to tam podążają.
Ciułacz / 2011-07-23 21:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w ubiegły Czwartek dało nam popalić temperatura w Montrealu była 38,5 C i na dodatek duża wilgotność powietrza
Ciułacz / 2011-07-23 21:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mała poprawka : to w Toronto było 38,5°C a w Montrealu 35,2°C
Ciułacz / 2011-07-23 14:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie mamy swoje rodzynki. W ramach ciekawostek podam spółeczkę której niestety nie mam : Orbite VSPA Inc (TSX-V : V.ORT.A)
Jest to spółka notowana w Toronto i ona sie przygotowuje do eksploatacji boxytów w Kanadzie. Podobno opatentowali nową rewelacyjną metodę pozyskania koncentratu aluminium.W ciągu ostatnich 12 miesiecy cena podskoczyła z $0,13 na $5,69 aby obecnie spaść do $3,28 za akcję.
W najbliższym czasie może osiągnąć ponad $8 za akcje w w ciągu kilku lat $37.
....................................
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/energie-et-ressources/201107/22/01-4420284-un-analyste-voit-laction-dorbite-a-850.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS4
............................................
Jak widzimy nie tylko na GPW znajdziemy skutecznych naganiaczy
Ciułacz / 2011-07-23 13:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teatr polityczny w Stanach ma się dobrze.
Porozumienie w sprawie podniesienia długu publicznego było ustnie uzgodnione w Czwartek, zarys tego miał być prosty : ciecia programów socjalnych jak Republikanie chcieli a dla Demokratów aby wyszli z twarzą kosmetyczne zmiany w ulgach fiskalnych podatników.Jak w Piątek administracja Obamy przygotowała do podpisu to Republikanie się wściekli bo zamiast kosmetycznych zmian w ulgach podatkowych to były wielkie zniesienia ulg podatkowych.
Administracja Obamy sie tłumaczyła że tak to zrozumieli bo nie proponowali podniesienia podatków.Po tym Republikanie stwierdzili że jak tak to niema o czym dyskutować.
Aby jeszcze było więcej pikanteri to Demokraci niższego szczebla nieoficjalnie powiadają :nasi wyborcy wiele nie mają do stracenia w wypadku gdy na czas braknie porozumienia bo nie są bogaci, ale niech się martwią Republikanie co reprezentują bogatych.
Szczekacze Rebuplikańscy im odpowiadają , my to przetrzymamy, ale nie dopuścimy do komunistycznych zapędów.
He...he... do wyborów prezydenckich jeszcze daleko ale już opinie publiczną należy urabiać, jeszcze może się okazać że temat długu publicznego pozostanie dla następnego prezydenta ?
A my ciułacze co mamy zrobić?
Po części iść z prądem ale jak by nie było to zawsze te 10% dochodów odkładać w bezpieczne instrumenty.Jak macie dom do spłaty to te spłaty możemy traktować jako bezpieczną inwestycję.Jak mamy dobrą rękę (głowę )do spekulacji to też te 10% od zarobionych odkładać, to tak jak by ubezpieczenia.Nawet jak by to były pewniaki to nie obstawiać całej kasy, bo jak jesteście dobrzy aby wyselekcjonować tz pewniaki to jeszcze sporo zarobicie.Nawyk z trzymania kasy na stabilnych inwestycjach to da wam sporo satysfakcji na stare lata.
Przypominam że zakup samochodu to nie inwestycja.
Kambodza / 2011-07-23 17:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ciełaczu:)

właśnie dzisiaj się miałęm Ciebie zapytać jako że Ty blisko Usa jak tak Republikanie i Demokraci się dogadują w sparwie podniesienia dopuszczalnego procentu długu publicznego:)
Hmm czyli jeszcze się nie dogadali, te kampanie wyborcze to przekleństwo jakieś.
Ciułacz / 2011-07-22 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeden z naszych popularnych forumowiczów nabył pakiecik spółki CP Energia . Trzeba przyznać że ten forumowicz ma dobrą rękę do spółek, nie będę się zagłębiał co jest tego przyczyną bo te informacje co on ma to nie zawsze my musimy znać ale bym się skupił na samej spółce.
Wiele może wyjaśnić analiza komunikatu :
http://stooq.pl/n/?f=488268&search=cp+energia
....................................
Oraz :
http://stooq.pl/n/?f=479548&search=cp+energia
.....................................
Jedno jest pewne że w tym sektorze coś się dzieje i mogą być przepychanki.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-07-21 21:19

jak dostanie co miesiąc swoja dywidendę , aby miał
na świeże bułeczki to olewa wahania kursu. Spółki się zapożyczają ale na dywidendę musi
być bo inaczej jest masowo sprzedawany.

Tylko pozazdrościc. U nas jeszcze tak nie jest a szkoda. Wiele spółek w ogóle nie płaci dywidendy (korzystając z pieniędzy akcjonariuszy).Wyrazy szacunku.
ad... / 62.21.32.* / 2011-07-21 21:49
Nie jestem zwolennikiem placenia dywidendy,to nie cel spolki, celem działania spolki jest maksymalizacja jej zysku a tym samym wzrost jej wartosci i jednoczesnie wartosci udziałów bedacych w posiadaniu akcjonariusza.
Zas nadwyzka powinna byc inwestowana a nie "wynoszona" na zewnątrz.
Tym bardziej ze wartosc akcji po wyplaceniu dywidendy jest zmniejszana o jej wartosc.
Ale to tylko moja prywatna opinia.
Ciułacz / 2011-07-21 23:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ad... witaj !
Wcale się nie dziwie że że grający na DT powiada
Nie jestem zwolennikiem placenia dywidendy

Zazwyczaj spółki co decydują się płacić dywidędę są bardziej ustabilizowane i mniej jest spektakularnych posunięć a szczególnie gdzie się płaci kwartalnie czy miesięcznie.

to nie cel spolki

Hm... jak ja jestem właścicielem biznesu to robię co mi odpowiada , chociaż na oko to może wyglądać że tracę ( już mi nieraz tak powiedziano), ale jak już będę szukał do mojego biznesu współudziałowców to będę się musiał liczyć z ich opiniami proporcjonalnie ile będą mieć swojego udziału.
Jako udziałowiec mniejszościowy ( akcjonariusz)staram się odgadnąć ( zrobić analizę )jaka jest polityka i potrzeby spółki odnośnie wypracowanych zysków.
Nic z automatu bo co spółka to inny przypadek.Ja tam wole aby gdzieś w granicach 50% zysków było wypłacane, jak co roku robią zyski to znaczy że spółka jest dobrze zorganizowana i może sie posilić kredytem a bankowcy już dobrze sprawdzą bilans czy to nie jest wirtualny zysk.

nadwyzka powinna byc inwestowana a nie "wynoszona" na zewnątrz

Często te inwestowanie to nic innego jak wyciąganie kasy przez prezia, ja jako udziałowiec to nie jestem człowiekiem z zewnątrz jestem ważniejszy od członka zarządu, dzięki udziałowcom może istnieć zarząd.
Spółka może pozyskać nowy kapitał poprzez nową emisje.
wartosc akcji po wyplaceniu dywidendy jest zmniejszana o jej wartosc.

Tak to się zgadza, już tu kiedyś zamieszczałem spółkę co ją mam od 2 lat i na niej dokładnie widać jak jej wartość spada jak wypłacą dywidendę na koniec roku.
A że płacą tego sporo to od kilku lat zrobiły się schody do podłogi.
.........................................
http://actions.lesaffaires.com/invest/investSQL/gx_f.show_chart?pl_comp_id=162517&pl_errmsg=&iaction=Graphiques&pl_primary_listing=MKZ.UN-T&iaction=Graphiques&pl_additional_listing=0&pl_period=60W&pl_chart_type=+&pl_sh_movement=0&pl_long_movement=0
......................................
Ta spółka już sie przestała rozwijać doszli do swojego maxymalnego pułapu ale ciągle robią zyski nie mają kredytów.Płacą od 30 do 40% dywidendy.
W ich przypadku jak widać to wartość (kapitalizacja) spółki się ciągle zmniejsza z powodu co rocznej wypłaty dywidendy ale to tak wygląda w bilansie, ale tak naprawdę to ta spółka nie zbiedniała.Często podaję tą spółkę jako dziwny przypadek.

Ale to tylko moja prywatna opinia.

Dobrze że inwestorzy mają różne gusty i preferencje a te się zmieniają z wiekiem.
Ad... muszę przyznać że lubię czytać twoje analizy bo mnie pobudzają.
Pozdrawiam
Ps.Ale się rozpisałem
ad... / 62.21.32.* / 2011-07-22 00:08
Moje spojrzenie na sprawe dywidendy troche sie rozni, zakladam ze racjonalny zarzad wyplaca zyski wtedy gdy nie umie wypracowac z nadwyzki ktora zarobil procentu takiego jakiego wymagaja na nim akcjonariusze. To dzialanie choc racjonalne odkrywa slabosc przedsiebiorstwa bo albo jest tak duzy ze jego dzialania bylyby jednoczesnie skierowane przeciwko samemu sobie albo nie ma propozycji rozwoju a to drugie swiadczy ewidentnie o braku pewnej perspektywy w spojrzeniu na przyszlosc i rozwoj biznesu a tym samym powoduje ze moja ocena organizacji jest negatywna.
Ad... muszę przyznać że lubię czytać twoje analizy bo mnie pobudzają.
I wzajemnie Ciulaczu, ja widze w Twoich wypowiedziach wiecej spokoju i doswiadczenia, ktorego mi jeszcze na gieldzie brakuje.
Pozdrawiam rowniez:)
Ciułacz / 2011-07-21 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dolar kanadyjski w stosunku do US bije rekordy, np w 2002 roku za jednego dolara płaciliśmy ponad 1,60 a obecnie zaledwie 0.95. Przy takich relacjach wymiany to kanadyjski export dostaje zadyszki.Pomimo to Amerykanie nie są w stanie odtworzyć rynku pracy.Fachowcy powiadają że to może jeszcze potrwać 5 lat zanim inwestycje w przemyśle zrewidują swoja politykę.A co przez ten czas ?Ano ... biednemu to dalej będzie w oczy wiał wiatr, a ciułacze się będą dalej bogacić inwestując w spółki co rokrocznie wykazują zyski i płacą dywidendę.Wychodząc na przeciw ciułaczom-emerytom jest sporo spółek co płaci dywidendę co miesiąc.Taki emeryt jak dostanie co miesiąc swoja dywidendę , aby miał na świeże bułeczki to olewa wahania kursu. Spółki się zapożyczają ale na dywidendę musi być bo inaczej jest masowo sprzedawany.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy