Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-07-12 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czym więcej spadnie tym będzie większe odbicie! Tylko ten moment wybicia jeszcze bym chciał znać , a że fałszywych wybić jest co nie miara, to wole nie wychodzić i przeczekać, po kilku latach to będzie mało znaczący dołek na wykresie.
Chociaż na DAXie jest zachęcająco do zakupów.
Ja tam już dawno powiedziałem sobie że z nowym kapitałem poczekam do początków Sierpnia co powinno się mi wyjaśnić gdzie jesteśmy i zdecydować co zrobię.
Ciułacz / 2011-07-12 03:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Legalna mafia pod płaszczykiem banków i innych instytucji finansowych tak łupią poszczególne kraje że aż przykro na to patrzeć.
Jedyne w tym pocieszenie to to że całkiem zadusić nie zaduszą, bo kto by im zwrócił kasę.
W tym przypadku to jest wina demokracji bo jedna kadencja rządu trwa tylko 4-5 lat i gryząc się z opozycją nie potrafią stworzyć dalekowzrocznego planu.To już lepiej jest w Chinach.Taka Libia nie dawała zarobić na obligacjach czy innych instrumentach finansowych to już się postarali aby się zmieniło.
A co my ciułacze na to?Pod prąd płynąć to nie radzę, ale np mniej wydawać jak zarabiać to bym radził podstawowy portfel inwestować w dywidendowe spółki ponad-czasowe i na nich nie spekulować .Powiedzenie że teraz sprzedam aby kupić taniej to tylko na czas recesji a nie na konsolidacje .Na spekulację trzymać osobny portfel.
Fundusze niby dobre ale jest przekonanie że mało fundów przetrwa ponad 30 lat.
Ciułacz / 2011-07-11 12:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Chinach nic Kitajców nie zraża i systematycznie odrabiają straty nawet te podwyżki hipotek już przetrawili.
ad... / 150.254.36.* / 2011-07-11 13:04
USA tez juz niewiele dzieli od szczytow sprzed bessy...
pozdrowienia dla Gospodarza
Ciułacz / 2011-07-11 01:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w Tel-Avivie dzionek im się nie źle zakończył co by zapowiadało poprawę nastrojów , ale w sezonie ogórkowym ani kataklizmu ani euforii nie spotkamy. Kto dobrze przypilnuje AT to coś tam upyka bo stać w miejscu nie będzie.
Ciułacz / 2011-07-11 02:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gorzej może być w Sierpniu bo wygląda na to że podniesienie pułapu zadłużenia w Stanach nie obędzie się bez dramatów bo dla opozycji będzie okazja aby pokazać że aktualny Prezydent nie radzi sobie.Takiej gratki agresywne fundy nie przepuszczą.Nawet można zakładać że najpierw dobrze indeks podkręcą aby było z czego spadać.
Ciułacz / 2011-07-09 20:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kiedy summer rally ?
Chyba nie tym razem bo powodów brak.
Bo niby dlaczego ? Ma być odbicie po długiej recesji ?Jak wiemy recesja już dawno się skończyła a teraz to tylko wyniki spółek i stan gospodarki będą decydować.
Zawsze mogą nas zaskoczyć katastrofy czy figle polityczne ale to przeważnie jest na minus a nie na plus
Ciułacz / 2011-07-09 14:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na bp.pl czytam :
Zestawiliśmy główne argumenty giełdowych optymistów i pesymistów. Kto ma rację?
Pięć argumentów optymistów :
1. Dobra kondycja spółek
2. Neutralne wyceny
3. Trend wzrostowy
4. Mniejsze ryzyko
5. Niskie odsetki
Oraz pięć argumentów pesymistów:
1. Spowolnienie gospodarcze
2. Brak pieniędzy
3. Dziura budżetowa
4. Bessa tuż-tuż
5. Skrócony cykl
...........................................
Od siebie dodam że we wszystkim jest sporo racji, ale najmniej mi odpowiada że bessa tuż tuż, oraz spowolnienie gospodarcze.
http://www.pb.pl/2/a/2011/07/08/Perspektywy_drugiego_polrocza_na_GPW
...............................
Patrząc na wykres GPW z ostatnich 5 miesiecy na tle DAX
http://stooq.pl/q/?s=^dax&d=20110708&c=5m&t=l&a=lg&r=wig20
........................
Czy S&P500

http://stooq.pl/q/?s=^spx&d=20110708&c=5m&t=l&a=lg&r=wig20
................................
To jesteśmy w normie.
Ciułacz / 2011-07-09 15:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A Jak się do tego co powyżej ma ustawić ciułacz czyli szary obywatel co ma trochę większe dochody jak przeciętniak a chce sobie trochę odłożyć na emeryturę ?
Jak to jest młody inwestor to przednim jest jeszcze 40-50 lat inwestycji, czyli powinniśmy oglądnąć się za siebie i zobaczyć jakie koleje losu spotkały inwestorów co zaczynali 50 lat temu, a może zobaczyć fortuny tych co zaczynali 100 lat temu ?
W dzisiejszej dobie zjednoczonej Europy radził bym aby trochę w portfelu na longa mieć takie spółki jak np Wolksvagen.
Teraz jest trend do wyjazdów do Niemiec to może jakiś forumowicz nam coś podpowie.
To nie jest zachęta aby nasz portfel zainwestować u sąsiadów, ale małą porcyjkę ale na tyle aby było to sens pilnować.
Ciułacz / 2011-07-09 00:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Najwyraźniej brak kapitały inwestycyjnego, to co się przewala przez parkiet to czysta spekulacja i nie wie jak się ustawić.
Po prostu to trzeba ignorować, albo wprost przeciwnie , jak ktoś się czuje na siłach to po spekulować, oczywiście nie całym kapitałem.
Ja tam sobie odpuszczam i pilnuję tego co mi przynosi większe zyski.
Ciułacz / 2011-07-07 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie Rząd jest zaniepokojony brakiem wykwalifikowanych robotników , co się przekłada na spowolnione wyjście z kryzysu.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/canada/201107/06/01-4415602-le-manque-de-travailleurs-qualifies-retarde-la-reprise.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS1
................................................
Niby mamy duży napływ emigracji ale emigranci są filtrowani i akceptowani według uzyskanych punktów a te się zdobywa głównie poprzez stopień wykształcenia i ilość fakultetów ,co się ma nijak w wypadku braku robotników.
Kamil B / 2011-07-07 14:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
powitał,
trzeba może pomyśleć o emigracji, choć ja po studiach a nie robotnik, ale przy remontach potrafię co nieco zrobić,
zimno tam w tej kanadzie ?
Ciułacz / 2011-07-08 13:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kamil witaj !
He ... he ...

zimno tam w tej kanadzie ?

Waciaki i walunki trzeba mieć na podorendziu, jak by to powiedział dziadek.
Ale jak grzeje to grzeje bo ostatnio przez kilka dni to około 26-30°C
Ja jak bym dzisiaj miał 20-25 lat i mieszkał w PL to bym pewnie uderzył na Germany. Jak to powiadają : Jak wroga nie masz szans pokonać w polu to się z nim połącz ;-).
Żarty żartami ale tam bym dla siebie widział perspektywy.
Zasiedlić po Łabę i nie być zawstydzonym pochodzenia, niech uczeń przerośnie mistrza ;-)
Ps. Sorry za akcenty patriotyczne
Ciułacz / 2011-07-07 02:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obcięcie dywidendy na KGHM może ruszyć całym indeksem nawet o -1%.
http://stooq.pl/n/?f=483366&search=kghm
Ciułacz / 2011-07-07 02:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na pb.pl piszą:
Tylko 3,3 proc. - tyle zyskały akcje JSW w debiucie na GPW. Pierwsze transakcje zawarto po kursie 140,5 zł. Od tego czasu było coraz gorzej. Ostatecznie na finiszu sesji akcje JSW kosztowały 136,00 zł co oznacza "zerowy" zysk.
..........................................
Nic o tej spółce nie pisałem przed ale coś mi nie leżała, myślałem że to skrzywienie zawodowe bo tą branżę kiedyś znałem.
Teoretycznie powinna się ustabilizować , ale może się okazać że inne stoją w kolejce.
Zgazowanie węgla mogło by ruszyć te akcje, ale jak by z poszukiwaniami gazu dobrze wypaliło to może ukrócić węgiel.
Jedynie koksujący powinien być dalej w cenie który wydobywają w JSW.
aqua vitae / 2011-07-07 07:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kłaniam nisko Ciułaczu:)
moim zdaniem w JSW warta jest uwagi tylko jedna kopalnia i jest to KWK Budryk, który gdyby wszedł sam na giełdę, miałby wszekie szanse w krótkim czasie być drugą Bogdanką. Pozostałe zakłady trą brzuchami o spąg i robią bokami. Była nawet kiedyś propozycja aby Budryk wszedł sam na GPW ale przepadła. Najgorsze jest to że bardzo silna pozycję w branży górniczej mają związki zawodowe, którym niekoniecznie zależy na silnym i szybkim rozwoju zakładu, nie będę tu pisał dlaczego bo sam chyba wiesz, powiem tylko, że jeśli ta sytuacja się nie zmieni, to wg mnie ciężko będzie tej spółce bo będzie to istotny element ryzyka, gdyż siła argumentów górniczych wzrasta proporcjonalnie do pędu ulicznego ulicznej demonstracji pomnożonej przez masę podniesionych kilofów. A nasza gospodarka oparta na węglu.
pozdrawiam za wielką wodą
Ciułacz / 2011-07-07 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wodo Życia, witaj !
Nie będę rozwijał wątku bo od 1983 roku jestem poza krajem , ale w wypadku JSW to mnie trochę zaniepokoiło że związki chciały gwarancje pracy na 10 lat, to tak słabo oceniają perspektywy spółki ?
Pozdrawiam.
Pooh nl. / 178.180.23.* / 2011-07-07 16:39
Przypuszczam, ze chcieliby dozywotnie gwarancje zatrudnienia, tylko w komunikatach przed debiutem kiepsko by to wygladalo ;)
Pzdr. Q
Ciułacz / 2011-07-08 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co do związków zawodowych czy korporacyjnych to jestem za byle nie doprowadzić do dyktatury.
Ale życie jest życiem i wiemy że jak ktoś się dorwie do władzy to myśli tylko o sobie i to na krótka metę.A nam nic nie pozostało jak w tym wszystkim pływać i starać się utrzymać na powierzchni, bo pod prąd to na długo nam sił nie wystarczy.
Ciułacz / 2011-07-06 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spółki co nie powinny sie znaleźć w portfelu u ciułacza, a jak już to bardzo ostrożnie.
http://www.pb.pl/2/a/2011/07/06/Uwaga_na_zadluzone_firmy
..................................
Dla debeściaków to nie problem, no chyba że zaryją w ziemie (z całą świtą)ale dla Ciułaczy to nie potrzebne ryzyko, lepiej dobrać sobie spółki z dobrymi fundamentami co idą zgodnie z indeksem , oraz dywidenda mile widziana.
Ciułacz / 2011-07-06 12:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KGHM ?
dziś ostatni dzwonek albo sprzedać przed Dywidendą albo nisko sie ustawić i przed zamknięciem może tanio wpadnie.
Ciułacz / 2011-07-06 12:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kto na wakacje nie zamknął pozycji to niech teraz zaciska zęby i czeka.
Ciułacz / 2011-07-05 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na GPW pojawi się drugi ukraiński producent oleju słonecznikowego, ViOil.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/ViOil-Holding-z-Ukrainy-planuje-oferte-publiczna-i-debiut-na-GPW-2360835.html
..........................................
Trzeba by się temu przyglądnąć i czy przypadkiem im się nie marzy zgarnianie kasy z naszego rynku oraz fundowanie sobie( zarządowi) niebotycznych wypłat.Podobno mają dobre zyski , ale to mogą być kruczki księgowego przed emisją.
Pooh nl. / 178.181.106.* / 2011-07-06 12:37
Sadzac po ostatnich debiutach ukrainskiej spozywki /ovostar/ moda na nia nieco przygasla. Jezeli jest korekta na surowcach, to trudno przypuszczac, zeby surowce spozywcze szly w gore.
W tym ukladzie lepsze perspektywy maja spolki przetworcze.
Pzdr. Q
Ciułacz / 2011-07-06 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Quba witaj !
Ostatnio w Stanach było przesilenie na kukurydzy i innych produktach.
Ciułacz / 2011-07-05 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczorajsze zamknięcie i dzisiejsze otwarcie jednak świadczą że nie wszyscy na urlopach, albo była to próba grubaska aby zobaczyć na ile może sobie pozwolić.Na longa to nic nie zmienia ale chłopaki na kontraktach to muszą być ostrozni.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy