Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-06-13 13:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gloria i chwała oraz sromotny upadek spółeczki .
http://finance.yahoo.com/q?s=TRE.TO
..........................
Sino-Forest spółka notowana w Toronto , ale jest z Chin.
Po niekorzystnym raporcie w którym jest oskarżona i manipulacje księgowe spadła na pysk.Aby było jesze wiecej emocji to firma co robiła ten raport pozwoliła sobie grać na shortach tej spółki.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/opinions/chroniques/michel-girard/201106/11/01-4408420-quand-largent-pousse-dans-les-arbres.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS16
Ciułacz / 2011-06-13 01:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po sześciu latach od rozszerzenia Unii między jej krajami nadal występują kolosalne różnice. Dotyczy to między innymi wysokości zarobków, w tym tzw. płacy minimalnej.
http://praca.wp.pl/title,Kto-zarabia-najmniej-w-Europie,wid,13496584,wiadomosc.html
................................
Co tu dużo gadać , na terytorium Polski są duże różnice a co dopiero w całej Europie
Ciułacz / 2011-06-12 22:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Łatwo wyrzucisz zalegającego z czynszem.
http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/latwo-wyrzucisz-zalegajacego-z-czynszem,1651057
........................
Szkoda że takich przepisów nie ma w Montrealu.
Ciułacz / 2011-06-12 21:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Komu i gdzie płacą najwięcej?
http://biznes.interia.pl/praca/aktualnosci/news/komu-i-gdzie-placa-najwiecej,1652208,4204
.................................
Jednak emigracja jest dalej popularna.
Sporo studentów co to dostało dyplom do ręki ma niezły dylemat, brać jakąś nisko płatną posadę i z czasem i doświadczeniem wspinać się po szczeblach kariery zawodowej, czy wybrać tz zmywak i przez 5 lat ciułać tułając się na obczyźnie aby następnie pojawić się w kraju z upragnioną walizeczką pieniędzy?
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-06-12 20:32
Z bloga naszego forumowego kolegi sobie wkleję linka :
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,kilka;ksiazek;,52967.html
Często ktoś pyta o dobrą literaturę a tu jest jak znalazł.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-06-12 13:13
Co weekendowa wklejka analityka-praktyka z Montrealu.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201106/11/01-4408426-un-oeil-sur-lemploi-lautre-sur-linde-et-la-chine.php
.............................................
Facet pytany w co by obecnie zainwestował $10tys odpowiada w spółki dywidendowe, wzrosty na parkiecie mogą być fatalne ale dywidenda da pocieszenie.
Ciułacz / 2011-06-10 02:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jednak te dwa dni co pisaliśmy poniżej z Adrianoo wystarczyły na zresetowanie giełdy w Stanach.Dzisiaj nawet stwierdzono że fala osobistych bankructw i przejmowania domów za długi już przemija, czyli doszli do swoistego dna.Oraz zmniejszył się deficyt handlowy.
Podobno to się zaczęła korekta w zapoczątkowanym trędzie spadkowym.
Już sam nie wiem co powiedzieć.
A co zrobię ? A nic z parkietu nie wychodzę a nowe nadwyżki kapitału co mi się generują co miesiąc niech poczekają go początków Sierpnia to już powinno jaśniej.
Choćby teraz trochę spadło to i tak kiedyś nadrobi, a gonić indeks to może być za późno.
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-10 21:16
Czas Ciulaczu na summer relly, zobaczymy czy tak jak efekt maja i ten element gry inwestycyjnej sie sprawdzi.
Ciułacz / 2011-06-11 04:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.marketwatch.com/story/no-statistical-basis-for-summer-rally-2010-06-08
..................................
Tu facet dowodzi że statystycznie to się nie sprawdza.
A to powiedzenie może się wywodzi jeszcze z czasów wielkiego kryzysu w 1932 roku kiedy podobno był letni rajd pod sufit.
Ciułacz / 2011-06-09 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od jakiegoś czasu mam pod obserwacją MSZ, jak już pisałem kilka dni temu wygląda na to że chce się trend zmienić, ale ostrożnie bo to może sobie ktoś pogrywa.Lepiej niech się to potwierdzi.
Ciułacz / 2011-06-09 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obecnie mam inną zagwostkę, starszej córce kończy się 4-letni lising na auto.Obecnie ma Ford Escape ful wypas na 6 cylindrów.Teraz jest pytanie czy go wykupić (za 50% wartości) i mieć starego aż do zajechania czy szukać inne nowe autko w tej samej klasie?
Dla niej ja bym obstawiał za nowym, hmm... a sam jeżdżę 10-cio letnim pasatem ;-) i nie szukam nowego.
Dilerzy taki robią marketing że przez internet czy prasę dowiesz sie prawie wszystko o samochodzie ale nie dowiesz się prawdziwej ceny samochodu, czyli nie ma wyboru trzeba zrobić rundę po dilerach.
Ford, Honda, Toyota ,Jeep, chevrolet, Nisan ?
aqua vitae / 2011-06-10 21:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chevrolet :)
pozdr.
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-10 21:16
alr tylko camarro :)
aqua vitae / 2011-06-10 21:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
możę corvette
http://www.google.pl/search?q=chevrolet+corvette&hl=pl&sa=X&rlz=1T4SUNC_plPL399PL399&nfpr=1&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=5HPyTcDlAceQswawo6GXBg&ved=0CCQQsAQ&biw=1259&bih=808
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-09 13:37
Co nowe to nowe... a jaka firma? zalezy od preferencji i tego co to ma byc za auto (do czego słuzyc). Po escape ciezko doradzic, moze:
- nissan x-trail albo murano
- honda cr-v
- jeep grand cherokee albo compass (ale tu duzo sie mowi ze sa awaryjne), ale trudno mi to potwierdzic.
Ciułacz / 2011-06-10 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ad... witaj !
Wiem że tak jest jak powiadasz
co to ma byc za auto
(do czego słuzyc)

Na dojazd do pracy to nie bardzo bo z domu do szpitala gdzie pracuje to 10 minut na nogach, na zakupy jest podobnie, tu może by było usprawiedliwienie bo kto by siatki w ręce tachał. Tak patrząc na to to chyba bardziej jej to potrzebne na szpan niż na co innego.Hmm... w końcu to nie moja kasa, ale mogła by kupić jakiś budynek czynszowy , jak ta młodsza córka ?
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-10 21:18
Jak ma byc bajer to Jeep Compass jest idealny :)
Widocznie juz sporo osob w rodzinie ma nieruchomosci i jedna osoba inwestuje w ruchomosci ;)
Ciułacz / 2011-06-11 03:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś w tym jest, bo poza domem co pomogłem jej kupić to ją nic nie ciągnie do biznesu.

jedna osoba inwestuje
w ruchomosci ;)
Ciułacz / 2011-06-09 02:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
USA nie będą prawdopodobnie w stanie utrzymać najwyższego ratingu jeśli dojdzie nawet tylko do “technicznej” niewypłacalności kraju, ostrzegł Fitch Ratings.
Agencja wierzy jednak, że amerykańscy kongresmeni ostatecznie osiągną porozumienie w sprawie podwyższenia pułapu zadłużenia kraju i niewypłacalności da się uniknąć.
................................
Od siebie dodam że to może się długo kotłować, z jakim skutkiem to nie wiem , ale te przetargi mogą potrwać do wyborów.
Ciułacz / 2011-06-08 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W pb.pl czytam :
Przewodniczący Fed (banku centralnego USA) Ben Bernanke powiedział we wtorek, że wciąż potrzebne są bodźce finansowe, by przyśpieszyć "frustrująco powolne" ożywienie gospodarcze w Ameryce - napisał Bloomberg.
Od siebie dodam że te miejsca pracy co uciekły do Chin to w dwa-trzy miesiące nie wrócą, na tworzenie nowych miejsc pracy potrzebne jest potrzebne kilka lat.Jak jakaś fabryka zainwestowała grubą kasę na produkcje w Chinach to nie mogą zrobić zwrot o 180 stopni .W usługach to jest szybciej bo taki fryzjer czy restauracja to w miesiąc może powstać.Najważniejsze aby zahamować tendencje ucieczki manufaktur ze Stanów.Nie spodziewajmy się cudu.Rząd powinien zapewnić stabilność waluty,dobrą płynność bankową i przyjazne stabilne przepisy dla biznesu.A reszta to się sama ureguluje, będą lecieć wióry i bankructwa ale sztucznie podtrzymywanie to i tak wiele nie pomoże.Obecnie w Stanach wartość nieruchomości są za wysokie o 60% i to dusi chcących się dorobić, to odbiera nadzieje i chęć do poświeceń, bo nowi widzą że nie mają szans.Czyli w nieruchomościach może być dalej stagnacja.
Ciułacz / 2011-06-08 00:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W pb.pl czytam :
Komentarz szefa Fed do sytuacji w gospodarce rozczarował. Stwierdził, że w drugiej połowie roku należy oczekwiać wzrostu zatrudnienia i wzmocnienia dynamiki wzrostu gospodarczego, zaś inflacja będzie pod kontrolą. Obawy o "zaliczenie" drugiego dna recesji ocenił jako mało prawdopodobne.
Bernanke zasygnalizował brak zmian w poltyce monetarnej, ale stwierdził że zerowe stopy i skup obligacji są nadal potrzebne.
..........................
Od siebie dodam że tego się spodziewałem, a parkiet szybko z tym się pogodzi.
Ciułacz / 2011-06-07 01:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ceny zbóż wzrosną o 20%,
http://www.pb.pl/2/a/2011/06/06/Ceny_zboz_wzrosna_o_20_proc
...........................
a to mnie cieszy bo mam wydzierżawione kilkanaście ha gruntów uprawnych. Jak rolnicy będą na moim polu robić kasę to i dobre dzierżawne będą płacić.Gorzej jest z lasem bo pozostawiony jest na samopas.
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-07 02:29
lasy niestety na ta chwile slaba inwestycja sa, wielu rolnikow "przejechalo" sie na tym gdy za darmo (w ramach doplat z UE) zalesili swoje ha
Ciułacz / 2011-06-07 01:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze jutro ( Wtorek) i najdalej po jutrze ( Środa)na S&P będzie dołować a dalej to powinno odbić. Dobrze sobie ustawić koszyk na odpowiedni poziom i poczekać.
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-07 02:30
sadze podobnie, zobaczymy jak bedzie, bo podobno wiekszosc sie myli, okaze sie czy jestesmy w wiekszosci czy tez nie ;)
Ciułacz / 2011-06-07 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Notowania w Hong-Kong często są wyprzedzeniem dla S&P
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-08 07:56
trzeba sie przyzwyczaic do tego ze to Wschod zaczyna nadawac ton calemu swiatu...
Ciułacz / 2011-06-06 03:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak kogoś interesuje egzotyka to Z Argentyny
Macro Bank Inc. (BMA) oraz Telecom Argentina SA (TEO) obydwie notowane w Stanach.
Bank cały czas płaci sutą dywidendę ale kurs od Stycznia jest w trędzie spadkowym i należy go obserwować bo to nie na długo.
Telekomunikacja przeżywa boom w Argentynie i należało by się liczyć ze wzrostem kursu.
Przyznam się że bank mi się podoba, a telekomunikacja to może być bardzo dobrze albo na pysk
Ciułacz / 2011-06-06 02:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już to chłopaki komentowali : Dlaczego Dow Jones dojdzie do 20 000 w kilkanaście miesięcy.
Ale sobie to wkleję :
http://www.pb.pl/2/a/2011/06/04/Dlaczego_Dow_Jones_dojdzie_do_20_000_w_kilkanascie_mies
.............................
Facet to piszący(James Altucher) to nie zły numerant w sensie pozytywnym, barwna postać w stylu Kuczyńskiego, ale praktyk bo zarządza fundem.Miał większa wpadkę jak zalecał kupno akcje przed samym krachem w 2008.W owym czasie to technicznie miał On racje , przyznam sie że wtedy miałem podobną analizę i zakładałem konsolidacje z powolnym obsuwaniem się indeksu max -2% przez 4 tygodnie a na Listopad-Grudzień zmiana trendu.Wszystko pokrzyżowało bankructwo banku.Politycy uznawali że bankierzy ich szantażują i nie jest tak źle, wiec nie zgodzili się na pomoc.
A tak naprawdę to banki już powoli traciły płynność w Lipcu i Sierpniu. Pamiętam że w Sierpniu 2008 z banku zadzwoniono mi że jedna z moich inwestycji w papiery dłużne nie została automatycznie odnowiona bo bank skorzystał z przywileju weta w rocznicę jej założenia.Przyznam się że byłem zdziwiony że mi oddają kasę i proponują zainwestować w inny instrument o podobnych osiągach.
Z dzisiejszego punktu widzenia to mój bank uciekał z tego bo dla mnie to on dawał gwarancje kapitału.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy