Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
marek m / 2013-03-13 11:54 / portfel / Bywalec forum
Chciałem Ci powiedzieć,że parę rajdów przed dywidendowych dzięki Tobie zaliczyłem(pierwsze większe pieniądze zarobiłem na Mostostalu Płock w 2009)Imponowałeś mi Twoją prostą,ale efektywną taktyką. Akcje nabywałeś bardzo wcześnie,dużym kapitałem.Takie inwestowanie to po prostu sielanka.
Teraz kupujesz jakieś Ryśkowe p**********,wstajesz w nocy żeby przypilnować, ustawiasz stopy.
A Syntka masz tyle co kot napłakał.
Co zostało z dawnego Ciułacza ? :):)

Ps.Sam jestem p********** ;)
Ciułacz / 2013-03-13 12:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
Dobrze jak ktoś wyjdzie z konstruktywną krytyką to przynajmniej człowiek spojży w lustro i się zastanowi nad sobą :-))
Hm ... jak to sobie wszystko tłumaczę ???
np.
Teraz kupujesz jakieś Ryśkowe p**********

Tu było moje oczywiste zaniedbanie bo nie miałem stopa a rano zaspałem sobie.
Lata 2009, 2010, oraz 2012 były latami hossy i wszystkie dobre spółki dały zarobić wiec nie trzeba było żadnego geniuszu tylko obstawić i czekać.
Pytasz ?
Co zostało z dawnego Ciułacza ? :):)

Po prostu ja tego 2013 roku nie uważam za rok hossy , przynajmniej nie na dzisiaj, wiec nie obstawiam na longa, ale staram się coś uskubać.

A Syntka masz tyle co kot napłakał

Hm... na jesień 2008 jak GPW leciała na pysk to Syntek robił odwrotnie więc doinwestowałem ale to nie było na długo bo i tak zanurkował jeszcze bardziej od indeksu i od tego czasu jakoś nie mogę się wstrzelić bo mi się wydaje że zaraz to się skończy, taki uraz psychiczny.
Co tu się rozwodzić okazji co przeszły obok nosa jest multum ale i tak muszę sporo do fiskusa odprowadzić i to nie do jednego bo w Kanadzie jeszcze więcej.
powiadasz
wstajesz w nocy

To fakt , nie wiem jak inni ale jak biorę za 100k to ciężko dospać mając świadomość że GPW już otwarta a ja w łóżku .
marek m / 2013-03-13 11:56 / portfel / Bywalec forum
p o p i e r d u ł k e mi usunęli :)
Ciułacz / 2013-03-13 00:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na miedziaku teraz tylko muszę podciągać stopy bo co weszło to głupio oddać.
pietroo / 2013-03-12 22:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i jest 4-0 :)) Super!!!!!!!!!!! Hurrrrra!!!
Ciułacz / 2013-03-13 00:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mecz ten rozpoczął się dla Barcelony właśnie tak, jak ona sobie tego życzyła.
No i jest 4-0 :)) Super!!!!!!!!!!! Hurrrrra!!!
DariuszP007 / 2013-03-12 17:52 / portfel
Oj, nie wiem czy to dozwolone ale sam skomentuje poprzedniego posta. Mega hossa odwołana zaczęło się strzyżenie owiec. I tak na jednej ja strzygłem, a na drugiem mnie ostrzyżono ;P No cóż zobaczymy jak będzie jutro. Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-03-13 00:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Bądź ostrożny i całym kapitałem nie pogrywaj.
Obojętnie jakie masz dochody ale zawsze uszczknij trochę do skarpetki, no w dzisiejszych czasach to może automatyczny przelew na osobne konto, niech to będzie śmieszna suma ale niech to będzie aż do emerytury.
DariuszP007 / 2013-03-12 13:38 / portfel
Dla wszystkich zniechęconych Petrolem i tych co nie są pewni czy wejść w miedziaka, właśnie odbijam sobie niepowodzenia paliwowe na ciuchach tzn. spółki MONNARI i REDAN. Nie naganiam ale tam jest jakaś mega hossa (zapewne pod dobre wyniki), co dziennie koło 10% na plusie (polecam i pozdrawiam).
jaskół / 2013-03-13 10:49 / portfel
Dla ochłody "gorączki monnaru" nagle pojawiła się korekta
- przecież nie może tak codziennie byc +10%
Ciułacz / 2013-03-12 12:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na miedziaku pasowało by wyjąć 2 zł , może nagonię ???
Ciułacz / 2013-03-11 01:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Bankierze czytam :
Petrolinvest planuje warunkowe podwyższenie kapitału o 400 - 600 mln zł poprzez emisję od 40 mln do 60 mln akcji serii G oraz emisję od 40 mln do 60 mln warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia akcji serii G, bez prawa poboru - poinformowała spółka w projektach uchwał na NWZA zaplanowane na 3 kwietnia.
Od siebie dodam że w porę wyszedłem ale żeby odrobić starą wpadkę to bym tak musiał to zrobić kilkanaście razy.
Aby im się udała ta emisja to będą walić dobrymi wiadomościami więc będą jazdy :-) ale niestety w obie strony.
DariuszP007 / 2013-03-11 11:23 / portfel
Cześć
Wiem, że to trochę wygląda jakby tonący brzytwy się chwytał, ale muszę spytać was o opinię, bo już sam sobie nie ufam i tracę zimną krew. Czekałem długo i cierpliwie, prawie się doczekałem powrotu do 1,38zł za papier, a tu teraz będzie drukowanie akcji. Zjazd zatrzymał się na 1,15zł i teraz idzie znów do góry i przestałem tę sytuację rozumieć. Pytanie brzmi czy mimo planów dodruku jest szansa na powrót do poziomu z piątku tj. ponad 1,30zł, czy te podrygi to tylko przystanek przed dalszą jazdą w dół?
Ciułacz / 2013-03-11 22:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Pytasz w sprawie Petrolka
czy te podrygi to tylko przystanek przed dalszą jazdą w dół?

Któż-to wie ???
Hm... Jak Rysiu zmami jakiś grubasów to oni wezmą całe pakiety prosto z drukarni a drobnica to pewnie się wstrzyma czekając na cenę papieru, ale Ricardo to potrafi wszystkich wodzić za nos to nic nie wiadomo, może tam mieć takie zasoby ropy że będzie tego więcej jak wody w Bałtyku ;-))
Ciężko coś radzić.
mik0110 / 2013-03-11 09:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciułaczu,
byłem dziwnie spokojny o Twoja spekulacje na petrosyfku, bo Ty przecież zawsze spadasz na cztery łapy...
jak zwykle Gratki za wyczutkę...:)
Ciułacz / 2013-03-10 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam :
To niestety nie wróży wzmocnienia walut regionu, w tym złotego. Zdaniem banku zainteresowanie inwestorów Europą Środkową i Wschodnią może jeszcze bardziej podupaść za sprawą oczekiwań na podwyżki stóp w kluczowych gospodarkach zachodnich. To wyssałyby z powrotem kapitał, który w poszukiwaniu wyższych zwrotów powędrował w ostatnich latach z rynków dojrzałych na wschodzące.
http://forex.pb.pl/3033063,59649,grube-ryby-skreslily-zlotego
dodge / 2013-03-09 23:09 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu

Podziwiam siłę do prowadzenia portfela. Money.pl poza portfelem powinien co miesiąc do niego dorzucać kasę Tobie :).

Odnośnie KGHM ... Wrzucę swoje "pięć groszy" ... Kurs jego graniczy obecnie z wsparciem wyznaczonym przez szczyty z września i listopada 2011 r. Jako, że przykładam uwagę do średnich to szepnę, że moje 15,30 i 45 nie zachęcają do wydawania pieniędzy i szarpania sobie nerwów. Kolejnego istotnego wsparcia dopatrywałbym się w okolicach szczytów z marca, lipca i września 2012 r. Zresztą w tych okolicach obecnie buja sobie średnia 200 dniowa :)

Dużo zdrowia życzę! KGHM i inne twory giełdowe je raczej odbierają, więc regenerować trza się na każdym kroku :)

Pozdr.
Ciułacz / 2013-03-10 02:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !
Powiadasz
Money.pl poza portfelem powinien co miesiąc do niego dorzucać kasę Tobie :).

Hm... to nie dla nich tu jestem a dla nas samych a tak naprawdę to pewnie to pewnie dla samego siebie bo to pewnie działa jak w przypadku gdy dajemy żebrakowi do czapki co to niby jest dla niego a tak właściwie to nam poprawie nasze ego.
Kurs jego graniczy obecnie z wsparciem wyznaczonym przez szczyty z września i listopada 2011 r.

Masz na myśli 2011 czy 1012 ?
Słusznie powiadasz
Jako, że przykładam uwagę do średnich to szepnę, że moje 15,30 i 45 nie zachęcają do wydawania pieniędzy i szarpania sobie nerwów.

Tym bardziej że w ubiegłym roku mieliśmy negatywne jednorazowe zdarzenie ( podatki od kopalin )co nie wynikało z cyklu ekonomicznego i to nam przeszkadza w prawidłowej interpretacji pozycji średniej 200 dniowej i z tego powodu poniżej napisałem
Z moich analiz mi nie wynika że jest powrót go góry ale bardziej do tego że jeszcze możemy oddać dalsze 10-15 zł a dalej to droga w dwie strony.

A dalej to jak piszesz obserwować
przykładam uwagę do średnich

Bo na tej spółce są w miarę czytelne.
Pozdrawiam.
Ps.
Dzisiaj dla relaksu robiłem zimowe ciecia winorośli i odłożyłem kilka ładnych gałązek na tz sztóbry do wiosennego rozmarzania.
pietroo / 2013-03-10 22:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie,

Widzę, że czarne chmury wieścicie dla KGHM. A ja przez to siwych włosów dostaję :)

Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-03-09 14:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na widok wzrostów na Traktorkach to buzie się uśmiechają.
Ja puściłem chyba po 4,10 i 4,07 i pewnie drożej odkupie bo wiosna się zbliża to powinny być w cenie, ale ktoś powie : jak jesteś taki mądry to po co puściłeś ? ;-)
Hm... jakoś z tego muszę się wybielić :-)) to powiem tak: Po jesiennych szczytach po 4,5 nastąpiła konsolidacja ale to mnie nie przeszkadzało, ale jak już główny akcjonariusz POL-MOT co posiadał 61,91% zaczął w styczniu sypać i to mi się nie spodobało i sam się zastanawiałem na co czekam .Jaką tam mają politykę to czort ich tam wie, może są na przednowku i ta porcja na przeżycie im wystarczy? albo chcą zejść do 50,1% albo ? albo ?
Jak nie będą sypać do spółeczka grzechu warta.
DariuszP007 / 2013-03-08 19:53 / portfel
Wow, masz racje mój Panie i cud się zdarzył bo udało mi się wejść po 3.62, heh przynajmniej odbije sobie Petrol, pozdrawiam szczególnie Ciułacza bo to on zwrócił moją uwagę na tę spółkę, oby rosła jak na drożdżach :)
Ciułacz / 2013-03-08 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak widzicie trochę przewietrzyłem portfel i co dalej ???
Najchętniej to bym wziął miedziaka bo łatwo wejść i łatwo wyjść a stopy dobrze reagują, tylko jest problem z jego tendencją czyli nie odpowiedni trend.
To jest ciężka maszyna i tego małym kapitałem nie ruszy i nie odwróci trendu.
W ramach teorii spiskowych to grubasy Ci z agresywnych międzynarodowych funduszy wchodzą na wybrane spółki i zbierają do wora wszystko jak leci rozpędzając kurs i nie czekając na górkę wychodzą oddając drobnym spekulantom a sami już inwestują w inny rynek itd.
Tą historyjkę wszyscy znają, ale wiele w tym prawdy jest, a jak to się ma go KGHM ? i do mnie samego ?
Z moich analiz mi nie wynika że jest powrót go góry ale bardziej do tego że jeszcze możemy oddać dalsze 10-15 zł a dalej to droga w dwie strony.
Niby jak w Stanach będą dobre nastroje to dobrze dla GPW ale i źle bo z tego powodu międzynarodowy kapitał wychodzi z GPW aby pospekulować w Stanach.Jak ceny miedzi urosną to będzie najlepszy wskaźnik.
Puki co to sie nie spieszę z wejściem bo jak naprawdę by się miały zacząć stałe wzrosty to nawet jak by mi trochę uciekło to nie ma znaczenia w obliczu 2-letnich wzrostów :-))
Na spadki nie gram wiec wolałbym wzrosty ale daję sobie na wstrzymanie.
chasz / 2013-03-07 22:08
Witam.
Ciułaczu i inni użytkownicy tego wątku. Według mojej analizy kghm powinien zacząć wspinaczkę do góry. I to na nowe szczyty. Problemem jest to, iż widzę, że może zejść jeszcze 10 zł niżej.
Ciułaczu, czekasz na niższe poziomy z podjęciem decyzji, czy decydujesz się? Ja wolę kupić w dołku. Tylko tak jak napisałem, odbijamy się od 170 i idziemy do góry, albo zahaczamy jeszcze o 163-164.
Pozdrawiam.
DariuszP007 / 2013-03-08 09:43 / portfel
Witam
Ciekawa analiza, jedziemy do Ustki ale najpierw zatankujemy w Zakopanem hihi, podoba mi się. Jak uda mi się opylić Petrol kupie ten papier. Tak na marginesie obserwujcie Petrol, już prawie moja cena zakupowa 1.38 dam wam znać czy nerwy nie puściły mi wcześniej - pozdrawiam.
chasz / 2013-03-09 20:40
Dariuszu, jedziemy do Ustki, tankujemy w Warszawie, a jak tu nie będzie paliwka to trzeba jechać do Zakopanego. Teraz wytłumaczenie. 169 zł (Warszawa), to silna koncentracja zniesień fibo. W tej chwili jest respektowana. Na kghm mamy formację wzrostową. Pytanie, którą. Widzę 2. Jedna idzie na nowe szczyty. Druga mówi, że najpierw musimy iść na minimum 179, później możemy schodzić niżej. Do kąd? Jeżeli przebijemy 169 zł, z dużym p-stwm można stwierdzić, że dojdziemy do drugiej silnej koncentracji, która wypada przy 162 zł (Zakopane). Zobacz, że podaję konkretne ceny. Nie przedziały od do. Trzeba obserwować co zagrają wielcy. My, możemy tylko podążać za trendem.

Kolego pietro, w piątek nabyłem kghm (zgodnie z moimi wykresami czekam na minimun 179, później kolejna analiza). PKO nie analizowałem, także nic nie mogę powiedzieć.
Rynek zweryfikuje moją prognozę.
Pozdrawiam.
pietroo / 2013-03-07 22:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć

a masz może KGHM u siebie w portfelu? o jakich szczytach mówisz?
chasz / 2013-03-07 22:56

a masz może KGHM u siebie w portfelu

Jeszcze nie. W tej chwili jestem zapakowany w inną spółkę i muszę ją spieniężyć, aby nabyć miedziaka.

o jakich szczytach mówisz

Minimum 194.80
Co sądzą o tym inni? Tak mi wychodzi z mojej analizy, ale chętnie poznam zdanie innych.
UWAGA. Nie zachęcam nikogo do kupna. Napisałem to co wiem (co mi mówią kreski). Najlepiej, aby każdy sam podejmował decyzję.
pietroo / 2013-03-07 23:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A oglądasz może PKO?
pietroo / 2013-03-07 17:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę Ciułaczu, że znowu porządki w portfelu. Straciłeś cierpliwość do Ideonu?
Ciułacz / 2013-03-08 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Straciłeś cierpliwość do Ideonu?

Będzie lepiej dla przyszłorocznych podatków ;-))
marek m / 2013-03-07 12:26 / portfel / Bywalec forum
Ostatnia szansa na Syntka w dobrej cenie :)
Na cenę poniżej 6.25 bym nie liczył.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy