Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-06-24 00:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Milionerów przybywa z roku na rok w ubiegłym roku było ich 10.9 miliona.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/international/201106/23/01-4412118-plus-de-millionnaires-que-jamais-dans-le-monde.php
......................................
Czytając ten artykuł to się zastanawiam jak oni to liczą bo ja osobiście znam kilku i to są zwykli ludzie co maja kilka nieruchomości.
Hmm...sam mam 31 mieszkań a takich jest bez liku.
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-24 00:16
widocznie sporo z tych 10.9 miliona mieszka w Kandzie ;)
Ciułacz / 2011-06-24 02:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
;-)
Ciułacz / 2011-06-23 02:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zarząd Rezerwy Federalnej (Fed), którym kieruje Ben Bernanke, skorygował w dół swoją poprzednią prognozę wzrostu gospodarki USA, ale nie przedstawił nowych inicjatyw na rzecz jego dalszego pobudzenia.
Zgodnie z oczekiwaniami, Fed zapowiedział też, że w najbliższym czasie utrzyma stopę procentową na minimalnym, bliskim zeru poziomie.
http://www.pb.pl/2/a/2011/06/22/Fed_obniza_prognoze_PKB
...................
Nie ma co się podniecać rynek to wszystko musi przetrawić.
Już władze w Stanach się zorientowały że pompowanie kasy w banki nie przysporzy miejsc pracy.Po prostu jest nadmiar gotówki na rynku.
Jak to zostanie wchłonięte przez rynek to może coś jeszcze wymyślą.
Ciułacz / 2011-06-22 02:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Parkiet w Stanach powoli się rozkręca czyli powinna przyjść kolej na GPW, oby! oby!
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-23 09:14
Jak zwykle reagujemy przesadnie i dotyczy to zarowno wzrostow jak i spadkow... widac nerwowowosc wsrod inwestorow.
smooth / 2011-06-23 10:13 / portfel / Tysiącznik na forum
1. Odpływa kasa na JSW
2. Nie spadaliśmy tyle co USA to teraz nie rośniemy.
Ciułacz / 2011-06-23 12:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podobno ropa i żywność jest odpowiedzialna za wyssanie z portfela resztek kasy, co już nie pozwala amerykańskiemu podatnikowi myśleć o zakupach towarów trwałego użytku czy inwestycjach.
Ja do tego bym dołożył opłaty za internet , komórkę i TV. Toć to jest jak nowy podatek !
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-23 10:23
1. Odpływa kasa na JSW
rowniez tak sądzę, chociaz o skali zjawiska trudno sie wypowiadac
2. Nie spadaliśmy tyle co USA to teraz nie rośniemy.
Jankesi sa w okolo 5 miesiecznej konsoli i wychodza w tym okresie na zero, my jestesmy jakies 2% wyzej od nich
Ciułacz / 2011-06-21 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj chciałem skubnąć KGHM ale nie mogłem się zdecydować kiedy, aż złożyłem zlecenia na noc i teraz widzę wpadło.
Na Amerykańskim pomimo składania dwa razy nie udało mi się złapać MCP . Jeszcze teraz im dam szanse ale muszę podnieś poprzeczkę.
Ciułacz / 2011-06-21 12:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na pb.pl czytam :Pod koniec dekady grozi nam... nadmiar prądu. Największy jego producent boi się o rentowność.
Czy to delikatna nagonka na zbijanie kursu akcji ? Taki raport jak się znalazł na tapecie to ma swój cel.Jak to często się słyszy : zaniżanie przed odpałem. Na takim molochu jak PGE to nie tak łatwo zamącić w głowie inwestorom ale jednak swoje mogą zrobić.
Ciułacz / 2011-06-20 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ceny pierwiastków ziem rzadkich ciągle rosną.
Cena niektórych pierwiastków ziem rzadkich, używanych m.in. w samochodach hybrydowych i laptopach, wzrosła ponad dwukrotnie w ostatnich dwóch tygodniach ze względu na dążenie Chin do zacieśnienia kontroli nad kopalniami, produkcją i ich eksportem, wynika z danych Industrial Minerals.
Dopiero co poniżej pisałem o spółce (MCP) co mi uciekła a teraz się ostro skorekciła , ona jest nastawiona na wydobycie tych minerałów .
http://stooq.pl/q/?s=mcp-a.us
...............................
http://www.molycorp.com/
Przy takich nowych spółkach to trzeba być ostrożnym i nie całym kapitałem bo może się okazać że tylko przesypują piasek z kupki na kopkę.
Ciułacz / 2011-06-20 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego powinien być link
http://stooq.pl/q/?s=mcp.us
Niby ta sama spółka ale nie to samo.
Ciułacz / 2011-06-19 20:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na S&P500 od 10 lat jesteśmy w konsolidacji i są dobre spółki co od tego czasu nic nie urosły ale ktos powie że co rok wypłaciły 4-6% dywidendy co tego na wykresie nie zobaczy.Zgoda to fakt ale w poprzednich latach też płacili dywidendę ale były wzrosty.Na dodatek tego Jeden z znanych analityków-praktyków (Jeremy Grantham)przypomina że poza ropą to w zasadzie ceny surowców przez ostatnie 100 lat potaniały.
Ceny żywności i nieruchomości na całym świecie przez ostatnie 10 lat znacząco poszły do góry.
Wniosek :dla młodych ciułaczy dobre perspektywy bo w końcu ceny surowców sie podniosą i stagnacja na giełdzie się skończy, giedy ? dobre pytanie , dlatego napisałem że to dotyczy młodych.
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-19 21:32
Witaj Ciulczu.
Fajnie ze spojrzales tak globalnie, przyznaje ze rzadko stosuje horyzont wiekszy niz 3 lata.
Wzrost surowcow o którym wspominasz charakteryzuje 3 etap cyklu gospodarczego rozpoczynajacy "etap rozwoju" w gospodarce, trwajacy nastepne 2 etapy az do spadku wartosci surowcow (przez spadek obligacji i nastepnie spadek akcji).
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-19 21:34
tu jest ladny wykres, chodzi mi o cykl Kitchina:
http://www.buffett.pl/hossa-bessa.html
Ciułacz / 2011-06-19 23:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Arianoo witaj !
Od czasu do czasu staram się spoglądać trochę dalej jak podstawowy cykl gospodarczy bo w pogoni za zajączkiem można stracić jaki taki horyzont.
Pozdrawiam.
Ciułacz / 2011-06-19 01:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miałem taką spółeczkę na oku co mi uciekła ale nie na długo bo ostatnio dobrze dostała po kulach.
http://fr.finance.yahoo.com/echarts?s=MCP#symbol=mcp;range=1y;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=;
................................................
Teraz powinna odrobić $7-9 a dalej to albo powrót do korekty albo ? z powrotem pod górkę.
Ciułacz / 2011-06-18 13:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amerykański parkiet wygląda mi na wysprzedany, czyli powinien odreagować, na jak długo ? 2-3 tygodnie i zanurkuje ? pewnie tak ale jednak po kilku dniach pójdzie pod górkę.
Z powodu wakacji wolum może być mniejszy, ale w dobie internetu to nawet w cieniu pod gruszą można składać zlecenia.
ad... / 95.108.87.* / 2011-06-18 16:05
Powoli zaczynam sie jednek przekonywac do tego ze odbije ale dziwi mnie troche dlugosc i glebokośc korekty w ktorej jestesmy, coz, trzeba czekac.
Pozycji jednek nie zakladalem ze wzgledu na wygasanie serii "M". Teraz jednek przemysle ten krok.
Ciułacz / 2011-06-18 16:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adroanoo witaj!
Tak jak zauważyłeś
dziwi mnie troche dlugosc
i glebokośc korekty w ktorej jestesmy

Ponad sześcio-tygodniowe korekty bywały rzadko i sporo inwestorów drepcze w miejscu czekając na sygnał.Jak byśmy byli w czasie pełnego boomu gospodarczego i gospodarka by się przegrzewała to co innego.Na dniach powinno się potwierdzić ( odbicie) , a puki co to ostrożnie.
Ciułacz / 2011-06-17 00:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak sporo inwestorów śledzi Patrowicza
np tu:
http://blogi.ifin24.pl/?s=Patrowicz
Z tej tabelki wyrażnie wynika że tylko w początkowym okresie ostro rośnie a dalej to tylko dystrybucja.
na otwarcie dzisiejszych notowań kurs IQP kosztował 20% więcej niż na wczorajszym zamknięciu, teraz pytanie najważniejsze : ile jeszcze urośnie i od kiedy dystrybucja?
Ciułacz / 2011-06-16 12:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na pb.pl czytamy :
Mariusz Patrowicz znów łowi na GPW
http://www.pb.pl/2/a/2011/06/16/Mariusz_Patrowicz_znow_lowi_na_GPW
.............................
Z tym inwestorem ( czytaj spekulantem )można zarobić ale i wielu a nawet bardzo wielu zostało na lodzie. Jednym słowem sporo emocji i kasy
Ciułacz / 2011-06-16 01:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Udziałowcy KGHM zdecydowali o wypłacie 14,90 zł dywidendy na akcję.
Dniem ustalenia prawa do dywidendy KGHM będzie 11 lipca, a wypłata nastąpi 12 sierpnia.
Po takim ogłoszenia akcje powinny iść w górę, nawet to może się odbyć kosztem innych spółek, tz inwestorzy mogą się wyzbyć innych spółek aby kupić pod dywidendę.
Ciułacz / 2011-06-15 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Takie wiadomości jak :Prezes Rezerwy Federalnej (Fed) czyli banku centralnego USA Ben Bernanke ostrzegł we wtorek, że bez zwiększenia wynoszącego 14,3 bilionów dolarów limitu długu publicznego Stanom Zjednoczonym grozi katastrofalny spadek wiarygodności kredytowej.
Albo : Obama: wzrost pułapu zadłużenia albo nowy kryzys
...........................................
To w najbliższym będzie nadawać ton parkietowi w Stanach.
Już się tyle nasłuchaliśmy złych wiadomości że to nie ma znaczenia ale nie do końca, po prostu zobojętnieliśmy.
To tak jak z pacjentem chłop jak byk ale coś mu ciągle doskwiera, a to głowa boli, a to kolka kuje, a to na kacu , aż tu nagle lekarze powiadają że jest stan przedzawałowy i jak nie zrobimy odpowiedniej kuracji to pacjent padnie jak mucha , a my na to? kiwamy głową potakując ale nic nie robimy bo już wiele razy go widzieliśmy na czworakach ale zawsze z tego wychodził i tylko nam nerwów napsuł.
Powracając do sytuacji w Stanach to te przetargi mogą się przeciągać i podstawić pod ściana obecną Administracje Obamy.W tym
wypadku republikanie maja poparcie większości społeczeństwa bo jest przekonanie że pod osłoną programów społecznych pieniądze podatnika zostaną roztrwonione.
Ciułacz / 2011-06-14 03:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W pb.pl pisze :Kiedy dodać wszystkie pieniądze potrzebne do pokrycia przyszłych należności, USA są w rzeczywistości w gorszej sytuacji finansowej niż Grecja i inne najbardziej zadłużone europejskie kraje, twierdzi Bill Gross, guru inwestorów, współzarządzający PIMCO, największym funduszem obligacji.
Od siebie dodam że wiele prawdy w tym jest ale Grecja nie może sobie dodrukować mamony i amerykanie to ambitny naród nie poprzestający na dyskusji tylko jak trzeba to rękawy podwijają .
Ciułacz / 2011-06-13 23:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
AMREST ??? Już chyba odpoczęła ale generalnie koniunktura nie sprzyja .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy