Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-07-04 13:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Letnia sielanka, decydenci na urlopach ale masę poławiaczy okazji nie śpi. Nawet jak taki zarządca większego portfela jest na wakacjach to wątpię że mu się zamkną klapki i nic nie widzi nic nie słyszy.
Na kanadyjskim portfelu to mi praktycznie wróciło do poprzednich poziomów z Maja ale nie wszystkie spółki jednakowo np surowcowe jeszcze maja lekcje do odrobienia , ale za to finanse mi się spisały.
Nie spodzewałem się że mi trochę wpadnie (MKZ.UN) z Toronto bo się ustawiłem bardzo nisko
Ciułacz / 2011-07-03 13:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miesiąc Kwiecień w Kanadzie oznaczał stagnację gospodarczą, podobno przez Japonię.
Według specjalistów i analityków gospodarczych to wszystko ma być nadrobione w trzecim kwartale.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/canada/201107/01/01-4414198-leconomie-du-canada-au-neutre-cest-la-faute-au-tsunami.php
.........................................
Ciułacz / 2011-07-03 12:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Tase inwestorzy po 2 miesiącach spadków chyba uwierzyli w zmianę trendu.
http://www.tase.co.il/TASEEng/Homepage.htm
Ciułacz / 2011-07-03 01:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj na pb.pl czytamy :Eurogrupa przyznała Grecji kolejną transzę pożyczki.
. Tak pomiędzy nami... to wiemy że Grecy tych pieniędzy nie potrzebują na chleb ale na wysokie lichwiarskie odsetki w banku, pewnie sobie plują w brodę że zaciągnęli kredyty (15 mld) na olimpiadę.
Jak się ludziom dziwić że wychodzą na ulicę jak wiedzą że banki ich traktują jako złych płatników i podnoszą im oprocentowanie. Inna sprawa że tam socjalizm jest głęboko zakodowany i przy takiej postawie nie mogą być konkurencją w produkcji światowej, mało exportują (16,1 mld) a dużo importują (47,7 mld).
Ciułacz / 2011-07-02 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pogoda nam się wyrobiła więc w góry zaraz ruszam i tym samym wypróbować nowy nabytek córki, a że eskejpa jeszcze nie oddała to przez dwa tygodnie będę go miał w opiece.
Widzę że córce rozsądek wziął górę nad młodzieńczą euforią i wybrała auto dla dziadków, wolkswagen Tiguan wersja : Comfortline z 6-speed automatic transmission with TiptronicŸ and sport mode 4MOTION oraz Connectivity Package, Sport Package.
Dobry na większe śniegi.
http://contents.vw.ca/vw4/configurator/index.php?lang=en&model=tiguan&year=2011
..........................
Po czterech latach jak się jej skończy leesing to może go wykupię, a puki co to zaraz muszę kończyć bo już wszyscy w domu gotowi do wyjścia.
ad... / 95.108.87.* / 2011-07-02 13:22
W Polszy tez w wiekszosci "osoby dojrzale" takowym jezdza :) jest calkiem ok.
ad... / 95.108.87.* / 2011-07-02 13:23
Daj znac jak sie to spisuje w trudniejszym terenie.
Ciułacz / 2011-07-02 23:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !

Daj znac jak sie to spisuje w trudniejszym terenie.

To chyba musiał bym go przytargać do PL, bo tu nie bardzo gdzie jest okazja uszargać go w błocie.
ad... / 62.21.32.* / 2011-07-02 23:26
Tak w Polszy nie trzeba dlugo szukac trudnego terenu wystarczy wjechac na nasze krajowe drogi ;)
Coraz intensywniej zastanawiam sie nad zmiena auta i te "terenowe" najbardziej mi zaczynaja odpowiadac pomimo sportowego zaciecia.
Ciułacz / 2011-07-03 00:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie było to jak te stare napędy na cztery koła, bo jak przełączyłeś na cztery to odrazy było na cztery, a teraz z tymi automatami to jest tak że one niby same się przełączają jak jest tego potrzeba, czyli najpierw musi się lekko poślizgać.
ad... / 62.21.32.* / 2011-07-03 00:25
Sa tez recznie przelaczane, nie ma problemu:) automatow nie lubie bo probuja podejmowac za nas decyzje a to mi nie do konca odpowiada.
Ciułacz / 2011-07-01 22:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rynek w Stanach jak na razie robi podobne ruchy jak w lecie ubiegłego roku co jest typowe na porę wakacyjną. Czy można się spodziewać 2-3 tygodniowych wzrostów a następnie 2 tygodnie spadków ? Bardzo możliwe tylko jest problem w dokładnym wyznaczeniu wyjścia oraz wejścia, ale pomimo że dobry technik się z tym upora to jednak pozostają nerwy zszarpane bo mamy sporo fałszywych wybić.
ad... / 95.108.87.* / 2011-07-02 13:00
Poczekajmy az nasz banan drgnie bo na ta chwile patrzy na Jankeska kreske z duza niesmialoscia ;)
Ciułacz / 2011-07-01 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lloyds Banking Group zrobi redukcje kadrowe o 15tys pracowników.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/services-financiers/201106/30/01-4414028-la-lloyds-va-eliminera-15-000-postes.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS9
...............................
Co prawda w kanadyjskim portfelu mam go prawie od samego dołka ale tak się kisi że aż mi go żal, ale taki Citigroup dał mi krocie zarobić.
Ciułacz / 2011-06-30 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj czytam:
Warszawa, 30.06.2011 (ISB) - Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przekazał do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) w tym tygodniu 371,85 mln zł w gotówce, podał ZUS.
Od początku czerwca br. ZUS przekazał do OFE łącznie 868,96 mln zł, a od początku tego roku - 11.155,60 mln zł.
W całym 2010 roku ZUS przekazał do OFE 22.397,51 mln zł, a rok wcześniej było to 21.043,2 mln zł w gotówce. (ISB)
................................................
W krajach rozwiniętych wszyscy płacą składki emerytalne co jest motorem dla parkietu, czyli by wyglądało że jesteśmy skazani na wzrosty, ale nie do końca bo społeczeństwo się starzeje i wypłat może być więcej jak wpłat i tu dalej powiem że nie do końca, bo spora część emerytalnych inwestorów nigdy nie skonsumuje tego co naciułali i pozostawią w spadku rodzinie.
Końcowy wniosek : w dojrzałym społeczeństwie gdzie niema za dużo debiutów składki emerytalne będą wymuszać wzrosty.
dodge / 2011-06-29 19:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu


Widzę prognozy na drugą połowę roku ?

A 10-20 lipca poziom 2550-2660
B 10-20 sierpien poziom 2700-2800
C 10-20 listopad poziom 1900-2000

Widząc taką analizę to każdego zmusi do refleksji.
Hm...na take spadki to trzeba przewidzieć coś czego jeszcze nie znamy i nie
uwzględniamy w naszych analizach.
Teoretyzować to jedno a obstawić takie zachowanie parkietu to drugie.

Zakładając że Grecja już jest w cenie to bym obstawiał (w Stanach ) podobny
letni scenariusz jak w ubiegłym roku.
Pozdrowienia dla kącika.


Wspomniałeś o Grecji. Skłaniałbym się do tego, że Grecy już w cene wliczeni są. Mam pytanie - a Hiszpania? Gdzieś o uszy mi się obiło, że Grecja przy problemach Hiszpanii to pikuś ... Może masz jakieś przemyślenia na ten temat? Jeśli nie to nie ma problemu. Pytam się, bo bardzo dobrze czyta się Twoje obserwcaje i komentarze.

Pozdrawiam serdecznie.
Ciułacz / 2011-06-30 03:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !

Mam
pytanie - a Hiszpania?

Aby spekulanci mogli zarobić nie może być stagnacji, cały czas piła zębata, to wszyscy wiedzą i jak tylko są wzrosty wystarczająco długo i rynek zaczyna być wykupiony (słaby wolum ) to można się spodziewać że znajdą jakiegoś chłopca do bicia aby wywołać spadki i nie dopuścić do konsolidacji.
Z tego wynika że Hiszpania będzie grana i na tym dobry spekulant wiele może zarobić.
Dla takiego ciułacza jak ja to nie wiele zmienia bo dalej jesteśmy w trendzie wzrostowym a do recesji to nam daleko.Na poprawienie własnego ego to oddaje od czasu do czasu złoty strzał i czekam na recesje żeby wyjść z parkietu jak ostatnio w Marzec-Kwiecień 2007.
W samej Hiszpani to dobrze się nie dzieje, starsze pokolenie nie zaszczepiło młodym ikry do dorabiania się i żyją dniem dzisiejszym trwoniąc dorobek rodziców.Skończyć to się może zalewem przez muzułmanów, zresztą nie będą mieć wyjścia bo ktoś te kredyty musi spłacać.
O samo bankructwo jakiegoś kraju UE to bym się nie obawiał, ale sama teoretyczna możliwość bankructwa, to będzie woda na młyn dla wszelkiego rodzaju spekulacji.
Generalnie to w Europie jak nie będzie wojny to będziemy widzieć jak np takie Niemcy będą się coraz bardziej bogacić na tle innych, ale to problem na lata po 2020 roku.
Jak widzisz nic nowego nie wniosłem poza tym aby nie panikować bi do recesji jeszcze daleko.
Pozdrawiam
dodge / 2011-06-30 08:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dziękuję za obszerny komentarz. Ostatnie wyciszane w mediach zgromadzenia młodych w Hiszpani są być może zapowiedzią tego co może wybuchnąć za może pół roku. Akurat tak jak piszesz:
jak tylko są wzrosty wystarczająco długo i rynek zaczyna być wykupiony (słaby
wolum ) to można się spodziewać że znajdą jakiegoś chłopca do bicia aby wywołać spadki



Pozdrawiam
dodge / 2011-06-30 10:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To jeszcze ja :)

Naganianie na spadki

http://tnij.org/mg0r
Ciułacz / 2011-06-30 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge, witaj !
To
Naganianie na spadki


niekoniecznie jest potrzebne ale dla wprawnego leszcza może być praktyczne i dać trochę satysfakcji że przewidział reakcję rynku.
Na parkiecie w Kanadzie jest podobnie jak się ukaże jakiś artykuł z dobrymi wiadomościami danej spółki to trzeba kupować natychmiast bo wzrost jest murowany .W takim przypadku większość inwestorów myśli sobie: badziewny naganiający artykuł i leszcze na to się chwycą więc trzeba kupować i być pierwszym a po kilku dniach wyjść.Prawdziwy leszcze czeka na potwierdzenie się we wzrostach a jak po kilku dniach wchodzi to spekulanci mu odsprzedają swoje.
Pomimo wszystko jak kupiliśmy dobrą spółkę pod wpływem takiego artykułu to się nie zrażajmy jak widzimy lekki spadek bo do emerytury mamy jeszcze daleko ;-)
Przy okazji wszystkim przypominam nawet jak jesteśmy dobrzy w spekulacjach to większą część kapitału miejmy w stabilnych dobrych spółkach.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-06-29 02:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie w prowincji Quebec gdzie mieszkam zaczyna brakować fachowej siły roboczej w przemyśle wydobywczym.
Obecnie rząd przygotowuje tz plan północ.
Tu mamy wielkie połacie nie zagospodarowane nawet tam drogi niema, a minerałów jest w brud.Powierzchnia prowincji jest 5 razy większa od Francji a mieszka tu raptem 7.5 miliona ludzi.
ad... / 95.108.87.* / 2011-06-29 19:39
A moze by sie tak spakowac i ruszyc do tej... Kanady :)
Ciułacz / 2011-06-30 02:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !
A moze by sie tak spakowac i ruszyc do tej... Kanady :)

Nie zapomnieć o kożuchu i czapce tz baranicy ;-)
Ciułacz / 2011-06-28 12:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już południe czas na zmianę mini trendu tz poławiacze okazji wyruszą do boju, zobaczymy jak ich dużo będzie, czy wystarczy do zatrzymania tendencji spadkowej.
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-28 12:31
Najwyzszy czas, tylko czy zdaza przed lunchem? tzn. pora obiadowa jak zwykli mowic mieszkancy lewobrzeznej czesci Wisly ;)
Ciułacz / 2011-06-27 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czerwień bije z ekranu że aż ciężko patrzeć ale do końca miesiąca już blisko to Ci co przed wakacjami robią porządki zaraz powinni zakończyć tą czerwoną robotę.Poławiacze okazji zapobiegną dalszym spadkom, ale większych wzrostów nie są w stanie zrobić.Tradycyjnie fundy co maja stałe wpływy np ze składek emerytalnych w wakacje nie szaleją, wolą aby kapitał na nich poczekał i po wakacjach zaczynają inwestować.Bardzo często zarządcy większych portfeli są samotni w podejmowaniu decyzji ( nawet błachych)i jak ich niema to wszystko czeka.
Ciułacz / 2011-06-25 18:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W pb.pl czytam : Grecja i USA mają deficyty sięgające 10 proc. PKB. Jak to więc możliwe, że, podczas gdy pierwszy z krajów stoi na krawędzi bankructwa, obligacje drugiego rozchodzą się jak świeże bułeczki?
W Atenach rząd zbiera w postaci podatków aż 39%
wytwarzanego przez gospodarkę produktu.
Natomiast w Stanach budżet federalny zbiera w postaci podatków jedyne 15% produktu.
http://www.pb.pl/2/a/2011/06/25/USA_to_nie_Grecja
.........................................
Od siebie dodam że nie jestem pewny czy te porównania są prawidłowe, np w Stanach płaci sie podatki federalne, stanowe, miejskie, i bywają szkolne , ubezpieczenia zdrowotne, może być VAT i licho wie co jeszcze , a w takiej Grecji to co niektóre z tych wymienionych to może już są w ramach podstawowego podatku.
Najlepiej by było prześledzić co się dzieje z zarobioną wypłatą przez 12 miesięcy ,jak np w ciągu roku kupiłem 1000 litrów paliwa to ile poszło na produkt a ile na inne ukryte opłaty.
Ciułacz / 2011-06-25 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla mnie w Stanach korekta już zrobiła swoje i teraz pozostaje kwestia otwarta czy się będzie płasko kisić aż do połowy Sierpnia, początku Września czy to będzie szło z małymi zrywami?
Bez ostatniej wypowiedzi szefa FEDu to liczyłem na mały zryw i powrót do poziomu korekty.Ale teraz to raczej bym liczył męczącą płaską konsolidację.Ale jak już kiedyś pisałem że w dobie nowej technologi to rynek nie lubi długiej konsolidacji.Ja z nowym kapitałem dalej nie wchodzę poczekam na początek Sierpina to będę widział jaśniej.
Ciułacz / 2011-06-24 23:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kanadyjski odpowiednik KGHM ładnie się poddał korekcie
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/bourse/details-cote/?show=1&p1=T.TCK.B&sym=T.TCK.B
.......................................
Ale to nie znaczy że już koniec.
Szkoda że płaci tylko 1,29% dywidendy bo bym go wziął.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy